Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@mitote byla to jedina prace, ktera tenkrat byla a mi byli radi, ze mame co jist, ale ted uz to musi byt jinak a me bylo divny, proc ji nechce zmenit...do armady se fakt snazi to vim...ale taky jsme tu prisly na to, ze to muze byt tim sazenim....nehledam radu rozved se ale reseni....

romca13
3. led 2012

@mitote
@kacenka1111 jasně, každá domácnost může mít finance řešené jinak, je to i dle možností té rodiny, kde chlap vydělává dostaek , aby uživil celou rodinu, tak je to o něčem jiném,,,ale vždy to musí být tak, aby to vyhovovalo oběma!!!!!!

mitote
3. led 2012

@kacenka1111 nekdy je jedinym resenim rozvod a tenhle chlap se nezmeni...ono nejde resit jen na jedne strane, chtit zmenu a reseni musi chtit oba a oba na tom stejnou merou pracovat....jinak to nefunguje. A evidentne tvuj manzel nema potrebu cokoliv menit. Lide se rozvadi kvuli hovadinam ,to ano, ale omezovani hranicici s tyranim me jako blbost neprijde.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@mitote tak u nas je to to same...do puntiku....me vadi jen ze v tyhle situaci chodi azet...kdyby jsme meli prachy a on si tak vsadil dvacku bude mi to jedno.....nechodi nikam, ani cvicit a to je velkej kulturista😀 proste si muze necoi nechat...no ale posledni dobou ( od mimi ) je potreba se nekam hnout a me dosly sily to porad menit sama ( nemela jsem se s kym poradit... )

kacenka1111
autor
3. led 2012

@mitote no ja treba nevim, jestli kdyz mel u sebe dve stovky a jednu mi dal, jestli je to omezovani...nejdriv to nedelal, ale mozne je, ze ho to proste nenapadlo....me se to kolikrat taky stalo...ale zas kdyz jsem mela, dala jsem mu klido 500, kdyz nemel prijem ( coz bylo asi jen dva mesice ), jinak jsem to ja, kdo ho nema....zivil me i nez jsme se vzali..chvilku, kdyz jsme se prestehovali a ja nemhla nic najit,.....vim, ze jsem obratila, ale nechci to vzdat, porad verim, ze to bude lepsi, az si najde praci.....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 no a nam to nevyhovovalo ani jednomu....proto s eto musi zmenit...mame se radi ale penize udelaly co udelaly....

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 jako jeho zena mas mit prehled o tom, kolik jako rodina mate prijem, musis vedet kolik mate mesicne presne penez, jsou to vase spolecne penize, ne jen jeho vydelek...

kacenka1111
autor
3. led 2012

vecne jsme na mizine, ex vyvolava, kde ma prachy, ja rvu kde jsou prachy,,,..se nedivim,....ze je pak ufouklej....me akorat stvalo ze me nuti jit za litr do prace a sazi....kdyby nesazel drzim pusu

kacenka1111
autor
3. led 2012

@sedivka ofiko to vim....treba nelze, kolikrat jsem byla v ty sanci s nim....ale taky lhat muze....ma nekdo tip, jak zjistit, koli bere, aniz bych urgovala sefa? uz jsem zkousela i psat kolik dostal, kolik jsme utratili atd ale on je ma tak nepravidelne, ze to nejde....kdyz bude mit ofiko praci, je to jednoduchy, ale takhle se to neda....

romca13
3. led 2012

@kacenka1111 rad, názorů, tipů jak se žije v jiných rodinách jsi dostala nespočet,, teď jen vybrat si tu, kterou e chceš dát,,,, ale zda ta cesta bude správná stejně nezjistíš hned,ale časem,,,,

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 kdyz potrebuje vic penez na uziveni vsech jeho rodin, musi si najit lepsi praci, nebo druhou praci. Jsou to vsechno jeho deti a on ma taky nejake povinnosti...pokud má na sázení, ale nemá na alimenty, je to dost divné... Nechce si ani dodelat maturitu, ktera ho deli od lepsiho platu...ten na sobe proste makat nechce!

mitote
3. led 2012

@kacenka1111 problem je, ze ty nemas paru o jeho prijmu. Ja teda kazdy mesic vim, kolik manzelovi pristalo na ucte. KDyych chtela, muzu videt i vyplatnici, ktera se tu porad nekde vali, ale vim, ze me v tomhle nelze.

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 tak at nedostava penize na ruku, ale na bankovni ucet, ktery budete mit spolecny.

romca13
3. led 2012

tak to já vidím každý měsíc i jeho výplatnici, bo on mi ji dává, jak mu dojde, abych mu ji založila 🙂)

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 ja bych chtla to pul napul s tim ze ted jsem trosku mimo jelikoz me kro m brigady nezamestnaji a tech je zoufale malo....takhel to melo byt puvodne....je mozne, ze jsme proste jeste mlady a blby a manzelstvi proste jeste nevzvladame, klasicky chod domactnosti a je pravda, ze s penezmi to asi az tak uplne neumime...nchci pripominat minulost ( bedny ) apod, to mame za sebu...chci resit sopucastnost a budoucnost...proto se tak branim rozvodu....o je jako nevera.....kdyby me pred rokem podvedl a ja mu rekla, ze ok, zvladli jsme to a pak mu za rok reknu, hele, rozvod ( neni to uplny stopro priklad )....no zkratka, potrebuju vysetrit co je ted a nbevracet se k vecem ktere jsme vyresili....nic se budu porad vracetl....a pokud uz to vyresit nepujde, pak rozvod....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@sedivka to nejde, protoze to ma nacerno a sef by to musel v ucto vykazovat.....proto je dostava na ruku....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@romca13 to ja ji taky videla, dokud byl u armady, papiry mam na starosti taky ja....

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 mlady a blby, když jemu je 32 a je uz podruhe zenaty? Myslis, ze v tom duvod nebude 🙂

kacenka1111
autor
3. led 2012

@mitote ja to driv taky vedela, ale ted s touhle praci ne a proto chci aby mel normalka praci, nehlede na sto jinyhc duvodu....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@sedivka tak v cem? holky radte, jsem za to moc rada 🙂

amallie
3. led 2012

@kacenka1111 manžela komentovat nebudu, ale já bych ho hnala 😠
co třeba zkusit si dát inzerát, že bys chodila uklízet do domácností, nebo vypomohla s hlídáním dětí, u vás ve městě? abys nemusela dojíždět? nebo v nějakém obchodě vypomoct brigádně? nebo uklízet v nějakém činžáku? pokud ti to zdraví dovolí, tak na pár hodin denně by to pro tebe byla určitě dobrá finanční injekce 😉
manžel by měl samozřejmě makat víc a jinak, ale to ti těžko někdo poradí, jak ho přesvědčit, občas je to na ženské, no........ rodičák nepočítej, že tě zachrání, protože nebudeš brát nijakou závratnou sumu a miminko něco stojí, zpočátku možná ne, ale pak to naroste, chce to šetřit

kacenka1111
autor
3. led 2012

mela bych si taky najit nejakou kamosku ( jenze ja zenskejn, ne vam, proste neverim, uz jsem se parkrat presvedcila ).....a taky uz mit nejaky penize...kdyz mame penize, jsme v pohode...jak dojdou nebo nejsou , je to chvilku dobry a pak je peklo......

sedivka
3. led 2012

@kacenka1111 nacerno?...a kdo mu tedy plati socialni a zdravotni?

camelinka
3. led 2012

@kacenka1111 ahoj, zaujalo me ze se manzel snazi dostat do armady. Kam presne chce jit? Ona to ted uz taky neni zadna vyhra, berou nam kde muzou a pristup cimdal horsi, jen aby si nemaloval ze je to nejaky zazrak 😔 .
Jinak muj nazor je, ze se k tobe chova jak k decku,coz by sis ve svym veku nemela dat libit. Ale ty musis vedet nejlip jak na nej a pokud to nepujde, tak se na chvili nekam zdekovat a treba prijde na to ze takhle se to dal neda.hodne stesti, je to jen na tobe a uz kvuli malymu bych to resila co nejdriv, protoze az ti (vam) jednu flakne tak bude pozde 😔

zuza01
3. led 2012

@kacenka1111 Teď neřeším celou vaší situaci, jen jak se dostat legálně k jeho oficiální výplatě. Zkus si na sociálce vyzvednout tiskopis na nějaké příspěvky pro rodinu, tam se musí nechat zaměstnavatelem potvrdit výplata za určité období.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@amallie taky bych ho hnala😀
no vidis, a kdyz budu uklizet treba soukrome pro nekoho, dostanu to na ruku a nacerno a nemusim to mit jen nejakych par sprlu....🙂 protoze ofiko moc nedostanu a taky toho moc neni, ale chodit uklizet k nekomu je dobry napad...ale nebudou chtit reference? pac ty nemam, nikdy jsem to nedelala....ale ten cinzak taky neni spatnej, jen zase ofiko...ach ju at uz mam rodicak a pak at si muzu neco privydelat....no popravde se tesim, az budou malymu 4

kacenka1111
autor
3. led 2012

@zuza01 nemame na prispevky zadny narok a on to moc dobre vi☹ navic, sef by mu to nikdy nepotvrdil, protoze u nej ofiko nedela....proste nemuze mu potvrdit praci, kdyz je MM na UP a tam dela nacerno

kacenka1111
autor
3. led 2012

@camelinka ty jsi taky v armade? 😀 uz tam byl sest let a chce se dostat zpatky...normalni prace, smlouva, staly prachy....a nejvic, co kde dostane.....
no prave je to na me, ze jsem husa hloupa a necham si to libit....a to chci zmenit....kdyz mu to dovolim, je jasny ze si to dovoli on....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@sedivka UP, nemela bych to tu psat vuibec☹

zuza01
3. led 2012

@kacenka1111 No, to potom nevím, co s tím. Ale spíš než sebe (tebe) s mrňousem hnát do práce - sakra je chlap, tak to musí vyřešit. Takhle se nervovat není pro mimčo dobrý a stahanou maminku taky neocení.