Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
2. led 2012

@evaamy ahoj🙂 no jo ale jak se rozhoupu? kdyz to jeste dneska zkusim rozmluvou po dobrem, za na me vybafne, ze at to uz furt neresim, ze je prvni den v praci po svatkach ( coz chapu )....ale duvod si vzdycky najde....

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 ale ta schranka je jen zastupny problem, malichernost. To muze pred starsi konzervativni babickou, ktera nezna pozadi, vypadat ze na nem hledas jen to spatne pres blbosti...kdybys to vzala od podstaty problemu a ne od konce, asi by zmenila nazor...

kacenka1111
autor
2. led 2012

uz me napadaji i blbosti typu, pujdu makat, az ty prestanes sazet.... 😀 ale nic nezabira...on to porad omlouva, ze je to zabava....jednou totiz ( ofiko, co vim ), vyhral 650 😀 😀 😀 a neco z toho tenkrat zaplatil pro nas....a ted mito vycita,,,,

kacenka1111
autor
2. led 2012

@sedivka mas pravdu 😕

kacenka1111
autor
2. led 2012

no ale jak ted prestat nadavat, hazet na nej spinu, kdyz jsem si ho nemusela brat? a mimco taky ne, ale to ani nechci vyslovovat, o kdybych mela bydlet v azylaku, mimco chci, je to jedine, co ted v tuhle je dulezite....za nej ted budu bojovat...nic jineho nema smysl....a pokud nebude bojivat on, ma co chce.....vlastne mi doslo, ze on za nej nebojuje...i kdyz se na nej tesi....sakra, ted by mel prijit dom, prastit do stolu a rict, milacku, ja jem premyslel, mas pravdu, najdu si praci, postaram se onas, treba mi ted pomuzes ze zacaytku, ale ja jsem chlap, ja se postaram...akorat fnuka, ze kvuli nam nema na alimenty....jenze ja uz tu fnukam tri hodiny taky...misto abych se postarala jako matka...mam stejne povinnosti...jenze to mam malinko stizenejsi...ale mimi by melo mit rodice, kteri pro nej udelaji vsechno na svete

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 ultimata nefunguji, to spolu vazne akorat bojujete....takze on si muze platit zabavu a tobe nedovoli koupit si kureci maso? Chyba bude urcite na obou stranach, ale minimalne tohle jeho chovani je neomluvitelne..... Ale podle me - nezmenil se, jen jsi to nevidela / nechtela videt...ale ted uz nejde jen o tebe, jestli neco vydrzis nebo ne, ale i o dítě!

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 konecne poradna rec! 🙂 tobe si nema co stezovat, ze nema na alimenty. jsou to jeho deti z predchoziho vztahu, s tebou ma novou rodinu...jak chce utahnout novou rodinu a male dite, pokud nedokaze prispivat ani na svoje uz vetsi deti??

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 fnuka ze kvuli tobe nema na alimenty jo? 😀 no to je dobrej :D

kacenka1111
autor
2. led 2012

@sedivka ano, presne...bojujeme....ja chci novu, on primu...ja chci svetlo on tmu...reknu A, namitne B....jakoby se chtzel dostat k moci....tohle nechapu.....
uz je to lepsi, ale byvalo to presne jak jsem psala....ted uz prska min, ale pohledy hazi....parkrat jsem ho servala do krve, rval a arvala a odchazela ....je to typ, co mlci, ufoukne se, kazdej mu ublizuje...ex, ja matka, otec....vsichni.....proc ho pomlouvam, ale odejit nedokazu?
no ja proste odejit nechci, chci aby to zase bylo jako driv, preci jsme se meli radi....tvrdi, ze se mame radi porad....je fatk, ze hadky zacaly az od penez.....

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 ale co bylo driv? Vzdyt pises, ze to bylo jeste horsi, ze ted prska min - ty chces nejakou svoji predstavu a ne jeho!

kacenka1111
autor
2. led 2012

@sedivka
@mitote no....kdyz jsem treba rekla, ze budu potrebovat asi kojici podprdu do porodnice ( jen jsem si snazila udelat seznam, aby se to rozlozilo ), ze prej kde na to porad ma brat a ze nema zas co poslat ji a vzdycky to tak vycitave rika....nerekne primo, nebyt tebe, mam na svoje deti...dela to oklikou.....radi mi, ze ji nepoterebuju, sampon nepotrrebuju...a tak ....on ma sprchac na pul roku za 20, holici penu na rok za pade....

kacenka1111
autor
2. led 2012

@sedivka jako ze jsem si ho zidealizovala? nevim, chapu dobre 😒 ?

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 prece si nebudete skladat ucty nad zakladnimi hygienickymi potrebami!!!! prober se!

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 myslim si, ze castecne sis ho zidealizovala. Spadly ti ruzove bryle a chces je zpatky... tak to ale nefunguje

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 mimochodem - pomaha doma s nejakymi povinnostmi?

mitote
2. led 2012

ted premyslim, jestli se nezeptam vecer manzela jake si mam koupit tampony 😀 to je asi tak ujete, jako resit sampon nebo kojici podprsenku... nemyslis?

kacenka1111
autor
2. led 2012

jako driv- nejdriv bomba, spolecensky a vsechno....pak to prasklo, zacalo psycho,ted je to lepsi ale je fakt, ze mame co sestrit, takze v setreni ma pravdu....nejhorsi je, ze kdyz dneska prijde dom, ja se zeptam, zda byl v sanci, on rekne ano, ja ze odchazim a on bude mlcet...pak udelam scenu, on mi rekne, ze zas blaznim, ze na ty dvacce nevidi nic spatneho....jako jednou to dotahnout - a kam pujdu? k babi? ted? vecer? jen tak? ta me serve na dve doby, ze preci pracoval, tak si to muze dovolit...k matce? ta me posle do pr....ze si za to muzu sama, ze to nehodla poslouchat....
to chce bud super plan, nebo zazrak, aby se vzpamatoval...
ale je fakt, ze krom posledniho tydne ( po mych vycitkach ) se mnou neustale bojuje...oco? nechapu o co....ale nic mi nedaruje....je to blazen? nebo ja? nevim

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote jo to je😀 co mu na to mam rict?

btw, je doma, tak zatim a moc diky🙂

kacenka1111
autor
2. led 2012

@sedivka ted o vanocich umyl nadobi....ja jsem preci ta doma. ( coz ma v podstate pravdu )

lucenek
2. led 2012

@kacenka1111 nemám dočteno vše ale
1. snížit soudně alimenty..doložit výši příjmů výši výdajů a soud může dočasně snížit alíky....cca i víc jak o polovinu
2. aktivně hledat práci - holt jestli je takový slaboch že tuto situaci neunáší a čeká tak na nějaký dobrý tip on line zápasu kde vyhraje, tak je to blbý

můj manža když byl doma na RD tak si dodělat vyhlášku nástavbu v oboru a včil může lépe vybírat

salsiccia
2. led 2012

@sedivka já jsem se kdysi taky zamilovala do toho, že mě měl někdo rád, nebo tedy že se tak tvářil, přesně jak píšeš, představa.

jsem povahou skeptik, je tahle diskuze k něčemu, a je vůbec pravdivá nebo je to jen autorčin sociologický průzkum?

kacenka1111
autor
2. led 2012

sedivka - a pak mi to vycita pul roku a kdyz ser ozcilim uz jako s tou schrankou, tak mi vycte . to zase doma nic nedelam, co ? no urcite a ufoukne se....nechci aby delal domaci prace pokud jsem doma, ale on je nedela normalne....ayle strasne se divi, kdyz mu to reknu....a nesmi byt za hlupaka, kdyz je videt, ze lze a nekdo mu to rekne, hned se urazi...jak male decko, ale to je spis k smichu nez na rozvod 😀

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 umyl nadobi :D haha... jednou? tak to muj je teda chudak, protoze vecer venci psa, vynasi kos, pomaha s uklidem, vcera preskladal celou linku a uklidil kuchyn a spravi co je potreba....jsem ja to ale hrozna manzelka jak ho vykoristuji kdyz on chudacek cely den tak tezce pracuje 😀 😀 😀

kacenka1111
autor
2. led 2012

@salsiccia 😀 nechapu 😀

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote 😀 jo tak by rekla babi, jo venci psa! jsem blbka 🙂

mitote
2. led 2012

@lucenek zalezi jestli to jde niz, 5 tis na dve deti neni zase nejak moc

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 to je snad samozrejmos tz muz pomaha v domacnosti, nebo zijeme ve stredoveku? ja zaseperu, zehlim, vysavam....nejsem superman abych delala vse

kacenka1111
autor
2. led 2012

@lucenek to jsme mu rikali vsichni!!!!! napsat jeden papir? on?? jste blazni!!! ja uz se po pul roce nasar... a vyridila mu, ze mu stahly exekuci, kterou na nej podala ex kvuli alikum....
stacil jeden dopis!!!!
takze na nejaky jiny vyrozovani on teda nema....muzu to udelat ja, ale to by jaksi mel rict on, hele, pjd mi s tim pomoct...ja uz se do nej nahucela...on ma vycitky, kvuli dluhum co jim nasekal...ale na me ohled nebere...asi mel u ni zustat

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote tak ja si td vali, zadnici, o tom zadna....ale kdyz chodim do prace a vydelam jako on, mela by to byt samozrejm ost...nechci aby pral, a tak...ale nadobi po veceri? necha to tam tri dny ....to uz mam vyzkousene....a pak jak to zacalo smrdet, sprdnul me....

kacenka1111
autor
2. led 2012

musim jit, dekuju moc vsem a zitra tu budu, kdyby chtel nekdo pokecat🙂 mejte se krasne a moc jste mi pomohly, otevrely oci, zdrave jsem nasr. a nenecham sebou orat, ze jo.... 🙂