Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@lenka5731 ne, minimalne dve jsou tu dokonale...tak budiz jim to prano...
prominte, ale zas me to docela nakoplo a nechci byt hnusna, protoze se mi tu opravdu snazi spousta holek pomoc a nemely by to odnest za nekoho jineho....i mitote predtim chtela, ale jak pises, asi jsem podle ni neschopna, kdyz jsem neabsolvovala tohle vsechno behen jedineho dne!

lenka5731
4. led 2012

@kacenka1111 no nezodpovědná seš, to se nezlob. 😅

ale taky nejsem zastáncem okamžitého řešení po založení diskuse. a když neví o úřadech a podobně nic, tak je snad normální, že se bude pár dní orientovat a sbírat informace a pak až může mailovat/ telefonovat/ obcházet.

mitote
4. led 2012

@lenka5731 to tu nikdo nerekl, ze to vse ma mit uz hotovy, my se jen divime, ze jeste nikam nezavolala, nenapsala, nezasla...prece kdyz jsem v haji a potrebuji to resit, tak minimalne napisu ten email, ne? to je tak strasne casove narocne se emailem zeptat?
@luciebx mas naprostou pravdu, to je to, co me stve, porad vse dokola dokola a znovu dokola...

kacenka1111
autor
4. led 2012

no ja tu koncim taky, protoze se to tu trisku zvrtlo....jasne, budeme stit az do smrti a konec zvonec,...mysli si co chces...

stejne ted budu akorat odsekavat, protoze uz jsem zase nasrana...chtela jsem se pochlubit jake jsem udelala pokroky,jak jsem premyslela, vymyslela a dosla k zaveru a co? zas me tu nekdo setre, ze delam malo...tak jo, delam hovinko...ok, busu si s tim zit sama....
pro ty kdo chteji bvudu moc rada za IP...

anina32
4. led 2012

@kacenka1111 ten byt zkoušej spíš po soukromníkách kde ti dají trvalý bydliště. tady ti sice chytře poradí at si pozadás o mestský byt, ale vzhledem k tomu ze tam mají kilometr dlouhej pořadník na který se čeká, tedy aspon v jicíně nejmin 4 roky, tak to jsou rady k ničemu 😒 A ještě perlička, oni tě do toho pořadníku ani nezapíší protože bydlís, sice v pronajatým bytě a bez trvalýho pobytu, ale nejsi pod mostem takže nemáš nárok. Aspon mě to takhle rekli, a to jsem tam byla s kocárkem ani ne měsíc po porodu.

mitote
4. led 2012

@lenka5731 Leni tady jde o to, ze ja jsem ty urady navrhla hned na zacatku a byla jsem odkopnuta tim, ze to vsechno uz ma zjsitene a ze ji tam stejne nic neporadi..v tom je ten vtip...a najednou se po 25 stranach pridje na to, ze muze jit na urad...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote a co je dokola? copak jsem zase zmenila?

vendy26
4. led 2012

@lenka5731 Naprostý souhlas.

anina32
4. led 2012

@mitote mě odvezla sanitka zadara, taxik nebyl potreba

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote BOZE ALE KVULI TOMU BYTU DO HAJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ne pro podporu a pridavky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vim presne kde a co zadat v ramci mimi, a taky vim, ze mi nikdo do porodu nic neda!!! co na tom nechapes?

tajemna30
4. led 2012

@kacenka1111 Pročetla jsem jen tak dvě tři stránky zpětně - každopádně ti držím palečky ... ale zatím to na mě působí že vlastně hledáš obhajobu toho jak na tom jsi - protože kdybych se někdy dostala do té situace jako ty, tak když už budu psát o tomhle na koníka dám otázku - pár holek mi poradí, co nevím, a já se zařídím podle toho, a dnes už budu mít oběhlé všechny úřady o kterých tu bylo zmiňováno - 3 dny psaní na netu, ti nijak nepomůže. Čekáš miminko - tak prosím mysli na něj, zvedni se od pc a začni s tím něco dělat, dalších 30 stránech diskuse s lidmi kteří co mohli ti již poradili, , a dál už to je přece pro tebe ztráta času.

mitote
4. led 2012

@anina32 neceka se roky v poradniku, kdyz je to akutni, stehuje se hned...behem jednoho mesice se objevila rodina s matkou alkoholickou, do mesice byl otec i s detmi odstehovan v socialnim bytu....a to je Brno!!!! a pokud vim, meli trvale bydliste v jedne casti Brna a bydleli v najmu v druhe casti. Sama jsem pak byla v te rodine na namatkove kontrole.

lenka5731
4. led 2012

@mitote já to takhle nevidím.

z jiného soudku: proč máš v pasu napsáno jinými slovy "mohu jít na konzultaci k jinému doktorovi než je můj ošetřující doktor a co mám pro to udělat"? Nebylo by nejjednodušší zavolat rovnou jinému doktorovi a zeptat se tam? Není to stejný případ?

kacenka1111
autor
4. led 2012

@lenka5731 jo nezodpovedna jsem, uz jen v tom, ze jsem to tahle dotahla...a taky jsem si mohla setrit uz kdyz jsem mela peknou praci atd. o tom se nikdo nehada....

o uradech jsem vedela, mam to zjisteny...NAPOSLED, NEVEDELA JSEM O BYTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

kacenka1111
autor
4. led 2012

za radek v poradniku nic nedam, takze mam prostor tam zitra pekne zajit a zjistit co a jak!!!! PROTOZE TO UZ DNESKA VIIIIIIIIIIIIIM!!!!!!!!!!
ty voe😀

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 ja ti rikala at jim tam celou situaci reknes a oni ti reknou, co mas delat... a tys me setrela ze to vsechno mas zjistene a dalsi me napsala ze ti zadna babka u okynka nic neporadi...takze jsem byla z ahusu co kvaka nesmysly a ted najednou je uzasny objev, ze by ses mela jit poptat na socialku, co a jak dal a co ti mohou nabidnout

kacenka1111
autor
4. led 2012

@tajemna30 No diky, ale viz prispevky nahore😀 ja uz nevim, jak to vic napsat😀

mixxinka
4. led 2012

Tak jsem to také dočetla a nezlob se, ale nepřijdeš mi normální. Je Ti 28 let, dospělá ženská, která snad už ví co a jak chodí a děláš tady ze sebe úplného blázna, jak o všem slyšíš poprvé a místo toho, aby jsi měla svou hlavu, si tady necháváš od všech jen radit. HLAVNĚ!!! Místo toho věčného vysedávání u pc a psaní tady už 26 stran stále o tom samém, jsi mohla využít jinak, 3 dny - všední dny, kdy mají všude otevřeno a už jsi mohla mít spoustu věci zařízených a mě přijde, že se tady jen lituješ a pak hned uznáváš jak jsi blbá - jak Ty sama píšeš. Nezlob se za mou upřímnost, prosím.

mitote
4. led 2012

@tajemna30 hura, svata pravda, konecne, pod to se podepisu

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote ohledne bytu!!!!!!!!!!!§ nevedel to nikdo v nasi rodine, nerekla mi to pani ze socky...TAKZE DNES TO VIM A MUZU ZITRA JIT VYZVEDET, CO A JAK S TIM BYTEM A MUZU SE ZAPSAT NA PORADNIK!!!!!!!!!!

camelinka
4. led 2012

@tajemna30
@mitote i ja 🙂

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mixxinka Ahoj, ne v pohode, vsak ja uz jsem odpo psala, ze uz jsem rozhodnuta...🙂 Tak drz palce, at to vyjde🙂

tajemna30
4. led 2012

@kacenka1111 tak už nepiš přece nic, rad máš dostatečně, hádat či obhajovat se ti nepomůže, a ted už je řada jen na tobě a na tvé činy. Nikdo tě z holek nezná, já také ne, ale sedět tu ti opravdu nepomůže, a začni se prosím chovat jako nastávající maminka. Zda máš kredit či ne je jen tvoje věc, jak jsem psala vše už bylo řečeno ...

mixxinka
4. led 2012

@kacenka1111 ok, tak hodně štěstí

milada2
4. led 2012

Jsem hrozná, nedá mi to nenačumovat... 🙂 Ještě se zeptám, manžel má ještě podporu, nebo už ne? Já jsem kdysi jedný klientce vyřídila sociální dávky, když byla v podobný situaci jako Ty... bez nároku na podporu a na nic... Vzhledem k tomu, že byla těhotná a neměla ani korunu příjem, získala dávku existenčního minima (jakoby z důvodu ohrožení zdraví). Ale pokud má manžel nějaký ofiko příjem (podporu apod.), tak to nedostaneš, protože jste společně posuzované osoby. Ono i když máš zjištěno, že na nic nemáš nárok, za zeptání opravdu nic nedáš... Já se vždycky setkala s velmi ochotnými a erudovánými úřednicemi.... a opravdu se to dá řešit i mailem. Já tak řeším téměř vše. Teď jsem se tak dotazovala na rodičovský příspěvek a oni mi z úřadu dokonce sami volali a velmi dobře poradili!!!

kacenka1111
autor
4. led 2012

@tajemna30 ja si tu diskuzi zalozila, takze psat snad muzu co chci ne 😀

jinak jak tu psala jedna, nejsem superman a jestli ma nekdoi pocit, ze je to tu ztata casu, tak proc tu je a ten cas nevenuje radsi svym detem napr a zahazujje se tu?

vendy26
4. led 2012

@mitote Je pravda, že na začátku se s návštěvou úřadů spojovala jiná situace, a to, že je s manželem a zjišťují na co mají/nemají nárok společně. To asi @kacenka1111 zjištěný má. Nyní by se tam šla ptát sama za sebe, s čím může případně počítat, když od manžela odejde.

lenka5731
4. led 2012

@tajemna30 i já s tím víceméně souhlasím.

to ale nemění nic na tom, že na takové případy jako je zakladatelka se slítnou jak supi přispěvatelky s naprosto dokonalým životem, který umějí vyřešit vždy všechno a okamžitě. kéž byste byly (užívám množné číslo) tak dokonalé i v reálu, že? 🙂 na internetu vypadá všechno velmi jednoduše.

já se loučím, už jsem tu strávila víc času než je mi milé. 🙂

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 kdybys tam sla rovnou a celou situaci jim vylicila a ze se chces odstehovat a nemas kam, tak by ti rekli kam se muzes odstehovat a i by ti to zaridili, popr by te odkazali na nejake obcanske sdruzeni, ktere i financn vypomaha a ma na to fondy...jenze ty tam nezajdes a tak to nevis, tak to je pak tezky. Ja nevim tolik toho co oni a vetsinu jsem tu napsala tak stokrat

anina32
4. led 2012

@mitote mě to řekli tenkrát řekla uřadnice takhle, ani do toho pořadníku mě nezapsala. a kdyz jsem se ji zeptala co by delala, kdybych s miminkem byla pod tím mostem jestli by mi ten byt dala hned. tak rekla že ne že by me napsala do pořadníku a cekala bych roky, ale ditě by mi vzali hned. Aspon tak to chodilo v jicíne, nemela jsem kam jit, s financní pomocí rodicu jsem dokonce dva mesice bydlela v hotelu aby mi dite nevzali nez jsem sehnala ten byt.