Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@milada2 MM nema, ma jen to nacerno....co presne znamena z duvodu ohrozeni zdravi, abych mela alespon nejake info? abych vedela na co se aspon priblizne ptat...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@anina32 ty blaho....no ale stejne za zkousku nic nedam, zitra tam zabehnu a uvidi se, max me posle pani nekam

tajemna30
4. led 2012

@kacenka1111 určitě psát tu můžeš další týdny, je to jen tvoje diskuse. Já už nemám důvod psát, pokud jsi doted nepochopila že tady na netu si ted už nepomůžeš, a baví tě těhotnou trávit dny u netu, a psaním ted již o ničem, prosím, já už víc psát nebudu, komu není rady tomu není pomoci. Hodně štěstí.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@lenka5731 asi pujdu taky, ale zas me to neda, pac mi tu nektery pisoou rady a me prijde naprd kvuli nim ty normos odpinknout, takze jsem se rozhodla ignore prispevky rejpaveho typu, jak stejne nic neudelam....proto tu ta diskuze neni a prosim vsechny, co tu chteji rejpat, tak at si zalozi diskuzi KACENKA1111 - ZA MESIC UVIDIME ( popripade si to zavete samy )

milada2
4. led 2012

@kacenka1111 Bylo to právě z důvodu jejího těhotenství - neměla ani na základní životní potřeby (jídlo) přičemž byla těhotná... Pokud nemáte ani jeden příjem, tak byste přece měli mít nárok na životní minimum (dávku hmotné nouze)...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@tajemna30 takze kdyz nemam dve hodky nic na praci, tak hlavne nesmim na net, abyste nerekly, ze nic nedelam, nebo coi

mitote
4. led 2012

@vendy26 ja jsem na zacatku psala doslova tohle: Uz by ses dnes informovala na socialne, na urade prace, nasla by sis psychologa a premyslela jak odejit od manzela. Evidentne jsi neudelala ani jedno

mitote
4. led 2012

@anina32 nevim jak to chodi v jicine, vim jak to chodi v brne. A proc Ti dite sebrali? To nedelaj jen tak.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@milada2 jo hmotna nouze, to je jina, pokud je to ofiko nazev...pak tohle nedostnu protoze pani ( uz jsem psala asi na dvou strankach ), mi reka, pokdu nemam trvalak, nedaji mi to, protoze se uprednostnuje nejdrvi prispevek na bydleni a pokud na nej nemam narok, nedostanu hmoutnou nouzi,,,.,byla jsem na dvou uradech a rekly mi to be, a to jsem ta byla dvakrat pokazde jiny den tyden po sobe....myslela jsem ze to souvisi nejak s tehu podle nazvu nebo tak neco

gab7
4. led 2012

@anina32 klobouk dolů 🙂 .jsi obdivuhodná žena,přeji hodně štěstí v životě, pevné zdraví celé Tvé rodině,a taky zdravé miminko 🙂 a ,aby Vám to brzy vyšlo a manžel mohl adoptovat syna 🙂 .

tajemna30
4. led 2012

@lenka5731 ano i já s tebou souhlasím, ono je od pc lehké kritizovat, proto jsem psala, že kdybych se do této situace dostala .... nikdo z nás nevíme, jak můžeme dopadnout. Proto nikoho neodsuzuji, ale nic to nemění na tom, že do této situace se můžeme dostat, ale i s tím můžeme potom něco dělat, hlavně když čekáme miminko ... a to už je na zakladatelce, zda tu jen hledá obhajobu, a uchlácholení, či chce s tím opravdu něco udělat. To už my neposoudíme. Určitě nekritizuji situaci paní, jen sama za sebe můžu říct, že už bych tu neseděla, uzamčela diskusi, rady mám, a ted už je to jen na mě ....

mitote
4. led 2012

@milada2 samozrejme, ze ma narok na davky hmotne nouze...

anina32
4. led 2012

@milada2 když člověk žádá o dávku hmotné nouze, prijde jim domů kontrola jestli nemají nadstandartní vybavení, pokud jo tak ho musí nejdrív prodat. tenkrat byl nadstandard i mikrovlnka, nevim co by rekli na pocitac a jestli by nevystourali tu praci manzela na cerno 😒

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 tak trvale bydliste snad nekde mas ne?

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote na socialne jsem informovana ( nevedela jsem poze byty protze mi to nikdo nerekl, a ja nikdy predtim nepremyslela o stehovani a uteku od MM, az dnes ), na urade prace jsem informovana take....to je spojene s temi urady, obihala jsem to soucasne,...
psycholog mi muze pomoct, az budu mit hotovo....ne ted misto prace sedet a fnukat u chocholouska...to se pak muzu dat dokupy az bude aspon neco hotovo....odchod od manzela mam vyreseny...co presne jsem jeste nestihla udelat?????

vendy26
4. led 2012

@mitote Jj, tak teď jen doufat, že to už udělá... Tvrdí že ano... Ale rozhodně bych ji hned neodsuzovala, že to nezvládla v uplynulých 3 dnech. Jen v hlavě se jí toho v posledních dnech muselo odehrát hodně a chodit někam se zmatkem v hlavě by asi bylo k ničemu.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote na meste, uz to pisu poste

anina32
4. led 2012

@mitote mě dítě nevzali! me bylo receno ze by mi ho vzali kdybych si nenasla bydlení a skoncila pod tim mostem.

alamo
4. led 2012

@mitote co mas porad s tim psychologem? 😅 Ten mi prijde ted dost mimo misu - ted je treba spis jednat prakticky, psychologem se nenaji...

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote nemam, viz minuly prospevek!!!

vendy26
4. led 2012

@kacenka1111 A kde ten trvalák máš - psalas na městě. To jako v Pardubicích nebo v Praze?

kacenka1111
autor
4. led 2012

@alamo no, proste porad reje a reje a reje a pritom ani necte co pisu!/

kacenka1111
autor
4. led 2012

@vendy26 anoi v pcich🙂

mitote
4. led 2012

@kacenka1111 tak roc nejdes na mesto? tam kde mas trvale bydliste? se vsim logicky spadas pod mesto, na socialni urad musis jit na mesto, na urad prace taky...to ze bydlis jinde je nezajima, zajima je, kde mas trvale bydliste. My jsme na socce meli hromadu rodin co meli v jedne casti brna trvale a proto spadali k nam, ale bydleli jinde a tam jsme chodili na kontroly.

kacenka1111
autor
4. led 2012

@anina32 taky me to zarazilo, nikde jsi o sebrani decka nepsala 😀 cti poradne mitote

kacenka1111
autor
4. led 2012

@mitote ja tam byla 😠 hele tys neco pila? 😀

romca13
4. led 2012

já teda nevím,ale stačí zadat na netu, kdo má nárok na existenční minimum,, a vyjede mi milion odkazů,,,, např
http://zivotni-minimum.eu/zivotni-a-existencni-...

dle mě na existenční minimum má nárok každý, ne?? není to životní minimum, ale existenční,,,

já teda tyto info vždy řešila přes mail a vždy mi bylo velkmi rychle odpovězeno a myslím, že lidi, kteří píšou odpovědi nejsou ti lidi, co sedí na přepážce,,, pak to máš i v tištěné podobě a můžes se tím co ti napsali ohánet

tajemna30
4. led 2012

@kacenka1111 omlouvám se, jak jsem psala dál už nebudu reagovat, co ti mám psát na to, že jsi tu dnes dvě hodky, nemusím mít vysokou školu na to, abych si nalistovala stránky zpět, zda jsi tu dnes dvě hodiny, je to jen tvá věc, zda jsi tu celé dny, či dvě hodiny, ale co nesnážím je lhání at už je to o čemkoli, ještě když si to člověk zpětně může ověřit .... opravdu ti přeji vše dobré, ale lhaním nikdy nikam nedojdeš ... mě se obhajovat nemusíš to se jednou obhajuj někomu jinému. Držím moc palečky, at na úřadech dopadneš dobře, a at jsi co nejdříve rozvedená.

mitote
4. led 2012

@anina32 tak tos narazila na nejakou solidni kravu, protoze o odebrani ditete rozhoduje soud, sice je predbezne opatreni, ale to je jen umisteni do krizove centra, odkud ti zase dite vydaji a muzes tam za nim nonstop chodit a navic tam resi i tvoji situaci...
@alamo to uz jsem psala pred x strankama a nejen ja a jestli si jako dalsi myslis ze psycholog je na nic a v nicem nepomuze, ani prakticky, tak nemam slov

romca13
4. led 2012

nebo tady,,,,píší, že na existenční minimim má nárok každý občas ČR

http://zivotni-minimum.eu/zivotni-a-existencni-...