Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

carculka
3. led 2012

jinak me by to taky nebylo vhod kdybysme nemeli moc penez,proto bych chlapa s detma nedala za svobodna,leda az jako rozvedena protoze bych to brala jinak..

kacenka1111
autor
3. led 2012

😀 no tak holky.....🙂

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 Tak koukám, že se to tu od odpoledne docela zvrtlo 😀 😀 😀

carculka
3. led 2012

@lucenek ty mas rada ty vlky co deti zerou vid
ja ti nic nevnucuju,nepsala jsem ti snad ze je mi ukradeny kolik tvuj muz plati ze nejsem jeho ex,ty se furt hadas

je zajimavy kolik se plati na zapade aliky a i zene vyzivny to uz bys nezkousla co.davas priklady z cech ktery jsou dost odrazujici...no ja bych ti to teda neprala aby nekdo sidil tvy deti kdybys byla rozvedena a jeho manzelka na tebe koukala jako ze ji okradate

berenika39
3. led 2012

@carculka vlítla jsi sem jak dělbuch a tvoje psaní nemá hlavu ani patu. to, čím jsi to tu zasela,šlo napsat v prvním, druhém příspěvku. i písemným projevem ze sebe můžeš udělat na veřejné diskusi zbytečně jezinku, zbytečně. uber plyn, bude tu klid, fakt, myslím to dobře. nikdo ti tvůj názor nebere, nech i jiné, at se vymáčknou. 😉
Čtu to tu, ale jediné, co mě napadá, je to, že když někdo neví, co chce, sotva to dosáhne. Dva třicetiletí zdraví lidé se nedokážou postarat sami o sebe, a chtějí rodinu - nevím, asi je někde chyba.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine jo a doma to taky zhoustlo, babi at se zaseknu a delam co tu radite anebo si teda doma hodne piskam a mladej me pri vecerni debate tak odpalkoval, ze asi uz nemam chut neco resit....ma co chtel🙂

ale holky se tu bijou 😀 ach juju.....ZAPASY V BAHNE!!!!!! 😀

lucenek
3. led 2012

@carculka prosímtě nevracej se k mé situaci neznáš mě vůbec nic nevíš tak laskavě nesud, dávám příklady z čr protože v čr žijeme, teda jestli ti to nedošlo 😀

kacenka1111
autor
3. led 2012

@berenika39 no u nas🙂 a tak s tim musime neco udelat🙂 hawk

lucenek
3. led 2012

@kacenka1111 každopádně ať to dopadne jakkoli, snad ti bude líp a nebudeš přežívat, ale žít

kacenka1111
autor
3. led 2012

asi bych to sesumirovala - CHLAPA S DECKAMA NEBRAT!!!!!!§ pokud teda nevydelala, ze by mohl zivit cely muzstvo desti.....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@lucenek to je to, co ted v prvni rade chci...s nim nebo bez nej.....to co predvedl dneska - nezajem...chapu, ze je utahanej, ale stacilo odpovedet...zase se to tykalo penez, chtela jsem aby vse nechaval doma a byl ohen na strese.....vymluvy a hovna....takze mi docvaklo, ze proste keca.....

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 No, když ho poznáš, může vydělávat dost a přijít o práci...v tomhle jádro pudla nevidím. Normální chlap se snaží postarat o děti i po rozvodu, akorát, že většinou jsou to sračky, co po rozvodu zapomenou, že nějaký děti maj a myslí jen a jen na sebe...a takovejch je habakůk, bohužel.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine proste chlapy s deckama nebrat.....uz nikdy bych nechtela chlapy s deckem...jenze to pak muze rict i chlap - oni taky casto plati na cizi deti, pokud si najdou zenskou, co je ma....asi to neni mozna o tom je nemit, ale proste platit a starat se....no asi ma "germaine" pravdu...je to o pristupu

berenika39
3. led 2012

@kacenka1111 už jsi někdy někde četla slovo zodpovědnost?

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 Přesně, teďs to vystihla, neříkám, že bych nikdy do chlapa s dítetem nešla, to rozhodně ne, ale spíš bych si nenašla takovýho, co zatají, že děti má, platí na ně apod...to jsou příznaky, že u něj není něco v pořádku. A jak ses vlastně rozhodla? Míníš se na něj vykašlat? Co na to říkala babi?

kacenka1111
autor
3. led 2012

@berenika39 ne, jsem uplna krava

lucenek
3. led 2012

@kacenka1111 to zas nemůžeš házet do jednoho pytle.... může být stokrát lepší táta ten , který děti má s jinou ( je jedno co vedlo k rozpadu vztahu) než chlap co děti nemá a chce je..je to o povaze a zodpovědnosti přijmout fakt nastávající role rodiče....a jak se jí chopí
hlavně tady byl zásadní fakt, že ti o dětech neřekl, že má...resp tajil to.....

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine no nejdriv ho hrooozne chranila, pry je dobre, ze si schovava penize, bez nej by se pry najem nezaplatitl😀SDDDDDDDDDDDD no pak jsem ji naznacila ty bedny jako minulost a ona, ze prej na nej zas vymyslim veci! 😀DDDDDDDDDDDDD tak jsem ji v tom nechala.... zkratka - protoze nemam ptaka, jsem hov....

no a pak jsem zacala brecet, nejak to na me padlo...a bavily jsme se dal a ja ji to postupne rekla, ze jak muze sazet ( porad to obhajuje, protoze me nemlati ), kdyz nema zuaplacene alimenty a na to konecne zabrala...
protoze jak jsem psala, ji deda mlatil kdyz se ozral a ona ho doted brani....
vidi jen to, ze pokud te chlap nemlati a nechlasta, neni co resit a vsechno hazi na me...

kacenka1111
autor
3. led 2012

@lucenek ja vim, melo me to trknout uz predtim....a je pravda, ze jsem to asi napsala hloupe, muze to byt lepsi tata...no zaskatulkovala jsem autpomaticky podle sve situace

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 V tom přáípadě bych to s ní už nerozebírala...ta starší generace to měla trošku jinak, než je to teď. A je to předpokládám tvoje babi, ne jeho...?

verbalinka
3. led 2012

@kocicinka museli jsme koupit korbu a autosedačku na sporťák Jane (předtím jsme to prodali - chtěla jsem novej kočárek, ale na ten teď není), ale sehnala jsem za 2,2tis. oba, takže super. Pak komodu na oblečení (nemám to kam dát, synova je plná a naše skříň taky), ale taky jsem sehnala v kea levnější, potom oblečení, kterého mám málo, protože jsem měla polovinu půjčenou a zbytek, co mám, je modrý (vyloženě klučičí), mantinel do postýlky - po synovi nevydržel), to samý fusak do kočárku, epino, manžel u porodu (1tis.), plíny do začátku (1tis.), odsávačku na baterky, abychom nebudili sousedy (vysavač v noci děsně řve, předtím jsme bydleli v domě, kde nám to bylo jedno, ale v paneláku je to problém), přebalovací podložka na tu komodu (stará taky nevydržela) + bych ráda nadstandard v porodce, ale uvidím, dle momentální potřeby. Minule tam s náma byl manžel celou dobu, ale teď už bude doma s klukem, tak to možná nakonec nebudu řešit 🙂 Tímto doporučuju už u prvního (pokud se v budoucnu plánuje druhý) nakoupit kvalitnější věci a opravdu vybírat. A to nejsem maniak a opravdu přemýšlím, co koupit. Ale u prvního je těch peněz vždycky víc, protože se chodí do práce, mateřská apod. Po rodičáku je to už horší. Ale tímto si nestěžuju, s penězma problémy nemáme 🙂
Ale po prvním zůstal sporťák, monitor dechu apod.

@kacenka1111 pokud budeš chtít ušetřit na obelčení, tak nakup pro prcka v sekáči. Já na tohle moc nejsem, ale kámoška tam nakoupila dost věcí na mimi za směšný peníze. Na mmb a podobných serverech to vyjde dráž a platíš ještě poštovné. A evidentně vůbec nemáš představu, kolik stojí dítě. Třeba jen body základní velikost potřebuješ cca 8 ks a pokud budeš mít štěstí, tak je najdeš v sekáči kus za cca 50 kč (400kč) + overaly 4 ks (200kč) a tak dále... Peníze jen letí 😖 Kojení je nejlevnější, četla jsem, že za UM měsíčně až 2tis.
Nečetla jsem vše, ale na konci píšeš, že byl zase drzej, takže to nevypadá moc pozitivně 😒 Přeju pevné nervy a hodně štěstí, ať to dobře dopadne 😉

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine jo, uz hledam podminky rozvodu....do odpo jsem byla v poho, pak me vykolejila babi, ze jsem se zasekla, ze proste ja jsem matka a kdyz otec nevladze, ja to dam....ale pak ta debata a jak me zas poslal do hajzlu, takhle se mnou vorat nikdo nebude....debilek

carculka
3. led 2012

@berenika39 ja bych toho nechala kdyby se dotycna nenavazela,jak uz jsem psala..
me jenom stve kdyz nekdo tvrdi ze detem to staci a ikdyz si je chlap udela pece je na zensky a on jen castecne prispeje..asi jsem se moc rozepsala mozna nekde jsem se zamotala nebo to nevystihla,mala jeste po me litala tak jsem psala jak me to napadalo,ale mas pravdu ze zbytecne zdlouhave,ale dle me si ma kazdy delat tolik deti kolik uzivi a ne pak hodit vetsinu jen na zenskou a sidit ty predesle deti..a nebo chlapy co navic nemaji,tak at reknou jo davam malo ale vic nemuzu,nemam,ale netvrdim ze je to dost o to slo

kacenka1111
autor
3. led 2012

@germaine jo jasne....jeho rodina o nas nevi....boji se jich, co jim udelal, nikdo se s nim nebavi....ted úpo dvou letech jsem ho primela napsat aspon matce na vanoce, bal se a ona ho stejne poslala neka

asi to bude nej, odted myslim jen na sebe, svy mimco a svyho psa....babi me dneska dost ponizila, postavila se opet ( neopravnene ) proti me....a je fakt takova...proste chlap je neco vic....nejdriv pry ze to musi byt kluk, preci holka,fuj, musi se jmenovat po tatinkovi....no nechapu.,...az kdyz jsem ji s brekem vysvetlila, ze z toho mam nocni muru, dala pokoj a uz radsi nic nerika....proste holka je sluzka, drzhubka a verbes...proc by chlap drel? musi zenska....no kamena doba

germaine
3. led 2012

@kacenka1111 V tom případě se budeš muset vzmužit a začít něco dělat, máš toho před sebou fakt dost...to, že dítě stojí dost peněz o tom si povídat nebudeme, to je v téhle době jasný! A zašla bych se zeptat na úřad práce, zda nemáš nárok na nějaké soc. dávky.

kacenka1111
autor
3. led 2012

@verbalinka no ja ztvladnu hodne veci ( to je zrejmé uz podle toho jak porad odpustim ), ale aby me nekdo vyfakoval, nejsem zadnej cucflek, normalne se ve me vzedmul vztek, jak se choval...no ani nemuzu napsat to slovo....co si to dovoluje? asi bude zase matrix 😠
no, popravde jsem myslela ze mam, ale idim, ze asi moc ne....treba me tu ale jedna napsala, ze co jsem za matku ( v uvozovkach ), kdyz nemam nastudovano!!! no do prdele tak jsem nevedela co je rybilka a nany...no....jezismarja...chuvicku nepotrebuju a o ty masticce jsem nikdy neslysela...

carculka
3. led 2012

@kacenka1111 tak preju stesti nekde jinde s nekym jinym a zdrheeeej

@lucenek vsimla ale ty sis nevsimla o cem to cele bylo.proste si ymslim ze se hodne chlapu nepodili dost na fin.zalezitosti deti svych byvalych..ale je to jak mluvit o koze a ty o voze proste reagujes jak kolovratek,takze cus

berenika39
3. led 2012

@kacenka1111 furt nevím, jestli to je všechno pravda, ale dejme tomu, že jo. je to pořád o jednom a tom samém - za všechno, co se ti děje, jsi zodpovědná ty sama. nemusíš se urážet ani ponižovat,. partnera jsi si vybrala ty, sex s ním měla ty, práci měla a opustila ty. zkus se zv´bavit představit, že všichni kolem tebe jsou blbý....

kacenka1111
autor
3. led 2012

jezis tu nany teda monitor !! 😀DDDDDDDDDDD uz zase jsem to popletla

camelinka
3. led 2012

@carculka ja s tebou souhlasim,presne tohle byl muj otec, mam 3 nevlastni brachy, nadelal si harantu a ani na jednoho z nas poradne neplatil,mamka od nej odesla kdyz mi byly tri a vsechno zvladla sama, nasla si 2 prace, supajdila sem do jesli a zvladla to.
@kacenka1111 babi se zrejme zasekla v dobach svyho mladi,s tim nehnes. ale vidim rada,zes zacala neco delat 😉