Hormony v těhotenství a při kojení, a agresivita?

bednaluca
12. lis 2017

Přeji pěkný den.. Pokusím se vše co nejvíce zkrátit.. Když jsem před 6ti lety brala antikoncepci, byla jsem po ní protivná..
Už ji 4 roky neberu.. Vše bylo super, obří změna, konečně jsem byla sama sebou.. Pak jsem otěhotněla, o miminko jsem ale přišla.. Byla jsem na dně, chtěla zrušit svatbu, začala jsem často popíjet.. Hlavně jsem ale neustále brečela a nebo byla zlá na /teď už/ manžela.. On mi byl oporou, snažil se mě chápat.. Do půl roku jsem se uklidnila, otěhotněla, ale během těhotenství jsem byla zase zlá, protivná, panovačná... Z ničeho nic, skoro bez důvodu.. Půl dne anděl a pak jako by mi něco přelétlo přes nos, z minuty na minutu proměna.. a já nevím proč..
Dcerka má už přes rok, stále kojím.. A stále taková jsem-jen na manžela.. Neuvěřitelně mi pomáhá, se vším.. Říkám mu jak ho miluju, jak si vážím všeho co dělá a pak během vteřiny mě naštve maličkost jako je neumytý hrnek.. Čeká mě teď operace, byla jsem na předoperačním vyšetření a z ničeho nic jsem se tam doktorce rozbrečela.. Řekla jsem jí, co se děje a ona mi tvrdí, že je to všechno práce hormonů..
Brečím u reklam, o seriálech nebo filmech ani nemluvim.. Rozbrečí mě pohled na naši spící dceru.. A stejně rychle jako se dojmu, se i naštvu..
Doktorka tvrdí, že mám přestat kojit a přejde to.. Jenže chceme druhé miminko, takže by změna rozhodně nebyla na dlouho.. A ráda bych kojila dceru do samoodstavu-je na ní vidět, že je pro ni kojení stále ještě důležité..

Nemáte někdo podobné zkušenosti? Je možné, aby z vyrovnané a klidné ženy udělaly hormony v těhotenství a při kojení takovou emotivní bestii? Jsem jinak fakt klidná, rozumná, s manželem vše v klidu probíráme, nikdy jsme se nehádali, nic mi nechybí.. Stále se omlouvám a on to stále toleruje a stojí při mě.. jiný muž už by dávno třískl dveřmi a utekl... Nechci aby i k tomu jednou došlo..

lv
12. lis 2017

Já myslím, že to horminy být mohou - týden před ms jsem jak papiňák, v těhotenství jsem měla až pocit agresivity.

karlajasmine
12. lis 2017

@bednaluca Rozhodne to mozne je.. I na me takhle kojeni pusobi, ale v mensi mire. I proto mame deti brzy po sobe (otehotnela jsem hned po skonceni kojeni ve 14ti mesicich) abych si ty hormony co nejvic 'odbyla'.. ale nemam to v takove mire, jak ty pises, to je mi tebe (a tveho manzela) opravdu lito. Jak jsem prestala kojit, tak jsem byla 14 dni sama sebou (nez jsem otehotnela..) uzasny pocit :D Osobne bych na tvem miste do samoodstavu nekojila.. kdyz vas vztah tim trpi..

vanea
12. lis 2017

moje babička byla přesně taková v každém těhu a při každém hormonálním rozhození (HA teda nebrala :D ) je důležité o tom s manželem mluvit, říkat mu, že se snažíš, že za to nemůžeš ale chceš na tom pracovat, hodně mu říkej, že ho máš ráda...a mluvit a mluvit, když to s tebou zrovna nemává =) manžel to jistě zvládne, když uvidí, že ti to není jedno a nejsi zlá jen tak, protože tě to baví;) můj děda taky říká, že to bylo s babičkou peklo..ale plné lásky a vlastně překvapení, nikdy nevěděl, co ji zrovna nase*e :D je jim oběma přes 70 a milují se hrozně moc ;) jde to na nich opravdu vidět🙂 děda ví, že je babička nemocná (měla pak ještě nějaký problém s nervama) a prostě ji bere jaká je..u ní to z těhotenstvím a kojením nezmizelo...ale ty jsi mladá a určitě se to dá nějak řešit případně🙂 🌹 to zvládnete;)

bednaluca
autor
12. lis 2017

@karlajasmine po novém roce se hodláme vrhnout na výrobu druhého potomka, dcera se pravděpodobně odstaví sama až otěhotním.. ale pokud ne, bdu kojit tandem.. 🙂

bednaluca
autor
12. lis 2017

@vanea
děkuji za podporu.. mluvíme o tom, on to ani neřeší, nezlobí se na mě..ví že to "přejde".. ale mě trápí už to, že se to děje..uvažovala jsem že s druhým mimčem počkáme, ale vážně ho moc chceme s cítíme že je na to čas.. aspoň budu co nejdřív normální :D pokud si těch dítek nepořídíme víc :D

slimacikmia
12. lis 2017

@bednaluca hormóny no... Je dosť možné, že až otehotnieš a budeš čakať chlapca, že budeš zase ultra kľudná (ja som to tak mala) ;) proste máš teraz premieru ženských hormónov... Neostáva nič, len vydržať

bednaluca
autor
12. lis 2017

@slimacikmia děkuji, asi jsem jen potřebovala slyšet že nejsem zralá na blázinec a je to tak nějak "normální"..🙂

iva_kucerova
12. lis 2017

Mám to taky tak a to nejsem těhotná. Měla jsem to i dřív, ale po porodu o moc víc, takže to asi hormony být můžou...

karakalka
12. lis 2017

@bednaluca Hele taky tě uklidním, já byla a jsem v těhotenství taky kolikrát protivná, vytočila mě každá blbost, na děti kolikrát docela drsná. Normálně jsem kliďas a pohodář. Takže jsou to fakt rozhozené hormony. 😉

bednaluca
autor
12. lis 2017

@karakalka ale už to trvá vlastně v kuse přes dva roky, to je na zbláznění :D

karakalka
12. lis 2017

@bednaluca To věřím, já mám děti 5 let od sebe,takže jsem si i odpočinula. 😀 😉