Ideální kočár, existuje?

linchilli
25. zář 2014

Tak potrebuju vazne pomoct, mame doma pro maleho Hartan topline S, fakt super, jen pro pristi rok nekdy na jaro bych chtela poridit novy vuz a to jde 🙂
Hledam asi toto:
neco mezi golfkami a sportakem
Lehky a dobre skladny aby se vesel do maleho prostoru
potrebuju rukojet na kloubech ...takovou tu vyskove stavitelnou (manzel je na voziku a s jinou nemuze jezdit s kocarkem sam 🙂
chtela bych vetsi kolecka ne ty zdvojene a idealne aby byl odpruzeny
dost prostorny maly je obrik
polohovani zad i nozicek (idealne)
prostorny kos a dobre pristupny
Proto prosim o vase zkusenosti, nebo pokud vas napada nejaky kocarek tak sem s tim 🙂
Diky vsem

denif
25. zář 2014

@linchilli ted jsem dost koukala na baby jogger, maji ruzne typy, ale jsou velmi prostorne, velky kosik a nastavitelna rukojet ;) a skladaji se Jen zatahnutim ... Se sekund a slozeno ;) tsk at dobre vyberete ;)

strawberr
25. zář 2014

My měli iCandy, ale nemá kloubovou rukojeť ☹ to mi vadilo. Prostorný i pohodlný byl, ale... ten kloub na skládání nic moc nevydrží ☹ . Takže jednoho dne se nám stalo, že jsme chtěli vyjet z bytu a...? Kočár se složil. Díkybohu, že mrňous byl v sedačce připoutaný a sedačka nijak nezměnila polohu přitom složení.

strawberr
25. zář 2014

Zkuste objet pár obchodů s kočárky, nejlepší je si kočárek vyzkoušet, i kdybyste pak kupovali z bazárku 🙂

eliskaxox
25. zář 2014

@linchilli tak me napadl muj kocarek ale neni to nic mezi golfkama a sportakem,jinak splnuje vse. Luxusne odpruzeny,skladny je- konstrukci vozime mezi prednimi a zadnimi sedackami v aute,rukojet ma na kloubech a jde dost nizko,lozna plocha je prez metr ( fakt obri ), 20l kosik. Mam Concord wanderer,ale jak rikam je to sportak.

linchilli
autor
25. zář 2014

Dekuju za reakce, no zatim mi nejlip vychazi baby jogger, nebo britax 🙂 a prave ze uz u nas jsem to vsechno obesla a nic lepsiho nemaji..tak jsem doufala, ze mi neco poradite abych vedela pocem se shant.. 🙂

katka_21
26. zář 2014

Zkuste se ještě podívat na kočárek Oyster Jule 😉

denif
26. zář 2014

@linchilli take dnes objednavam baby jogger ale ten vetsi city elite! Ale vsechny jsou super polstrovane a prostorne! A kolecka predni odpruzene ;)

craki
26. zář 2014

Za me teda Britax B agille 🙂 Uzasne lehky, blbuvzdorne skladani a velice skladny. Jen asi nema polohovani nozicek, na to se priznam jsme v obchode nekoukali 🙂

bambullkaa
26. zář 2014

@linchilli Za mě teda Peg-pérego Book http://www.e-batole.cz/peg-perego-book-completo... nebo Peg-pérego Booklet http://www.e-batole.cz/peg-perego-booklet-class... .
Má opravdu dlouhou polohovací opěrku zad a polohovací nožičky. XXL stříšku,nánožník (ve verzi Completo) je prostorný,lehký, skvělý přístup do košíku i když dítě spinká, polohovací rukojeť a skvěle skladný. Skládá se vnitřkem do vnitř.
Nedávno jsem si chtěla koupit BJ a ve finále jsem si to rozmyslela protože nemá tak dlouhou opěrku zad, nemá polohovací nožičky a rukojeť. Britax nemá polohovací nožičky ani rukojeť. Navíc po prodloužení stříšky na tebe vykoukne síťka...No, pro mě stříška má chránit v létě před sluníčkem a v zimě před chladem.To podle mě Britax rozhodně nechrání. Takže pro mě by to v případě Britaxu byli vyhozené peníze. Je to jen můj názor.
Co se týká skládání, tak BJ a Britax se skládají vnitřkem ven. Vnitřek by se rychle špinil.
Posílám ti video PP Booku. Mám ten samý model 2013 jen místo červené mám šedou barvičku.

https://www.youtube.com/watch?v=OWhwWuUfro4
bosoorka
26. zář 2014

Já bych doporučila nový x-lander x pulse, ale nemá klouby, jenom nastavitelnou rukojet. Jinak je lehky, krasne skladny, dobry do mesta, zvladne i teren, ma dobry kosik, da se otocit po i proti smeru jizdy. Ale jinak si myslim, ze idealni kocarek neexistuje 😝

olusenka
26. zář 2014

z toho co píšete mi vychází Baby Jogger (City Elite nebo City versa nebo City Mini GT, poslední asi nejlépe, je nejlehčí) nebo Britax b-motion. Já nedávno hodně váhala, Baby Joger je dlouhý - opěrka zad, má nosnost 29,5kg (City Mini GT), má super dlouhou střechu, ale zas při shlédnutí naživo byl dost nízký do terénu, nepružil, což Britax měl vyšší podvozek, pružil a byl o 2000Kč levnější, a když člověk neví, jak dlouho ho využije, tak jsem si řekla, že asi Britax stačí. Takže máme Britax b-motion3, tedy trojkolku, měla větší kola než b-motion 4. Co požadujete má, lehce se skládá, nožičky jdou polohovat částečně, polohovací rukoje´t má taky, koš relativně velký vzhledem k typu kočáru a přístupný. nemá sice tak dlouhou střechu, ale ta se dá rozepnout, a síťka se dá překrýt nepromokavým "nástavcem", který si nechám ušít u jedné paní na mimibazaru.

@linchilli
@bambullkaa

bambullkaa
26. zář 2014

Taky si myslím že nic idealního není 🙂
Ale zase si myslím, že když je pan manžel na vozíčku tak by asi byla lepší nastavitelná rukojeť v kloubu než výsuvná. S výsuvnou by se mu kočárek asi špatně ovládal 😒

bambullkaa
26. zář 2014

@olusenka Nebudu si nechávat přešívat stříšku :D To fakt néé. Proto jsem si zvolila jiný kočárek, tak aby vyhovoval mým požadavkům 😉 Každá maminka má jiné požadavky...

olusenka
26. zář 2014

@bambullkaa tak není to úplně ideální, ale to asi žádný kočárek. Bohužel. Já bych byla 100% spokojená, kdybych si sestavila jeden z Britaxu b-motion a Baby Joggeru City Mini Gt.
Stříška se ale nemusí přešívat, když ji člověk rozepne, napne přes ni ten "nástavec" a uchytí po stranách. Šijou to dvě paní, mají mraky vzorů, vypadá to moc pěkně.

bambullkaa
26. zář 2014

@olusenka ano, ale to už je věc názoru. Já bych prostě Britax nekoupila i když je jinak moc hezký. Nic ve zlém, ale nekoupila bych si nějakou věc kterou bych pak ve finále musela nějak předělat/doladit. Vím o té paní z MMB a viděla jsem její práce. Některé jsou hezké.
Znám v okolí maminky a nemůžou si Britax vynachválit. Jezdí bez poruchy a všude projedou. Ale to i já taky se svým Bookem 🙂

adrusenkaaa
26. zář 2014

@linchilli Phil and teds smart lux....sportak je moc hezky.

linchilli
autor
26. zář 2014

diky, ta sklopna rukojet je urcite podminka, aby mohl maleho vozit i manzel..mame to ozkousene u hartanu a prave, ze se mu tahle jede dobre 🙂 Ta teleskopicka se libi me, ale manzelovy prave nesedi 🙂
@bambullkaa

linchilli
autor
26. zář 2014

@olusenka asi je pravda, ze kdyby se skrizil britax s baby joggerem, tak bych nevahala...ale takhle.
Na britaxu mi vadi ta striska o tom nastavci co pisete jsem jeste neslysela, tak dekuju za rada, juknu na to 🙂

olusenka
26. zář 2014

@bambullkaa jo, to máte pravdu. Za tu cenu by to mělo být v pořádku, a ne aby si to člověk musel přizpůsobovat. Takhle kupuju oblečení, hledám a hledám, dokud nenajdu, co sedí, a ne abych musela kalhoty zkracovat apod. Peg Perego Book Completo nebo Classico se mi taky líbily. měla (mám) je v albu ohledně koupi nového sport. kočáru. Ale na tu krátkou dobu , co s ním budeme jezdit, stačí levnější. Zatím ho vytáhnu tak 1x-2x týdně na chvilku.

bambullkaa
27. zář 2014

@olusenka No tak vidíte, kupujete si kalhoty a hledáte tak dlouho dokud nenajdete ty správné. A tak to je podle mě i s kočárkem... 😉

loafeer
27. zář 2014

taky mě napadl britax nebo alco snap, ale ten nema teda polohoaci rukojet