Já chci mimi, partner ne. Máte podobnou zkušenost?

julajanula
9. říj 2013

Ahhojte holky. Dostaly jste se do situace kdy jste toužily po miminku strašně moc, ale váš partner mimi nechce ještě? Už jsme spolu přes tři roky a pořád nechce. Nejdříve to bylo až dodělám školu...Potom až budu pracovat...a ted se ještě necítí být otcem. Už jsem z toho zoufalá. Kolikrát se přistihnu při představě že dcera mého bratra je moje a mého přítele. Nechci ho nutit ale mě dochází čas kdy budu moct otěhotnět. Už nevím jak dál... Jestli máte taky podobnou zkušenost napište prosím jak to zvládat. Děkuji moc

laurital
10. říj 2013

@leni78 Nezlob se, ale to je názor 😠 , dítě je snad společné rozhodnutí a ne, že budu druhému dělat něco na truc.

petulkavikulka
10. říj 2013

@petrusew o práci strach nemá. Jen mi řekl, že se na to teď necítí.
@laurital tak nám bude třicet příští rok oboum a myslím si, že budu muste počkat až bude chtít. Nevím jestli by byl dobrý nápad tohle téma otevírat, když pro něj je to asi už vyřízené.
@leni78 když to nen tak jednoduché ho takhle odsoudit, antikoncepci beru už léta, proto řekla abych jí nevysazovala a brala jí dál

leni78
10. říj 2013

@laurital Ale to neni na truc. 🙂 🙂 A neni to jen muj názor, tohle Ti rekne kazdy lepsi psycholog, kouč. Je to takový nešvar dnesni doby. Žena chce dítě, muž ne, ale žena musi brát HA, jejíž negativní vliv na organismus je známý. Prostě pokud žena touží po dítěti, ma muži oznámit, ze uz odmítá brát hormonální antikoncepci, protože je to jako by sla sama proti sobě. Vždyť i prispevatelka pred chvílí psala, ze brecela a musela to začít brát. Aby on si vrznul a neoplodnil ji ? Kdyz pritom ona touží po dítěti ? Tak ona si jeste k tomu všemu bude huntovat zdraví ? Proste vysadit a samecek ať se podle toho zařídí. Míček je na jeho straně, on dite nechce, on se musi zařídit. Nechce deti, nesmí soulozit, bude chtít jinej, je to drsný ale je to tak. Tohle se v poslední době hodně řeší, je to žhavé téma. To neni jen muj názor.

laurital
10. říj 2013

@petulkavikulka Vzhledem k tomu, že ty po dítěti toužíš tak si myslím, že bych nějaké zábrany v otevírání témat neměla.

laurital
10. říj 2013

@leni78 Tak já HA neberu, ale to je zase otázka domluvy mezi partnery.Prostě mu říct ok, ale budeš používat kondom, pesar atd.., přece ji do antiko nutit nebude.Tady je ale problém trochu jinde, toť můj názor.Ona nebrečí proto, že "musí" brát HA ale proto, že on nechce dítě.
Jen říkám, že bych nechtěla mít dítě s někým, kdo o to nestojí.

leni78
10. říj 2013

@petulkavikulka Pokud je ti 30 a antikoncepci beres uz léta, je cas ji vysadit a doufat, ze tělo začne v pořádku ovulovat. Nenech se sebou takhle manipulovat, je to tvoje tělo. Je tam zvýšené riziko rakoviny. Byt tebou tak vysadil ze zdravotních důvodů, reknu mu to a je vymalováno. Je ti 30 co to zkouší ? Hra o to, jestli vůbec jeste otehotnis ?

leni78
10. říj 2013

@laurital No jistě ze ne. Ja taky ne. Ať se proste rozhodne, ale nemůže chtít po ženský, ze bude ve 30 brát antiko. Tak proste ať nesoulozi a ona ho brzy vymění. Co je to za člověka ? Ji je 30 a on ji pošle pro hormony ? No to jsem se zase nastvala 🙂 proc ji sliboval ze po svatbě jo ? Tak ať se aspoň snaží a vysvetli ji co se s ním děje, ale takhle ? jeste ona se bojí se ho zeptat ? Dala bych mu cas dva týdny, otevřela víno a pokud by neměl snahu mi laskavě rict, kdy sr mnou hodlá počít mimco, dala bych žádost o rozvod.

julajanula
autor
11. říj 2013

@nonni @leni78 @lorreine @espada
Holky je mi 21.vím je topoměrně brzo.ale podle mého doktora mám čas nanejvýš do pětadvaceti.to uteče jak voda.chci s ním mluvit o tom jak to bude.ale pokaždé ten rozhovor stočí někam jinam, nebo se z toho vyklube hádka.ještě nechce, ještě se necítí.....ale kdyby se stalo tak by byl štastný.dva týdny zpět jsem mu řekla na tvrdo, že mu dávám poslední rok aby se rozhoupal.bojím se že ne. miluji ho a nechci opustit, jenomže to vidím tak že mi za chvíli jiná možnost nezbyde.jsem v koncích... ☹

ivabend
11. říj 2013

Holky, ja necetla uplne vsechny prispevky, ale svuj nazor rict musim, neda mi to. :D
Dite bez svatby, fajn, to je v poradku, proc ne. Dulezite je,aby ten vztah za neco stal a jestli jste svoji nebo ne je fuk.
Ale na diteti by se podle me meli partneri domluvit a oba s tim souhlasit. Pokusy typu vysadim HA a nic nereknu, nebo ho k tomu natlacim mi prijde s prominutim ubohe. Myslim,ze spoustu holek pak bude valit oci az jim partner zdrhne pryc. Ja bych taky nechtela,aby me partner k necemu takhle nutil. Jestlize si partneri v takto zasadnich vecer nerozumi, bud by meli vymyslet nejaky kompromis, nebo se na vsechno vykaslat a poohlednout se po nekom jinem, kdo bude mit stejne hodnoty a nazory....
Dite je obrovsky zavazek pro oba a proto by s tim oba meli souhlasit.

Jinak chapu, pokud zenskou tlaci vek nebo zdravotni stav, ale stejne... nutit k necemu co clovek nechce je hloupe, vzdy se to kazdemu vymsti..... :(

lorreine
11. říj 2013

@julajanula No a kolko rokov ma on? Je starsi? Ak ma tak ako Ty...teda 21, tak sa mu ani nedivim. Pretoze ja vo veku 21 som robila silenosti, studovala vysoku skolu, cestovala a hlavne som nemala a ani nechcela ziaden vztah.
Pokial Teba ale tlacia zdravotne problemy, tak mu to proste povedz a dohodnite sa na kompromise. Ak nebude ani tak chciet urobit kompromis, tak Ti radim, aby si si nasla niekoho ineho. Mas 21 a teda cas najst niekoho, kto bude mat podobne priority ako Ty.

espada
11. říj 2013

@julajanula Chápu, že je to těžké. Ale pokud chtějí lidé spolu žít, musí se na věci dívat stejně, jinak je otázka času, kdy se to sesype. Pokud se vždy začnete hádat, tak se s ním zkus posadit a velmi klidným hlasem mu říct, že na něj nechceš tlačit, ale že ty chceš dítě, a uveď mu důvody, které máš. Řekni, že chápeš jeho postoj k věci, ale ať ti řekne, nějaký časový horizont, kdy by to pro něj bylo možné. A uvidíš. Pokud s ním ani tak nebude řeč, obávám se, že nejste na jedné vlně... Nechci být drsná, ale tak bych to cítila já. Kolik mu je let?

julajanula
autor
11. říj 2013

@lorreine @espada
Je mu 25. O všem ví. O mých zdravotních problémech, o tom jak to cítím. V klidu se sním o tomhle mluvit nedá. Vždy to stočí k hádce a tomu že ho nutím. Nechci ho nutit k něčemu co nechce, ale také nechci život bez dětí. Tak strašně bych si přála slyšet větu ,,miláčku chci miminko''. Snad se jí dočkám. Jak už jsem psala dala jsem mu poslední rok. Ten rok běží. Jestli nic bude to pro mě hodně těžké opustit ho po čtyřech letech. Přitom když k nám přijede moje neteř, na ty dva je úžasný pohled. Bude dobrý otec tím jsem si jistá. Jistá si jsem i tím že ještě nechce. Kdo ví co bude dál. Holky držte mi palce tenhle víkend bude zajímavý ☹ 🙂

espada
11. říj 2013

A co svatba? Jak se staví k tomu? To by taky lecos napovědělo.

leni78
11. říj 2013

@julajanula Prostě ať se vyjádří. O Tvé situaci ví. To jako teď bude rok přemýšlet ? Ja bych mu dala mokrým hadrem po puse 😀 Ty chlapi jsou někdy takový ....

katarina_11
13. říj 2013

Tak jak to tady tak čtu, nedá mi to... Je mi taky 30 a hodiny mi tikají jak blázen, jsem něco málo přes rok vdaná. S manželem se známe 6 let, od začátku našeho vztahu jsme se o dětech bavili, tvrdí, že děti chce, ale až za 5 let, jenže to říká už těch 6 let! Svádí to na zajištění, bydlení, rezervy...ale vhodná doba není nikdy. Nejhorší na tom je, že místo toho, aby si našel lépe placenou práci (není to nutné, ale nechce za žádnou cenu slevit ze svého životního standardu), chce po mě, abych si na to v podstatě vydělala, protože já pracuji na sebe, takže si mohu ovlivnit příjem, a pak si můžu pořídit dítě 🙂 Nic mě nebaví, do ničeho se mi nechce, prostě se necítím šťastná, protože se jednoduše necítím "úplná".... tady se dá aspoň vykecat 😀

laurital
13. říj 2013

@katarina_11 Tak to je sobec na entou.Chápu, když chlap řekne, že se na dítě necítí, nechce nebo vám to zásadně nedovolují finance.Ale říct, že si na to má ženská vydělat??Toho bych hnala svinským krokem.
Mě nejvíc zaujala ta věta, že nechce slevit ze svého živ. standardu...Já bych ho seznámila s mým mužem, který je naopak hrdý a bere jako samozřejmost, že se postará o rodinu tak, že já mohu pracovat pouze pokud budu chtít.

kotcheva
13. říj 2013

Ahoj, take mi neda nereagovat😉. My jsme resili neco podobneho - ja uz dite chtela, pritel, ted uz tedy manzel, jeste ne. Rozdil byl v tom, ze kdyz my jsme vedli tyhle diskuze, bylo nam pres 30. V podstate rok to bylo takove "nezavazne" diskutovani vyprovokovane mnou. Nechtela jsem tlacit, takze jsem se ptala, jak to s detmi vidi. Zjistila jsem, ze chce, jen ne hned, tak jsem logicky chtela znat casovy horizont. Za cely ten rok jsem se nedopracovala nikam, vetsinou diskuze koncila tim, ze na nej tlacim atd. (Rozumejte, bylo cca 5x, ne kazdy tyden😉. Az jsem to nevydrzela a bouchla a v podstate mu dala nuz na krk, at to rekne na rovinu. Nechtela jsem (a ani jsem si nemohla dovolit) ztracet cas s nekym, kdo o deti nestoji. Asi konecne pochopil, ze je cas se rozhoupat. A potom to bylo o tom, ze jsme chteli a neslo to... Ale to je jina kapitola🙂.
Kazdopadne si to chce promluvit. Ja byla rozhodnuta, ze se s nim rozejdu, i kdyz mi bylo 34...

nonnni
13. říj 2013

@laurital ja v tomto velmi souhlasim s tebou.

Muj manzel, ac mladsi nez ja, je typicky lovec mamutu. Je hrdy na to, ze se postara o rodinu, zenil se ve 22. letech, prvni dite ve 24, druhe 3 roky na to. Byly doby velmi hubene, byly doby velmi bohate, strida se to a pokud bych musela (a v minulosti jsem musela), tak bych sla na mamuta take, ale v momente, kdy se vypracoval, tak mi rekl, ze chce, abych delala jen to co me bavi, v mnozstvi, ktere uznam za vhodne. Kdybych zitra prisla s tim, ze uz nechci pracovat vubec, tak nerekne ani slovo. Jak je mlady, tak je stara skola a navic na to hrdy. Je tedy fakt, ze je cizinec a ma hodnoty nastavene trosku jinak.

Prichodem deti se toho zmeni tolik, ze zrovna zivotni uroven je to posledni o co bych se bala. Neni cas, treba kazdy druhy vikend na lyzovacky v Alpach v zimni sezone...no ledaze je mu rodina totalne u zadnice, i kdyby na to financne v pohode bylo... a casto ani energie...

@katarina_11 bala bych se takovych reci, To jako, ze doslova. Vydelej si na dite, pak si ho vychovej...hlavne neotravuj...to je fakt papinek jedna basen☹ Hodne stesti... Jo a vhodna doba fakt neni nikdy...s prvni dcerou jsme nemeli kde bydlet, s druhou se stehovali na jiny kontinent...ted je vsechno uplne idelani, ze vsech aspektu..a v 9.tt jsem potratila...si nevyberes...

maudn
13. říj 2013

Ja se svým přítelem bavila už za svobodna, tak jsem věděla, že děti chce a vhodnou příležitost nechá na mě, za tři roky jsme se vzali a začali snažit. Toto jsem řešila hned na začátku protože jsem chtěla chlapa nakloneneho rodině. Kamarádka má to co ty a to chce jen společné bydlení, je s ním už 7 let, nejdřív chtěl aby dostudovala a pracovala a pak to změnil ze musí živit svou matku a bratra a pak až oni mu to všechno splatí tak prý pak spolu mohou bydlet, s dítětem by to měli ještě horší, platí si na půl i postinor

maudn
13. říj 2013

@julajanula rok je hodně, já otěhotněla po 2 letech měla jsem zdrav. problémy já i manžel, myslím, ze pokud nechce teď tak ani za rok, aspoň takové já mám kamarády a těm už bylo přes 30 i jejich partnerkam ty nakonec odešly jinam a protože na těhu spěchaly tak bohužel zrovna jak na potvoru založily vztahy s blbcema co je opustili i s deckama

katarina_11
13. říj 2013

@nonnni To jsem se mu snažila právě vysvětlit, že ani s tou životní úrovní to nebude tak horký, člověk má jiné myšlenky a tak...jenže to on právě nechce, chce dál sportovat, motorku, větší bydlení .... spíš cítím, že je to výmluva, protože pořád tvrdí, že dítě chce. Kdyby ho tak moc chtěl, tyhle věci by neřešil ☹ Já měla taky takové hodnoty, ale teď když chci dítě, klidně bych bydlela v chatrči, jen aby bylo mimi 😀 Asi jsem si vzala sobce, holt před svatbou je dobré přemýšlet, a to jsem si myslela, že ho znám 🙂

leni78
13. říj 2013

Holky ja si na vas včera vzpomněla, kdyz dávali trn film o umělém oplodnění. Jak jeden kluk promluvil na kámošovi : hele tak na to bacha, jestli chce dítě a ty s ni nechceš bejt jako ze uplne se vsim, tak na to bacha, protoze ona te pak tím dítětem drží. No takhle nějak možná chlap přemýšlí, kdyz si neni jistej a toho bych se bála, chtěla bych aby se tedy k tomu postavil celem.

pellullinka
13. říj 2013

Je mi moc líto těch co se s milovaným člověkem nemohou shodnout na tak zásadní věci.
já sem s manželem cca od 18ti a asi po dvou měsících sme mluvili o tom co od života chceme,takové jednoduché,že oba chceme děti brzo,že chceme svatbu a tak. Pak sem otehotnela nevhodnou kombinaci antikoncepce a antibiotik,ale v 17tt miminko umrelo. Druhe otehotneni bylo neplánované,nevěděla sem jestli to zvládnu,ale přítel mi jasně řekl,že vzhelem k tomu,že sem už musela podstoupit zákrok jednou,tak není rozumné dělat to podruhé a že si miminko určitě necháme. Dneska je synovi 4,5 roku a muj,teď už manžel,vždy říkal až budu chtít že budeme mít druhe (hned před prvním sme věděli že jedinacka ne). Rozhodla sem se tedy,že chci druhe dítko,manžel souhlasil. Týden před dobranim antikoncepce přišel,že bychom měli asi rok počkat. Ano,měli jsme vážný vztahovy problém,který byl ale vyřešen. Připadala sem si podvedena,domluvili sme se,že začneme pracovat na druhém a on si pak přijde že nic? Nejhorší je,že mnohdy nejsou schopni kompromisu,mě bylo řečeno rok. Tak sem řekla fajn,ale přestanu brát antikoncepci,ty dditko nechceš,tak si kup kondomy nebo se zarid jinak. Nejsem pro,aby se tajné přestala brát,ale tohle je fér. On nechce,tak ať se chrání. A pomohlo to,vydržel to asi 2x a rozhodl se,že je pravda,že není na co čekat,navíc nemusím otěhotnět hned 🙂
ale pokud není partner ochoten o tom diskutovat,ale rovnou řekne,já nechci a konec. Tak v takovém vztahu je něco špatně....

laurital
14. říj 2013

@nonnni Mě až zamrazilo, protože bych mohla napsat to stejné 🙂 .
I já jsem si brala manžela, když mu bylo necelých 22, já jsem o necelé dva roky starší a rozhodně nesouhlasím s tím, že mladí partneři jsou povětšinou nezodpovědní, nechtějí děti atd...čím dál více mě v tom názoru utvrzují i místní horor témata, kdy dospělí muži nejsou schopni přijmout odpovědnost a opouští i těhotné ženy, hádají se o peníze atd.
A i ten lovec mamutů na něj sedí, má přirozenou hrdost, že se umí o svou rodinu postarat a bere to jako samozřejmost, což ale neznamená, že bych si hrála na stephordskou paničku a lakovala si nehty.A poznávám nás i v těch dobách, kdy jsme ještě na VŠ počítali každou korunu i v dobách, kdy jsem dočasně živila po manželově úrazu rodinu já.Od začátku jsme měli vše společné a nikdy jsme neřešili, kdo co do domácnosti přinesl nebo snad kdo co doma dělá.
Prošli jsme si vším společně od píky a možná i proto považuji náš vztah za silný a nemám o něj obavy.

prcekverunka
14. říj 2013

@julajanula Nevím, jak jste na tom věkově. Mně je 23, manželovi 29, o mimču jsme začali mluvit někdy v únoru 2012. Domluvili jsme se, že počkáme rok a pak se začneme o mimču bavit konkrétněji. Nakonec jsme počkali o kousek déle, protože v prosinci 2012 mně přítel požádal o ruku a já jsem se nechtěla vdávat s břichem. Takže jsme se teď v srpnu brali, už jsme čekali miminko, jen to ještě nebylo poznat. A teď jsem ve 20tt. Každopádně jsme se o tom bavili na rovinu. Vlastně manžel přišel tenkrát sám s dotazem, jak to vidím s miminkem. Tak jsem mu řekla, že chci mimčo, on řekl, že už se na to taky cítí a bylo vyřešeno.

julajanula
autor
22. říj 2013

Ahojte holky promnte že jsem dlouho nenapsla. Všechno zlé už je pryč. Otočlio se to o 180° 🙂 Ten víkend se vydařil skvěle a od včerejška jsme začali na miminku pracovat. Ani nevíte jak jsem štastná 🙂 Cítím se ted mnohem lépe, deprese jsou navždy fuč. Ted už jen aby se zadařilo 🙂 Hodně mi pomohly vaše názory i rady. Děkuji vám 🙂

laurital
22. říj 2013

@julajanula Opravdu upřímně a z celého srdce gratuluji!
A držím palce, ať se co nejdříve zadaří... 😉

julajanula
autor
22. říj 2013

@laurital mockrát děkuji. Taky doufám že se zadaří brzy. hned jak budu mít jistotu tak se svámi o svou radist podělím 🙂

petulkavikulka
23. říj 2013

@julajanula velká gratulace, to jsou skvělé zprávy. Držím pěstičky aby se brzy zadařilo a těším se až se dozvíme tu radostnou zprávu 🙂

julajanula
autor
24. říj 2013

Moc děkuji 🙂 Vaše pozitivní energie mi dodáva hodně síly 🙂