Já chci mimi, partner ne. Máte podobnou zkušenost?

julajanula
9. říj 2013

Ahhojte holky. Dostaly jste se do situace kdy jste toužily po miminku strašně moc, ale váš partner mimi nechce ještě? Už jsme spolu přes tři roky a pořád nechce. Nejdříve to bylo až dodělám školu...Potom až budu pracovat...a ted se ještě necítí být otcem. Už jsem z toho zoufalá. Kolikrát se přistihnu při představě že dcera mého bratra je moje a mého přítele. Nechci ho nutit ale mě dochází čas kdy budu moct otěhotnět. Už nevím jak dál... Jestli máte taky podobnou zkušenost napište prosím jak to zvládat. Děkuji moc

nonnni
9. říj 2013

@julajanula a kolik je tobe a partnerovi? A zeptam se mozna divne, ale jste svoji? Pokud ne, zacala bych tam...to samo o sobe je zavazek, kterym se ma (dle meho) zacit. Jsem dost staromodni v tomto 🙂

U nas to byl nakonec rozumovy kompromis, protoze jsem o bezmala 6 let starsi nez manzel, takze v dobe, kdy ja citila, ze je spravny cas na prvniho potomka, tak jemu bylo teprve cerstve 23 let... nekolik mesicu trvalo, nez jsme pocali, a voda mi praskla na me 30. narozeniny, manzelovi bylo 24 let...3 roky na to pribyla dalsi dcera a ted se snazime o treti, na me uz tlaci ctyricitka.

U nas byl kompromis, ze ja netlacila na dite drive a on to pak neoddaloval, vedeli jsme, ze oba musime trosku slevit z idealu.

ev.ka
9. říj 2013

pozor na tyto nesoulady v základních životních prioritách... kámoška takto čekala (tuším že skoro 7 let), až její partner "dospěje" k ochotě být otcem, až jí partner v 35ti letech dal kopačky... teď bude mít holka fofr založit rodinu

leni78
9. říj 2013

Tahle věc se prostě musí řešit na rovinu. Chces deti ? Nechceš deti ? Kdy ? Ty bys mu měla rict jak to vidíš no a pak se dohodnout. Měl by dat nejakou časovou osu. Pokud by řekl za deset let, mohla by sis ujasnit, zda zůstávat ve vztahu bez dětí. Jinak ja osobně bych se do takového odmítání početí nevdavala, dokud nebudes vědět co a jak. Jeste jedna věc. Me by to odmítání mého případného těhotenství znejistelo. Podle me, kdyz te opravdu miluje, bere pripadne těhotenství jako krasny plod vasi lásky. Ale treba se mýlím, treba je proste zodpovědný a ví co říká, treba nejste zajištění, treba si te chce jeste užít 🙂

leni78
9. říj 2013

@ev.ka Ja zase znám případy, kdy dlouhá léta holka nesměla vysadit antikoncepci, vzít si ji nechtěl, pry to je jen papír.Pak se zamiloval, svatba okamžitě, deti následovaly. Takze mnohdy proste vědí, ze dotyčná neni ta pravá. Zakladatelko to nemusí byt na tebe ale byt tebou, to odmítání by me xnejistelo. Musíte si promluvit.

lorreine
9. říj 2013

Moja sestra napriklad to na svojho manzela (vtedy este priatela) trochu naraficila. Proste prestala brat HA, on sa tiez na otca vraj necitil....ale teraz je otcom ukazkovym, prave cakaju druhe...To by som ale neradila, nemusi to dopadnut dobre.
U nas bolo najprv obdobie, ked vtedy este priatel dieta velmi chcel. Ja som chcela najprv svatbu. Som veriaca a pre mna to vela znamenalo. Ale netlacila som ho do svatby, len som sa vyjadrila, ze by som si to takto priala. On sa teda svatbe nikdy nebranil, len to pre neho nebolo prioritou. Po svatbe sa nam dlho nedarilo a manzel dosiel do stadia, ze uz mu je to jedno, ci deti budu alebo nie. Vtedy som dokonca rozmyslala o rozvode, pretoze som vedela, ze dieta urcite chcem. Nakoniec som otehotnela, ale potratila, vtedy to bolo este tazsie. Ale ustali sme to a mame krasnu dcerku.
Zalezi podla mna dost na tom, ci Tvoj partner deti vobec niekedy bude chciet. Ak nie, tak nestracaj cas. Ak vies, ze Ty bez dietata zit nemozes,najdi si niekoho, kto to bude citi rovnako.

leni78
9. říj 2013

@julajanula Teď jsem si jeste precetla tvuj příspěvek pořádně a pises, ze uz ti dochází čas kdy budes muset otěhotnět. No tak to vůbec. Okamžitě vysadit antikoncepci a oznámit mu, ze chceš dítě. Jednou by na me zkusil přerušovaný styk a byla bych s ním raz dva hotová. A hledala bych chlapa, který chce rodinu. Jako takový znám co tohle zkoušeli. Moje ségra. Vysokoskolacka, zajištěna, kariéra pohádková. On dítě má. Tak jsem ji rekla ať vysadí antiko, ze to radi i koucove. Jako ženská dítě chce a jeste si ma huntovat tělo ? Tak vysadila a on si začal okamžitě dávat pozor. Ona je utrapena, ví jak bylo těžké sehnat takovýho " fajn " chlapa, takze nechce hledat znovu. Pritom co si ji pamatuju, jako malou, porad panenky, i sousedům vozila mimca, vše co ma budovala pro stabilitu své budoucí rodiny. No ja bych ho nakopala nekam. Taková hezká holka. No jo no, zvykla si, ze maji podobne zájmy, jsou vzdelani, za vodou, jezdí si po dovolených, po nakupech do zahraničí, takovýho je těžko najít. Ale kde se to v něm bere, jak muže říct, ze ji ma rád, kdyz ví, ze za pár let uz nemusí mít šanci otěhotnět ? Prostě si dává pozor, takhle mu to vyhovuje.

uztotakbude
9. říj 2013

Mám naprosto stejnou zkušenost, u nás to trvalo 8 let a přesně jako u tebe, až doděláš střední, až doděláš vysokou, až si najdeš práci. Nakonec byla zlomem svatba. Vzali jsme se, všichni jeho spolužáci začali dávat na fcb fotky s těhotnejma přítelkyněma, nebo dokonce dětí (i ti co děti zapřísáhle nechtěli) a najednou chce a chce tak moc, že mne to děsí a teď chci zase čekat já, protože nemám práci.

lv
9. říj 2013

muž dítě nechtěl, má dceru z prvního manželství..ale když viděl, jak po tom toužím, uznal, že by to nebylo fér vůči mě a teď už máme 2 holky..mít na to finance, tak bych chtěla ještě jedno.

mickey001
9. říj 2013

jsem na tom stejně přítel nechce a to jsme spolu 6 let, také se necítí na to být otcem, ale v pondělí se nám stala nehoda a tak uvidíme zda z toho něco bude on mě uškrtí asi, ale já po miminku taky toužím 🙂

lenus202
9. říj 2013

@mickey001 víš co, tak žádnej "podraz" si neudělala a když to takhle přišlo, tak to asi tak má být 🙂

mickey001
9. říj 2013

@lenus202 neudelala, ale i tak chtel at si sjedu pro tabletku, bylo prvne dost dusno doma, ale ted uz je vse zase tak jak ma byt asi si to vubec nepripousti 😀 takze jestli to vyjde pak budu tady resit kdy a jak to rict 🙂

xveronikaxx
9. říj 2013

@mickey001 mám poněkud radikálnější názory, ale přijde ti, že je to správný přístup k dlouhodobému trvalému vztahu? kdy jeden říká - ne dítě nechci, jdi si raději vzít pilulku po - a druhý už se ohromně těší a modlí se aby to vyšlo...? co když to vyjde a on svůj přístup nezmění? napadlo tě to?

laurital
10. říj 2013

Zrovna rozhodnutí mít dítě považuji za to, kde má kterýkoliv z partnerů právo veta a v každém vážném vztahu by si o něm měli partneři záhy promluvit, aby předešli pozdějším nedorozumění, hádkám a planým nadějím.
A nezlobte se na mě, ale vyřešit touhu po dítěti tím, že si nevezmu pilulku je podraz největšího kalibru a dotyčné bych klidně vystřihla pár facek.Podvody do vztahu nepatří.

espada
10. říj 2013

@julajanula Takových případů v okolí znám hodně. Moje kamarádka (s znám z vyprávění i další) chodila s klukem 7 let s tím, že vždy mluvili o tom, že chtějí děti. Dostudovali, pracovali, koupili byt a ona mu řekla, tak zlato, je čas na dítě (svatbu nechtěli ani jeden). A on se začal kroutit, že ještě tamto a ono. A ona mu řekla dobře, počkám půl roku a pak se musíš rozhodnout. Po půl roce se zase vytáčel a ona se s ním rozešla, protože cítila, že on nechce. Bolelo jí to, ale nikdy si nepoložila otázku, jestli udělala správně. Teď je vdaná, má dvě děti a nikdy toho rozhodnutí nelitovala.

Víš, mě se vlastně stalo vlastně něco podobného, akorát můj manžel mi zapomněl říct, že se na dítě ještě necítí. Tedy tvrdil mi, že ho chce, ale asi lhal a doufal, že to nevyjde. A ono to vyšlo. A teď jsem těhotná a on mě opustil s tím, že ještě děti a závazky nechce. A teď je s mladou holkou, se kterou si užívá svobody. Tím tě nechci strašit, ale musíte si o tom promluvit. Na dítě musí být oba. Řekni mu, že dítě opravdu chceš a jak se na to dívá on. Uvidíš, jaká bude reakce. Třeba řekne, že ještě chce počkat půl roku, rok a pak do toho půjdete. Nebo zbledne, lekne se a ty budeš vědět. Každopádně je nutné o tom na rovinu mluvit. Hlavně žádné podrazy! Litovala bys toho.

mickey001
10. říj 2013

@laurital děkuji za Vás názor, ale nezlobte se zase na mě vy, ale já jsem žádný podraz neudělala chtěl abych si tabletku vzala a když jsem odmítla už to neřešil, takže mě tady neosočujte. Děkuji 🙂

leni78
10. říj 2013

@mickey001 Chápu to správně, ze po tobě chtel, aby sis vzala postinor ? To ti přece nemůže nikdo vyčítat, ze sis ho nevzala. Psala si, ze se vam stala nehoda, tak proste ejakuloval do tebe. A ty bys měla dostat pár facek a podobně, ze jsi neběžela zárodek zničit ? No teda dámy stydte se. Chlap ma taky přemýšlet, nez začne soulozit, nejsi žádná matracka.

laurital
10. říj 2013

@mickey001 Já jsem reagovala na lorreine a její sestru, která TAJNĚ přestala brát antiko, tak se nečerti.

leni78
10. říj 2013

@laurital Aha 🙂

laurital
10. říj 2013

@leni78 Pokud oba souloží bez ochrany tak musí počítat, že se nehoda stane, to je jiná.
Druhá věc je, když ženská tajně přestane brát antiko i když ví, že druhý dítě zatím neplánuje.To je podle mě podraz.Nám by se také nelíbilo, kdyby chlap slíbil, že si dá pozor a pak si jaksi schválně nedal, že?

mickey001
10. říj 2013

@laurital když tam bylo o té pilulce, tak jsem myslela, že je to na mě 🙂 já se nečertím 😉

mickey001
10. říj 2013

@leni78 ano chápeš, prostě tak reagoval v té chvíli, oblékli jsme se, že pojedeme a nakonec z toho sešlo. 🙂 děkuji za podporu 🙂

leni78
10. říj 2013

@laurital To jo to uz podraz je. 🙂

petulkavikulka
10. říj 2013

Holky jsem na tom stejně. Před půl rokem jsme se o mimiku bavili a domluvili se, že po svatbě na něm začneme pracovat (svatba už byla naplánovaná). Sám od sebe mi řekl, že až budu chtít tak je na miminko připravený a moc ho se mnou chce. V září proběhla svatba a já měla dobrat poslední antikoncepci, ale manžel dělal mrtvého brouka. Když jsem na to zavedla řeč tak mi řekl, že se na to teď necítí a abych si došla k doktorce pro další antikoncepci. Oplakala jsem to, protože za ten půl rok jsem se začala těšit a začali mi "tikat hodiny". Teď se o tom u nás nemuví, ale ten smutek ve mě pořád je. Chlap tohle asi nikdy nepochopí. Nechci na něj nějak tlačit nebo ho do něčeho nutit a podrazit bych ho taky nikdy nemohla.

petrusew
10. říj 2013

U nás to taky tak bylo, pak to ale za nás vyřešil můj zdravotní stav, kdy jsem prostě otěhotnět nemohla. Nakonec jsme se domluvili, že on by chtěl dítě tak v 30ti a já do 25🙂 a podařilo se, byli jsme spolu ale sedm let. Od začátku jsme věděli, že alespoň jedno dítě chceme. Chce to prostě si pořádně promluvit a urovnat priority. Zůstávat ve vztahu s někým, kdo dítě nechce a ty ano...to bych nedokázala, i když by mě to hodně bolelo.

petulkavikulka
10. říj 2013

@petrusew teď nějak o tom doma nemluvíme a bojím se o tom začít. Vím, že jednou ho chtít bude, ale mě prostě zarazilo proč najednou ta změna? Vztah máme báječný, milujeme se...jen tohle teď je takové odsunuté téma.

petrusew
10. říj 2013

@petulkavikulka jednou ale o tom mluvit budeš muset. taky mě to nedělalo dobře. Nakonec jsem s ním mluvila, dohodly jsme se na spoustě věcech a vyčistilo to vzduch🙂

petulkavikulka
10. říj 2013

@petrusew když jsme o tom mluvili naposledy, tak řekl...uvidíme za rok. Tak nevím jestli ten rok mám počkat...ale asi mi nic jiného nezbyde.

leni78
10. říj 2013

@petulkavikulka Každopádně kdyz je to jeho rozhodnutí, tak by neměl brát jako samozřejmost, ze si budes huntovat tělo HA. Normálně bych HA přestala brát a on pokud nechce, tak ať si dává pozor. A nebo nesoulozi. 🙂 je to na něm 🙂 To je dobrý, on dítě nechce a pošle te pro antikoncepci. U me by pohořel. 🙂

laurital
10. říj 2013

@petulkavikulka Dej tomu čas.U nás jsem to byla já, kdo druhé dítě nechtěl.Měla jsem skvělou práci, cestovala jsem po Evropě a dítko už jsem měla.Můj muž, ač o dva roky mladší a taktéž úspěšný, po druhém moc toužil.Nikdy mě do ničeho netlačil a kolem třicítky jsem i já chtěla rozšiřovat rodinu 😉 .
Spíš si promluvte o tom, v jakém časovém horizontu to tvůj muž vidí.

petrusew
10. říj 2013

@petulkavikulka počkej a zkus to na jaře, promluvit si s ním, zeptat se proč...myslím, že zrovna to PROČ chceš slyšet. Nebojí se o práci? Nebo tak?