Jak často chodí váš manžel (přítel) na pivo?

suavinex
6. črc 2011

Mám dvě malé děti, mladší kojím a přestože mi manžel dost pomáhá, hodně trpím, když jde na pivo, nemůžu spát a nenávidím další den, kdy musím vstát a až do oběda (včetně jeho přípravy) musím být sama s dětmi a manžela nechat spát. Vidím to jako hroznou nespravedlnost, i když vím, že bych si neměla stěžovat a že jsem v tomhle směru velký sobec. Ráda bych se změnila a brala to s nadhledem a v noci klidně spala, ale prostě si to nedokážu nějak nastavit. Máte to některá taky tak? Případně poradíte, jak tuhle věc hodit za hlavu, stát se přejícnou a hodnou manželkou...? Díky moc za jakékoli rady 🙂

miranda77
13. říj 2013

@koogi69 😀 ... překoukla jsem se.

enanek
18. říj 2013

jsem vdaná20let tři děti manžel do hospody chodí denně málo kdy se stane že nejde nebo jdeme spolu kolikrát hraje i automaty vadí mi to ,snažím se abi nechodil nedá si říct na děti to vůbec nemá čas vychovávám je většinou sama ,nemá na ně čas ,snažila jsem se mu domluvit že mi to vadí když je stále v hospodě a kor když má dluhy to se dohádáme dnes dojel ve 15 hod z práce ani neřekl ahoj a je v čudu telefon jako vždy nedostupný . a pak jen samá lež že je v práci atd uvažovala jsem i orozvodu ale nemám na to peníze a on určitě bude hctíti vyplatit z mého domu je to hrůza ty nervy a vše kolem děs aleco počít žejo

laurital
18. říj 2013

@enanek Jaký si to uděláš, takový to máš.
Problém je v tom, že spousta žen to chození po hospodách ze začátku toleruje a doufá, že chlap se změní.Holt starého psa novým kouskům nenaučíš.

luciebx
18. říj 2013

@enanek tak on ti tohle dela 20 let a resis to az ted? kdyby to trvalo pul roku melas to resit.. ted uz s tim nic neudelas.. bohuzel

laurital
18. říj 2013

@luciebx Souhlasím, navíc mít s alkoholikem a gemblerem tři děti.Pokud se paní nechá trápit ok, její boj, ale jak k tomu přijdou ty děti?

luciebx
18. říj 2013

@laurital sice nevim kolik pisatelce je.. ale vim ze za dob mych rodicu bylo normalne zvykem ze chlap dosel z prace a sel na pivo.. fakt klidne kazdej den.. je to nechutny.. kamaradce takhle ztroskotalo manzelstvi.. chlap radsi pivo pivo..nic vic ho nezajimalo.. me to prijde desny.. ja si taky rada dopreju sklenku vina.. je fakt rozdil sedet doma a dat si jednoho lahvace.. nez vysedavat v hospode.. kde si chlap tak klidne 4 skopky ... doma ho nic nezajima.. deti ho nezajimaj.. co ta zenska z toho zivota ma.. mit takovyho chlapa.. leti z domu..

laurital
18. říj 2013

@luciebx Já ti nevím, náš táta chodil na pivo tak dvakrát do měsíce po volejbalu 🙂 .
Tady bohužel platí, že ženská doufá, že se chlap časem po dětech změní a ono nic, takže já jsem pro povolit pivko v rozumné míře s kamarády řekněme jednou za týden dva, ale ne do mrtva a ne denně.
Jj je fajn si občas doma sednout a pokecat "co týden dal" u sedmičky dobrého vína.

luciebx
18. říj 2013

@laurital no tak u nas doma tata chodil.. no ale taky to tak dopadlo.. ted myho otce ceka druhy rozvod.. no ale to je jina... jj presne.. pokecat u dobryho vinka doma.. neni nikdy k zahozeni..

ceekanka
18. říj 2013

Zrovna poslední týden si říkám,jestli má opravdu každý chlap něco. Jestli se každá ženská občas někdy trápí. Ten můj na pivo nechodí vůbec. Ale.. Paří jinak.. Je cvok do herních konzolí. Byl by schopný celý den u toho prosodět a mě by nechal řezat dřevo na cirguli. Je to rok zpět,co fungoval tím způsobem,že jsem odněkud přijeli a jeho první cesta byla ke konzoli a já jsem tahala sama nákup a šla hned vařit,vypnul to jen když jsem mu přinesla jídlo až pod nos a pak to zase zapnul a já šla uklízet. Pak ji prodal. Teď si ji zase pořídil,ale myslíte,že dodržuje nějaké domluvy,ohledně času,který na tom bude trávit? Vůbec. Alespoň si ale nejdřív udělá svoji práci,když je potřeba tak pomůže a pak si k tomu zaleze a celý večer ho nevidím. Pak příjde a lísá se a myslí si,že si to tak asi odčiní nebo co :D No a k tomu má ještě rybařinu,kde topí nejen čas,ale i peníze. Je to krásný koníček,ale když se to změní v hon po závodech,je to na pytel.

enanek
18. říj 2013

jjo děvčata ale ruku na srdce která ženská má dost peněz a odvahy v dnešní době toho chlapa opustit taky to není jednoduché bít máma sama vrd na vesnici kde nejbližší obchod je 2km,a máme tu 50 obyvatel z tooh 4 mladé rodiny,když je potřeba nikdo vám nepomůže a když přinde řada v zimě na dřevo ouvej kde co ,protože na topení plynem není ,ono se nám to lehko řekne ale tato doba tj katastrofa na vše

laurital
18. říj 2013

@enanek Tak zrovna tady na MK je spousta neuvěřitelně statečných ženských, které to měly těžké.Utíkaly od chlapů jen s dítětem a taškou nebo kolik je tu žen, které opustil manžel v průběhu těhotenství...zvládly to, i když si určitě sáhly na dno.To fakt není jen o penězích, ale i o vlastní sebeúctě.
Podívej, co z něj máš?Píšeš, že maximálně dluhy a jako manžel a táta také nefunguje.

katka_mel
18. říj 2013

Můj chodí jak kdy. Vlétě je to častěji a v zimě méně. Hraje šipky, takže 2xtýdně tréning a v sobotu má zápas. Ale chodí do práce, takže přes týden chodí třeba v 7 a o půl 9 je doma a někdy třeba až v 11. Někdy dokonce alkohol nepije a dá si jen sodovku. Jak kdy. Ale ráno vstává do práce, tak ví, že nesmí přehánět. V neděli dospává, pokud sobotní zápas vyhrajou, ale já ho v klidu nenechávám a ani Danku nepřesvědčuju, že za ním nemá chodit. Prostě ví, že musí fungovat. Za nás mámy taky nikdo nic neudělá a musíme fungovat i když ponocujeme nebo jsme nemocné. Uklidit, obstarat děti, navařit,... Takže ať si tatínci taky užijou. Jinak musím dodat, že mi s Dankou pomáhá hlavně tak, že si ji vezme ven a pár hodin jich není. Teď čekáme 2., tak jsem zvědavá, jak to zvládnem. 🙂

maudn
18. říj 2013

Nechodí, za svobodna chodil ale parta se dohadala a jak měli partnerky a pak děti tak už vůbec nikdo z nich

enanek
18. říj 2013

jj je to i pravda asi se toho hodně bojím zůstat tu na vše sama,ale také je to o tom mít peníze na právníka a na vyplacení chlapa ,ono se to může táhnout roky a každé stání nová korunka právníkovy dokapsi

luciebx
18. říj 2013

@enanek vis podle toho jak to popisujes... stejne zijes zivot sama s detma.. takze nejaky rozvod te akorad pripravy o penize, ktere potrebujes...

laurital
18. říj 2013

@enanek Tak to bych raději dávala advokátovi do kapsy než chlapovi na chlast a automaty.
To se mi jeví jako lepší investice do budoucna, ne?

xveronikaxx
18. říj 2013

@laurital
@luciebx
klíííd.. enanek si založila profil dnes a na celý MK přidala 3 příspěvky a to tyhle...

koada
18. říj 2013

Naštěstí občas zajde, pracuje teď mimo čr, tak je doma minimálně, ale dříve měli pánské pátky. To bylo super. Já buď taky vyrazila nebo jsem byla hezky doma se skleničkou 🙂. Občas prostě musí, jinak je to divný. Nevzala jsem si podpantofláče..... 😎

luciebx
18. říj 2013

@xveronikaxx ja na jeji profil koukala... a neco mi rikalo ze je to divny.. ale tak odpovedela sem podle svyho uvazeni

adeden
18. říj 2013

právě dnes ..
Každý pátek ..

enanek
19. říj 2013

jasně nikdy jsem tu nepsala ,a peníze mu nedávám nechává si je sám ,řekne že nemá odpočitá almužnu a hotovo jo je pravda držela jsem to tolik let kvůli dětem,ale to ještě mu tak neharašilo v hlavě jako ted.možná jsem pro některý blbá jj jen jsem si myslela že bich tu našla něco co by mi trklo do hlavy a rozhoupalo co dál,tak se omlouvám všem 😢

dana3262
19. říj 2013

@enanek muj táta chodi odjakživa denně do hospody. Mama brecela, prosila, vyhrožovala a nakonec to vzala jak to je protoze jeho kvality vysoce převažují to, ze tam chodi. Kdyz uz to prezene, zůstane déle nebo je pak nadměrné unavený, tak ho trochu probere.

duracell79
19. říj 2013

Když se mu chce 🙂 Většinou mu napíšou kamarádi. Mě to nevadí, neopíjí se, jde hlavně pokecat a když už to přežene, tak patří k těm, co mají dobrou opici 🙂 Má pak všechny rád a je s ním sranda. Kolikrát ho do hospůdky posílám sama, bo mu připomínám, že se už dlouho neozval tomu a tomu kamarádovi. Jsem ráda že se scházejí. Budou to dva měsíce, co jim z party zemřel kamarád při autonehodě. Kdybych mu tenkrát řekla, že nechci aby šel, tak by ho ani naposledy neviděl, nepokecal, nezasmál se... S malou pomáhá a když něco potřebuji, tak to zařídí. Ale domácnost a malou, beru jako svojí "povinnost". On dost pracuje, takže jsem ráda, když na chvíli vypustí v hospůdce a já mám zas klídek, když jde malá spát 😀

laurital
19. říj 2013

@dana3262 Tak to se přiznám, že by mě ty kvality zajímaly.To musí být nálož, když někdo toleruje denní vysedávání v hospodě 😀 .

baleri
25. říj 2013

1-2x týdně ve středu a někdyo víkendu občas zvládne jít jak v pátek tak v sobotu, tvrdí že je to normální a i když na to pivo nejde tak každý svuj volný den dopoledne prochráme, nevadí mi když kde, vadí mi když jde a řekne do deseti sem doma já se vzbudim v 1 a on nikde za to bych ho zabila, a samozřejmě stupidní pc hry at už mmorpg nebo jiný píčoviny s odpuštěnim, prošla sem s nim už WoWem ten sem mu já kráva tehdy když vyšel ukázala a koupila, pak sme pokračovali na fallout, diablo 3, torchlight a ted momentálně hraje tanky a letadla jak na to všude blikaj reklamy, věnuje se tomu tak 3-4x týdně minimálně 4 hodiny v kuse ale raděj víc aspon 6

aja123
25. říj 2013

Když nad tím přemýšlím, tak chodím snad častěji než můj muž 😀 😀 😀

lumixii
18. led 2014

@enanek VÍM, že už tato diskuze není zrovna aktuální.. ale nedá mi to nereagovat na Tvoje/Vaše příspěvky..
Vím, z vlastní zkušenosti, že opravdu není lehké udělat nějaké definitivní rozhodnutí, a říci si: Už dost! Neustále jsem si promítala ty dobré chvíle s ním.. neustále jsem si představovala, jestli to sama s dětma zvládnu.. tééž na vesnici.. jaké to bude, když se s nimi bude chtít stýkat.. jestli to sama finančně zvládnu.. a popravdě řečeno mě to opravdu děsilo.. a proto jsem s tím rozhodnutím stále vyčkávala a doufala, že to bude jiné.. Pak mi ale došlo, že to nikdy jiné nebude.. a bude to jen horší a horší.. a tak jsem zašla k právníkovi se zeptat na možné varianty s tím, že bohužel nemám peníze abych se s ním soudila apod. Sám mi nabídl, že mě bude zastupovat, a částku, kterou chtěl, jsem mu splácela. Neříkám, že tuto možnost Vám nabídne každý právník. Nyní jsem už více jak rok a půl rozvedená.. z manželství jsem si odnesla spousty dluhů, ale jsem štastná, že je to už za mnou.. Jsem štastná, že v těch šílenostech, které jsme doma s dětma zažívali, už moje děti dál žít nemusí.. Byla jsem tenkrát hloupá, neměla jsem se tolika bát, jestli to vše a hlavně jak zvládnu a nemuselo to dojít až takhle daleko.. Vážně to není lehké rozhodnutí odejít od chlapa, ale pro ten klid .. tak za to, to opravdu stojí..

skurinka
5. únor 2014

Muj nechodi vubec ..rebel jsem ja ja jsem porad nekde,ale nekdy me to stve ze nejde na pivko je furt doma 🙂

endie
5. únor 2014

bývalej manžel ml rád pivečko,taka to tak dopadlo že začal chlastat jak duha,onic a nikohosenezajímal tak sem ho vykopla,nynějšířítel, nechodí na pivo,nepije,maxkdyž je oslava rodinná taksi dá vínko s tatíkem a švagrem a já sem neskutečně štastná za to,raději prý bude semnou doma 😀 a nebo si zajdem spolu někam, já to mám to samé, předtím sem furt někde lítala a ted sem raději zalezlá sním u televize a tulíme se 😀

vlastikc1
16. lis 2015

No čekáme mimi a v poslední době vlastně nevím, co si mám myslet............protože chození na pivo začal přítel přehánět. Kdyby šel třeba jednou týdně, rozumně se vrátil a druhý den by mohl probíhat naplánovaný program, tak nemám sebemenší problém, ale pokaždé se musí opít minimálně do 4 do rána a to jde třeba 3x do týdne, začínám se děsit, co bude až se mimi narodí. Dřív se choval úplně jinak, ani ho nepoznávám, je ke mě i celkově chladný, nevšímavý, nechápu to. Kdykoliv se snažím si s ním promluvit, tak tvrdí že nic špatnýho nedělá ať mu dám pokoj. Dá se s tím ještě něco dělat, co myslíte ?