Jak často chodí vaši chlapi na pivo?

tricunici
23. lis 2013

Holky jak často chodí Vaši chlapi na pivo?

tricunici
autor
23. lis 2013

jenýe u nas je to tak že si na to pujčil a plati se to samozrejme s vyplaty

amabilis
23. lis 2013

@blahova_andrea Hele, já jsem doma taky ta vyžírka 😀 A rozhodně nedáváme peníze na jednu hromadu a prostě taky to beru tak, že kdybych byla já ten, kdo by vydělával hodně, tak bych taky nechtěla, aby mi to někdo nekontrolovatelně utrácel. Ale zas manžel nakoupí základní věci, platí energie, hypotéku, opravy a když je potřeba do domácnosti koupit něco dražšího. Já jsem naštěstí nenáročná žena a doufám, že si toho cení 😀

tricunici
autor
23. lis 2013

tak dle nej je zla a zakeřna

ventilkova
23. lis 2013

Muj chlap na pivo nechodi... Jsi tehotna temer prd porodem a on kazdy den tahne na pivo???? No to bych ho hnala....

laurital
23. lis 2013

@amabilis Já tedy předpokládám, že do manželství nejdeš s člověkem, který by nekontrolovatelně utrácel, ne?
Pro mě je zase nepředstavitelné říkat si někomu o peníze, protože předpokládám, že můj muž moc dobře ví, koho si vzal a nepotřebuje mi peníze přidělovat.

amabilis
23. lis 2013

@tricunici Já to beru tak, že v tom partnerství/manželství jde skousnout lecos. Ale chlap musí aspoň zajistit rodinu. pokud je problémový, rodinu nezajistí a akorát prndá, tak je to prostě hodně špatné ☹ Zkusila sis někdy sepsat na papír klady a zápory vašeho vztahu a to, jak vidíš budoucnost s mín a bez něj? Ono totiž na papíře už to vypadá tak nějak velmi reálně. Můžeš si to zapisovat průběžně a sama časem uvidíš, co je nebo není lepší a co má nebo nemá cenu. Víc mě teď nenapadá. Rozhodně by to ale neměla odnášet ta malá.

laurital
23. lis 2013

@tricunici Já tedy nejsem dětský psycholog, ale zlá a zákeřná šestiletá holčina?A ty ho necháš prndat takové bláboly?

amabilis
23. lis 2013

@laurital Tohle má každá rodina jinak. My máme každý svůj účet a on mi na ten můj prostě nějaké peníze pošle. Mně to tak přijde v pořádku. Nijak nestrádám a i ušetřím. Kdybych potřebovala víc, tak si řeknu. Já spíš to dávání na jednu hromadu vidím výhodné v rodinách, kde není peněz nazbyt, protože se pak líp vidí, kolik peněz ještě zbývá a tak, líp se to pak organizuje a hromádkuje.

tricunici
autor
23. lis 2013

@amabilis ona mala ma ted blbe období,je taková vzpurná...občas zalže a trápí mě. Ale neni rozhodne zlá

amabilis
23. lis 2013

@tricunici Tohle je ale přeci u těch prťat normální. Střídá se to a hlavně ona může být nesvá z té situace, co u vás vládne. Nerozumí tomu, co se děje. A mezi námi sourozenec tomu pak nepřidá. Ty budeš unavená, protivná (to vím podle sebe 😅 ) a nebude kdo by tě vystřídal. Akorát pak na tu malou budete řvát, protože ona bude dělat naschvály a kopat kolem sebe. Tohle je něco s čím je taky potřeba počítat. Co bude dělat pak?

laurital
23. lis 2013

@amabilis Jasné, každý to máme jinak a hlavní je, že to vyhovuje.Já zase naopak systém jedné hromady vídám často, protože můj muž je pracovně velmi zaneprázdněný, díky čemuž jsem zase já po druhém dítěti musela odsunout kariéru a starám se o rodinu, podobně to má většina našich známých, kteří mají podobný model-tj. muž podniká a žena se stará o rodinu.Veškeré "operace" a platby z účtu řídím já a nikdy mě nenapadlo, že bych utrácela "jeho" peníze.

tricunici
autor
23. lis 2013

@amabilis tak já myslim že ji mimi vadit nebude,těší se. Jen jeho nebere no... On nestrpi absolutne zadne odmlouvani,nebo nepořadek v pokoji. To pak na ni řve

amabilis
23. lis 2013

@laurital Právě, u vás je to "životní nutnost", tobě to nevadí a manželovi to ulehčí práci. Můj manžel je v tomto docela zdatný a hlavně spolehlivý. Popravdě jsem ráda, že mu všechny účty můžu nechat na krku a strarám se jen o ty "svoje" 😅 Pro nás je to tak prostě přehlednější. Děsím se toho, že bych zůstala sama a musela furt myslet na placení energií, hypotéky a pořád počítat a pročítat, kde je co výhodnější a tak. Já přes to moc nejsem. Manžel není líný si udělat průzkum trhu a dle toho se zařídit 🙂

amabilis
23. lis 2013

@tricunici On asi nemá žádné jiné děti, viď? Ty jo, tohle je fakt docela blbé. Kdyby to viděl u nás. Tady denně padne atomovka 😝
Jinak nedivím se, že ona ho nebere a popravdě chápu, jestli mu dělá naschvály, i když je to smutné.

blahova_andrea
23. lis 2013

tak už jsme si toho oba zažili dost na to, abychom si přestali myslet, že u sousedů je tráva zelenější 😉

tricunici
autor
23. lis 2013

@amabilis tak to by ho u vas kleplo,me vynadal v 5hod rano ze neni mleko do kavy a svacinu a snidani ma zena jako povinost chystat

laurital
23. lis 2013

@amabilis Však jasné, u nás je to fakt nutnost.Muž má v hlavě milion věcí a platba elektřiny jde mimo něj 😀

blahova_andrea
23. lis 2013

@amabilis tak já mu to dávám pocítit co nejméně. přeci je to chlap a musí to být pro něj děsně těžké, že ho vlastně čtyři roky živí ženská. ale občas je to děsně líto mě. čekala bych občas trošku jiné chování nebo reakce vzhledem k tomu, že jsem vlastně hlavou rodiny já. nejde jen o to, že vše platím. ale taky téměř vše řeším a rozhoduju. ale každá rodina to má nějak. důležité je, že to v globálu nějak rozumně funguje 😀

amabilis
23. lis 2013

@tricunici Můj manžel ráno vstává po špičkách, aby nevzbudil mě, ani děti. Věci si chystá už večer a pokud si něco zapomene v ložnici, svítí si mobilem nebo baterkou a jakmile se zavrtím (i když mě to vzbudí, dělám, že spím 😀 ), rychle to zhasíná. Nedovedu si představit, že by mě ráno vzbudil a chtěl po mně nachystat snídani nebo svačinu! Naopak, když jsem se kdysi (ještě blbá 😅 ) nabízela, že mu svačiny budu dělat, tak sám říkal, že nemusím. Ono stačí, že chystám všechno dětičkám, to zas na oplátku nechci po něm. Dokonce by byl ochotná je i ráno cestou do práce vzít do školky, ale já je radši vypravím sama. Můj chlap má spoustu chyb, není to žádný ideál, ale prostě v těch základech je nenahraditelný. Tvůj nemá ani ten základ. Co tě u něj vlastně drží? Na holku je zlej, na tebe zřejmě taky, peníze nemá a ještě kouří a chlastá.... 😕

blahova_andrea
23. lis 2013

@tricunici no ale tak to jsou všechny děti. to ho jednou čeká i s tím vlastním 😀

amabilis
23. lis 2013

@blahova_andrea Jsi dobrá, jak to zvládáš!!!! Leckterá by vyčítala, ty si možná nanejvýš postěžuješ tady. Ten tvůj by tě měl na rukou nosit! A teď se tak zamýšlím nad tím, jestli občas nejsem nevděčník a jestli vlastně svému manželovi říkám, jak si vážím toho, co pro nás dělá 😅

amabilis
23. lis 2013

@blahova_andrea No až jim doma to malé začne kramařit, tak se nejspíš zvencne....

blahova_andrea
23. lis 2013

@tricunici a hned by letěl 😀 povinnosti jsou v každé rodině jiné a v každé jinak rozdělené. on fakt žije v předminulém století, když měla žena vše jasně dáno. jen makala a do ničeho nekecala.

blahova_andrea
23. lis 2013

@amabilis tak on občas taky něco bere jako výčitku, i když to tak není myšleno ☹ já se holt dala na těžký boj a co s tím teď? má své kvality a naděje, že bude lépe ještě stále neumřela, tak bojujeme dál. je fakt, že u mě má tedy vše své meze. takže kdyby šlapal hodně vedle a nebo kdyby toho zneužíval nebo byl veš líná a nechtěl pracovat a aspoň se snažit, ač často marně, tak bych to utla. jako představa, že se chlapovi starám o děti, o účty, o dluhy, o všechno... a on si vydělá pár šupů, který jde pak propít, místo aby domů koupil ovoce...no u mě nepředstavitelná 😀 takovej byl letěl z okna! 😀 ale moc díky za uznání. já si ani tady moc nestěžuju. spíš se to občas hodí použít pro představu některým jiným, že toho spousta zvládnout jde, když se chce a nebo že fakt není všude jinde tráva zelená, jen u nich suchá, když si to občas někdo myslí 😀 mě tady občas pomůže přečíst si jak je to jinde, abych byla hned veselejší z toho, jak to mám "hrozné" já 😉

laurital
23. lis 2013

Ženská překousne leccos, ale musí od chlapa cítit lásku k ní a dětem, snahu řešit či vylepšit situaci a zájem o rodinný život.

@tricunici Sváču si může nachystat večer sám, ne?Předpokládám, že základ, tj. dvě ruce a ledničku má.

tricunici
autor
23. lis 2013

@blahova_andrea toho naučila maminka. Nic nemusel,vše delala za něj. Takže on žije v tom že když on maká tak žena ma nastarost zbytek. Doma malokdy neco udela a vyžaduje navařeno i kdyby co bylo,naklizene. Jinak mi klidne řekne že pokud nema navarene tak zavola mamince a ta mu uvaři. To že mam aolesti je mu fuk,v poho si spi a ješte odfrkuje že pry stenam

amabilis
23. lis 2013

Patriarchát hadr. Přesně v tomhle vyrůstal můj táta... Babička svému manželovi (mému dědovi) až do smrti vykala a on jí neřekl jinak, než madam 😀
No o patriarchátě v máminý rodině snad pomlčím. Moje mamča pravidelně jedla se ségrou na ulici, když si dovolily brblat nad jídlem a my dědu musely jako děti zdravit dobrý den.
Díky, že tyhle doby dávno pominuly a už v dobách našich rodičů to byla spíš vyjímka (teda doufám). Ale dneska v dobách emancipace....
@tricunici Nenech si kálet na hlavu, nezasloužíš si to! Jsi žena, matka, člověk... Máš stejná práva (i povinnosti) jako kdokoliv jiný a stejně tak ten tvůj.
Můj taky nevezme do ruky hadr, ale zase nebrble, když je tu bordel 😀

tricunici
autor
23. lis 2013

@laurital jo to pry nemuže

amabilis
23. lis 2013

@tricunici Co tě u něj drží? Zkus se nad tím zamyslet. Ono se to fakt bude zhoršovat.

amabilis
23. lis 2013

@blahova_andrea Ty máš nárok i na tu výčitku 😝 No ale hlavně ho nezapomeň hodně chválit, jak se snaží. Však je to chlap, že, víme své 😎