Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

pajaaaa
18. kvě 2013

@codal jsem přesvědčená, že je moc dobře, že chodíš mezi lidi, pojedeš na dovolenou a nejsi pořád zavřená doma. A je jasné, že když jsi sama, že máš takové stavy. To je přirozené a spíše by bylo podivné, kdyby to tak nebylo, Držím ti palce, jsi silná!

ilcus
18. kvě 2013

Ahoj holky. Prosím o radu, která z vás ho vykopla a žije s dětmi sama. Mě prej nepodvádí, ale já už mu prostě nevěřím a nejsem schopná se k němu chovat tak jako předtím. On se ke mě chová jako kdybych lhala já jemu. Hodně jsem pro tenhle vztah obětovala a chtěla bych aby to bylo jinak já si prostě tohle chování nezasloužím. Navíc miminka ještě nejsou na světě, takže mám čas se do října osamostatnit, ale nevím vlastně jak...

codal
18. kvě 2013

@ilcus jsi hrdá a víš jakou máš cenu, to je hrozně dobře... přeju ti, abys byla šťastná, ať už se nakonec rozhodneš pro odchod nebo o záchranu vztahu..zůstaň tak silná!!!!

ilcus
18. kvě 2013

@codal Díky moc za podporu

codal
21. kvě 2013

Dnes jsem zjistila,ze manzel tajne spi s onou kamaradkou,je hrozne zamilovanej a stastnej..jeji manzel to samozrejme nevi..

pavlinaoo
21. kvě 2013

@codal Je mi to strašně líto...ale bylo to z celé té situace jasné...kecy o "kamarádce" atd...Někde na tebe čeká lepši... 😉

andreeemac
21. kvě 2013

a proč to ještě zjišťuješ, to už přeci není vůbec důležité, nemělo by to být pro tebe důležité, když jsi pro něj nebyla číslo "1" nikdy a raději se rozvádí, než aby poslal do háje nějakou pipku, tak na tom už Ti přeci vůbec teď nemusí záležet, vůbec tohle neřeš, nevracej se do minulosti, jenom se tak emočně potápíš a znovu a znovu prožíváš to,co tě tak zklamalo,žij tím co je teď a co bude zítra.....ON už prostě není součást tvého života
🙂

janinnap
21. kvě 2013

Ahoj holky, jako já se nestačím divit, jaký jsou ti chlapi parchanti. Já na nevěru manžela přišla koncem února, samozřejmě si milenku (o 14 let mladší večerní recepční) našel až v době, kdy jsem byla těhotná (asi 10.tt) a ani ne půl roku po svatbě. Myslela jsem, že tohle se v těhotenství, kdy jsou oba šťastní a na malé se těší, prostě neděje. Nedávno mě napadlo se podívat na internet na diskuze a pořád se nestačím divit, kolik nás je! To je fakt smutný... Manžel se teď snaží všechno napravit, ale mně se to nedaří překousnout. Chtěla bych se zeptat těch, které si tím prošly, za jak dlouho tohle přebolí?

codal
21. kvě 2013

@andreeemac ano, už mi do toho nic není..ale bolí to, byla jsem za něj deset let vdaná a nakonec zjistím, že ona byla asi ta láska jeho života..:(

pajaaaa
21. kvě 2013

@janinnap nevím jestli přebolí ☹ v hlavě to bude pořád. Možná časem..ne tak intenzivní........ale pořád...vymazat to dle mě nejde

pajaaaa
21. kvě 2013

@codal mno.......láska jeho života 😀 to se uvidí časem 😀 😀 bolí to, ale raději takto. On si tě nezasloužil. jen by ses trápila. a utrápila

codal
21. kvě 2013

@pajaaaa jak snadno se láska může změnit v nenávist..hrozně mě zklamal, nemyslea jsem si, že jsem se provdala v bezcharakterního člověka, který svoje štěstí staví naúkor ostatních a bezohledně jde přes mrtvoly:(... jsem hodně v šoku...

pavlinaoo
21. kvě 2013

@codal hele a jak ses to dozvěděla? Pokročili jste nějak ve vyrovnání a ukončení věcí? No a že teď cítíš nenávist, třeba ti paradoxně pomůže být dřív v pohodě...

codal
22. kvě 2013

@pavlinaoo od kamarádky, její přítel je jeho kamarád a manžel se mu svěřil, no a ona to řekla mě...

pajaaaa
22. kvě 2013

@codal pracovala bych co nejdříve na rozvodu a s tím spojených věcech. nečekala bych na něj až se rozhoupe.on je vlastně happy, nic mu nechybí, naprosto spokojenej. bez výčitek, bez jakéhokoli trápení. Vzala bych to do svých rukou. Ať je o pro tebe už naprosto uzavřená kapitola. Co už tě s ním nebude nic spojovat. Jen minulost. Ale to je minulost a ty půjdeš dopředu. začneš znovu. bez něj. A bude ti líp. Pocity tvé jsou pochopitelné. klidně si ho nenáviď, zanadávej si.

codal
22. kvě 2013

@pajaaaa dnes jsem mu napsala email, že bych se ráda co nejdřív sešla a vyřešila rozvod a s ním spojené majetkové vyrovnání. Že rozvod jako takový bych chtěla udělat dohodou, aby to bylo bez soudu, ale k tomu je potřeba se vypořádat majetkově. Napsala jsem mu několik variant, jak by to teoreticky šlo a ať mi napíše své návrhy, který bychom pořešili pak až se uvidíme. Nebude to lehký ten byt vyřešit, protože nemáme, jak se navzájem vyplatit, ale snad se nám podaří se nějak domluvit:(..Pak s tím zajdem k nějakýmu právníkovi, aby nám to právně sepsal, aby to bylo co nejrychlejší a co nejméně bolestné. Chci to mít za sebou... po včerejšku jsem hodně znechucená..možná mi řeknete, že mě vlastně nepodvádí, se mnou se rozešel, ale i tak mi to příjde jako velkej podraz... mám pocit, jako by celé naše manžeství bylo jen čekání na to, až dostane jí... a to mě hodně bolí... navíc bych nečekal, že je tak bezohlednej, že mu vůbec nevadí, že rozbíjí dvě rodiny a nechává za sebou jen spušť..jako chápu, že jestli je zamilovanej a funguje tam teď chemie, že asi nepřemejšlí, je to pro něj nové dobrodružství a je mu všechno okolo ukradený...

pavlinaoo
22. kvě 2013

@codal buď ráda, že se dali dohromady teď a ne až bys byla doma s dvěma malými dětmi...Uzavřeš to rozvodem a bude tě čekat štěstí jinde, uvidíš. Nevím, jestli by to pomohlo mně, v tvé situaci, ale asi bych to jejímu manželovi řekla. Nemám ráda, když se z lidí dělají blbci...bohužel to paradoxně vždy dopadne tak, že ten kdo to řekl, je největší zlo pak...takže se spíš možná do toho nemíchat... Snad ten byt nějak rozumně vyřešíte. To, že víš, že jsou spolu, napomůže tvému rychlejšímu "uzdravení". Už nebude v tvých očích tak zidealizovaný...co to léto, vyšlo ti v cizině?

codal
22. kvě 2013

@pavlinaoo včera mi psali, že jsem přijatá, aspoň jedna dobrá zpráva..je pravda, že to zjistšění mi pomohlo v tom, že jsem si jistá, že se k němu nikdy nevrátím... a chci aby to skončilo... manželovi to neřeknu, ale jelikož se tím zas tak moc netají a ona u něj i spí, tak to asi brzo samo praskne...

littlejane
22. kvě 2013

@codal - já souhlasím s @pavlinaoo - myslím, že ted vidíš, že tak "charakterní", jak sis myslela, asi není a to ti pomůže se s tím rychleji vyrovnat ..... ted už jen ty praktické věci vyřešit, to tě taky zaměstná, že nebudeš myslet na to co by kdyby .... a pak už jen nový život. Bude dobře, uvidíš 🙂 🙂

pajaaaa
22. kvě 2013

@codal to je dobře. Já bych to jejímu manželovi ROZHODNĚ neříkala. To je mezi něma dvěma ( tedy pokud o tom manžel už neví ) Tvoje věc už to není - rozešli jste se. Nemsti se. To je cesta do pekel. A jak už bylo psáno, budeš nakonec nejvíce zlá ty. Ať si v tom lebedí, když to praskne, tak to praskne a budou to muset řešit oni. Ne ty.

pavlinaoo
22. kvě 2013

@codal tak to je výborné, že tě přijali! Je to pravda, že jejímu manželovi neříkat...jen je mi ho líto, no 😅 ☹

codal
22. kvě 2013

@pajaaaa neřeknu mu to, i když jsem o tom přemýšla, protože on je hrozně hodnej a me s..., že ho takhle tahají za nos..ale máš pravdu, že to není má věc..ono to asi brzo stejně praskne (možná to už ví, já nevím), dlouho se nebudou moc vymlouvat, proč je pryč a nespí doma, hloupej není a o tom první úletu s manželem ví, takže mu to snad dojde, kde se tahá...manželovi jsem napsala, že o tom vím a že mi příjde krajně nefér, že toho manžela tahají za fusekli a trochu doufám,že ho to nakopne k tomu, aby to vyřešil (že se třeba budou bát, že to prásknu a donutí je to k nějakýmu kroku)... ale víc už pro to udělat nemůžu a ani nechci, myju si nad tím ruce, už se mě to netýká..já se musím smířit s tím, že s manželem je definitvní konec a to teď konečně vím jistě!!!!!..já jsem své řekla a víc k tomu nemám co dodat... jsem zklamná z jeho chování - že jsem si vzala nezralýho chlapa, kterej si chce hrát a nic neřešit, jsem věděla, že se lidi můžou rozejít, přestat se mít rádi, jsem taky ochotná zkousnout, ale podvádět lidi a bezohledně si jít za svým, i když tím lidem kolem sebe ubližuju, to je mi proti srsti... on to vidí jen tak, že o ní bojuje a jde za svým srdcem...možná ano... třeba jim to opravdu vyjde a ona je pro něj ta pravá, pak bych jim to asi měla přát, ale na to nejsem dost tolerantní... v podstatě hrozně žárlím..žárlím, že jí miluje, že je s ní, přemýšlím, co má ona, co já jsem neměla, proč je pro něj tak vyjímečná a bolí mě, že celej náš vztah byl možná jen takovou lávkou než se dostane k ní... lítost, bolest, vztek, opovržení, žárlivost, stesk, láska, nenávist..to všechno se teď ve mě mísí a já nevím, jak se s tím přívalem emocí vypořádat.. bude to ještě hodně těžké... člověk má pocit, že se dostal na úplně dno a najednou zjistí že se znovu propadá..kdy se to zastaví...

pajaaaa
22. kvě 2013

@codal tvoje pocity jsou přirozené. a kam že tě přijali?

andreeemac
22. kvě 2013

tak já bych to klidně tomu manželovi řekla, když se tak vroucně milují a jsou to dospělí lidé, tak si přece za svým chováním a za svým rozhodováním musí stát, vůbec bych si nebrala servítky, neberu to jako mstu, ale proč mají ze svých partnerů, kterým někde slíbili věrnost a poctivost, tak proč z nich mají sakra dělat permanentně blbce......naopak, brala bych to jako pomoc tomu podváděnému.........sakra, kam se to všechno vytratilo, když si tě bral, tak Ti něco slíbil a ani to základní pravidlo a to je věrnost nedokázal dodržet, tak proč by mu to mělo sakra jen tak projít.......

pajaaaa
22. kvě 2013

@andreeemac a v čem to pomůže codal?

pajaaaa
22. kvě 2013

a ještě k tomu říct - neříct. osobně si myslím, že codal to nepomůže vůbec k ničemu. ani se ji neuleví, ani se k ní nevrátí. je možné, že to její manžel ví, nebo tuší a jen tomu tiše přihlíží. I tací jsou.

pajaaaa
22. kvě 2013

@andreeemac a jak pomůže podváděnému?

pavlinaoo
22. kvě 2013

@pajaaaa codal to bohužel nepomůže k ničemu, ale pomohlo by to tomu podváděnému muži...nebyl by za debila...jak jsem ale psala, je to vždy dost ošemetné...

pajaaaa
22. kvě 2013

@andreeemac a z tvého příspěvku je cítit msta - viz. " sakra, kam se to všechno vytratilo, když si tě bral, tak Ti něco slíbil a ani to základní pravidlo a to je věrnost nedokázal dodržet, tak proč by mu to mělo sakra jen tak projít.......

pajaaaa
22. kvě 2013

takže vlastně ani tak nejde o to pomoct podváděnému manželovi, ale o to, aby to jen tak lehce manželovi codal neprošlo.........a může se stát, že tím, že by mu to prozradila, tak by se vlastně mohla rozvést - takže by jim situaci ulehčila. A to by se tedy manželovi moc nepomstila......možná by ji i poděkoval ( manžel codal ). A je i více způsobů jak to podváděnému manželovi prozradit nebo naznačit.........ale dle mě je to ubohé. Nesnížím se na úroveň s prominutím "svině", jen z důvodu, když já jsem teď nešťastná, udělám nešťastné druhé. mezi codal a jejím manželem je definitivní konec, který vyvrcholí rozvodem a co je mezi něma dvěma ( třema i s manželem milenky ) je mezi nimi.