Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

littlejane
24. kvě 2013

@codal - už jsem zase vdaná a mám 2 prcky .... takže věř v budoucnost 😉

codal
24. kvě 2013

@littlejane to je krasny,to ti preju. Ja mam strach,ze uz se nedokazu zamilovat,ze budu porad srovnavat a nakonec preberu a nikdy nebudu mit deti☹ mam takovou blbou povahu,ze bud jdu do vztahu naplno nebo vubec,polovicate mi to nejde a mam strach,ze budu podvedome hledat tu lasku,ale ona uz nikdy s nikym jinym nebude stejna.. Navic se teda musim odmilovat od manzela a to nebude tak snadny☹

littlejane
24. kvě 2013

@codal - nebude to snadný a ani bych ti nedoporučovala se hned vrhat do dalšího vztahu. manžela budeš mít ještě nějakou dobu v sobě, tomu se nevyhneš. ale postupně to bude blednout a blednout, uvidíš. já se rozvedla v 26 letech a měla jsem pocit, že je to konečná a nikdy si nikoho jiného nemůžu najít, protože všichni "normální" chlapi kolem 30 let jsou už přebraný 😀 😀 .... a nebyli ..... na tebe taky nějakej čeká a dětičky 🙂

codal
24. kvě 2013

@littlejane myslim,ze mou soucasti zustane asi cely zivot.Prvni a takhle velke lasky podle me nikdy uplne nevymizi..snad se tam najde misto i pro nekoho jinyho.. Snad se najde nekdo,kdo me bude milovat a zase mi da pocit bezpeci a nejake jistoty..i kdyz jistyho,jak vidim,nemame nikdy nic☹..

littlejane
24. kvě 2013

@codal - jistého nemáš nikdy nic, to je pravda 🙂 .... a místo se najde, neboj, to si myslíš jen ted, že už nemůžeš zažít nikdy nic většího a zásadnějšího ..... první láska je sice první láska, ale myslím, že málokdy to vyjde tzv. na celý život ..... ale alespoň jsi poučená a do každého dalšího vztahu půjdeš s touto zkušeností, to taky není špatný, budeš vědět, kde nedělat chyby a čemu se vyhnout, aby to fungovalo .... to je přece fajn, ne? 🙂

codal
24. kvě 2013

@littlejane spis se budu bat,ze zase udelam chybu a zase o vsechno prijdu..

littlejane
24. kvě 2013

@codal - tak se z ní zase poučíš .... těch karambolů náš ještě čeká 🙂 🙂 ..... ted stejně nemá smysl o tom takhle dopředu rozmýšlet, nejdřív se dáš do kupy ty sama a pak přijde nějaký ten "ON", uvidíš .... 😉

wisttit
24. kvě 2013

@codal Codal, Ty sama píšeš, že Tvůj manžel je Tvoje první velká láska. Nikoho jiného jsi nepoznala a tak nemáš s kým srovnávat. Je jasné, že svého muže miluješ a taky je víc než jasné, že ještě uteče hodně vody než si vůbec jen alespoň trošičku dovedeš představit vztah s někým jiným. Věř mi ale, že ta doba přijde a Ty budeš zase šťastná. Ty si teď myslíš, že Tvůj manžel je na světě to nej nej nejlepší co jsi kdy mohla potkat 😉 , ale on není nejlepší, protože kdyby byl nejlepší, tak Ti nebude lhát a dělat věci o kterých se mi ani nechce psát ... Prostě ON není ten nejlepší muž Tvého života. Ten opravdový muž by Ti totiž tohle nikdy neudělal!!! A třeba to tak mělo být. Třeba se tohle všechno mělo stát, aby až potkáš toho druhého, tak aby jsi u něj mohla doopravdy ocenit to co je pro Tebe důležité, jako je spolehlivost, pravdomluvnost apod. Třeba Ty i ten druhý koho jednou potkáš jste měli ujít v životě nějaký kus cesty a něco poznat, aby až se potkáte to stálo doopravdy za to. 🙂 A neboj se, rozhodně nebudeš sama a bez dětí. Uvidíš, že to bude dobré.
Jinak babičce přeju ať se jí brzy vrátí zdraví a celé rodině hodně síly. Bohužel i v tomto máme podobnou životní zkušenost. Měj se hezky.

codal
24. kvě 2013

@wisttit dnes si mi vykouzlila prvni usmev.Dekuju ti!

littlejane
24. kvě 2013

@codal - tak hurááá 🙂 🙂

codal
24. kvě 2013

Manžel byl dneska na pohovoru kvůli práci (asi na třetím za dva roky), jestli mu to vyjde, tak bude mít všechno...jí, lepší práci a nový život:( beze mě... já jsem s ním prošla všema "sračkama" - nemocí, sto let studií, podporvala jsem ho, když ho rodiče vyhodili z domova kvůli tomu, že nedodělal školu, vždycky jsem za ním stála...a ona teď slízne všechnu smetanu:(... život je sviňa...

pajaaaa
25. kvě 2013

@codal aspoň vidíš, že on opravdu nebyl pro tebe ten pravý. Ať si to všecko užije. až čas ukáže, zda to pro něj bylo to dobré. Ale to ty už budeš jinde

codal
25. kvě 2013

@pajaaaa je krutý zjistit, že se člověk tak moc seknul v někom, koho tak moc miloval:(

pajaaaa
25. kvě 2013

@codal je to kruté, máš pravdu. Ale důležité, že to vyplavalo na povrch. Lepší teď, než kdyby byly třeba děti

codal
25. kvě 2013

@pajaaaa to je pravda.. ale bolest to bohužel nezmenší:(... bude to trvat... ale je hezké vědět, že mám za sebou tolik lidí, kteří na mě myslí a chtěji mi pomoct (včetně vás všech tady, které mi denně vlívate pozitvní energii do žil svými příspěvky)...

wisttit
25. kvě 2013

@codal Stejně, jako Tě Tvůj muž zklamal, tak Tě jiný muž může v dobrém překvapit ... Možná, že jsi manžela viděla v lepším světle než ve skutečnosti byl. A je stejně dobře možné, že tak vidíš i jeho nynější "vztah". Samozřejmě ho neznám, ale myslím si, že to co je spojuje nebo v minulosti spojovalo a přitahovalo bylo právě to, že spolu "nemohli" být. Ten adrenalin, ta zakázanost ... V uvozovkách nemohli píšu záměrně, protože kdyby to byla velká láska postavená na nějakých pevných základech, tak spolu jsou už dávno. Tvůj manžel je teď tak okouzlený, protože jak už jsi psala moc partnerek v životě neměl a láká ho vše jiné a neokoukané. Ona je mu nejlépe dosažitelná. Ostatně se mu sama nabízela... Myslím si, že kdyby to nebyla ona, tak by to byl časem někdo jiný, protože on má asi potřebu něco dohnat a vyzkoušet. Ale až si to prožije a odžije, tak je docela dobře možné, že zjistí, že to ani nemělo smysl... To píšu jen proto, že si myslím, že si představuješ, jakou asi prožívají velkou lásku, kterou s tebou neměl, mrzí tě to a ubijí. Věř tomu, že častokrát jsou věci jiné než se zdají být. A až čas ukáže, jak to s nimi ve skutečnosti je ...
Ty se ale snaž nad ním nepřemýšlet a nic si nepředstavovat. 😉 Vím, že je to těžké, ale on opravdu není jediná radost tohoto světa. 🙂 Určitě sis všechno štěstí nevyčerpala do svých 28let. Tomu nevěřím. 🙂 🙂 🙂 Uvidíš, že to bude dobré!!!

pajaaaa
25. kvě 2013

@wisttit přesně tak, hezky napsáno

littlejane
26. kvě 2013

@wisttit - přesně tak. taky si myslím, že tu dotyčnou láká to "zakázané ovoce", to vzrušení a teď, když je chlap "svobodný" a začne na ní tlačit, madam couvne ... uvidí se. Ale každopádně @codal , ty se tímhle netrap, protože to nikam nevede .... 🙂

codal
29. kvě 2013

dnes jsem promazávala zprávy v mobilu, na FB a meily od manžela... v hromadě z nich bylo miluju tě, chybíš mi, jsi moje láska..kam se to ztratilo:( je mi smutno...

pavlinaoo
29. kvě 2013

@codal Jee, ty se umíš tady dobře, dobrovolně trýznit...měla jsi to vymazat a nečíst ☹ Už jsi se s nim sešla ohledně toho bytu? Jak to probíhalo. Je ti aspoň některé dny líp?

codal
29. kvě 2013

@pavlinaoo ja vim,nedalo mi to☹ zatim se mi neozval,kdy se sejit a ja mu psat nebudu..navic si nejsem jista,jestli jsem dost silna,abych to dustojne ustala.. Lip mi zatim moc neni,ale muzu si za to sama,neumim se od toho odpoutam,predstava,ze jsou spolu a jak ji miluje me ubiji a nevim,jak ji vyhnat z hlavy☹

codal
30. kvě 2013

@pavlinaoo včera mi napsal, kdy se sejdeme..schůzku máme v úterý večer, tento týden bych to asi ještě nedala, bůh ví, jestli zvládnu ten příští týden..zatím jsem pořád hrozně zraněná, ublížená a nas.... Sejdeme se asi ve městě. Psycholožka mi doporučila se sejít na veřejném místě kvůli zvládnutí emocí. Vím, že musím zatnout zuby, na nic se nevyptávat, nevyčítat a řešit jen majetek a rozvod, ale bude to težký..Uvidím ho asi po 3 týdnech:(...Taky mi psal, jestli si o víkendu může přijít vyprat a udělat něco na PC, jestli budu doma, tak jsem mu napsala, že mám návštěvu (i když nemám), protože ho tam prostě nechci! Možná je to dětinský, ale mě to teď ubližuje a potřebuju aspoň chvíli klid... ať mu vypere ta jeho kopretina, klidně společně se spodkama jejího muže!:-/

pajaaaa
30. kvě 2013

@codal přesně tak, ať si vypere u ní. A na PC si to vyřídí jinde. Je dobře, že se to posune dopředu, a vím, že to moc bolí. Možná bolí nejvíce to, že odešel za jinou ženskou - to hodně zamává se sebevědomím ( i když třeba ani není proč ), ale popravdě, kdyby jsme my byly na tvém místě, a musely řešit, že to manžel zabalil kvůli jiné, tak taky hledáme asi chyby u sebe ( v čem ona je jako lepší? co ona víc mu dává než já........).Nevím, zda bys to vnímala jinak, kdyby se rozhodl odejít a nikdo jiný v tom nebyl. Ale to jsou kdyby.........a s těma mejlama, smskama co sis zpětně četla - já jsem podobný sebetrýznitel jako ty, udělala bych to asi stejně, i když vím, že se člověku jenom přitíží.Ten život je opravdu hodně těžký. Ale já snad ještě pořád věřím, že všecko zlé je snad k něčemu dobré.

pavlinaoo
30. kvě 2013

@codal Kde si pral poslední 3 týdny? Nějak si poradí, dobře jsi mu to napsala a ohledně té schůzky ti budu držet palce, abys to důstojně zvládla. Musí to být strašně těžké, ale prostě jste skončili. Musíš se s tím poprat, prostě ti nic jiného nezbyde a nikdo jiný než ty to za tebe neudělá 😉 Drž se.

codal
30. kvě 2013

@pajaaaa dnes jsem si ho smazala z ICQ i z FB. Pokaždý, když se připojil, se mi udělalo špatně...potřebuju o něm pokud možno nevědět, což už tak je těžký, když máme některé společné známé a kamardáy... jednou si už byl u nás vyprat, když jsem byla o víkendu pryč..ale kdyby si odvezl všechny věci, tak nemusí prát celý měsíc,ale když on má většinu hadrů pořád ještě u nás doma:(... a co týden mi píše, že něco potřebuje..naposled to byl oblek na pohovor..musíme ten byt, majetek a rovod vyřešit, aby přestal být důvod se kontaktovat..to fakt nedávám...
co se týká těch smsek, když jsme spolu začínali, tak jsem si jako trubka opisovala, mám je uskovaný v denníčku, byl hroznej cíťa a romantik..nevím, kam se to ztratilo...jednou, až na to budu silná, u nich budu třeba ráda vzpomínat., vyhozovat je nebudu, je to důkaz toho, že mě fakt miloval, aspoň na začátku.. ale teď mě to hodně ničí... i fotky.. snažím se na to nemyslet, ale doma je tolik jeho věcí, že to zatím prostě nejde:(...ach jo:(! ale už dva dny nebulim, to je úspěch ne?

codal
30. kvě 2013

@pavlinaoo jednou si vypral u nás, když jsem byla pryč..jinak asi nepotřeboval, nevím.. vím, že musím začít žít, zatím spíš jen přežívám nebo zabíjím čas..v pátek se chystám s kamarádkou jít tančit, snad to bude fajn... vím, že to skončilo, není cesty zpět, jsem s tím smířená, ale vyrovnat se s tím, bude trvat...

codal
30. kvě 2013

@pajaaaa bolí mě hlavně to, že je zrovna s ní...kdyby byl s jinou, bolelo by to taky, ale takhle (tím, že jsme kvůli ní měli problémy celý náš vztah) mám pocit, že náš společnej život byl jen nějakej můstek, než se dostal k ní a to mi ubližuje... nevím, jakou roli jsem v tom jeho životě hrála, tu hlavní asi ne:(... možná jen prvních pár let... ale možná ani to ne... byla tam, celou tu dobu a nakonec se ji podařilo nás od sebe dostat..vím, že kdybychom byli v pohodě, asi by se to nemohlo stát, uvědomuju se že tam byli i jiný problémy, ale stejně ji nenávidím...a žárlím na ni... a nechci, aby byli spolu, chci, aby mu ublížila, aby si konečně uvědomil, že za to nikdy nestála, že je to mrcha, co jen využívá lidi:(, aby si zvedla své sebevědomí... a taky chci, aby jí nakonec opustil ten její manžel a aby zůstala sama a pocítila, jaký to je, když o všechno příjde.. asi jsme zlá a zhořklá...promiňte mi, já to potřeboval napsat!!!

codal
31. kvě 2013

Tak jsem včera potvrdila to Řecko..teď sháním letenky, jsou pěkně mastný... a vůbec nevím, jak na to... jsem taková parádně ztracená, nikdy jsem nekupovala letenky, nikdy jsem se nechystala na tak dlouhou cestu, bude to všechno úplně nový..mám strach, abych to zvládla, ale těším se! měsíc v řecku, snad se pořádně opálím🙂

pajaaaa
31. kvě 2013

Myslím, že jsi hodně silná a statečná

codal
31. kvě 2013

@pajaaaa proc myslis?Ja si tak vubec nepripada..