Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

pajaaaa
6. čer 2013

taky codal moc fandím. dle příspěvků je to rozumná ženská, na kterou se toho bohužel sesypalo naráz moc. A i když se některé věci můžou zdát strašně nespravedlivé a nepochopitelné, tak tak nějak vnímám, že všecko má svůj důvod. Jaký? Na ten člověk možná někdy nepříjde, někdy možná pozdě a někdy i přes velkou bolest včas, ale k pochopení dojde až časem. Codal má na lepšího muže než je její manžel, protože by se s ním jen trápila. A život by přežívala. Codal zase bude šťastná. Až příjde ten správný čas. 😉

codal
6. čer 2013

@pajaaaa mám pocit, jako bys byla takový můj strážný anděl, tvé příspěvky mě vždycky hrozně zvednou. Děkuju ti!

codal
7. čer 2013

Tak holky, vtipně, já mám dneska schůzku..naprosto nečekaně a je to kapku šílený, raději od toho nic neočekávám ,ale docela se těším. Kdysi jsem si založila profil na seznamce, z prdele, znáte to, před pár dny jsem ho obnovila pro strýčka příhodu, mám hromadu kamarádek, co se tak seznámily, tak jsem si říkala, že teda proč ne, za zkoušku nic nedám.. ozvala se celkem velká řádka chlapů, s jedním jsem si začala psát, docela jsme si popovídali, což bylo příjemný. Ve finále jsem zjistila, že bydlí kousek ode mě... taky fotí jako já a musím říct, že celej včerejší večer prokecanej na ICQ byl překvapivě velmi příjemným zpestřením a fakt jsem se fajn bavila..navrhl mi, aby s ním dneska zašla s foťákem na procházku, že něco nafotíme, pokecáme a tak jdu... asi nemám co ztratit..nechci zalepovat vztah vztahem, na to je asi fakt brzo (on ví že jsem zatím ještě vdaná), ale fajn kamarád by se celkem hodil... tak uvidíme, co z toho dneska vyleze... jo má 2 m, je to volejbalista..já jsem pívo se 169cm, takže to bude celkem zajímavé🙂...

pajaaaa
7. čer 2013

@codal jen běž ale buď opatrná 😉 hlavně buďte mezi lidmi, víš jak........
Jinak díky za toho anděla 😀 ono se radí hrozně lehce.....ale řídit se vlastními radami je hodně těžké 😉 Jednou tady taky založím nějaké fórum 😀

band
7. čer 2013

@codal jééé, tak to je krásná zpráva...hned je to jiskra!!! můj manžel byl sám jen měsíc - do dneška sa smějem, že naštěstí začínám od A, takže mě v tom tel. seznamu vytočil hned jako první 😀 ...tak tfujtfujtfuj ať je to pěkný den 😵

codal
7. čer 2013

@pajaaaa jdeme se jen projít, rozhodně s ním nehodlám jít nikam do soukromí, na to je oprvadu hroozně moc času🙂...

fallingstars
7. čer 2013

@codal Jé, já taky fotím, ale jen jako koníček, děsně mě to baví...🙂 Škoda, že nejsi chlap, hned bych taky šla na fotorandíčko 😀

Jinak je super, že vyrážíš, užij si to, věřím, že to bude zase další schůdek nahoru 😉

codal
7. čer 2013

@fallingstars Já to mám taky jako koníček... baví mě dokazovat kamarádkám, jak jsou krásný🙂... kéž bych to dokázala i sama sobě🙂...

codal
7. čer 2013

Tak vlasy vyfenovány, nalíčená, za chvíli vyrážim..po deseti letech rande.. jsem pěkně nervozní🙂...

codal
7. čer 2013

Tak jsme pokecali, ale jiskra nepřeskočila..hledáme dál🙂...

indien
7. čer 2013

To nevadí...aspoň kamarád ne? A ten má určitě plno kamarádů..a ti mají kamarády......

codal
8. čer 2013

@indien uvidíme🙂..všechno je teď otevřené...

codal
10. čer 2013

Zítra druhý pokus setkání se s manželem:(...už je mi z toho zase špatně:(...

pajaaaa
10. čer 2013

@codal budu držet pěstičky 😉

pajaaaa
10. čer 2013

@codal a až časem nebude důvod vídat se s ním, posuneš se vpřed

abcklara
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
codal
10. čer 2013

@abcklara Už jsem jí psala... tak doufám, že se její slova naplní🙂...
@pajaaaa chtěla bych..to řecko mi snad pomůže aspoň na chvíli zapomenout.. snad... je pravda, že to že jsme pořád v kontaktu, a musí být, protože prostě nemáme věci dořešený je nejvíc bolestný..každá zprává od něj nebo o něm je pro mě zatím stále bolestná...

abcklara
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
codal
10. čer 2013

@abcklara Já to právě moc nezvládám a tak se chytám každé berličky, která by mě mohla pomoct se zase postavit na nohy... paní kartářka mi psala, že manžel už se nevrátí, respoktive, že asi za rok možná bude chtít, ale že já už ne.Je pravda, že mi i napsala, že je zamilovaný a bude teď nějaký ten čas s ní, což se i stalo...psala, .že snad do pár měsíců někoho potkám a budu s ním šťastná... tak snad...;)

pajaaaa
10. čer 2013

@codal je jasné, že to bolí, když se s ním vídáš.........protože teď prostě musíš, aby se to vše vyřešilo. Pak už nebude důvod. A pojedeš dál

codal
10. čer 2013

@pajaaaa snad to tak bude..zase představa, že už ho neuvidím, je ale taky děsivá... byl to můj nejlepší přítel, zná mě jako svý boty a já jeho v hodně směrech taky.. bude divný, že už se neuvidíme..ale asi je to jediná cesta, jak se odpoutat...

pajaaaa
10. čer 2013

@codal v tuto chvíli je to ta nejlepší cesta odpoutání. Nevidět, se, nekontaktovat se, nekomunikovat. tedy až budete mít vše vyřízené. A kdo ví časem.......třeba se dáš tak do kupy a budeš úplně jinde, že ti nebude dělat problém potkat ho a prohodit s ním pár slov. Ale to je kdyby, to ukáže až budoucnost.

codal
10. čer 2013

@pajaaaa já vím:(... chybí mi jako člověk a ještě dlouho bude..

codal
11. čer 2013

Manžel mi včera napsal email o tom, jak vyřešit byt. V podstatě mi navrhl, že by převzal hypotéku a každý měsíc by mi posílal nějakou částku, aby mi splatil můj podíl, který jsem do bytu investovala (asi 120 tisíc z mého stavebka). Je to mnohem menší částka než kterou dal on, opačně by to pro mě bylo finančně nedostupné, bohužel:(. On do toho dal 05 milionu, to bych mu nesplatila ani za 100 let. Také mi napsal, že mě v to bytě nechá jako nájemníka. V první chvíli mě to hrzoně rozčílilo, že budu ve vlastním bytě vlastně nájemník, ale ono je to logické, jinak to udělat nepůjde. Zřejmě je to jediná varianta, jak to všechno vyřešit. On mě tam nějaký čas (+- tři roky) nechá (jakoby zadarmo, jen za služby ) a tím mi jakoby splatí můj podíl a já se po těch třech letech odstěhuju a jemu ten byt zůstane. Asi je to fér, i když mi to tak v první chvíli nepřišlo. Chtěla jsem si ten byt nechat, ale hrozně bych se zadlužila a to asi nemá smysl.. uvidím, jestli s tím takhle nakonec bude souhlasit..já bych takhle měla tři roky relativně klid, neplatila bych nájem (dávala bych si peníze stranou), bydlela bych tam jen za služby a pak bych odešla s čistým štítem a bez dluhů ( a snad by se mi podařilo něco našetřit)... no uvidíme, jak si o tom večer popovídáme a jestli jsem to správně pochopila... ach jo:(je to všechno pěkně na hovno:(...

band
11. čer 2013

@codal ještě bych to asi probrala s nějakým právníkem, aby si nebyla škodná

pajaaaa
11. čer 2013

@codal nevím zda je lepší možnost či jiné řešení, ale vydělá na tom on. Sice tě vyplatí - tím, že tam budeš tři roky ( nebo jak dlouho bez nájmu - tedy jen za služby), ale budeš jeho podnájemník a on nakonec bude mít i ten byt. Takže souhlasím s band - zda není i jiná možnost.

fallingstars
11. čer 2013

@codal Když odhlédnu od těch finančních záležitostí, ve kterých souhlasím s @band a @pajaaaa a konzultovala bych to s právníkem, tak já bych viděla největší problém v tom, že takhle se od něj neodpoutáš... 😔

Budete tři roky v kontaktu, i když omezeném, ale budete muset některé věci řešit (přeplatky/nedoplatky záloh, poruchy, co by měly jít za ním, apod.)...a to by pro mě za Tvé situace bylo neakceptovatelné. Osobně bych obětovala byt, který pro Tebe vždycky bude pojítkem s minulostí, nechala se vyplatit tak, aby to bylo spravedlivé po radě s právníkem (je jeho problém, jestli se bude muset zadlužit - bývalý si na to, aby mě vyplatil, také musel půjčit a teď to splácí) a odešla bych do jiného bytu...protože jinak bude ten nový začátek a život zase o něco těžší. Nenech se natlačit do něčeho, co Ti nepomůže, jen pro to, že on to nastíní jako prima a vstřícnou dohodu...

fallingstars
11. čer 2013

...a aby to nebylo zase trochu pesimistické - představ si, že si zařizuješ jiný byt...po svém, koupíš/uděláš si tam vše, co on nechtěl, rozvěsíš na zdech svoje fotky a bydlí se Ti tam prostě krásně, protože tam píšeš už jen tu svou historii 🙂 Já to tak měla a bylo to úžasné, vůbec jsem nezáviděla bývalému, že zůstal v bytě, který jsme "postavili" od píky spolu...já bych nechtěla jít vstříc novým zítřkům v mauzoleu mého předešlého vztahu 😀 😉

codal
11. čer 2013

@band @pajaaaa
@fallingstars
škodná asi nebudu..zůstane mi všechno vybeví i auto...ano chtěla jsem ten byt, je krásný a takhle jsem si ho vysnila, mám k němu citovou vazbu narozdíl od manžela, ale nemám na to, abych ho sama utáhla, bylo by to finančně naprosto nadoraz a já se asi nechci takovýmhle stylem připoutat. Navíc do toho bytu manžel investoval půl milionu, který mu nemám jak vyplatit. Já jsem do něj dala jen 120 tisíc, který se mi vrátí díky tomu, že nebudu muset platit nájem (budu moct šetřit), budu alespoň chvíli ve svém vysněném bytě a kdo ví, co bude za rok za dva, jetli nepotkám někoho, kdo bude mít dům nebo byt, nebo se spolu rozhodneme koupit si svůj byt a zařídit si ho společně. V té době nebudu zadlužená, budu mít volné ruce a budu moct začít s čistým štítem. Na jednu stranu bych ten byt moc chtěla, miluju ho, nechci se stěhovat a tohle je možnost tu zůstat, i když si ho nebudu moct nechat, tak tu ale budu zatím žít a nebudu se zadlužovat narozdíl od manžela... je to asi spíš výhodnější pro mě než pro něj... ano ten byt mu zlstane, ale bude sám zadlužený na 16 let a to ten byt ani nechtěl (prodej toho bytu nebude snadný, není v osobním vlastnictví, ano může na něm vydělat, ale zároveň i prodělat)... samozřejmě je to jen předběžný návrh, který určitě projdeme s právníkem a ve finále může být všechno jinak..další varianty ale daleko víc nevýhodné a komplikované a to pro oba... já ho prostě odkoupit nemám za co a prodat ten byt je teď nemyslitelné a přišli bychom o peníze ( o dost)... když ho pronajmeme, tak stejně budeme muset zůstat v kontaktu, protože budeme oba vlastníci..a já nechci aby tu zatím byl někdo cizí a já se musela tísnit někde v garsonce... ano budeme asi muset zůstat v určitém kontaktu, ale nebudeme se muset vídat, jednou za čas kvůli vyúčtování to asi přežijeme (snad🙂... ten byt není plný vzpomínek, protože jsme v něm sice chvíli spolu bydleli (asi třičtvrtě roku), ale byl to spíš můj projekt (manžel mi později řekl, že ho nechtěl, ale že mi to nedokázal říct).. všechno, co v něm mám, jsem si v podstatě vymyslela sama a líbí se mi to tak... prostě nejsem připravená ten byt zatím opusti.t..možná za rok budu jinde a to se pak klidně odstěhuju a nějak se domluvíme ( on mi zbytek vyplatí), ale zatím nechci přijít o poslední pevnou půdu pod nohama, která mi zbývá... příjde vám to hloupé????

fallingstars
11. čer 2013

@codal Tak jestli je to s tím bytem takhle, že byl stejně "duševně" jen Tvůj, tak to vůbec není hloupé (btw. mít jiný názor nemusí nutně znamenat, že je to hloupý názor, zase se trochu zbytečně trefuješ sama do sebe... 😉 ). Záleží, jak to cítíš Ty, já to psala tak, jak jsem to viděla já 😉, ale u nás to bylo trochu jiné...Pokud se Ti to zamlouvá a právník to označí jako přijatelnou formu vyrovnání, kdy nebudeš nějak extra tratit, tak tedy asi není co řešit 😉 A jak sama píšeš, kdo ví, co bude za pár let.

(Jen si nemyslím, že pokud byste se při majetkovém vyrovnání dohodli, že byt bude jednoho nebo druhého, tak že byste zůstali oba vlastníky, vlastník by byl ten, na kterého by se to přepsalo a který by vyplácel toho druhého, což by bylo všechno formálně ošetřeno...ale nejsem právník a nemám s tím zkušenost).