Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

pajaaaa
11. čer 2013

@codal hloupé to určitě není 😉 probereš to s právníkem a pokud to opravdu bude pro tebe dobré řešení a budeš spokojená a budeš to tak chtít, tak to je jedině dobře 😉 důležité je, co chceš ty, co myslíš, že je správné, aby ses cítila dobře 🙂

codal
11. čer 2013

@pajaaaa jsem na sebe hrdá..zvládla jsem to bez slz (ani se mi brečet nechtělo) a s hrdostí. s klidem a v pohodě...prakticky....docela jsme se domluvili a sem tam i lidsky žertovali...já jto zvlándu!... už ho nemiluju... ano, je ve mě, zatím (po deseti letech bude trvat než vyprchá)...ale to přejde..láska už to není... já budu zase šťastná.!!!!!!!!!.. (snad si to budu myslet i po tom co nebudu mít dvojku v žíle😀...)

pajaaaa
11. čer 2013

@codal zvládneš, to víš že jo 😉

codal
11. čer 2013

@pajaaaa uvědomila jsem si, že to co k němu cítím, není láska... je to určitě nedefinovatelnej vztah... láska už ne.. ne po tom všem..

pajaaaa
12. čer 2013

@codal myslím, že některé věci bereme a prožíváme hodně podobně. A možná podobný cit mám ke svému muži jak popisuješ ty. Jen u nás je to na dlouhou cestu, jsou v tom děti. ale láska to už asi taky nebude. Bohužel. Po tom všem

codal
12. čer 2013

@pajaaaa včera jsem se na něj dívala a on měl úplně jiný rysy než dřív..takový tvrdý (znala jsem je jen když se na mě zlobil), teď je má pokaždý, když se vidíme..asi je to jeho obranný mechanizmus, aby si udržel odstup, těžko říct... seděli jsme proti sobě jak dva cizí lidé... já jsem se ho alespoň zeptala, co ta práce a co povodně, ale jeho nezajímalo vůbec nic, co se týká mě, nezeptal se, jak se mám, kam jedu v tom létě... jsem mu úplně ukradená, to mě docela mrzí...seděli jsme a mluvili rize prakticky, ty si vezmeš tohle, já tohle, uděláme to tak a tak... úplně neoosbně, jako bych jednala s člověkem, kterýho sotva znám, ne s člověkem, který vedle mě ještě před dvěma měsíci usínal v posteli... pak když jsme to dořešili, tak jsem ho odvezla domu, v tom autě mi teda něco vyprávěl, já mu vyprávěla o našich kočičkách, co provedly, dokonce mi řekl, že jdou s klukama z povodní v pátek na koncert a jestli nechci taky, aby mi mohli poděkovat za řízky, co jsem jim napekla..jsem mu řekla, že je divný, abychom se vídali a on mi řekl, že mu naopak příjde divný, že se nevídáme..nevím, co tím myslel... ale vím, že ho vídat často nedokážu, nedělalo by to dobrotu..já svůj vzah k němu ještě dořešený nemám, nejsem smířená se situací a akorát by mi to ubližovalo...navíc když si všude tahá tu svou kopretinu... každopádně mě to překvapilo.. nakonec jsme se rozloučili s tím, že se příští týden sejdeme a domluvíme se na nějakých detailech... už se té další schůzky nebojím, vím, že to ustojím.. ale každopádně je to všechno divné:(...

pajaaaa
12. čer 2013

@codal chovej a jednej tak, jak uznáš za vhodné a co ti nebude ubližovat 😉

codal
14. čer 2013

byla jsem s dětma na výletě, spali jsme po širákem..padala hvězda..něco jsem si přála..snad se mi to splní...🙂

codal
19. čer 2013

Tak se jen hlásím, že jsem relativně v pořádku🙂... asi jsem z nejhoršího venku...jasně, že to není každý den růžové, ale už po něm nepláču, občas mi to všechno příjde líto, někdy mě chmury přepadnou, zvlášť, když mi napíše nebo když si odveze další krabici, ale jdu dál..občas si teď s někým píšu na badoo a je to fajn;). S jedním klukem jsem se i sešla, dostala jsem po letech pusu od jinýho chlapa a nebylo to špatný:-P... bylo to jen rande, nechodíme spolu, na to je příliš brzy, ale bylo to hezké🙂.. je mi teď dobře, neříkám, že jsem šťastná, ale je mi dobře..konečně se mi nějak podařilo se zase nadechnout...snad mi to vydrží🙂...

codal
30. čer 2013

Ahoj holky..můj odjezd se blíží, pomalu balím a moc se těším. Do toho jsem včera na jednom koncertě potkala celkem milýho (a fakt pěknýho🙂) kluka, takže jsem zatačnili, popovídali, no bylo to prostě moc příjemné... Fakt si to teď nějak užívám, jako bych se probarala z nějakýho komatu😀...

julietta111
30. čer 2013

Četla jsem celý Tvůj příběh a jsem moc ráda, že si se odpíchnula od dna a začínáš zase žít! Užij si krásně cestování a celé léto teď už Tě čeká jen to pěkný. Určitě někoho fajn brzy potkáš a budeš štastná. ZASLOUŽÍŠ SI TO 🙂

codal
3. črc 2013

Zítra odlétám, do batohu jsem se mále nevešla, ale nakonec mám zabaleno a je to🙂..dneska mám ještě jedno mále rande před odjezdem a pak hurá do světa... chci vám moc poděkovat, že jste tu byly, radily a podporovaly, moc mi to pomohlo. Po Řecku se zase ozvu, jaké to bylo🙂.. mějte se krásně, užijte si léto🙂...

ratatooy
3. črc 2013

@codal je tak to je dobrá zpráva že se už neužíráš a začináš si svobodu užívat,dovolenou si užij hned bych jela taky nekam😀

victory1
3. črc 2013

@lauralou hm..ja som sa nevyrovnala..a klobuk dolu pre tebou, ze si odpustila. Ja som to nedokazala a manzelstvo islo do certa. 😒 Manzel bol lekar a ako mlady lekar mal skoro stale sluzby. A ja som sa nedokazala zbavit myslienok, a nerozmyslat o tom, ci je naozaj v sluzbe a ci naozaj v praci robi to, co ma a nevenuje sa opat nejakej sestricke...
Myslim, ze v tvojom pripade to chce cas..cas zahoji aj vacsie bolesti..Drzim ti palce!

pajaaaa
3. črc 2013

@victory1 myslím, že manželství codal šlo taky k čertu 😉 začla šikulka znovu, bez manžela.

pajaaaa
3. črc 2013

@codal seš opravdu šikulka!!! A kam vlastně cestuješ? Řecko? Jen tak dovolenkovat?

codal
3. črc 2013

Tak rande bylo takové...no chladné...z jeho strany...mě se fakt líbí, ale asi to nebylo oboustranné...ale nevadí, stejně odlétám... každopádně už vím, že to půjde..i bez manžela... věřím, že se zase zamiluju🙂... mějte se tu holky🙂 a DĚKUJU!
@pajaaaa jojo, Řecko🙂

pajaaaa
3. črc 2013

@codal papapááááááááá, my taky do Řecka - ale až v září a na chvilku

pau1a
6. črc 2013

Ahoj! Prave teraz som nacapala mojho manzela s inou. Ani neviem komu to mam povedat. Je mi strasne . Musim to dostat so seba von. Ako mi to mohol urobit po 15 rokoch ja som mu tak verila . Bol moj jediny. Spravila by som pre neho aj to posledne a on takto. Neviem co robit je to ako zly sen. Neviem ako to povedat detom ci vobec to nejak s nimi riesit. Mam plnu hlavu otazok . Preco? Co dalej? Strasne ma sklamal. z raz som som mu sancu dala bola som naivna verila som mu ze tak daleko nedosli, som taka hlupa. Ani neviem ci mam vacsiu zlost na neho ze mi to spravil alebo na seba ze som na to neprisla skor a tolko mu verila. Neverim naozaj neverim ze sa to deje.

belize
13. črc 2013

@pau1a Ahoj! Je mi moc líto, že tě něco takového potkalo. ☹ Nejvíc mě děsí to, že jsi ho načapala přímo při činu. To by položilo asi každou ženskou, která má rodinu s dětmi a žije v tom, že je všechno v pořádku. Je nejaký posun v té záležitosti? Jak ti to vysvětlil? Pokud se ti tedy o tom chce ještě psát? Držím ti moc palce!!!!!

pau1a
14. črc 2013

@belize ahoj! no aby som to uviedla na pravú mieru, ja som ich nevidela priamo v posteli. Ja som ho predtým utorok poslala z domu preč nech si rozmyslí čo vlastne chce, či chce byť s ňou alebo so mnou, v sobotu som bola s deťmi na oslave u kamarátky a keď sme sa vrátili videla som jeho auto zaparkované pred jej domov, potvrdil mi že u nej bol celú noc, a síce prisahal že s ňou nič nemal ťažko sa mi tomu verí že spal každý zvlášť hlavne po tom čo som zistila že sa vzájomne oslovujú zlatko a srdiečko, nezabudne jej po každom telefonáte povedať milujem ťa. v podstate domov chodí len spávať, z domu nechce odísť s tým že je to jeho byt tak isto a nechce od nás odísť lebo ma ľúbi a deti tiež. je to celé divné, neviem čo si mám myslieť už je toho na mňa priveľa. Na jednej strane by som ho poslala preč na strane druhej bojím sa toho že ostanem sama. má to vôbec zmysel? neviem, neviem čo robiť. dať tomu čas že bude všetko ako predtým alebo ?

codal
14. črc 2013

Jen se hlasim,Recko je paradni,uzasni lide,skvele jidlo a super atmosfera.. Dneska jsem byla na plazi a padl tam na me neuveritelny klid.. Ja jsem asi zase stastna,sice zatim sama,ale uz me to nedesi🙂.. Mozna pak nastane drsny navrat do reality,ale ta energie,kterou tady cerpam,je neuveritelne silna,a ja verim,ze jsem uz jinde.. Posilam vsem kousek teto energie a sily,at uz jste stastne nebo zrovna prozivate neco bolestneho.. Ja uz ted vim,ze zivot neni jednostranny a ze po kazdem hnusnem konci prijde krasny zacatek (at uz s chlapem nebo bez nej🙂).Chlap,pokud prijde,bude uz jen takova tresnicka na uz tak vybornem dortu🙂 Mejte se pokud mozno hezky:-*

pajaaaa
14. črc 2013

@codal výborně! jen tak dál! Šikulka. A na jak dlouho jsi pryč?

belize
14. črc 2013

@pau1a No podle toho co píšeš se dá vyvodit, že už tam nejaký problém byl ( pravděpodobně s tou zmíněnou osobou ). Já osobně nejsem moc radikální v řešení takových problémů, ale asi každá by v takové chvíli "zuřila" a měla by jasno. A tento "šestý" smysl nás bohužel neklame. ☹ A tvé pocity jsou naprosto normální, odejít by bylo na míste ovšem s dětmi se o tom dobře mluví, ale hůře provádí. A jak se tvůj manžel chová teď? Je lhostejný k tomu co provádí nebo se to snaží nějak řešit? I když, pro ženskou je to podraz tak i tak. ☹

belize
14. črc 2013

@codal A pak, že to nepůjde! 😉 Držím palce ať to takto pokračuje........a už žádné jobovky! 🙂

lamarika
14. črc 2013

@pau1a Ahoj, koukám do téhle témy dlouho, sledovala jsem cestu Codal. V podstatě tě chápu. Nejspíš bych také vyčkávala, protože bych se bála zůstat sama. Na druhou stranu se tě ale musím zeptat, na co chceš čekat? Byl u ní už přes noc. Píšeš, že domů se chodí jen vyspat. Myslíš, že se tahle situace dá zlepšit? Jak teď vlastně fungujete? Co ví děti? A jak to zvládáš ty?
Jestli chceš něco zachránit a byla bys mu schopna odpustit nevěru, tak byste asi měli jít do nějaké partnerské poradny (to vše za předpokladu, že i tvůj muž by byl ochoten se natrvalo rozloučit s milenkou).

codal
15. črc 2013

@pajaaaa jeste mi tu zbyvaji tri tydny🙂..pomaham tady v kuchyne na reckem tabore,nekdy travim cas s detmi,nekdy s dalsima dobrovolnikama,je to i pres tu praci (myti nadobi po 200 lidech🙂) velky relax!

pau1a
16. črc 2013

@lamarika Na co cakam? Sama neviem. Ja som chcela nas vztah zachranit za kazdu cenu ale to by sme museli chciet obaja. On stale tvrdi ze ma vela prace je podnikatel takze pracovna doba neurcita. To preto doma len spava. A k nej - proste tvrdi ze su len dobry kamarati a nechape ma preco mu chcem zakazat sa s nou stretavat, nevidi na tom nic zle, rozvadzat sa nechce lebo nevidi dovod.
@belize ja neviem uz ci mi hovori pravdu ale povedal mi ze mu zalezi na nas a nechce od nas odist
Ale tak isto sa nechce prestat s nou stretavat, podotykam ze je tiez vydata ma dve deti a jej muz pracuje v zahranici.
Ja si vsak trvam na svojom ked s nou nechce skoncit tak musime my dvaja. Vcera sme sa o tom rozpravali, ale ja som to nezvladla a vyletela na neho. Takze slubil ze pride dnes skor a uzavrieme to aj ked viem ze adi to nebude tak ako si predstavujem dufam ze to zvladnem v pokoji a dohodneme sa ako rozumni ludia.

pajaaaa
16. črc 2013

@pau1a je mi líto, co prožíváš. myslím ale že se to nezmění ☹ mu to takto vyhovuje, nemá zatím důvod nic měnit. Je to na tobě: buď o skončit nebo se trápit či vypořádat se situací. Já nemít děti, tak s mým chlapem už nejsem. Sice je u nás trošku jiná situace, ale s dětmi je to opravdu o hodně těžší. Ale určitě to i tak jde. Jen najít to rozhodnutí a překonat strach z neznáma. já jej zatím nenašla.

belize
16. črc 2013

@pau1a No trošku mi to připomíná příběh codal...s tím, že je to jen kamarádka a nic víc a že s ní kontakt nepřeruší. Já osobně bych už takovým řečem nevěřila....z vlastní zkušenosti mohu napsat, že jsem také chvíli věřila na kamarádku.....a nakonec to prasklo a rozhodně neudržovali pouze kamarádský vztah. A to mi v klidu lhal do očí a dělal ze mě paranoika. Chlapi se drží zásady pana doktora Plzáka: zapírat, zapírat, zapírat. Jak píše pajaaaa chce to jen překonat ten strach a rozseknout to..... Ale chápu, že s těmi dětmi to není vůbec jednoduchý. ☹