Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

dpavlinka
29. dub 2014

@johy80 Já nevím co dělat, vůbec nespím, pořád nad tím přemýšlím ☹ Vím, že kdyby kamarádka nebyla těhotná, tak bych jí to určitě hned řekla (já sama bych to chtěla vědět - nechtěla bych, aby to ve finále věděli všichni kolem a já jediná ne). Je fakt, že se poslední dobou dost hádají a nedávno ji k narozeninám přišla i sms z netu, jestli je jí už manžílek věrný (to jsem tehdy neměla ani tušení, že by to mohla být pravda). Ale jak jsem psala, já se neumím přetvařovat a je mi jasné, že když to řeknu, tak budu ta špatná já, ale já s tím asi nedokážu žít a dusit se tím ☹ Ještě to proberu doma s přítelem, protože když to praskne, tak o jedny kamarády minimálně přijdeme, tak uvidím, co mi na to řekne. 😒

johy80
29. dub 2014

@dpavlinka chápu, jako já bych to taky chtěla vědět, ale zase si říkám, že to tomu člověku ublíží. A co na to ti dva zúčastnění, to jako jen tak spolu spí, a ta holka, to musí bejt pěkná rajda, když klidně chrápe s manželem své těhotné kamarádky. Pokud je to tak, že se do sebe zamilovali, tak by měli jít s pravdou ven oni, jako stát se to může, ale lidé okolo si nezaslouží žít ve lži. A teď si vem, že ty to řekneš, ale oni to zapřou.....Znám případ, kdy holka spala s přítelem kamarádky, nakonec se tedy s tou jednou rozešel a vzal tu druhou, ale když se jí ptala, jestli spolu něco mají, tak jí to zapírala....nakonec se rozvedla a vzala si ho, takže to stejně prasklo.

dpavlinka
29. dub 2014

@johy80 Tak radíš tedy počkat, že to stejně praskne? Jako já se to dozvěděla od toho kluka, co jeho holka spí s tím kamarádem. On to ví, přiznala mu to (neudělala mu to poprvé) a on to v sobě dusí a nechce právě nic nikomu říct skrz tu těhotnou kamarádku. Ukazoval mi i sms, co si psal s tím kamarádem, co je jeho manželka těhotná, aby mlčel, nikomu nic neříkal atd.. No jsem opravdu zvědavá, jak to dopadne, vůbec se těm dvou teď nedokážu podívat ani do očí ☹

johy80
29. dub 2014

@dpavlinka zkus se poradit s manželem, on je zná a třeba bude mít jiný názor, já až tak nevidím do té situace, je možné, že to vyšumí, samo to přejde a bude to ok. V okolí mých známých se taky dva takto spolu vyspali, nevím, jestli jednou nebo víckrát, a jejich partneři to neví, okolí to vědělo a nikdo nic neřekl, přešlo to. Já jako sama nevím, jak bych se zachovala, říct to, aby byla ta dotyčná v obraze, jak jí manžel podvádí, a valstně i ta kamarádka, ale zase jí to ublíží....A ten chlap, jako manžel té, co ho podvádí, ten to tedy ví a nic, nechá jí, ať v tom pokračuje, dyť je to na hlavu.

fallingstars
29. dub 2014

@dpavlinka Stejně se rozhodneš podle svého vědomí a svědomí, ale já bych to neřekla. Vůbec ne ze strachu, abych já nebyla ta špatná, ale ze strachu, že do toho vstoupím nakonec tím nejhorším způsobem...Možná to nevyšumí a všichni zúčastnění se s tím budou muset poprat, ale možná to taky ty dva omrzí nebo se kluk srovná, utnou to a nikdo další se tím nebude muset trápit. Jakmile do toho ale vstoupíš, možná je přinutíš k řešení něčeho, co by jinak neřešili, nebo třeba teď i ví, ale řešit nechtějí, nikdo do jejich vztahů nevidíme, i když si to někdy myslíme...a to je třeba rozmyslet. Navíc berte ohledy taky na toho kamaráda, který to o nevěře jeho přítelkyně ví. Možná, že to, že nic nedělá kvůli té těhotné kamarádce, je jen jeho osobní výmluva, aby to on nemusel rozštípnout...Prostě myslím, že takováhle aktivita lidí kolem může někdy nadělat víc škody než užitku...mluvím z vlastní zkušenosti. Ale je to vždy na zvážení a případ od případu.

Když už bys měla opravdu potřebu něco řešit, zkusila bych si maximálně promluvit přímo s jedním z těch dvou aktérů, asi s tou kamarádkou, s kterou ten kluk podvádí. Žádná ultimáta nebo vyhrožování, a spíš je upozornit, do jaké pozice tím staví i vás všechny ostatní, kteří to víte. Je možnost, že je to přestane bavit, když budou vědět, že to všichni ví a budou na každé akci pod drobnohledem. Ale upřímně, buď je to nějaká aférka a vyšuměla by za chvíli tak jako tak, nebo si teď nedají říct ani pod pohružkou násilí...

dpavlinka
29. dub 2014

@fallingstars Já určitě nikomu nechci vyhrožovat a dávat ultimáta, to ne. Ale je mi z toho prostě zle a nevím jak dál, protože se s nimi hodně bavíme a každý víkend spolu trávíme čas. Taky už jsem přemýšlela, že bych si aspoň promluvila s tím kamarádem, co mu teď otěhotněla manželka a uvidím.. Ale ještě než něco takového udělám, tak to chci probrat i s mým přítelem, protože je jasné, že pokud něco řeknu, tak to obse.e i on. Achjo holky, kéž by na to šlo zapomenout ☹

johy80
29. dub 2014

@dpavlinka je to opravdu nezáviděníhodná situace.....ještě mě napadlo, když někdo napsal té těhotné, že jí chlap není věrný, kdo to mohl být, jakože by o tom vědělo více lidí, nebo to mohl být ten, co ho žena podvádí....já jsem takovej šťoura, že hned pátrám 😀 že jako už jí to někdo chtěl říct, ale nevěděl jak...

dpavlinka
29. dub 2014

@johy80 No právě.. to nikdo neví, kdo to byl. Bylo to z netu. Ale když jsem o tom mluvila s tím kamarádem, co ho jeho manželka podvádí, proč s ní je, když mu to neudělala poprvé apod., tak mi odpověděl, že je blbý, ale že ji prostě miluje. Na to jsem mu řekla, že mají ještě celý život před sebou, žádné děti, žádný společný majetek, tak aby se na to vyprdl (já bych ze sebe takového blbce nemohla nechat dělat) ☹
No, ale tím, že jí už někdo nakopl (tu těhotnou), tak třeba se toho dopátrá sama. Jen doufám, že to se mnou zas nebude chtít probírat (aspoň né dřív, než si o tom promluvím s mým přítelem).

codal
29. dub 2014

@dpavlinka Tohle praskne, pokud to manžel té jedné ví a těhotná kamarádka dostala ten anonym, tak to nebude dlouho trvat a všehno se provalí...podle všeho jsou neopatrní a tohle prostě nemůže dopadnout jinak než průšvihem a je zbytečný, abys ty v tom sehrála roli toho, který to "práskne"..buď těm dvěma oporou, vyslechni je, ale nebuď tím poslem špatných zpráv, nikdy to nedělá dobrotu..řešila jsem lehce podobnou situaci a dneska už vím, že když je člověk zamilovaný, tak spoustu věcí nechce vidět, tudíž stejně neuvěří a nevěrní lidé dokážou neuvěřitelně lhát, zapírat a mlžit... tyhle věci ale vždycky nakonec vyjdou na povrch, dřív nebo později, nekomplikuj si život ještě ty, i když chápu, že to myslíš úplně nejlíp, jak můžeš...ta kamarádka je stejně těhotná, to už nezměníš, kdyby neměla děti a plánovala je teprv, pak bych se nad tím zamyslela, zda jí neupozornit dřív než do toho příjde, ale takhle... v tomto směru nění radno páchat dobré skutky, odneseš to ty...

indien
13. črc 2014

@codal Jak se máš? Pořád na Tebe myslím...Co čtu tak asi máš nového přítele...tak jsem zvědavá..doufám, že je tak jak má být..Já jinak jsem těhotná a jsem šťastná sice si nedovedu představit vychovávat bábetko v tom našem domečku " hrůzy " , ale za 2 týdny se jdem optat na hypo..tak snad vyjde 🙂

codal
13. črc 2014

@indien Jsem teď vážně šťastná... našla jsem člověka, který mě miluje a dává mi to všemožně najevo a to je něco, co jsem hooodně dlouho nezažila🙂... moc blahopřeju k miminku a děkuju za zájem, je to moc milé🙂
Ps: Máš moc krásné fotky, budeš nádherná maminka🙂...

romanovic
13. črc 2014

@codal Gratulujem a som rada spolu s Tebou. Casto tu chodim, lebo som zvedava, ci mas nieco nove. Drz sa!!!!

codal
14. črc 2014

@romanovic Jste zlatý holky, že se staráte:-*

mooncicak
15. črc 2014

Já osobně do dnes NEVIM, zda mě přitel podvedl. Pamatuji si jen, že slečnu nikdo z party neznal, přišla k nám, když jsme pili a po tom, co mi jela do přitele jsem ji dala pěstí a šla jsem si pro cigarety a když jsem přišla? Ani jeden z nich tam nebyl! Přitel, ani slečna. Den poté tvrdil (a tvrdí dodnes), že byli v hospodě a když ho začla otravovat, tak odešel. Vím, že byla škaredá, ale nevěřim, že opilý odmitl nezávazné užití a když jsme ji nikdo neznali, tak se to nemá, jak provalit... Teď, co jsem těhotná se mi to vrací ve snech a řikám si, že možná by bylo lepší odejít od něj, než se trápit... Kamarádka mi řekla, že je to jen těmi těhu náladami a že s tim dávno nic neudělám... A to je fakt... Přes rok dozadu... a stále myslim, zda to udělal, či ne A jestli ano, tak proč zrocna s takovou, u které bych se bála i nemoci. Fuj... je to na tom, jaká jsi povaha, někdo se přenese a měkdo trpi:(🙂
@lauralou

verusky
15. črc 2014

@mooncicak
Nejlepe je na to vůbec nemyslet...
Ale nekdy to nejde ☹. U nas nevera po roce vztahu, kdy to nevypadalo dobře a pritel se nechal svest napadnici. Tak si overil, ze chce me... Ja se to dozvěděla z gyn. prohlídky a zatlaceni na nej... Je to sikovny, pekny, pracovity chlap, ma dva kluky v peci (takze za chvili budeme mit pet deti), miluje me, ale presto když odjizdi za praci, rikam si, jestli se nekde nestavi... Také jsem si vycitala, proc jsem to neukončila (bylo to v planu, ale dokazoval, dokazoval, ze jsem jen pro nej). On je ted stastny, tesi se na miminko, venuje se mym holkam (krom velkého pracovního vytizeni), ale u me je stále mracek... Jen verim, ze po porodu bude lip. Brzy zhubnu, pekne se oblecu a tim si zvetsim sebevedomi, které ted nemam, i když mi rekne, ze jsem krasna.
Ty to neres. Zlate nevedeni. Bylo by mi lepe, kdybych nevedela. Takto musim hodne na sobe zapracovat (abych důvěřovala a neresila to). Je opravdu mozne az pravdepodobne, ze s ni nic nemel. Netrap se tim. Mas jeho miminko v brisku a to chce stastnou maminku. Uz jsi tak zvolila, zvolilo i miminko, budete rodina. Pust to. V sobe to zkus zavrit, třeba si to i napis a myslenky si zakaz. Drzim pesti.

mooncicak
16. črc 2014

@verusky Moc děkuji, ale možná, že by jsem raději věděla.🙂 Je mi lito, jak je to u vás...:( Udělat to.ženská a řict, že si ověřila, že chce jen jeho, tak i tak je podle chlapa ku*va.:/ Ten můj je paranoidni, když jsem se podivala na souseda, tak jsem celý den poslouchala, že s nim prý něco mám, i když ho neznám.:D achjo🙂 teď poslouchám už pár týdnů, že půjde na testy otcovstvi, že zná ženský a podobný výplody fantazie...:D🙂

verusky
16. črc 2014

@mooncicak
No Moni, tedy zarlivce, to budes mit tezke... Jeden byl otec mych devcat. Nepostrehla jsem to a zacalo to, když holky byly vetsi a ja chtěla chodit za kulturou a zarlivost zacala vyplavovat. Ne ze by to byl jediny problém, ale byl znacny a jsem rada, ze je to pryc. Ze mam ted muze, který mi da svobodu a kteremu svobodu musim dat i ja, i za cenu toho, ze musim pracovat na te ztracene rajske duvere.
Prosim Te, mala rada: Nenech se zatlacit do koutka. Ze ho zacnes poslouchat. Svazal by Te a to dlouho nevydrzis. Vymezte pravidla, presvedcuj ho o tom, ze mas jen jeho a mas ho rada. Napsala jsem si vetu, jak reagovat na zarlivce (on do Tebe rype, dokud se neospravedlnujes a pak to pro nej je, ze uz kroutíš pravdu!!!):
Otazky tohoto typu me urazeji a na ne nebudu reagovat. A mlela jsem to porad dokola. Ne zadne - prosim Te, co bych s nim mela a tak.
Drzim palce. Nebudes to mit jednoduche. oproti zarlivci je jeho mozna nevera s nejakou courou skoro nic...

evcann
17. črc 2014

ahoj holky, nevadí kdyz se pridám? mam stejne téme, asi mám potrebu se vypovídat, protoze jinde to nejde vsichni by mi rekli, ze jsem uplne blba a ja vlastne jsem 🙂. Já jsem těsně po porodu dozvedela, ze me manzel podvadi, jestě ke všemu jsem dostavala maily, fotky od jeho milenky (byvale manzelky). Prosim at odpustim, odpustila jsem, po 4 letech jsem zjistila, že on v tom vesele pokračoval dál a tak jsem se sebrala a odešla. Manžel by nyní chtěl, abych se vrátila, že me miluje atd atd a já za poslední měsíc jsem se začala otáčet, že jako si to určitě uvědomil a zase to bude jako tenkrat a shodou okolnosti jsem vcera byla u nej (bydlí u rodiců) a on odjel jen pro neco do kramu a ja tam cekala a dlouhé chvile a at si kdo chce co chce rika jak se to nedela tak jsem to udelala a koukla se mu do telefonu a to jsem nemela delat, je to snad jeste horsi jak tenkrat ted už pred 10 lety. Táhli to celou dobu, psali si tam jaky jsou uzasny milenci, on ji zval na vecere, do bazenu, do viřivky, vylety a tak ruzne. A na druhou stranu psal me jak me porad miluje a s ni vubec uz hrozne dlouho nekomunikuje a vlastne vubec nic. Tak jsem mu rekla, ze jsem se podivala do telefonu a to vedel, ze z toho uz se nevylze tak to otocil proti me, ze ja jsem ta spatna, ze jsem se podivala. Ano, asi jsem, ale nelituju, znova bych byvala naletela. Lide se v jistych vecech nemeni ..........

johy80
17. črc 2014

@evcann já sama nevím, jak bych se zachovala, jestli bych se do toho telefonu podívala.....Jak říkáš, asi se nezmění, ale já to nechápu, jak se nemůže rozhodnout, kterou tedy vlastně chce, nebo té jeho exmanželce to nevadí, že je s tebou? Asi jo, když ti poslala fotky, tak pravděpodobně tím něco sledovala. A chlap, ten by si nejraději užíval s oběma 🙄

martina_81
17. črc 2014

@johy80 no právě, proč by se chlap rozhodoval, když může mít obě? Taky jsem to zažila. A ta čubka byla taky tak blbá, že mi pořád psala.... A nevěřím, že se chlap změní, jen slibuje, ale jsou to jen kecy.... 😠

evcann
17. črc 2014

@martina_81 no to u nás to nebylo ani tak, ze by byla tak blbá, ona to delala schválne, ona mi cilene chtela ublizit a ja mu pak rikala, tak ona te jeste podrazi a ty se s ni furt schazis? a to si jeste psali co mi jako reknou a tak, no bylo toho vic, fakt jako humus. Ji uprimně nenávidím, sebrali mi rodinu a sny o rodinnem zivote a ponizili, co se tyka jeho tak je to ubozak a preju mu at na to dojde, at se mu to vsechno vrati. Máš pravdu jen slibuji a kecy kecy kecy

martina_81
17. črc 2014

@evcann no u nás to bylo právě stejný, nejdřív mi psala, ať mu domluvím, ať za ní jede (řekla jsem mu ať za ní táhne), jenže on nechtěl. Pak mě urážela, vysmívala se mi, že ze mě dělají pitomce a já jsem tak blbá a trpím mu to (já v 8. měsíci), on sliboval, že to s ní skončí, brečel mi tady, jak chce být se mnou a o pár týdnů později, když jsem byla v nemocnici, tak ji dotáhl k nám domů... No u mě skončil. Pořád chce další šanci a doufá, že bude všechno jako dřív, ale mně už to vážně stačilo... ☹ ☹ A co mi všechno ta mrcha napsala, to jsem taky nechápala. Taky nechápu, že to s ní táhl dál, když viděl, jak je pitomá a že mi to ještě řekne. No prostě hnus. a co všechno si navymýšlel, když za ní jezdil. No je mi z toho blbě ještě teď. 😠 😠
a když to vidím všude kolem sebe, tak už nevěřím na normálního, věrnýho chlapa. 😖

evcann
17. črc 2014

@martina_81 nemáme my stejného chlapa? uplne to same, jak pres kopirak, včera jsem brečela a dneska to přešlo do vzteku, já se to dozvěděla když jsem mela doma mesicni miminko, kteren no

denyzuza06
17. črc 2014

@mooncicak a byl takový žárlivý odjakživa nebo je možné že až po tom incidentu se slečnou? Vysvětlím hned proč se ptám. měla jsem takový ten klasický užasný zamilovaný vztah s přítelem, byla jsme studenti a všechno bylo růžové, jen mě rodiče nikdy nepouštěli večer ven zatím co on chodil s partou každej den na pivko nebo za kulturou. Všechno bylo v pohodě dokud se opily nevyspali s mojí velice blízkou kamarádkou. Já na to záhy přišla, ale mladá a najivní jsem si najivně myslela že bez nej nemůžu žít a časem mu odpustila. Jenže on v duchu toho že jemu to prošlo dostal šílenej strach že já bych ho mohla taky podvést a začal mi dělat ze života peklo. žárlení na spolužáky, po tom už jsem se i musela oblékat až ke krku aby nahodou někdo nemohl zahlédnout kus mýho těla, skončilo to domácím násilím. Podle sebe soudil mě a z pocitu že bych ho mohla taky podvádět doslova zešílel žárlivostí. Neříkám že to tak musí byt i u tebe to určitě ne ale rozhodně si dej pozor pokud se ta žárlivost bude stupňovat, já osobně bych po své zkušenosti s žárlivcem už nikdy nebyla,ale u mě je to už asi extrém. A už vubec ne s chlapem který chce testy otcovství protože všechny ženský jsou stejný .... A co se týče té domnělé nevěry je opravdu lepší nevědět, ale když už je podezření je to dost na psychiku kor v těhotnství ☹
At se rozhodneš jakkoliv drž se a mysli především na dítko, chlap se dycky nějakej najde 🙂

martina_81
17. črc 2014

@evcann písnu ti do IP.

mooncicak
21. črc 2014

@denyzuza06 Nežárlil na začátku vztahu, pak už to přišlo CCA po čtvrt roce. Několikrát mě také zbil, ale to vždy, když byl opilý. Vim, že se řiká lepši nevědět, ale lepši nevědět snad jen, když nemáš podezření. Testy otcovstvi, ať si udělá, ale zjistí jen to, co vim i já.:D🙂 Že je samozřejmě otec. Je mi líto, co se u vás dělo.:( Doufám, že takhle nedovrši u nás...:(

denyzuza06
21. črc 2014

@mooncicak jestli na tebe v opilosti ještě i ruku vztáhne tak to už bych vůbec o společném soužití ani neuvažovala. Sorry, ale co když nevztáhne ruku jen na tebe ale pak i na dítě nebo na tebe v těhotenství...tohle není dobrý partner do života a už vůbec ne na výchovu dítěte, které vzorce chování přejímá od svých rodičů

mourecekachiko
1. říj 2014

Dobrý večer dámy..snad nebude vadit že tu jsem. Ale hledám články a nevěrách a narazil jsem na tuto stránku. Řešíte tu vyrovnávání se s nevěrou,když vás podvedl muž.
Já bych měl taky dotaz.
Jak se srovnat s nevěrou,když mě podvedla přítelkyně,pár měsíců před svatbou???
Rozešli sme se,hned potom co jsem na to přišel.Půl roku jsem byl sám,ale bylo to těžký.Ozval jsem se jí a ted to s ní zkouším znova. Rozhodl jsem se odpustit,ale jak tu již bylo několikrát zmíněno,je to těžký. Zapomenout,znova věřit....doufat že se to nebude opakovat...☹

nnell
1. říj 2014

Osobně bych se s nevěrou už nevyrovnávala, pokud nešlo opravdu o jednorázový úlet pod vlivem alkoholu. Pokud si dotyčný (a je jedno, zda muž nebo žena) dovolí nevěru jednou, k dalším už se důvod vždycky najde... Asi jsem v tomto už moc radikální, ale už bych nevěrnýho zpátky nevzala - ve většině případů si toho stejně neváží a udělají to znovu. Zvlášť v případě, že o návrat jsi stál hlavně ty a ne ona... To ona se přece zachovala špatně. Podvedla tě, sice jsi ji nechal, ale ani se nemusela snažit, a jste zas spolu, protože "být sám je těžký". Za mě je lepší být sám, než věčně paroháč, ale jen můj názor 😉

sulemina
1. říj 2014

můj kamarád odpustil své přítelkyni, ta ho podvedla po 7 letech vztahu, rozešli se, on jí pak kopl do ..a tak se vrátila k tomuto zpátky po roce, v létě měli svatbu, já odpustila nevěru jednou a nevyplatilo se mi to, takže už bych tuhle chybu neopakovala