Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

codal
6. dub 2013

@napolitano pro mě to nemá asi moc dobrých řešení...buď budu celý žovot žít s někým kdo mě podvedl a nebo budu bez něj...obě varianty jsou teď tak bolestné a nevím, která z nich víc...ano, já můžu odpustit, ale zapomenout nedokážu, ale tohle je veliká rána a mám strach že nebudu schopná mu to nepřipomínat..navíc ta důvěra je prostě pryč a jak se dá vrátit po tolika lžích..ani láska na to možná nestačí.. i když věřím, že mě rád mát...

napolitano
6. dub 2013

@codal Bohužel z vlastní zkušenosti,odpustila jsem,nezapoměla a důvod proč jsme spolu jsou děti,jinak bych utekla. ☹

napolitano
6. dub 2013

Je pravda,že jsou i lepší dny,ale...
Neumím žít s ním,ale bez něj taky ne.

codal
6. dub 2013

@napolitano Vím, jak to myslíš...

napolitano
6. dub 2013

Drž se 🙂

codal
6. dub 2013

@napolitano To nejhorší mě ještě čeká..všechno si to pěkně poslechnu osobně... i když to čekání je snad ještě horší...

prcek91
6. dub 2013

@codal v tomdle se asi těžko radí, a vše je hlavně na tobě.. ale já bych todle asi už neodpustila.. nejde o to že spolu třeba spali jen jednou, ale o to že ti kvůli ní už několikrát lhal... zřejmně se dá odpustit vše,když člověka miluješ, ale otázka je jestli i on miluje tebe když ti dokáže lhát a ještě tě podvést ať už v opilosti nebo ne. Já bych takovému člověku už nedokázala věřit. Tak se drž..a přeji ti ať vše vyřešíš co nejdříve a je to pro tebe to nejlepší řešení..

napolitano
6. dub 2013

@codal Dej si jednoho frťana na kuráž(jednoho,víc neee)a řekni mu co máš na srdci a uvidíš co se bude dít.Budu na tebe celej večer myslet.

codal
6. dub 2013

@napolitano Chci mu dát prostor, aby mi řekl svou verzi..její verzi už jsem slyšela... a pak mu řeknu co mám na srdci já, co cítím atd... chci vědět, jak to vidí on a pak se pokusím to nějak říct, jak to chci já...nechci nic uspěchat, chci tomu dát čas..na ozchody je vždycky hromada času a kažý má právi na obhájce🙂

napolitano
6. dub 2013

@codal Svou verzi ti určitě řekne,ale bacha ber ji tak na 50%,ale určitě to musí trochu vyprchat,myslím zlost,smutek atd.

codal
6. dub 2013

@napolitano další lži:( já vím.. ale jak mu mám začít věřit, výdyť důvěra je základ všeho..:(

napolitano
6. dub 2013

@codal
já už nevěím 6let,žije se s tím blbě

codal
6. dub 2013

@napolitano no, to jsou pěkné vyhlídky!

codal
6. dub 2013

@napolitano Ne, děkuju za upřímnost, jen je to prostě pecka:(...

napolitano
6. dub 2013

@codal koukni do IP

smartbear13
6. dub 2013

@codal zkus to tak říct i pánovi..podle mě by měl vědět, že teď s ním jsi, protože ho miluješ, ale nevěříš mu, ale až t přestane srdce bavit, zůstane sám..

luciina
6. dub 2013

@codal tak pokud se domluvíte, že spolu budete tak jedině, že s dotyčnou zpřetrhá všechny kontakty. Jedinou věc zjistíš a jde. Uvidíš jestli tu nevěru uneseš - típneš to kdyžtak později.

wisttit
6. dub 2013

@codal Přeju Ti hodně, opravdu hodně sil do dalších dní. Hlavně nepátrej po detailech z té noci. Uškodí to jen a jen tobě a nic dobrého Ti to nepřinese. A hlavně nepropadej pocitu, že Ty jsi ta horší. Určitě nejsi!!! To ta druhá osoba si k vám chodí léčit nějaké komplexy. Já za sebe pokud bych mohla napsat svůj názor bych Ti poradila, aby jsi od něj odešla. Tuším, jak se cítíš a že Ti to přijde, jako věc, kterou nedokážeš, ale uvidíš, že čas všechny rány zahojí a na světě určitě chodí člověk, který by si Tě vážil a miloval Tě (i když přibereš, i když nebudeš ve své kůži, prostě ať se stane cokoliv). Člověk by měl mít v životě partnera o kterého se může opřít a toho bohužel Ty nemáš. Až by se Vám narodili děti, tak by to bylo ještě horší, Měj se hezky a snaž se netrápit. Oni za to nestojí.

valkyra92
6. dub 2013

@lendaw o bop
obdivuji tě, jak moc jsi statečná a silná! nejvíc mi je líto, že na úkor jeho nevhodného chování jsi 2x potratila! já mám 5 týdnu od potratu (10tt) a krátce na to jsem zjistila že můj přítel nahání frajerky přes fb a dělal to už v době mého těhotenství. Totálně jsem se zhroutila. Potratila jsem z nervů, které mi každodenně servíroval a to jsem ještě nevěděla co za tím je! Každopádně už jsme začli pracovat na dalším, páč vim, že si miminko strašně přeju a dneska to už vše beru s nadhledem. když jsem to zjistila, tak se ještě tvářil ublíženě a dotčeně, což mě dostalo nejvíc! slíbil, že se to víckrát nebude opakovat. Nutno říct, že se teď chová zlatě a šlape jako hodinky.Nevím jestli tomu věřit, ale když se kouknu na ostatní vztahy, tak si říkám, že monogamní vztah vlastně
NEEXISTUJE, ale je důležité aby věděl, kde má domov, kam se vracet a nehledat to jinde! Ve finále to výjde tak, že s jedním se kvůli tomu rozejdu a ten další mě akorát utvrdí v tom, že jsou v tutom všichni stejní! Chci po něm jediné, aby alespoň mě nezanedbával a hlavně nás něčím nenakazil... Beztak na to myslím každý den...

petrusew
7. dub 2013

@codal Pokud bych neměla dítě šla bych od něj. Já vím, že nevěru nedokážu odpustit. Teď ale dítě mám, naštěstí jsem tento problém nemusela řešit a tak nevím, jak bych se k tomuto postavila. Ale k tomu co jsi napsala. Přijde mi, že je to tak, jak píše @kajalka - funguješ jako náhradinice na místě, kde by evidentně chtěl mít ji. Klidně se na mě sesypte, ale já nevěřím, že může existovat "kamarádský" vztah mezi mužem a ženou bez toho, aniž by se časem začaly přitahovat. Prostě to podle mě nejde! Já bych ho opustila a šla dát, takového otce pro své děti bych nechtěla.

codal
7. dub 2013

Zřejmě je to opravdu konec...
Když přišel domů, mluvila jsem klidně a je jsem se zeptala na pár věcí, které jsem potřebovala vědět:, zda to bylo porpvé, zda v tom hodlá pokračovat, proč se to stalo atd. Řekl mi, že neví, proč to udělal, že to nemá žádný důvod, že to není tím, že by mu něco chybělo, prostě jí utěšoval a stalo se to... že se to už ale nebude opakovat, že to byla všechno velká chyba, že je mu to hrozně líto, že by si moc přál, abych mu to všechno odpustila, že mě miluje, ale že si myslí, že to všechno co se stalo už prostě nemáme šanci ustát. Že on teď za každou mou otázkou bude vidět nedůvěru a strach a kontrolu a já že při každém odjezdu budu mít strach a nebudu mu věřit. A že si myslí, že tenhle vztah prostě už nemá budoucnost. Že nemá sílu v něm dál pokračovat.... ( i přesto že mě miluje)
Vzal mi vítr z plachet, myslela jsem že to budu já, kdo se bude rozhodovat o tom, jestli spolu budeme dál nebo ne, ale rozhodl to za nás za oba....
Poprosila jsem ho, ať takovýdle rozhodnutí nedělá s horkou hlavou, že si myslím, že jsme schopný to ustát, že se pokusím mu to odpustit a brát to je jako úlet, který se nebude opakovat a že se pokusím mu v tom věřit, že nechci kvůli takovédle chybě přijít o deset let našeho života a že si myslím, že máme šanci to zvládnout. Ale on tomu prostě už nevěří...Že už nechce pořád jen balancovat na hranici, že už toho všeho má dost..že mě miluje, ale že to prostě nemá smysl... chce být sám... nechce pořád něco řešit, chceo d toho utýct a začít znova...
Nevěří už v náš vztah...prostě odejde a bude konec...
Zřejmě je to definitivní rozchod..on mi řekl, že chce definitivní konec,že už na to nemá sílu...
Přišla jsem o svou životní lásku...ano, ublížil mi, ano je sobec, ano lhal mi, ale i přes všechny tyhle věci, to byl zároveň milující partner (věřím, že mě oprvadu miloval a možná vážně pořád miluje), přes to všechno jsme zažili nádherný roky a pro mě to mělo být na celý život...nevím, co budu dělat....

kajalka
7. dub 2013

@codal Spíš se mi zdá, že se staví do lepšího světla, aby nebyl za hajzla. Kdyby tě opravdu miloval, tak ti celý ty roky nelže a nepodvede tě! Jen mu s tebou bylo dobře a tohle vidí jako super šanci, jak z toho s čistým štítem vybruslit. I kdybych mu teď nakrásně křivdila a on tě miloval, bude usilovat o záchranu vztahu, přeruší s ní nadobro kontakty, vyhledáte manželskou poradnu a budete se SPOLU snažit jít dál. Bylo mu s tebou dobře, ale to je tak všechno.
A teď hlavu vzhůru, začíná ti novej a lepší život! Máš konečně šanci potkat někoho, kdo ti dá celý srdce a na koho se budeš moct za všech okolností spolehnout, kdo tě bude milovat i s 20 kilama navíc. A pro koho budeš ta jediná na světě.

napolitano
7. dub 2013

kajalka má pravdu,sprostě to hodil na tebe,on chudák už nemůže???????

pajoslava
7. dub 2013

@codal Myslím si přesně to stejné co @kajalka , navíc je to od něj opravdu vyčůranost, protože se teď on bude cítit na koni, protože místo, aby se omlouval a prosil on, tak to teď budeš dělat Ty, protože i přesto všechno jsi to Ty, kdo o Váš vztah nechce přijít.... Každopádně, co jsem si tu přečetla - odejdi, opravdu! Ten člověk Tě nikdy nemiloval tak jak tvrdí a Ty si myslíš.. Kdyby totiž ano, bylo by vše naprosto jinak a vůbec ho nenazývej životní láskou, protože ta vypadá a chová se zcela jinak...

napolitano
7. dub 2013

Neprosit!!! 😠

evaviki
7. dub 2013

@codal sorry, ale to je vrchol.. to, co ti nakecal smeruje len k jednemu, chce byt s nou a takto z toho elegantne vybrusli.. prec od takeho chlapa a uz vobec ho nepros, aby vam dal sancu.. odid, kym nemate spolu dite..

prcek91
7. dub 2013

@codal je mi líto, že to takhle dopadlo ale @kajalka a @pajoslava mají pravdu... člověk, který by tě opravdu tak moc miloval by ti nebyl schopen ublížit takovýmto způsobem.. drž se.. ;)

napolitano
7. dub 2013

@codal Vem svou hrdost a na toho sobce pokryteckýho se vyprdni,to mu vezmeš vítr z plachet ty,on čeká že se budeš doprošovat.Nenáte děti,to je výhoda,dokážeš si ho představit jako obětavého otce od rodiny???

leniiis
7. dub 2013

Nevím no, nemužu říct co by kdyby...nezažila jsem takže, netroufnu si říct...ale ted v tuto chvíli to vidím tak, že už bych to dál nedala..i když partnera miluju, tak jsem taková povaha, že by to měl pořád na talíři a to už by pak asi nijak dál nefungovalo..🙂 samozřejmě nesoudím nikoho, kdo odpustí nebo kdo to vzdá..to je na každým, jak se s tím vyrovná nebo popere..🙂 držím palce at se vše nějak vyřeší 🙂

pavlinaoo
7. dub 2013

@codal
Je mi to opravdu líto☹ Tvůj můž měl ten sex s ní jako rozuzlení, uvědomil si, že s tebou nechce být. Celé ty roky ti to naznačoval, když za ní neustále běhal. Nevěřím, že to bylo poprvé a i kdyby..prostě to rozsekl. Ty jsi vždy hrála druhé housle a pokud se ho budeš doprošovat..bude to tak stále. Je mi hrozně líto, co ti tady teď píšu, ale chci ti otevřít oči. Nemáte děti...s nimi je to krásné, zároveň někdy MNOHEM náročnější pro partnerský život...neumím si ho přestavit, bude problém a zdrhle k ní. Podívej se na to opravdu jen ze svého pohledu. Neřeš rodinu, okolí,..co si řeknou atd...to vůbec neřeš. Máte to s majetkem nějak rozumně "rozdělené". Nevím kolik ti je, asi kolem 30. Jsi mladá, 10let je dost, ale bylo by horší dalších x desítek let s ním něco řešit a myslet na to, užírat se atd...Najdeš si super chlapa, který tě bude milovat, budeš pro něj na prvním místě. Zabal mu a vyhoď ho, chvíli truchli, plač, najdi oporu v kamarádech a začni znova. Je to parchant, který se staví do role chudáčka malého...no fuj. On to zvoral, ale ještě bude on ten ukřivděný... 🙄 😢 Ach jo! Hodně sil!! a napiš, jak zvládaš. Hele a víš co se říká: Můžeš laťku podlézt, ale zase se pak musíš narovnat. Takže pěkně se vztyčenou hlavou. Držím ti palce!