Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

mrnous81
23. dub 2013

@codal o to víc to bolí,když tě zradí kamarádka, kterou jsem měla jako sestru, byla to pro mě druhá rodina, klidně bych za ně i dýchala, kdyby to bylo potřeba !!! A zároveň podpásovka od manžela, když se jí nechal totálně zblbnout a kamarádka se ve finále udělala na mě takový pohled, který byl jednostraný z toho, co jí říkal manžel ... kdyby to byla opravdová kamarádka, tak by se mě snažila také vyslechnout a obou nám pomoci, ale ona nakonec manžela poštvávala proti mě ... byl jí natolik ovlivněn i jejími názory na mě a naše manželství ...

codal
23. dub 2013

@mrnous81 já to chápu...:(

codal
24. dub 2013

Den ode dne se cítím hůř... tím spíš, když vím, že mu vůbec nechybím, že se mu neuvěřitelně ulevilo, že jsem pryč... já se cítím úplně prázdná a zbytečná...

pajinka29
24. dub 2013

@codal ahoj, četla jsem si diskuzi a je mi moc líto, čím procházíš. Musí to být hrozné, prázdnota, samota, pocity zbytečnosti...ale myslím, že to vidíš moc černě...myslím, že před tebou háže trochu machra..nemyslím si, že mu vůbec za celý den nepřijdeš na mysl...ale v konečném důsledku je to stejně jedno. Také si nemyslím, že jsi v něčem udělala chybu. Problém je ten, že jste se potkali moc brzo...potřeboval se asi víc vyžít, vystřídat víc ženských...kdyby jste se potkali až třeba ted, vnímal by tě jako super partnerku....takhle prostě pro něj ta původní zamilovanost vyprchala a protože si nic neužil, má potřebu to vyzkoušet...tobě nezbývá nic jiného, než se na to povznést...a neboj, ono to nakonec půjde...ale věřím, že první tři měsíce nebo i půlrok budou špatné. vždy už to bude vypadat, že je lépe a najednou tě přepadne ten známý svíravý pocit...ale postupně se bude objevovat méně a méně. Moc ti držím palečky a věřím, že budeš silná. POdle toho všeho, co a jak jsi psala jsi moc fajn holka a takové se nakonec štěstí dočkají. Chce to čas a otevřít se světu a příležitostem. Bojuj a nesmutni za něj. Vím, miloval tě, věřím ti to, narozdíl od jiných, které tady psaly o záplatě..ale prostě potřeboval vyzkoušet i jiné..on možná časem, až to jiné vyzkouší zjistí, že to, co měl s tebou bylo to nej..ale když nemá srovnání, tak mu to nedocvakne. Hlavně se neobvinuj. Chovala jsi se dobře, to on je ten nedospělý...budu na tebe myslet a kdyby to šlo, poslala bych ti spoustu energie...

codal
24. dub 2013

@pajinka29 Děkuju ti za tvoje slova... neumím si teď představit svůj život...všechno mě bolí a jsem hrozně unavená... nikdy by mě nenapadlo, že tohle budu prožívat..já, která vždycky věřila v manžeství, byla jsem hrdá na to, že jsem si vzala svou první lásku a věřila, že to bude do konce života..jsem v tomhle jakoby ze staré školy, cítím to jako velkou hambu, že jsme to nezvládli, stydím se za to, že mě můj manžel opustil, že jsem si ho neudržela, hrozně si vyčítám, že byl se mnou tak nešťastný a já to ani nepoznala, hledám důvody, co jsem dělala špatně, co se stalo...budu rozvedená a sama... cítím to jako své osobní selhání...navíc mi hlavou vrtá, jak dlouho ta jeho přetvářka trvala, jak dlouho byl nespokojený a jestli vůbec všechno nebyla jedna velká lež... a jestli ano, tak nemůžu uvěřit, že jsem byla tak hloupá a nepoznala to... nevím, jak se s tím vyrovnat, nevím, jak se pohnout z místa... stojím a tiše doufám, že se vrátí, že si uvědomí, že to podělal, že to je jen nějaká jeho krize a on zjistí, že mě ve skutečnosti miluje a chce se mnou být, že mu dojde, že nikdo lepší než já není...vím, že se to nestane, je teď spokojený, už mě nemiluje, tak proč by se mnou byl...

danielka82
24. dub 2013

Milá Codal, četla jsem si Tvůj příběh a moc Tě lituji. Vím čím procházíš, protože to samé mě kdysi také potkalo. On byl má první a velká láska, chodili jsme spolu 7 let, poté se vzali. Vše se zdálo být krásné. Samozřejmě občas jsem měli nějaké neshody, ale vždy jsem je dokázali vyřešit a já si dodnes myslím, že jsem si rozuměli. Myslela jsem si, že mě miluje, že by mě nikdy podvedl, ale opak byl pravdou. Asi 5 měsíců po svatbě jsem zjistila, že mě podvádí - začal s tím asi měsíc po svatbě. Prakticky ze dne na den odešel, nic mi nevysvětlil, přestal komunikovat, dokonce mi ani neřekl, že podal žádost o rozvod ( jen tak mimochodem - sepsala mu ho ona dotyčná - je totiž právnička),. Zachoval se prostě hnusně, jako srab.První měsíce byly nejhorší - pořád jsem brečela, nespala, nedokázala jsem si představit život bez něj. Pak jsem si řekla, že s takovým člověkem, který podvádí svou manželku měsíc po svatbě - bych stejně nechtěla být - klesnul v mých očích a jako v člověku jsem se v něm neskutečně zklamala. Teď už uplynuly téměř 4 roky, když se na to zpětně podívám je to velká životní zkušenost, která mi paradoxně i něco přinesla - ne jenom nového skvělého manžela, ale také jsem si uvědomila co je v životě důležitá a získala i trochu jiný pohled na svět. Co Tě nezabije to Tě posílí!. Přeji Ti hodně sil a věř že už bude jen lépe - musí 🙂. Zasloužíš si někoho lepšího.

pajinka29
24. dub 2013

@codal to je ale přesně to, co nesmíš dělat!!!!Shazovat vinu na sebe!!!! Píšeš to přesně, je to jen JEHO krize. Váš vztah nebyl lež. JIstě tě miloval. Vím, o čem mluvím. Mám kamaráda, který měl taky řadu let přítelkyni. Zamiloval se do ní v tanečních, bláznivě. Miloval ji potom snad šest let...vzali se, vše bylo v pořádku. Jenomže potom mu to prostě nějak zevšednělo, začal přemýšlet, jaké by to bylo s jinými, jeslti ona je opravdu ta nej, protože neměl srovnání. TO byl jediný problém. Rozvedli se, on se plácal, zkoušel jiné holky a potom zjistil, že ta jeho první byla ta nej..jooo, jenomže pozdě...myslím, že tohle je přesně váš případ. I kdyby jsi se chovala jinak, stejně by k tomu váš vztah asi dospěl. Prostě tvůj manžel není zralý, neví, co chce...to je jediný problém. a můžeš si být jistá, že jednou zjistí, že ty jsi byla ta nej, ale nikdy ti to nepřizná

codal
24. dub 2013

@pajinka29 vždycky je chyba na obou stranách a já si tu svojí až příliš uvědomuju... hodně jsem ztloustla, přestala být aktivní, některý věci jsem mu "zakazovala" a podle něj jsem ho i kontrolovala, bohužel mi dlouhou dobu neřekl, že mu to vadí a když to konečně řekl a já se začala snažit to změnit, tak už bylo příliš pozdě... a teď je konec...

kajalka
24. dub 2013

@codal Ty jsi taky truhlík. Podívej se na to zvenku. Kdyby tvojí kamarádku opustil chlap, protože ztloustla, pozměnila návyky (a to k životu prostě patří, nemůžeš se chovat jak před 10 lety), chtěla vědět, kde její muž tráví čas, co bys jí řekla? Že je ten chlap povrchní sobec. A teď si představ, jak by tě změnilo mimino. To by balil kufry hned v šestinedělí, pokud by vůbec vydržel až do porodu.

codal
24. dub 2013

@kajalka jemu spis vadilo,ze jsem hodne zpohodlnela a on ma najednou pocit,ze uz nemame nic spolecnyho,on je hodne aktivni clovek,navic nema rad omezeni a kontrolu a ja zas mam rada veci pod kontrolou a vztah sam o sobe omezeni proste je..bylo toho asi hodne,co mu vadilo,ale nerekl to,zatinal zuby a postupne jeho vztah ke me tim padem proste vyprchal..a ja zustala porad zamilovana a nenapadlo me,ze on je tak moc nestastny..

pajinka29
24. dub 2013

@codal částečně musím souhlasit s kajalka..ale jen částečně. Jasně, lidé se mění, a po x letech soužití by vzhled neměl být to hlavní, že..nicméně si myslím, že žena se má pořád starat, aby se chlapovi líbila a ne se na to "vyprdnout". Taky je důležité aktivní trávení společného času, společné zážitky, které vás spojují. Možná byl taky problém ten, že se ten vztah neposunul dále..třeba kdyby jste měli mimi, bylo by to jiné, některé páry to rozeštve, jiné k sobě víc připoutá, těžko říct..ale byli jste spolu dlouho a asi to chtělo trošku ten vztah popohnat dál...

kajalka
24. dub 2013

@pajinka29 Tak nepředpokládám, že by codal byla nějaká šmudla. Každej člověk by se měl chovat, aby jemu bylo ve svým těle fajn a aby se líbil sám sobě, bez ohledu na pohlaví. S tím společným časem máš pravdu, ale to je na iniciativě obou, nestíhá-li jeden, ten akčnější by se taky měl někdy přizpůsobit.

codal
24. dub 2013

@pajinka29 ja si to uvedomuju.. Vim,ze tohle jsem nezvladla,ale kdyz mi to rekl,tak jsem behem 3 mesice dala 8kg dolu a bylo to hodne znat,zacala jsem cvicit,snazila jsem se s nim travit cas,ale uz to nepomohlo.Ten jeho vztah ke me uz byl asi prilis naruseny..podelala jsem si to sama a ted to mam..a s tim posunem mas taky pravdu.Vzali jsme se pred 4 lety a nic se od te doby nezmenilo.Ano,koupili jsme byt,ale manzel mi ted rekl,ze ho nechtel,ze to udelal jen kvuli me,ze jsem o nej stala.A miminko nas nejak desilo oba,ale jeho asi vic,vedel,ze by ho to hrozne moc omezilo v jeho aktivitach a to nechtel,kdyby on souhlasil,tak bych do toho sla..ale ono je to uz jedno..pravdou zustava,ze jsme se v tom vztahu zasekli,ja postupovat chtela a i jsem asi postupovala,jenze sama,dospela jsem,ale on zustal tim klukem,co si chce hrat a nechce dospet..proto jsme se asi odcizili a z jeho stany to vysumelo.. Dneska to vim,ale uz neni cesty zpatky a ja nevim,jak jit dopredu sama..

codal
24. dub 2013

@kajalka za tech 10let jsem nabrala asi 10kg,vim ze mi to nesluselo,necitila jsem se dobre,jenze jsem porad nemela dost silnou vuli to zmenit.Pokusy byly,ale ne moc uspesne.Az kdyz mi to rekl,pak byla motivace velika,ale pozde...

pajinka29
24. dub 2013

@kajalka jistě, ale co si budeme povídat, doma člověk s dětma-když je teda dáváš jako příklad, nemáš na sebe tolik času , zpohodlníš...stejně tak, když má člověk jakoby to svoje "jisté". Už se přece tolik nesnažíme...nevadí nám , když nás vidí nenamalované, v teplákách...jistě, je to normální, nemůžeme být pořád za kočky, ale pokud jsme takové většinu času a v okolí se namane mrcha, která se snaží, tak by ten chlap musel být sakra kádr, aby to ustál..ale to je mimo téma codal

pajinka29
24. dub 2013

@codal nicméně, pořád je to o tom, že nedospěl..kdyby dospěl, tak by ti řekl, podívej, nelíbí se mi, že tloustneš, pojd něco s tím uděláme...vytvořil by společný program, kde by jsi hubla, cvičení, lyže, tůry..prostě něco takového..on to neudělal, ted to bere jako hlavní důvod, že ho už nepřitahuješ...ale ono je pořád ten problém hlavně v tom, že nedospěl..a někteří, mám ten pocit, nedospějí nikdy a od takových raději dále.

kajalka
24. dub 2013

@codal Prosím tě. Já za 2 roky nabrala těch kil 20 a nešly dolů ani heverem. A chlap je natolik rozumnej, aby i přes tukovou vrstvu viděl to, proč se mnou začal chodit. Tenkrát jsem byla díky mýmu obvoďákovi ty 2 roky na pendeponu a nesměla jsem se moc hýbat, tak to naskákalo + se mi posr. štítná žláza, takže to navíc nešlo dolů. Zkusím se do toho pustit po porodu, ale hlavně kvůli sobě.

codal
24. dub 2013

@pajinka29 rozumove to vim,ale srdce ho chce zpet...

pajinka29
24. dub 2013

@codal rozumím, ale časem se to srdce utiší...a začne třeba bít i pro někoho jiného. myslím, že ted by jsi měla věnovat čas sobě, zapracovat na svém sebevědomí-mám pocit,že se dost podcenuješ. Měla by jsi začít cvičit, žít aktivnějí-ale tak, aby ti to bylo příjemné a ne se tak chovala jen proto, že on to vyžadoval. Oni jsou i chlapi, kteří taky nejsou tak moc aktiní a mají rádi věci pod kontrolou🙂 chodit mezi lidi, třeba potkáš nové tváře-ono ty staré totiž budou pořád manžela připomínat. Navíc tě nové tváře třeba obohatí o nové vědomosti, zkušenosti, otevřou ti nové obzory...to nejhorší, co bys ted měla dělat, je být zavřená doma a utápět se v sebežalu. Ven, mezi lidi

kajalka
24. dub 2013

@pajinka29 Dala bych ruku do ohně, že po deseti letech soužití bude z mrchy-kočky nenamalovaná teplákovka toužící po svý chvíli klidu 🙂 Vždyť chlapi opouštěj jak na běžícím pásu i nejkrásnější modelky světa. A nakonec člověk kouká, že nejspokojenější manželství jsou ty nejobyčejnější, kde si člověk na nic nehraje. Kde se z milenců stanou přátelé a parťáci.

codal
24. dub 2013

@kajalka tys za to, ze jsi pribrala, nemohla.U me to byla lenost a mlsnost.. A slaba vule. A kdyz jsem se nelibila sama sobe,jak jsem se mohla libit jemu.Navic se se mnou zacal nudit,pze jsem nebyla aktivni..a s dalsimi problemy proste pretekl jeho pohar a laska se vytratila.Chtela jsem to zkusit vratit,ale on uz nechtel,omrzelo ho to..

pavlinaoo
24. dub 2013

@codal teď se v tom plácáš a vymýšlíš vše možné...jasně, že člověk nechce vedle sebe nějakého tlustého pecivála, ale buď taktně upozorní, vezme ho na tenis..ale neopustí po 10ti letech. Prostě jste měli "přechozený vztah"... i když tedy jste se vzali. Prosím tě a v kolika jste spolu začali? On nikoho jiného fakt nepoznal? Je to těžký a je mi to fakt líto. Řešíte teď něco spolu? ten byt atd...na ten bowling bych tedy šla. Jsou to vaši společní přátelé, tak bych šla sama, někoho bych do dovjice vzala a šla...pomůže ti to...

pajinka29
24. dub 2013

@kajalka jo, to je přesně ono...každá kočka se časem stane obyčejnou...ale myslím, že když se i doma žena občas namaluje, pochválí toho svého chlapa, jako by to dělala nějaká mrcha, občas se obleče i jinak, než do sportovního, tak to udělá vztahu dobře a chlap, kterej za to stojí, ocení, že i po dětech a práci kolem domácnosti ta jeho žena vypadá dobře. a pokud myslí hlavou a ne tím dole, tak i když nebudeš vypadat jako ta modelka bez dětí, tak se mu budeš líbit, protože prostě o sebe pořád dbáš.

codal
24. dub 2013

@pavlinaoo jsme spolu od 18let,oba jsme meli par partneru,on i sexualni partnerky,ale jen dve (jedna z nich je ta kamaradka).Ja mela par kluku,ale nikdy jsem nebyla zamilovana,az do nej..

pajinka29
24. dub 2013

@codal myslím, že nemá smysl se v tom ale plácat...on ti měl říct, když měl problém, stejně tak s tím bytem, to je uplná dětinskost...rozumově víš, že to nebylo nic moc, ted zapracuj na sobě, svém sebevědomí a jdi mezi lidi a uvidíš, že časem to bude zase lepší. hlavně nesed v tom prázdném byte...to by bylo na mašli...a upřímně, společným známým bych se spíš vyhýbala, jinak by jsi byla pořád v tom stejném okruhu lidí, kteří by ti ho, byt nechtěně, připomínali

codal
24. dub 2013

@pavlinaoo v podstate spolu nekomunilujeme.Slibil,ze se co nejdriv odstehuje,ale nevim.Nepiseme si,nic neresime..byt mi rekl,ze vyresime o prazdninach az bude mit dovolenou.Do te doby bude asi u rodicu a ja doma.Platit to zatim budeme na pul,ani jeden bychom to sami neutahli..rozvod jsme zatim neresili,

martiska36
24. dub 2013

@codal Promiň, ale připadá mi, že se úplně zbytečně obviňuješ a strašně mu to zjednodušuješ. Jemu se výrazně ulevilo, fajn, ale tobě se jen přitížilo. Tím spíš bych to začala řešit a chtěla mít jasno a dojednat další postup. Rozhodně bych to neusnadňovala tím, že budu sedět a čekat a ž bude něco ochoten řešit.

codal
24. dub 2013

@martiska36 ja ho prece nemuzu vyhodit ze spolecneho bytu,kdyz nema kam jit.S rodici to sice probral,ale tim stylem,ze nepochopili,ze jsme se definitivne rozesli.A na podnajem nema,alespon zatim ne.Takze cekam,jak to vyresi s rodicema a az se odstehuje..

martiska36
24. dub 2013

@codal Promiň, každá jsme holt jiná povaha, ale přece Tě nemůže takhle využívat ! A tohle není nic jiného než využívání. Chce rozvod nebo rozchod, to už je fuk, ale tak je třeba to ukončit ať i Ty si můžeš startovat a směřovat dál. A pokud si to nevyřešil u rodičů, tak bych je navštívila a uvedla to na pravou míru. Přece Ty nebudeš doplácet na to, že je to rozmazlený sobec - promiň, ale nic jiného není, pokud to takhle odkládá a neřeší.
Vůbec si nezaslouží, aby jsi takhle ustupovala. A není to o tom vystěhovat - jen si říct kdo co udělá a do kdy. Prostě stanovit termíny do kdy se vystěhuje, kdo podá žádost o rozvoz, do kdy, atdatd.

Jen se nenech odstrkovat a nečekej, až se rozhoupe. Je to Tvůj nový začátek.

pajinka29
24. dub 2013

@martiska36 no, ale aby to taky nedopadlo tak, že by ji chtěl vyhodit on...je to jejich SPOLECNY byt, tak kde se zakládá právo, aby jej užívala jen codal? morální právo j eněco jiného, než "justiční"...v tomhle codal c hápu