Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

lendaw
30. bře 2010

Laura: vím naprosto přesně co máš na mysli. Chce to jen čas.

lauralou
autor
30. bře 2010

monika: Moc hezky napsané, děkuji

lauralou
autor
30. bře 2010

kaczka: Děkuji moc!!!!

lidiab
30. bře 2010

Ahoj, s neverou ve trvajicim vztahu zkusenost nemam, zato kamaradek s podobnou zkusenosti mam zpoustu. Nektere se s tim vyrovnali, nektere ne. Ja jsem ale napriklad zazila neprijemnou chvilku kdyz po rozchodu s dlouholetym pritelem se na mne zacali valet informace s kym vsim mne podvadel. A nebylo jich zrovna malo, dnes se tomu smeju ale tehdy jsem se citila hrozne. Hlavne si do toho nenech nikoho mluvit, tim se to jeste zhorsi. Poslouchej sve srdicko a jdi si za svym. Vis, nektere lidi jsou opravdu kategoricke a tito sve vlastnosti aplikuji na kazdeho a kazdou situaci.
Mela jsem jednu, uz byvalou, kamosku co neveru ostre odsuzovala a vzdy rikala ze kdyby ji manzel podvedl tak by s nim okamzite skoncila. Pak vyslo najevo ze manzel dvakrat v opilosti podvedl nasi jinou spolecnou kamosku, no a ta prvni na ni strasne tlacila - nerespektuje tebe, nemas k sobe zadnou uctu, brzy te prestanou respektovat deti, jses prilis mekka atd. Byla k ni hodne ostra az se mi to zdalo urazlivy. Jenze ona manzelovi odpustila a uz je to skoro 5 let, a maji se fajn. Narodilo se jim dalsi dite. Manzelovi to bylo moc lito a kamoska v sobe nasla sily na to zapomenout a zacit znova. Nebylo to snadne, celo okoli o nevere vedelo, ale ona stala za svym muzem a pomlouvani na zady brzy skoncilo. Ta kritizujici ji za to jeste par let drsne odsuzovala a davala to najevo i tomu manzelovi. No a svete div se, vyslo najevo ze sama ma aferku se vdanym muzem z pribuzenstva (!!!).
Nekdo proste ma vlohy k tomu aby odpustil, nekdo ne. A pokud si myslis ze to dokazes tak ti to moc preju. Hlavne se ale nenech unest na vlne toho ze se manzel citi provinile. Nektere zenske toho vyuzivaji po dlouha leta a pak se jim to vymsti, vztah by se nemel stavet na pocitu provinilosti. Pokud vis ze je mu to lito tak, pokud jsi mu opravdu odpustila, by ti to asi melo stacit. Nic jineho udelat nemuze, cas se vratit neda.
Jak na to zapomenout? Nevim! Moje mama odpustila manzelovi (neni to muj tata) hrozne veci. A to nevera nebyla tim nejhorsim z meho pohledu. Po dlouhych letech se priplazil zpatky s tim ze miluje pouze ji a ze udela cokoli aby mu odpustila. Stal se z nej dokonce verici clovek. A ona odpustila a zda se ze i zapomela. Ted ziji uz druhy rok v naproste harmonii. Nevim jak to udelala ale zrejmne je to mozne kdyz nekoho milujes.
Preji ti hodne sil a stesti. At se vam narodi nejkrasnejsi miminko a snad vas to sblizi 🙂

kaczka
30. bře 2010

Jak píše lidiab,hlavně si do toho nenechej kecat,kdo nezažil nepochopí.

Teď chodím dálkově na vysokou a jsme tam se samýma chlapa a oni tu nevěru berou prostě jinak,oni to prostě neřeší,pro ně je to jaksi napůl přirozená věc.Tím enchci říct,že to dělaj běžně,ale prostě když se to stane tak se svět nezboří a neznamená to,že by svoji ženu enmilovali.

Takže hlavu vzhůru,ikdyž si teřba ještě pobrečíš,tak to přebolí,uvidíš 😉

lauralou
autor
30. bře 2010

Já doufám, že to přebolí! Jinak by tohle všechno nemělo cenu. A je také pravda, že chlapi to berou jinak. Také jsem dříve byla velice radikální. Se slovy zahneš-jdeš. No a život to chtěl jinak. Nelituji svého rozhodnutí i když je to někdy hooooodně těžké, hlavně poslední dobou. Jde to ve vlnách. Honí se mi hlavou černé myšlenky a i když nechci, tak tu jsou. Na miminko se těšíme oba a moc.

rimmel
30. bře 2010

napul prirodzena vec? no neviem ci by to iste hovorili kebyze ICH zenska podvedie..takyto chlapi nestoja za nic, nevedia co je to milovat a z lasky respektovat..chces sukat? tak chod, ale bez mojho pozehnania a lasky, fuj az mi je zle z toho aki ludia vedia byt.

ked chlap chce sexovat nech sa nezeni a nech teda neni vo vztahu 😝

rimmel
30. bře 2010

mojho muza byvala podviedla, a aj mu to povedala, priznala sa.

ostali spolu, on doteraz nevie preco, vztah nebol az tak dobry, no odvtedy to uznebolo co to byvalo, muzovi kleslo sebavedomie (hlavne ohladom sexu ze jo, myslel si ze to koli tomu i ked to tak nebolo) no a nakoniec ten vztah uz bol tak onicom ze sa rozpadol, neskor sa dozvedel ze to bolo i viakrat co ho podviedla, nie iba raz.

nasledky muz nesie doteraz, velmi sa boji ze ja ho tiez podvediem, no ako samozrejmost ci napul prirodzenu vec podvadzanie urcite neberie! prave naopak, zazil to a neprial by to najhorsiemu nepriatelovi...ale co ti chlapi na VS vedia ze jo? ked sa ich to netyka. nevera je podvod, nerespekt, nici vztah.....a ti ktori sa cez to dokazu preniest, tych ozaj obdivujem.

lidiab
30. bře 2010

To jo, chlapi to berou jinak. Nektere jedinci to berou i jako sport, takovych par znam. Ale tyka se to pouze muzske nevery, pokud jim zahyba zenska tak je to pro ne neco uplne jineho.
Snazim se v zivote razit postoj ze odsoudit a zatratit je mnohem jednodussi nez pochopit a odpustit. On nas zivot casto nuti menit nazory a pohledy na vec, tolerance je velmi dulezita. Je to delsi a trnitejsi cesta, ale zbavis se te frustrace. Cerne myslenky jsou pochopitelne. Kdyby se to stalo mne osobne s mym manzelem tak bych na to musela asi myslet porad. Ale brzy museji ty myslenky zmizet. Nemuzes prece zit minulosti, a v budoucnu vas toho ceka moc krasneho, videt deti vyrustat, starat se o jeden druheho.
A nechcete nekam vyrazit na vylet jenom vy dva? Prcka date prarodicum a udelate si romanticky vikend jen ve dvou. Pokud nejsou finance tak klidne zustante jenom ve dvou doma. Pry to mnoha parum pomaha...

rimmel
30. bře 2010

a este aj ho podviedla s total skaredym kolegom o kt.vlastne ani ozajstny zaujem nemala, ale lichotilo jej ze ma zauje, sli na party z prace a tam sa nechala kludne zviest....milovala mojho muza? ja si dovolim povedat ze nie! ta doteraz bohuzial nevie co ozajstna laska je.. 😝 a ti co su podvadzani to ani nikdy bohuzial nezistia..tod moj nazor.

lidiab
30. bře 2010

Rimmel, mas urcite pravdu v tom ze nevera je porusenim duvery a nici vztah. Jenze vetsina chlapu to tak proste nebere, pro ne je prvoplanovy ten sexualni podtext. A myslim si ze kaczka mela na mysli prave toto. Mozna se mylim ale, mluvime o "jednorazove" nevere, ktere se dopousti opravdu mnoho muzu. Ja kdyz jsem o tom mluvila s manzelem tak mi rekl ze jsou treba chlapi ktere se nedokazou drzet na uzde i kdyz svou pritelkyni ci manzelku miluji. Ze to jsou takove vterinove zkraty a ze to zenska proste nikdy nepochopi. Ja teda svate verim ze ten muj k nim nepatri 😝 Proste my zenske za tim vzdy hledame neco vic, a casto to tam vubec neni. Ale to uze jsme nekde jinde nez bylo tema diskuze.

rimmel
30. bře 2010

aha...no neviem sice aky skrat teda moze nastat, ale niesom muz tak neviem 😀 ale chapem, a urcite sa lahsie odpusta taka jednorazova nevera ako planovana, dlhotrvajuca...to by som ho vykopla rovno 😝

rimmel
30. bře 2010

a moj muz to vie, vie ze by neverou riskoval privela 😀 ale on je naozaj jeden z tych co by nepodviedli, aj koli tomu, ze podvedeny bol a vie ake je to svinstvo 😉

kristi
30. bře 2010

laura a to bylo neco jednorazoveho nebo "vztah"??

ja bych odpustila, ale daleko lepsi je vubec nevedet 😉

evinka001
30. bře 2010

ahojte, vyrovnat se s nevěrou je hodně těžké. já se s ní nevyrovnala do dnes. jsou to tři roky. manželovi jsem odpustila ale zapomenout nedokážu. nic nedávám najevo, ale je to ve mě, sice už to tak nebolí jako dřív, ale prostě je to tam. občas když s manželem na tohle téma narazíme, vidím že se za to stydí, co se stalo, snažíl a dodnes se snaží to napravit. chce to čas, hodně času, ale nikdy jsem se kvůli tomu nechtěla rozejít, i přes to co se stalo ho mám pořád ráda. nejhorší je že chlapi vůbec nechápou co tím způsobí, pro ně je to ukončená záležitost, vysvětleno, odpuštěno, tak proč se tím trápit.

lauralou
autor
30. bře 2010

kristi: Nebyl to vztah, byl to sex....

kristi
30. bře 2010

urcite je to tezke, ale myslim, ze jednou dvakrat v zivote uleti fakt kazdej, proste se stane. Podle toho nehodnotim vztah jako takovej, neni pro me duvod se rozvadet 😉 kazdopadne to chce byt dost nad veci

lauralou
autor
30. bře 2010

kristi: No jo, ale jak se nad věc dostat??? 😨 Už mi vadí všechno i normální kamarádka. Někdy si připadám jak blázen.

rimmel
30. bře 2010

no vidite aprave preto , ze si "my" zeny myslime ze kazdy raz uleti a ake to to "dnes" normalne, preto si to tolko chlapov aj dovoluje..kebyze kazda zena po podvode muza opusti, rozmysleli by si to ti debili dvakrat 😝

sambucca
30. bře 2010

kristi: beru to pragmaticky jako ty, my jsme treba s manzelem vypustili z manzelskyho slibu vsechno o vernosti. Oba si ji predstavujeme spis pod pojmem oddanost. Myslim ze pokud se nejedna o paralelni vztah, mel by "podvadejici" mit ohledy na svyho partnera a svoji avantyrou ho nezatezovat. Coz je podle me uplne nejtezsi - ono vyspat se s nekym tretim neni umeni, umeni je to ustat. Vtipny a usmevny ovsem je, ze mluvim takhle a jsem verna, a verim ze muj manzel taky. A udelam vsechno proto abych mu verila dal 🙂

kristi
30. bře 2010

Laura, proste se povznes, mel holky pred tebou, mel by i po tobe, vsak je to jedno....zijem jen jednou - vsichni 🙂 co vis co se stane

neporadim ti, co s tim, ja to zazila jen ve vztahu bez manzelstvi a to se clovek chova asi trosku jinak. V manzelstvi to proste budes muset prekonat

eveluska
30. bře 2010

lauralou - snaz se na to nemyslet, urcite je to hodne tim, ze tehu hormony pracujou a ze musis lezet, zlepsi se to, uvidis 🙂 hlavne kdyz uz jsi to predtim mela v podstate vyresene, tak je asi ted hodne ovlivneny situaci...
ale obecne si myslim, ze je to pak s tou duverou fakt tezky, clovek urcite muze dal milovat a mit krasnej vztah, ale ta duvera uz nikdy neni takova... duvera je proste desne krehka a vztah to poznamena vzdycky, ale urcite se s tim da pracovat a da se i odpustit a mit i pak krasnej vztah - at vam to vyjde, preju zdravy miminko a netrap se tim 🙂

kacka.va
16. srp 2010

já mám s tou důvěrou taky dost problém ☹. Nějak nefunguje nemyslet na to, co všechno se stalo. Pochybuju, že vůbec někdy budu ještě důvěřovat. Ale ne jen mému manželovi, ale vůbec chlapům. Nechápu ten přístup, že obětují rodinu, jen aby si někde vrzli. Na to podle mě měli čas před manželstvím. A zajímavé, že když se člověk zmíní, že se začne chovat stejně, tak se jim to vůbec nelíbí, je jim z toho zle, kdyby se tak chovala ženská a nedokážou to pochopit.

kveta
16. srp 2010

Kacka.va , mňa manžel podviedol počas umelého oplodnenia, dokonca ma držal za ruku, kým do mňa vkladali embriá a pri tom vedel, že sa chystá žiť s inou... Neskutočný podraz... Je to pomaly rok, sme rozvedení, ale aj tak pri nových mužoch, ktorých stretávam, vnímam príchod každej smsky, každé zazvonenie telefónu, akým tónom hovoria do mobilu... Nikomu som do mobilu nevliezla, nekontrolujem, nešpehujem... ale v podvedomí to mám stále... nedokážem veriť novému partnerovi... neviem, či verím vôbec niekomu... Už asi nie.. Jednoducho ten podraz moju schopnosť dôverovať veľmi poznamenal...

Na jednej strane sa snažím hovoriť si, že nový partner nemá s exmanželom nič spoločné a že sa nemám znepokojovať a že šanca, že by som narazila znovu na človeka, ktorý by bol schopný takého podrazu, je štatisticky malá.. Na druhej strane... mi to nejde a stále čakám nejaký podraz...

Tiež by som rada vedela, ako sa dá začať znovu dôverovať...

mystique
17. srp 2010

Vyrovnat se s nevěrou je velmi težké. Je to běh na dlouho trat. Nám to trvalo minimálně 2 roky a ted máme hezčí vztah než kdykoliv předtím. Přítel mě podvedl s jednu kočenkou když jel za kamarádem do Prahy a vyrazili na nějaký mejdan. Udržoval s ní nějakou dobu vztah. Všechno jsme si vyříkali a řekla jsem mu, že to prostě na 2 strany táhnout nemůže.
Jeho vztah s milenkou skočil a snažil se vše odčinit a bychom na to zapoměli. Bohužel já jsem na to nemohla zapomenout . Pořád jsem vyčítala a čekala, kdy se to vrátí. Nakonec jsem ulitla i já. Nevím proč byla to pro mě taková vnitřní satisfakce. Pak to jednou prasklo. Přítel z toho byl uplně hotový. Nedokázal to pochopit. Řekli jsme si v té době hodně hnusných věcí a rozcházeli jsme se snad každý den. Pak jsme si řekli, že bud uděláme za vším čistou čáru nebo to nemá smysl se takhle trápit. Postupně vše přebolelo. všechno co děláme je transparentní, aby ten druhý nemusel podezírat a hlavně spolu KOMUNIKUJEME. Víme, že nám na sobě záleží. Jsme spolu 10 let a v posledních letech jsem ve vztahu spokojenější než na začátku 🙂 Plzák říká hlavně nevyčítat a snažit se k sobě chovat lidsky. každý může uletět i ten největší puritan a každý zaslouží druhou šanci. Důležite je si uvědomit jestli jinak je ten vztah ok. Ono nikdy za krach nebo i tyhle ulety nemůže jeden.

kacka.va
17. srp 2010

u nás to bylo tak, že spal s dávnou bývalou, chodil do bordelu a hledal milenky na internetových seznamkách. ☹ To už není o jednorázovém úletu

pastelka673
2. zář 2010

kacka.va:Tak to už je síla..

@mystique :je fajn,že jste to zvládli a funguje to dál..

U nás je to už rok,ale pořád to bolí,není den,kdy bych si na to nevzpoměla.Snažím se doma o tom nemluvit,prostě jsme se domluvili,že spolu chceme být dál,tak se v tom nechci štourat.Stejně z toho vzejde akorát hádka,já začnu vyčítat,manžel o tom vůbec nechce mluvit.Náš vztah je moc fajn,možná nejlepší za poslední roky,oba se snažíme,milujem se,myslím,že to bylo jen jeho uklouznutí..Je pozorný,milý,sex je taky super.jediný,co mi k tomu řekl bylo,že si neuvědomil,že o mě může přijít a choval se jako idiot a lituje toho,ale bohužel to už zpět nevrátí..Chtěla bych,abych mu mohla věřit,abych pokaždé,když někam jde,nepřemýšlela nad tím,co když zas...☹(

mystique
2. zář 2010

@pastelka673 ono to pomalu přebolí neboj. Pokud Tvou důvěru něčím nenaruší tak to bude fungovat jen to chce čas.Pokud citíš vztah jak píšeš tak to pomalu přebolí. Nikdy nezapomeneš, ale odpustíš. Někdy si opravdu člověk neuvědomuje, že by o toho druhého mohl přijít. Říká si však on se to nikdo nedozví.

hadimrska
2. zář 2010

Ahoj holky, tak koukám, že je to u všech stejný, u nás je to teď půl roku, a taky kolikrát to v sobě dusím, vím, že nemá cenu něco říkat, akorát se pohádáme................Náš vztah je taky o dost hezčí než předtím, ale nevím, kdyby nebyla malá tak bych asi tak nebojovala, manžel říká, že je mi za to vděčný, že ví kdyby byl s ní byl by lidově řečeno v pr......
Ale chce to opravdu moře času a snahu obou dvou, někdy mi taky tak hrabe že musím furt něco dělat abych na to nemyslela, ale asi nejtěžší je pro mě, že ji můžu kdykoliv ak potkat.
Tak Vám všem přeju hodně trpělivosti a už jen věrný partnery a manžely. 🙂

pastelka673
2. zář 2010

@mystique děkuju za povzbuzení,snad se to opravdu časem otupí..

@hadimrska :Taky si nejsem jistá,jestli bych ho nevyhodila,kdybych byla bez dětí..Člověk už prostě není sám a musí myslet i na ty mrnousky,prakticky by přišli o tátu..i kdyby si je bral každý víkend,tak ten táta jim bude chybět..Na druhou stranu,vím,že ho mám hodně ráda,ale hrozně mi ublížil,věřila jsem mu..a hlavně nikdy nepochopím,jak mohl tolik riskovat...mohl o nás přijít.I když někdy mám pocit,že ty naši chlapy nepřemejšlej..
Nám hodně pomohlo,že jsme začali podnikat výlety,bylo vidět,že manžel se snaží,že chce s námi být..
Taky tu paní můžu kdykoliv potkat..je ze stejného města,má malé dítě a je vdaná..hrůza..tohle asi nikdy nepochopím..
Škoda,že to celé nejde vymazat..