Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

sulemina
1. říj 2014

@mooncicak ježíš to už radši odpustím nevěru, ale to, že by mne partner uhodil nikdy, protože s tím nikdy nepřestane a bude jedině hůř

mourecekachiko
1. říj 2014

No pod vlivem alkoholu to nebylo...vyspala se s ním po třetím střetnutí...
Já si tím už jednou prošel...v 25 jsem se oženil s tím že to bude napořád a ona mě podvedla po roce a hned s ním do toho vlítla. Rozvedl jsem se a zapoměl na ní. Jsem zásadovej člověk a vždycky jsem si říkal,že nevěru nikdy neodpustím.
ted když se mi to stalo po druhé,tak jsem udělal taky radikální rozhodnutí. ale pak jsem přemýšlel o odpuštění,jestli to dokážu a tak jsem se rozhodl to zjistit.
Musím uznat,že se snaží.
je pravdou že jsem to chtěl já,já se ozval,ona ne,jelikož jsem jí dal jasně najevo,že ji nikdy už nechci vidět,tak se ani nepokoušela o kontakt,za což jsem byl rád.
Taky jsem byl vždy toho názoru,radči sám,než s někým kdo podvádí...ale když člověk miluje,tak co potom???

nnell
1. říj 2014

@mourecekachiko a fakt ji miluješ? Proč? Nemusíš odpovídat tady, ale zamysli se nad tím, vymysli konkrétní důvody, co je na ní tak úžasného... Možná se jen bojíš být sám, jsi na ni zvyklý apod. Je to ale láska? 😉 a pokud se ti v životě neustále opakuje podobný vzorec chování, není nakonec chyba v tom, že si ty nevhodné partnerky ty sám vybíráš, na základě nějaké své životní skušenosti?

gyrrus
2. led 2015

codal, jsem sice muž, ale prožívám též něco, jako tenkrát ty. Chci se tě jen zeptat, jestli si na něj ještě někdy vzpomeneš v dobrém? 10let je přeci dlouhá doba. Já mám podobný problém po 18ti letech a je mi už měsíc na zvracení.

codal
4. led 2015

@gyrrus Ahoj, je mi to líto... jako dokážu si vzpomenout na to pěkné, můžu o něm mluvit, vybavím si šťastné momenty našeho soužití a už se dokážu i usmát, bylo toho hodně hezkého... ale zároveň ve mě zůstalo velké zklamání a pořád to bolí, daleko méně, jinak, ale myslím, že to nikdy úplně nepřejde...

espada
5. led 2015

@codal Ahoj codal. Taky máš pocit, že to nikdy nepřestane bolet? Já taky. Říkám si, že to snad nikdy nekončí nebo co? My jsme teda čerstvě rozvedení. Teď to na mě nějak dopadlo, pořád myslím na to, jak bychom mohli být krásná rodinka, kdyby nezblbnul. Cítím se hrozně izolovaná, protože jsem 24 hodin denně s malou. Dokonce uvažuji jít už teď do práce, abych měla nějaký kontakt s lidmi a začala žít. Zase bych ale chtěla být co nejvíce s malou, když už má toho jednoho rodiče. Prostě nevím. Jsem nějaká ztracená. Asi to zná každý, kdo si tím prošel.

espada
5. led 2015

@gyrrus Cítím to podobně jako codal. Vzpomenu si na hezké momenty, ale převálcuje je smutek. Hlavně z toho, že poslední tok byly ty hezké momenty z jeho strany jen přetvářka, když už spal s jinou.

codal
5. led 2015

@espada nevim, jestli úplně bolest nezmizí, ale to zklamání asi zůstane...jako už dnes se dokážu zasmát a říct, jo tam jsem byla s bývalým manželem, to bylo super a u srdce mě nepíchne, ale to krásný bude už navždycky pokažené tím nefér koncem... třeba až budu mít chlapa, rodinu, budu to vnímat jinak, jen jako jednu z epizod, která mě v životě potkala, ale těžko říct..to neodhadnu... uvidíme... ale každopádně, abych nekončila smutně, je to rok a půl a cítím se o 200% lépe, spokojená, vyklidněná a věřim, že jednou budu i vážně šťastná🙂...

espada
5. led 2015

@codal Jsi už dál. A já ti to moc přeju 😉

codal
5. led 2015

@espada to příjde🙂.. bude líp🙂

romanovic
6. led 2015

@espada @codal posielam Vam obom vela sily a virtualne objatie!
@espada aky ma ex kontskt s dcerou? Byvas sama s malou, ci si sa vratila k rodicom? S pracou urob tak, ako to citis. Lebo ved vies - spokojna matka = spokojne dieta.

espada
7. led 2015

@romanovic Jezdí cca jednou za měsíc tak na 3 hodiny. No asi mu na ní moc nezáleží. Bydlím u rodičů. Časem se odstěhujeme, až začnu vydělávat. Do práce bych chtěla kvůli tomu, abych nezakrněla a kvůli kontaktu s lidmi. Na druhou stranu bych se malé chtěla co nejvíc věnovat. Snad najdu něco na částečný úvazek.

anjelita
7. led 2015

Ja svymu tehdy poprvy odpustila a bohuzel jsem po 3 letech zjistila ze me pote podvadel celou dobu s nejblizsim okolim vcetne kamaradek. Takze pro me je to "zahne jednou, zahne vzdycky". Kopla jsem ho do pr.. a ocividne jsem udelala moc dobre. On byl pak ve vztahu a furt me chtel i pres to do postele! Pak se ozenil a za pul roku rozvedl..asi ji zahnul...pak si nasel jinou a zase mi psal ze by me chtel, a jeste jednu do trojky!!...Mam pocit ze zaletnik se nikdy nespravi. Ale zase nemuzu mluvit za vsechny. Pokud te to ovsem uzira uz vic jak rok, nicis tim jen sama sebe a on za to nestoji 😖 Najde se lepsi

amazonka.k
7. led 2015

@codal Tak tu ted asi hodinu sedim a ctu Vas pribeh, jste nejspis poctiva a laskava zena, ktera si zaslouzi stejne cestneho partnera, casto jste se ptala kde jste udelala chybu a ja ji vidim na prvni pohled, vy si nevazite sama sebe - pritom nemate duvod. Jakmile ukazete partnerovi, ze k sobe nechovate zadnou uctu, bude s Vami i stejne jednat. Naucte se vazit sama sebe, protoze na to mate bezesporu daleko vetsi narok nez ta jeho kamaradka a ji podobne - a vidite jak je sebevedoma ? To je presne to co zeny i muze od pradavna pritahuje. Skoro verim, ze kdybyste ho pri prvni SMS poslala do haje, ziskala byste u nej daleko vic na vaze, nez tim, ze jste neustale delala vse pro to, aby byl jen ON spokojeny. Tohle uz nikdy nedelejte, nemate to zapotrebi, myslete na sebe a zkuste si uvedomit svou cenu, jinak ji nikdy zadny z Vasich partneru znat nebude. Vas manzel byl bezpochyby zmetek, ktery si Vas nezaslouzil, ted jde jen o to, aby vsechno tohle doslo Vam, narovnala jste zada a uz si tohle NIKDY od NIKOHO nenechala libit. Hodne stesti !!

codal
7. led 2015

@amazonka.k máte určitě ve všem pravdu a mě tahle zkušenost hodně změnila a pravdou je, že tohle už nikdy nikomu nedovolím🙂... díky;)...

romanovic
9. led 2015

@espada Nie su Tvoji rodicia uz na dochodku? Lebo ak ano, mala by to fajn v tom, ze by mala ostala so "svojimi domacimi ludmi". Rob tak, ako to citis.
Inak 3 hod/mesiac je strasne malo na budovanie vztahu s dietatom...ale ved vies, ze mlyny melu...

espada
10. led 2015

@romanovic Mamka ještě pracuje a taťka je v důchodu, ale už by to s malou nezvládal. Vzít do kočárku to jo, ale na lítání a blbosti s mrnětem už není. Uvidíme no.

Máš pravdu. Ona hi nezná a on k ní asi nemá vztah. Jak se cítí je mi jedno. Ale mrzí mě to kvůli malé. Hlavně až se bude ptát, proč tatínek nechce být s ní, ale s dalšími dětmi ano. A on bude určitě další mít. A myslím, že to nebude dlouho trvat.

plechovky999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
codal
23. srp 2015

Vracím se se sem zase asi po půl roce a tentokrát bych jen ráda napsala, že to všechno, co jsem zažila mělo svůj význam.. díky tomu všemu jsem se posunula, našla své proprioroty a díky nim i člověka se kterým doufám zůstanu až do konce života...prošla jsem si pár nevydařených pokusů o vztah, ale já nebyla schopná se opravdově zamilovat (u všech jsem měla nějaké velké ALE, které mě brzdilo, abych do toho mohla jít naplno)...a zřejmě jsem už ani nevěřila, že to opravdu ještě zažiju, to že někoho miluju celou svou duší i tělem, bez ALE a beze strachu..teď je to všechno úplně jinak..miluju ho... ten chlap se mnou od začátku počítá ve svém životě, stará se o mě, miluje mě, jsem pro něj prioritou a to je tak krásný pocit, zvlášť když to cítím úplně stejně...takže po dvou a půl letech od té hrozné bolesti, můžu dnes s čistým svědomím prohlásit, že jsem vážně šťastná a snad i vděčná, že se to všechno stalo, protože bez toho všeho bych tohodle báječnýho chlapa nikdy nepotkala..

nonnni
23. srp 2015

@codal a mohu se zeptat, jak dopadl exmanzel?

indien
23. srp 2015

@codal jeeee codal zrovna jsem na tebe myslela😄😄😄😄jsem moc rada!!!!!!uzivej si to.PS..co tvůj dráhy expablb???

codal
23. srp 2015

@nonnni
@indien
Děkuju🙂... já jsem se v červnu odstěhovala z "našeho" bytu do svého vlastního a on se tam stěhuje se svou současnou přítelkyní, se kterou je už víc jak přes rok a vypadá spokojeně..se jeho vdanou milenkou to nedopadlo, miminko bylo jejího manžela, tak s ním zůstala, i když můj bývalý dlouho doufal, že se nakonec ona rozhodne pro něj.. ale myslím, že dnes je už rád, že to všechno dopadlo tak, jak to dopadlo a žije dál... moc se spolu nebavíme, jen když je něco potřeba dořešit, sem tam se něco naskytne, ale o osobních věcech se v podstatě nebavíme, on se mě ani nezepta, jak se mám, náš vztah je nyní čistě formální...

nonnni
23. srp 2015

@codal diky za update🙂 Smutna postava, ten tvuj ex...

romanovic
3. zář 2015

@codal dievca moje, som velmi rada, ze si stastna!!! 😉

romanovic
3. zář 2015

@espada ako sa mas s malou?

codal
4. zář 2015

@romanovic dekuju moc, snad se i na me konecne usmalo stesti🙂

espada
7. zář 2015

@romanovic Ahoj. Tak nějak pořád stejný. Malá je parádní, ale Já tak nějak na místě. Jsem pořád sama. Jsem furt s malou a nevím, kde bych někoho potkala. Každý den v podstatě stejný. Exmanžel jezdí jednou za měsíc. Ten o víkendu byl tady a malá mu řekla poprvé tati. Ale myslím, že je mu to jedno. Má svoji druhou dceru doma a k ni bude mít jiný vztah. Vypadá, že je šťastný. Není to fér. Hlavně když ta holka je lopata, kterou nikdo nemá rád. .. pořád jsem to nepobrala. ...

espada
7. zář 2015

@codal To jsou moc dobré zprávy 🙂

malaveverka
7. zář 2015

@espada ach jo, jak ti rozumím :(((

romanovic
7. zář 2015

@espada On uz ma dalsiu dceru?! Hm, to si ale svihol. Alebo mozno si ho len ta druha chcela poistit...
Uvidis, ze sa to zlepsi, ked pojdes do prace. A aj novy muz pride.