Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera?

lauralou
30. bře 2010

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Jak jste se vyrovnaly s nevěrou partnera. Já jsem se rozhodla odpustit a dát ještě jednu šanci. Všechno jsme si vyříkali a jedeme dál. Partner se chová dobře, je starostlivý, stará se o nás, je ma mě hodný a dává mi najevo jak ho to všechno mrzí. Je to už rok, ale já to mám pořád v sobě, musím na to myslet a trápí mě to. Bojím se. Už tolik nevěřím.... Někdy mám pocit, že takhle se nedá žít... Vím, že nevěra se stává. Nechci rozebírat důvody nevěry, ty já znám. Chci vědět, jak zapomenout a odpoutat se od toho. Nemyslet na to a netrápit se...... Dík moc Laura

codal
24. dub 2013

@pajinka29 on by mě nevyhodil, tomu nevěřím...jen je to slaboch v tom, že neumí věci řešit a tak je odsouvá nebo od nich utíká... řekl mi do konce týdne, že se odstěhuje, tak mu dávám ten prostor... a s rovodem stejně musíme počkat půl roku než budeme žít odděleně, abychom se mohli rozejít v klidu dohodou... nechci dělat problémy, protože jestli se teda máme rozejít, tak chci aby to bylo v klidu... nechci se hádat a zkazit si tím hezké společné vzpomínky... nechci se rozejít ve zlém..už takhle to dost bolí...

pajinka29
24. dub 2013

@codal já neříkám, že by tě vyhodil..ale stejně tak bys neměla vyhazovat ty jeho..je to společné- tím jsem jen reagovala na příspěvek

martiska36
24. dub 2013

@codal
@pajinka29
Holky neblázněte, a nechytejte mě za slovo. Tak se třeba dohodněte jinak, ale prostě není možné aby jedna strana seděla v koutě a čekala co bude a druhá si oddychovala. Jen si myslím, že když už to bohužel došlo tak daleko, tak je třeba to dotáhnout do konce i po všech právních stránkách. Morální pomíjím, ty pan manžel moc nemá.

codal
24. dub 2013

@pajinka29 já vím...
@martiska36 je to teprve pár dní.... chce to čas...teď jsou v tom hrozně emoce a myslím, že teď nejsme schopní se v klidu domluvit..proto se radši nekontaktujeme... já doufám, že se prostě odstěhuje, podle mě mu taky není příjemný být v našem bytě (zvlášť když ho nechtěl), když ví, že já jsem někde u ségry... snad to brzo vyřeší... na druhou stranu to už bude poslední kapka, nevím, jak ustojím až příjdu domu a všechny věci budou pryč...

julietta111
25. dub 2013

Codal přečetla jsem si Tvůj příběh a je mi moc líto čím teď procházíš ☹ Určitě Tě manžel miloval, ale neobviňuj se proč už přestal a že Ty si to neviděla že je nešťastný!!! Tak pokud byl neštastný, měl to řěšit s Tebou a ne Tě podvést s jeho kamarádkou. Ten jejich vztah to není normální! Přece není důvod, aby Tě přestal milovat že si přibrala atd. On je ten, kdo Tě podvedl, tak nehledej chyby jen u sebe, on chyboval víc! Držim palce ať máš hodně síly v překonání tohodle období, ale určitě někde čeká ten pravý, ale chápu že teď to je to poslední co cheš, někoho jiného.

codal
25. dub 2013

Včera mi manžel napsal, že kdyby byla možnost, že by se se mnou rád viděl, ale že nemusíme, jestli nechci. Zřejmě chce probrat stěhování či co, i když nevím, protože s rodiči o tom vůbec nemluvil. Tak buď si našel něco jiného, nějaký podnájem nebo netuším, co chce řešit. Všechno bylo už řečeno. Hrozně se toho bojím, dneska se mám za ním zastavit, tak uvidíme. Ale jsem od rána hrozně nervózní jakou jobovku mi zase nachystal. Nic neočekávám, ale děsím se všeho...

codal
25. dub 2013

Nakonec jsem mu napsala, co potřebuje probrat, protože ta nejistota mě ničí... bojím se toho, co mi odpoví, jestli odpoví...

pavlinaoo
25. dub 2013

@codal budu ti držet palce, aby to proběhlo v pohodě a i když je to to poslední, na co máš asi chuť, jdi tam hezká!! ať se podívá,co už nechce. Zkus být s emocema na uzdě a prostě krásná. Oblečení, vlasy, líčení..ať máš ze sebe dobrý pocit. Ne že ho jdeš uhnat, ale aby věděl o co přichází... ☹ 😉 drž se.

codal
25. dub 2013

@pavlinaoo tak jde opravdu o bydlení, protože neví, jak to vyřešit, tak to chce probrat.. (teď mi odepsal)

pajaaaa
25. dub 2013

Dle mě se to prostě musí posunout dál - jak s bydlením, rozvodem. Jinak se neodrazíš a budeš se v tom hrabat dokolečka. On bude v klidu, ty se budeš doma utápět v bolesti. Rozešli jste se, musí se vyřešit to ostatní, ať můžeš začít znovu. Bez něj.

pajaaaa
25. dub 2013

@codal a drž se, a i když se to nezdá, uleví se ti

codal
25. dub 2013

@pajaaaa na rozvod je času dost.... musíme vyřešit ten byt...ach jo:(

codal
26. dub 2013

Vcera jsme spolu mluvili,kupodivu to bylo v naprostem klidu..nic jsme ale nevyresili,rekla jsem mu par moznosti,pry to promysli..pak uz jsme si jen povidali o vsem moznem,bylo to zvlastni.Celou dobu byl hrozne na mekko,fakt zmatena lucni vcela hadr,nakonec mi rekl,ze vypadam hrozne vyrovnane,coz me potesilo,pze to byl z me strany velky herecky vykon...uprimne nevim jak si ten vcerejsek prebrat,asi mel jen nejakej splin ci co...nechavam to plynout,snad se to nejak vyvrbi..

martiska36
26. dub 2013

@codal Jsi šikulka, buď na sebe moc hrdá, jak jsi to včera zvládla !
Moc Ti držím palce aby jsi to ustála a nabídka přijet na rozptýlení, kafe, večeři... do Brna stále platí. 🙂

codal
26. dub 2013

@martiska36 jsi zlata🙂 ja tenhle vikend jdu na svatbu,ale dekuju moc za nabidku,moc mi pomahaji vase nazory i podpora🙂.. Uprimne me nejak uklidnilo,ze nejsem jedina,kdo je v pr...,prislo mi,ze je uplne v pohode,ale neni.. Ani nevim proc,ale mozna je to proto,ze vidim,ze tech 10let se na nem preci jen nejak podepsalo a neni mu to jedno..

pajinka29
26. dub 2013

@codal zvládla jsi to paráááádně. Vidíš, já ti taky psala, že určitě není tak v pohodě, jak na tebe působí...kdo ví, jak tohle všechno dopadne, Nicméně je super, že jste dokázali mluvit v klidu, bez urážek atd..

codal
26. dub 2013

@pajinka29 tezko rict,jak tohle dopadne.. Ale jestli to ma skoncit,tak chci aby to bylo "v dobrem",je to clovek,na kterym mi bude vzdycky zalezet,mame hromadu krasnejch vzpominek,nechci si je zosklivit..byly dobry roky a staly za to a ja jich nebudu nikdy litovat..

codal
27. dub 2013

dnes je mi pěkně na ho...

codal
30. dub 2013

Manžel se zítra stěhuje... sice chce ještě navštívit poradnu, aby si prý ujasnil, jestli to tak opravdu chce nebo co vlastně chce, ale odluka je asi jediným řešením, jak teď nějak přežít... spolu to teď prostě nezvládneme... dáme si navzájme čas a prostor a uvidíme, co z toho vyleze... žádné naděje si už ale nedělám...

pajinka29
30. dub 2013

@codal to je mi líto...co na to říct..snad jen,ž e bude potom lépe a lépe

codal
30. dub 2013

@pajinka29 jinak to asi dopadnout nemohlo... pokud má teď pocit, že už mě nemiluje, tak teď prostě nemáme na čem stavět..buď mu čas ukáže, že je to jinak, že mu chybím a že mě ve skutečnosti miluje a nebo ho utvrdí v tom, že udělal dobře, že už o mě vážně nestojí.. a podle toho se zařídíme:(...

codal
1. kvě 2013

Den ode dne jsem víc v pr....

belize
1. kvě 2013

@codal Nevzdávej to teď! Hlavně kvůli sobě! Jsi na té správné cestě a musíš v ní pokračovat. Držím ti palce a moc na tebe myslím! Ty to dokážeš! Jsi super ženská a ta dokáže i nemožné! 😉

codal
2. kvě 2013

Manzel se vcera odstehoval.Stacili jsme si vymenit par nazoru ohledne te kamaradky.Byl s ni totiz vcera na obede a me to hrozne vytocilo.Rekl mi,krom toho,ze uz me vazne nemiluje,ze ona pro nej udelala hrozne moc a ze ji nasemu vztahu proste neobetuje.Kdyz jsem se ho zeptala,co ja,jestli jsem to nahodou nebyla ja,kdo ho podporil pri vsech jeho pruserech,tak mi rekl,ze ona tady byla prvni a ze se ji nevzda.. Ze jestli to vnimam takhle,tak je to asi opravdu definitivni konec.On za rozpadem naseho vztahu vubec nevidi ji,on nasel hromadu veci,ktery jsem delala spatne a ktery mu vadili a kvuli nim me prestal milovat..ona za to vubec nemuze..to byla ledova sprcha na zaver..mam pocit,ze to snad ani nemuze byt pravda,mam pocit,ze je to nekdo uplne jiny..

pajaaaa
2. kvě 2013

@codal dovedu si představit, že si připadáš jak ve zlém snu......že ti to příjde nespravedlivé a nefér. On vidí to, co vidět chce. Je to konec. A časem můžeš začít znovu. Možná si časem uvědomí co měl.......možná ne........to v tuhle chvíli nedokáže nikdo říct, ale pro tebe je lepší, i když to teď tak asi nevidíš, že s tímto člověkem nestrávíš zbytek života. Jen by ses trápila a byl by to začarovaný kruh. Teď můžeš začít znovu........a začneš, neboj.
Mimochodem, včera večer, když jsem já měla vážný rozhovor s mým partnerem, se kterým mám dvě děti, jsem si na tebe vzpomněla........že ti ( asi to bude znít neuvěřitelně a hloupě ), ale svým způsobem závidím.

pajaaaa
2. kvě 2013

@codal a ještě jedna věc mě napadla: ona je vdaná.........pokud jsem správně pochopila......pravděpodobně se rozvádět nehodlá. Jak dlouho to tvého manžela může bavit? Jak dlouho se mu to bude líbit? tedy pokud to v hlavě nemá nastaveno tak, že mu je to fuk a ji její manžel neodkopne.

codal
2. kvě 2013

@pajaaaa on si asi uvědomuje, že spolu nebudou, přesto mu to za to z nějakého důvodu stojí...prostě o ní nechce přijít jako o spřízněnou duši (to asi i chápu), raději kvůli tomu obětuje, vztah, manžeství a všechno...snažila jsem se mu vysvětlit, že žádná ženská nebude nikdy tolerovat, že je pro něj jiná ženská tak moc důležitá, to on není ochotnej připustit, pak jen hrdinně řekl, že teda asi bude radši sám...
Jejího manžela nechápu..podle mě mu dlouho nedocházelo, jakej vztah mezi nima vlastně je, stejně jako mě, teď se možná bojí, že ona ho opustí a tak to bude stejně jako já pár let tolerovat a doufat, že to zmizí.. a nebo mu to je fakt jedno, věří ji a odpustil jí, to je samozřejmě možné...
Podle mě, ona dokud bude mít svého manžela, tak bude dál mého manžela jen využívat a nikdy s ním nebude (byla by s ním jen v případě, že by jí její manžel kopl do zadku, protože ona neumí být sama)...
Třeba jednou můj manžel potká někoho, kdo ho natolik okouzlí, že jí přestane potřebovat nebo najde někoho, kdo mu jí bude tolerovat... já jsem to bohužel nedokázala...
Já samozřejmě vím, že ona nebyla jedniným problémem, on jich našel asi tak tisíc dalších, proč už se mnou dál žít nedokáže, nikdy si nepřiznal, že ona je jedním z největších problémů (protože to byl jen můj problém)... už není kam couvnout...

pajaaaa
2. kvě 2013

@codal má co chtěl. Buď bude opravdu šťastný a nebo ne. Vám to nevyšlo, je mi to líto, ale jako nezávislý pozorovatel můžu napsat, že si myslím, že je to dobře. Protože jinak bys byla stejně nešťastná. Dovedeš so představit, kdyby se to neukončilo a pokračovalo to ve starých kolejích? Jak by ti bylo? Vím, že je ti teď mizerně, to protože srdce bolí, ale hlava ( a pak i to srdce )ti časem dá najevo, že je to správný krok

codal
2. kvě 2013

@pajaaaa doufám, že brzo, zatím mám pocit, že se asi zblázním:(...

pajaaaa
2. kvě 2013

@codal nevím jestli brzy, ale zlepšovat se to bude. nezapomeneš, bolet to bude, ale bolest se otupí. Já si dovedu živě představit jak se cítíš.