• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak moc si připouštíte rodinné problémy v těhotenství?

17. října 2013 
Vždycky jsem měla takové idealistické představy, že většina ostatních rodin kolem jsou určitě bez problémů, že pořád samé problémy máme jen u nás - tento naivní názor se u mě vytvořil někdy v pubertě, protože jsem tak nějak tajně doufala v to, že prostě u ostatních to bude určitě lepší a že až já jednou budu mít svoji rodinu, tak určitě budeme bez problémů. Jenže život už mi tolikrát ukázal, že to tak není - prostě asi v úplně každé rodině je NĚCO a dokonalá, šťastná rodina bez problémů prostě neexistuje (ale i tak pořád doufám, že moje malá rodinka (já, manžel, miminko na cestě a pejsek), která se právě dotváří, určitě bude v pohodě :grinning: ) Tak by mě zajímalo, jak jste na tom vy. Já osobně se právě potřebuju někomu vyzpovídat, protože z problémů, které jsou u nás v širší rodině už začínám pomalu bláznit a to se ještě snažím se hodně držet, abych neubližovala třeba svým pláčem a trápením se malému. Třeba dnes mi volala moje babička, co je s mým 18-letým bráchou, protože jí psal, že potřebuje půjčit peníze. Abych vám osvětlila bráchovu situaci - je mu 18, ale se svou přítelkyní čekají příští rok na jaře dítě, ok, na tom by nebylo nic zase tak hrozného, prostě stane se, tak teď se o dítě postarají no ne? Ale u nich je problém v tom, že ta holka pochází z takové poněkud zvláštní rodiny, kdy její matka je zvyklá se "živit" tím, že má 5 dětí a je zvyklá žít z nějakých přídavků a dávek od státu a co já vím z čeho, takže tato holčina se prostě po pár měsících, co začala chodit s mým bratrem, se s ním domluvila, že si udělají dítě, že už jí to na učňáku nebaví a že by chtěla být doma na mateřské. Ok, to bych taky ještě jakž takž vydýchala, je to jejich rozhodnutí a třeba budou dobří rodiče nebo já nevím, i když já osobně bych takovou pitominu rozhodně nikdy nepřipustila, nemohla bych jen tak plánovat mimi když prostě ho nemám jak zajistit a nemám mu co nabídnout, ale jak říkám, jejich věc. Další problém je ten, že brácha teď v září nastoupil do 3. ročníku na učňáku, samozřejmě všem sliboval, jak si dodělá vyučák a pak si najde práci a bude se teda plnohodnotně starat o svoji novou rodinu. Jenže protože ta jeho slečna prostě bydlí se svou matkou a tou hromadou sourozenců v bytě 1+kk, tak situace začala být poněkud kritická, když tam přibyl ještě můj bratr a za chvíli by přibylo i dítě, že. Takže ta matka té holky začala na bráchu tlačit, ať to prostě nějak řeší teď hned, ať si její dceru vezme atd. Ale naši rodiče řekli, že bohužel teď peníze na svatbu nemají a ani se jim nijak nelíbí představa života, která právě nejspíš bráchu v blízké budoucnosti čeká, takže už z principu žádnou svatbu dělat nechtějí, ale nabídli bráchovi s tou holkou, ať se přestěhují k nim, kde by měli k dispozici bráchův pokoj + společně by užívali zbytek bytu, jenže to se zase té slečně nelíbí, prostě nechce. Takže brácha, aby to nějak vyřešil tak odešel z domu, nechal školy a našel si nějakou práci, jenže teď nemá z čeho žít, dokud nedostane první výplatu, tak všechny kolem prosí o peníze. Ale i pak ty jeho výplaty nebudou nic moc, protože bez vyučení a bez praxe nevím kolik tak může dostat a nevím jak z toho chce táhnout nějaký podnájem, jídlo a pak miminko atd. A přitom naši mu nabídli pomoc, o které jsem psala, ale tu oni nechtějí přijmout. A mě osobně už z toho všeho kolem hrabe, protože je to prostě můj bratr a není mi to jedno, co dělá se svým životem, jenže já sama s tím stejně moc nenadělám, manžel mi zakázal mu nějaké peníze půjčovat, protože tam jsou zase nějaké ještě další okolnosti, které by byly na dlouho, ale které vedly k tomu, že manžel mu prostě pomoct nechce, protože ho brácha za poslední dobu několikrát zklamal a taky se k němu nezachoval fér, protože manžel ho měl u sebe ve firmě na brigádě. Ale já jsem z toho špatná :unamused: A nejhorší je, že to nemám ani s kým probrat, protože manžel k tomu má právě dost odmítavý postoj....
16. říj 2013 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@osicenka No a to není všechno, do toho jsou ještě zamotané problémy se zdravím, které mají babička a děda, problémy s našima atd. ale to bych tady toho popsala ještě další hromadu, ale každopádně už nevím co si s tím vším mám počít, když bych se tak ráda zabývala v klidu jen svým těhotenstvím a těšením se na malého :frowning2:
16. říj 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@osicenka Je to zapeklitá situace a tvého manžela chápu, i když se jedná o tvého bratra.Pomoc už jste mu nabídli, šanci v manželově firmě dostal, to, že ji nevyužil je jeho blbost a nezodpovědnost.Myslím si, že manžel se tě snaží naopak chránit a držet stranou od problémů.
Ta její matka, raději bez komentáře, ale tlačit na vaše ať jim vystrojí svatbu, když nemají kde bydlet a budou potřebovat peníze na důležitější věci?Asi se bojí, že tvůj bratr jednoho dne prozře a kopne její dceru tam, kde slunce nesvítí.
Ty se tím netrap, nech brášku, ať sám zjistí, že uživit rodinu není snadné a ať si v tom pořádně vymáchá čumák.Rázně bych mu řekla, že první se má člověk postarat o bydlení a práci, ne udělat si dítě a ty rodino se starej.Stačí, že na takové nezodpovědné přispíváme z našich daní.
16. říj 2013 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@osicenka Teď vidím, že ty už to máš za pár, tak žádné starosti a nohy nahoru :grinning: !
16. říj 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laurital Jeee děkuji, to jste mě teď potěšila ani nevíte jak, já jsem se prostě potřebovala aspoň někomu vypovídat, pač jak říkám, já sama toho moc neovlivním ani nezměním a dávat bráchovi nějaký rady stejně nemá cenu, jde mu to jedním uchem tam a druhým ven a tu trošku co mu tam uvízne, mu z té hlavy stejně dostane ta jeho "tchýně" s jejíma úžasnýma radama :grinning: A asi máte pravdu, taky bych to viděla tak, že se jí nelíbí představa že by její dcerunka mohla zůstat sama s dítětem na krku. Ale jde mi o ten princip, že prostě brácha než tu holku potkal byl úžasnej kluk, už prostě to vypadalo že i rozumnej, plánoval jak si udělá nástavbu, vždycky se s ním dalo mluvit a teď?? Je z něj úplně poblázněný blb...Jen mám právě strach, že když se v tom tak máchá sám aby si prostě něco neudělal nebo co já vím co se mu může honit v té jeho hlavě, nechce teď absolutně komunikovat :/ Nejhorší je, že to na mě občas tak padne, jsem už od července doma, tak mi chybí práce a společnost a taky manžel, pač je věčně v práci, ale jak píšete, asi si hodím nohy nahoru a ať se to kolem třeba zblázní :grinning:
16. říj 2013 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@osicenka Můžeme si tykat, ne?
Podívej, zblbnout osmnáctiletého, zamilovaného a ehmm :pensive: nadrženého kluka zase není takové umění.Emoce v kombinaci s hormony udělaly své a poslaly rozum na dovolenou :wink: .On pravděpodobně po čase prozře.Rozum by měla mít především máma té holky a ne ji v tom podporovat a snažit se tahat z vašich peníze na, v jejich finanční situaci, celkem nepodstatnou svatbu.Myslím si, že vy s celou rodinou jste udělali maximum, vaši rodiče byli z mého pohledu velmi velkorysí, bráška odmítl, tak ať si v tom teď vymáchá čumák.Bude to tvrdá škola života.
Na mě to působí tak, že si matka s dcerou chtěli udělat z vaší, evidentně slušné rodiny, dojnou krávu.Proč by jinak odmítli možnost bydlení a podporu při dokončení školy?
16. říj 2013 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laurital Ježiš samozřejmě chtělY, já jsem se do toho tak vžila, že už píšu jako žák zvláštní školy :grinning: .
16. říj 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laurital jj můžeme si tykat :slight_smile: Teda ty do toho úplně vidíš, je to přesně tak jak píšeš, protože ta matka od té holky našim taky řekla, že pokud se nevezmou a nebudou mít nárok na jakýsi přídavky, nevím jaký, ona se v oblasti tahání peněz nejen z lidí ale i ze sociálky asi vyzná hodně dobře, tak v tom případě budou naši muset platit alimenty na to děcko, protože brácha když s ní nebude ženatej a nemá dodělanou školu, tak je jakoby závislej na rodičích a ti ho musí do doby než dodělá školu živit, jenže on prostě sám odešel, naši ho ani nevyhodili a jak jsem psala ještě mu nabídli ať se i s ní vrátí zpátky. A pak taky ta ženská vyrukovala s tím, že by jako další řešení bylo to, že by našli mohli vyhodit nájemníky z bytu, kterej naši pronajímají a dát ho těm mladým a nechat je tam bydlet zadarmo, no z toho měli taky naši dost, protože jednak ty peníze za pronájem jim přispívají do měsíčního rozpočtu, takže je prostě potřebují a jednak bráchovi prostě nabídli možnost bydlet u nich v podstatě zadarmo! No to je prostě hrůza jednat s takovýma lidma, kteří jsou najednu stranu tupí, ale nadruhou v určitých oblastech dostatečně vyčůraní když to řeknu slušně. Chybu neřeš, já jsem si toho ani nevšimla a ani si to nečtu po sobě, takže kdoví kolik toho tam mám já :grinning:
16. říj 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@osicenka Tak to madam matka pěkně kecá a jen se snaží vaše zastrašit.Bratrovi je osmnáct, je plnoletý a nestuduje, nýbrž pracuje, tudíž je vyživovací povinnost k dítěti event. jeho matky pouze na něm.
Kdyby bratr ještě studoval tak je to jiné.
16. říj 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laurital No jak říkám, s tou paní je radost něco řešit :grinning:
16. říj 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@osicenka Tak zatím má jen samé požadavky..Už se ta paní vyslovila, čím mladým přispěje ona?Tedy kromě dlouholetých zkušeností jak co nejvíce podojit stát? :slight_smile:
16. říj 2013 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budeš se nad to muset povznést. Každý jsme zodpovědný za svůj život a jak píšeš, stejně to za něj nevyřešíš. Naopak si myslím, že až bude dřít, ty dvě megery na něj doma řvát, že to je furt málo, o to dříve vystřízliví. Věř tomu, že má z rodiny dobrý základ a proto se to za čas ukáže. Mám synovce, také začal v 17ti blbnout, odešel ze školy, dokonce nějaká krádež (naštěstí drobnější). Teď je mu 27, studuje dálkově střední školu, má práci, kde si ho moc chválí, holku, co ho začala doučovat angličtinu a už spolu chodí. :slight_smile: Řekni si, že to prostě ve finále všechno dobře dopadne! Hlavně mu neustupovat a finančně nepodporovat. Neříkám mu nedat večeři, když se u vašich staví, ale nic víc. Chlapi nejvíc k životu potřebují klídek, dobré papání a příjemné prostředí k žití. A to, věř mi, tam rozhodně mít nebude. Hlavně, aby věděl, že až se to tam pose..e, může se domů kdykoliv vrátit. Ale ne pro peníze!!!
Držím palce a hlavně klid. Užívej si těhotenství, než Ti začne blázinec...krásný. :wink: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. říj 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laurital @hankawk Tak mi včera brácha taky napsal, jestli bych mu nepůjčila 10tisíc, no myslela jsem že mě budou omejvat fakt :frowning2: Jedna část mého já by nejradši šla a ty peníze mu půjčila že, protože je mi ho prostě svým způsobem líto, ale nakonec jsem mu napsala, že jedinou pomoc, kterou mu můžu nabídnout je, aby šel prostě bydlet zpátky domů k našim i s tou svou slečnou, třeba jen na pár měsíců, kde by je to nestálo v podstatě nic a že mi to přijde jako mnohem lepší nápad než se hned zadlužovat a taky že ani neví, jak budou vycházet, pochybuju že brácha v té své práci bude vydělávat nějaký závratný částky když je bez praxe a bez vyučení, ale on si to asi představuje mnohem jednodušeji, pač mi napsal, že nájem by byl jen 7tis. a ze zbývajících 3tisíc by vyžili no nevím jak dlouho teda, no a že domů se prostě vrátit nechce. Každopádně mu prostě žádné peníze nepůjčím, to ať se na mě nezlobí a ještě k tomu tolik najednou, když teď sami potřebujeme každou korunu...
17. říj 2013 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@hankawk Jeee děkuji, to s tím synovcem je fakt pěkný, že se dal tak do kupy :slight_smile: Děkuju moc za povzbuzení :slight_smile:
17. říj 2013 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@osicenka Nepůjčuj!!!Zareagovala jsi výborně.
Podívej, to si měli propočítat předtím, než si miminko udělali, sama píšeš, že náhoda to nebyla.Ty s manželem jste určitě také chvíli šetřili, zařídili bydlení a teprve potom jste zapracovali na miminku, viď?
Mohli počkat rok dva, dodělat učňák a z pár výplat našetřit na kauci a třeba i jen miniaturní zálohu.Vaši jim velkorysou pomoc nabídli a tu odmítli, víc pro ně nedělejte.Když byli tak chytří a dospělí, že bez vzdělání a zázemí šli do dítěte tak dobrá, je to jejich volba, ale i jejich boj.Chtějí být dospělí tak ať tedy jsou, ale se všemi důsledky a povinnostmi.
17. říj 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@laurital No hlavně my s manželem, když jsme spolu začali chodit, tak jsme prostě měli opravdu strach z toho, abychom neotěhotněli, pač já jsem byla ve druháku a on ve čtvrťáku a sice jsme si říkali, jak to bude jednou pěkný mít mimi, ale v tu dobu jsme se prostě poctivě chránili, protože jsme právě chtěli, aby miminko mohlo přijít až tehdy, kdy mu budeme schopni poskytnout nějaké zázemí :slight_smile: Jj přesně jak píšeš no a obzvlášť se bráchovi divím, že do něčeho takového šel, když sám vyrostl v tom, že prostě naši nám celé dětství říkali jak na nic nejsou peníze atd., tak člověk by čekal, že udělá všechno pro to, aby svýmu potomkovi nabídl něco jiného než co sám zažil. Nevím no, třeba všechny překvapí a budou spokojení :slight_smile: Já si z toho aspoň můžu vzít příklad, abych se snažila u svýho syna se toho vyvarovat, aby byl tak nezodpovědný, i když člověk nikdy neví co ho čeká, to je jasné :slight_smile:
17. říj 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@osicenka Víš, rodina si má pomáhat, o tom žádná, ale nemá za nikoho přebírat jeho povinnosti.
i
17. říj 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@osicenka Kliiid! Já vím, že se to lehko říká. Souhlasím s manželem, že půjčovat peníze není řešení. Šanci už bratrovi dal a on ji promarnil. Myslím, že pokud by bratr přišel k rozumu, byl by zodpovědnější a přišel by znovu žádat o práci, manžel by si říci dal, ne? Takže víš, že byste ho podpořili, ale takto to doopravdy nemá smysl... Chce se starat o rodinu, musí se nejdřív naučit starat sám o sebe...
17. říj 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek