Jak na adaptaci prcka na nový byt?

bublinka20
16. říj 2012

Ahoj holky,
mám 7mi měsíční dcerku, a o víkendu jsme se stěhovali,malá byla tou dobou na vikend u moji skoro ex tchýně (jezdí tam každých 14 dnel po návratu už do nového bytecku pořád brečí, byla zvyklá mít samostatný pokoj,kde měla klid na spánek, a kvůli financím problémům jsem se s ní musela přestěhovat do garsonky,malá sice krásné spinka,snažím se v období jejího spanu nic nedělat a jen tiše sedět,aby se trošku prospala,jelikož když se vzbudí,nic ji nebaví a pořád brečí, vím že jsou to teprve dva dny,ale jsem zoufalá, zda li si prcek vůbec zvykne na to, že teď bydlí jinde,má tu svoje hračky,vše tak,jak měla před tím,jen s tím rozdílem, že je to tu jiné, stěny taky nejsou pomalované jako měla dřív...nějaká řada nebo typ, jak na prcka aby si tu zvykl? Potřebuju tu udělat spoustu věci dovybalit věci z krabic, ale její pláč mi nedává možnost něco dělat krom sezení a hraní si s nii, a když spi,nechci ji vzbudit sustenim novin ap...budu rada za každý návrh jak na adaptaci...děkuju 🙂

veruska007
16. říj 2012

My se stehovali s detmi ve veku necele tri roky a pul roku a oba se adaptovali bez jakychkoli problemu ihned. Hlavni bylo napred vybalit postylky a hracky... a jinak jim byla zmena prostredi uplne fuk. Spis jestli treba mala nereaguje citlive na Tebe, jestli to treba Tebe nesebralo apod. U nas maji oba sve oblibene plysaky, a kdyz je maji s sebou, tak se adaptuji vsude okamzite. No, jsou citlivejsi deti, ktere to snaseji hur. Tak vyzkousej, co ji uklidni -u deti to byvaji podobne pachy, podobne prostredi (ale Tobe by asi spis svedcilo naprosto jine 🙂 ) .... no, garsonka asi nebude nic moc. Nase deti maji velmi slaby spanek, vubec s nami v mistnosti neusnou, kdyz jsme na dovci v hotelu, tak musime jit vecer pryc, aby vubec spali.

zuhur
16. říj 2012

My jsme prcka stěhovali asi v roce a čtvrt - v našem případě teda do většího. Zvykl si rychle, protože už v době rekonstrukce jsme si ho tam pravidelně brali. Spaní bylo složitější asi týden - 14 dní a pak v pohodě.
U vás to asi bude prostě chtít jenom spoustu trpělivosti. Moc víc poradit neumím 😢 Držím palce aby bylo brzy vše ok 😉

markytankakajky
20. říj 2012

@bublinka20 My jsme se stěhovali z dcerkou v květnu po třech letech v jednom bytě o velikosti 1+1,kde byla hlavně zvyklá i na svého otce,od kterého jsme odešli.Taky byla ubrečená,špatně spala a já byla na prášky a nevěděla co mam dělat.Dětská psycholožka mi poradila,že jí mam vytvořit co nejveselejší barvyčky v místnosti,aby se cítila bezpečně a zapojovat jí do všeho co se dělalo.I když mi nerozuměla tak si sní o všem co dělám povídat a sama se uklidní.Udělat to jako hrou.Hlavně se musíš uklidnit ty,protože to z tebe ta malinká strašně cítí i když si to ty nemyslíš.Dej jí čas a ona si zvykne z toho strach mít nemusíš,je jen malinká a nechápe co se dějě a hlavně je najednou ze stálého prostředí na které byla zvyklá.Dej tomu čas a hodně štěstí.Nám se to povedlo zhruba po měsíci a půl.