Jak naučím 2leté dítko říkat si na nočník?

svha
2. led 2014

dcera si dojde na nočník, pokud je nahá, což dělala celé léto,
od té doby se pořád jen počůrává, jakmile cítí látku mezi nohama, vše pustí, sem tam mi to oznámí,
na nočníku už ani sedět nechce, musím ji přemlouvat a slibovat, když sedí na nočníku, čteme pohádky nebo pouštím pohádky, snažím se jí to zpříjemnit,
když se vyčůrá, chválím, když ne, vysvětluji, že se nic neděje, ale že musí říct, vše odkývá, ale skutek utek - vysvětuji dennodenně už 3 měsíce a žádná změna, jsem jak kolovrátek, když je schopná dojít si nahá, tak předpokládám, že je na nočník zralá, ale někde je blok a já nemůžu přijít na to, jak na ni
prosím hlavně maminky, které to měli podobně, s čím jste uspěli, dcera je jinak moc šikovná, ale taky mi příjde, že je pohodlná
ještě musím poznamenat, že mokrá v punčoškách vydrží i 40 minut (déle jsem to nevydržela já) a stejně ji musím odchytávat a převlékat s jejím odporem
děkuji za odpovědi

pinicka
27. led 2014

Mám skoro podobný problém.Dceři je 25 měsíců.Prvně jsme zkoušeli na nočník v roce a půl(v létě),běhala holá nebo v kalhotkách.Ihned po probuzení jsem ji posadila bez problémů na nočník,občas se i vyčůrala a tak jsme chválili a chválili.Pak postupně na nočníku seděla i hodinu a nic.Pouštěla jsem jí pohádky,lákala,přemlouvala apod. a nic.Tak jsem s tím na čas přestala.Teď v těch 2 letech přesně ví,když se jí zeptám,kam má udělat "čííí",tak ukáže do nočníku,ale nikdy mi neřekne.Nebo ví,když jsme my na záchodě,že tam se také dělá "čííí".Ale tím to končí.Teď jsem se zase rozhodla,že se na to zkusíme více soustředit,ale například dnes jsem ji tam ráno chtěla posadit,ale byl křik.Prostě mi tam nechce za nic sedět.Všude čtu,že ji do toho nemám nutit,ale zase jsem z toho vnitřně docela nervozní☹.Moc bych si přála,aby už se to naučila..Před pár dny jsem ji nechala celý den jen v punčoškách.Počůraných věcí bylo dost☹,ale pokrok byl,že skoro začala pobrekávat,jak ji to vadilo na nožičkách.To dříve také nebylo.Dříve by v tom vydržela snad celý den.Tak budu pevně doufat,že už to brzy zvládneme.

spirulina
27. led 2014

doporučuji trpělivost. moje obě dcery na nočník moc chodit nechtěly, líbilo se jim chodit rovnou na velký záchod. ten přechod z toho, že to umí nahatá a oblečená nám taky nějakou dobu trval - týdny až měsíce. především je potřeba jí nejdřív pomoct: když tuším/vidím, že bude čůrat tak jí upozornit, "potřebuješ čůrat?" "jdi na záchod/nočník" případně nasměrovat, ukázat jak sundat kalhoty atd. kolikrát se moje mladší ještě teď zapomene, především když si hraje nebo kouká na pohádku, ale vědu z toho nedělám. pokud by se mi počůrávala do kalhot příliš často a vadilo by mi to, dala bych plenku a sundala zase za dva tři měsíce.

anetka1701
27. led 2014

dcera mi dělala něco podobného... vrátila jsem pleny, dala tomu ještě nějaký čas... o dva měsíce později k tomu sama dospěla a odplenkovala se během dvou týdnů :o) držím palce...

antarres
27. led 2014

Nám pomohla obrázková knížka Víš, co mí v plínce myš? Zkuste, ale mám s druhou dcerou stejný problém jako máte Vy. V létě super, bez plínek, všechny jsem prodala a pak s příchodem podzimu jsme se k plenám vrátili, v zimě to nějak přežijem a na jaře začnem znovu a věřím, že to už odbouráme. 🙂