Jak naučit miminko večer včas spát?

paja1975
20. pro 2011

Spíme v obýváku a od narození máme maličkou v postýlce u sebe. byla dost plakavá a tak jsem ji pěkně pořád chovala a uklidnovala prsem. Teď se ji snažíme už nějakou dobu přestěhovat k malému do dětského pokoje, je jí necelých pět měsíců, A nevím jak ji naučit, že ji dám večer do postýlky a ona má spinkat. Jakmile ji uložím spustí křik a hysterák. Řve a řve a řve dokud ji zas nepochovám. Prostě si vynucuje pozornost. Ale řve tak,že mám strach že se mi zalkne. A neusne třeba do jedný, a čím je starší tím se to prodlužuje. JAkmile ji pochovám je klid, jakmile ji jen dám nad postýlku okamžitě spustí. Co sní mám dělat. Jsme z toho už nervozní jak jsem nevyspalí. Dá se jí to naučit??? nebo musíme vydržet a ono to samo přejde. a za jak dlouho?

stavba
21. pro 2011

@paja1975 ahoj,to je téma pro nás jako dělané.Mám syna taky 5 měsíců a taky jsem si ho naučila uspávat v náručí a houpáním na balonu.Přes den navíc téměř vůbec nespí.Večer nakojíme a pak následuje náruč.Ušila jsem si na sebe bič,to je mi jasné.Také stále přemýšlím,jak ho to odnaučit.Někdy usne u kojení,ale ani to není řešení,to vím.Hlavně mi dělá problém odhadnout,kdy je už skutečně "zralý" jít spát.Občas zívá a vypadá,že usne okamžitě,ale nakonec je asi tak přetažený z celého dne,že ho uspávám i hodinu.Navíc se nám k tomu přidaly i zuby,takže se teď během noci budí 3-4x,takže se s manželem taky moc nevyspíme.Jsem zvědavá,jestli sem někdo přispěje a poradí.

kalo
21. pro 2011

@paja1975
@stavba to samé....já uspávám v náručí, to usne pěkně..Myslím, že v tomto věku jsou miminka ještě malá na to, aby usínala sama...Potřebují mít jistotu a chtějí aby jim při usínání bylo dobře, tak chtějí chovat. Já to neřeším (mě to teda zase tak moc nevadí 🙂) )

dlabinecka
21. pro 2011

@paja1975
@stavba
@kalo Nesmysl. Takhlé malé dítě si na nic nezvykne 😉 Rada je jediná -vydržet! Položit - konejšit, hladit, zpívat, cokoliv, ale nikdy NEVYNDÁVAT z postýlky 😉

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
camelinka
21. pro 2011

no nevim,ale rekla bych ze dite se velmi brzo da naucit na cokoliv. nam prvni mesic pred spanim strasne plakala, i kvuli refluxu,tak sem ji chovala dokud se neuklidnila, pozdeji zabral kolotoc a od te doby dam do postylky, pusinu,kolotoc uz ani nepotrebuje a spi. maximalne si me zavola kdyz ji vypadne dudyn. Souhlasim s @dlabinecka - konejsit, hladit ale nechat v postylce, na noseni si prcek zvykne raz dva a odnaucuje se tezko 😅

dlabinecka
21. pro 2011

@camelinka Přesně, přesně...mluvíš mi z duše 😉

cervena_vila
21. pro 2011

@paja1975 Mně se zdá maličká na to být v jiném pokoji než maminka.
U nás je to výrazně jinak. Dlouho spala malá s námi v posteli, protože sama v postýlce hrozně plakala. Teď (21m) má svou velkou postel, kde jí přečtu pohádku, lehnu si k ní, ona vedle mně za chvilku usne, já pak odejdu a spinká celou noc. Nic jsem nelámala přes koleno, jen jsem si počkala.

kalo
21. pro 2011

@cervena_vila tak máte podobnou metodu a souhlasím. Taky nevím, proč nevyhovět 20 minut takto malému miminku, když nechce usínat samo a potřebuje kontakt.
S dcerkou jsme měli taky podobně, jako malinká usínala s někým a kolem roku a půl už chtěla být ve své postýlce a sama, takže uložit, pohádku a hajajááá. V noci si třeba přelezla k nám a bylo nám všem dobře 🙂 Bez problému a násilí...

mihaulka
21. pro 2011

@paja1975 Tak samozřejmě, že pláče, když byla zvyklá usínat u maminky a najednou jí položíte do postýlky a chcete po ní aby spala 😀 Lépe se jí usníná u mamči, tam to zná, děti mají rády stereotyp a nechcou změny.. takže buď pár nocí vydržet než jí dojde, že u maminky už spát nebude anebo opravdu nelámat přes koleno a nechat tomu volný průběh 😉 držím palce 🙂

stavba
22. pro 2011

No je pravda,že malej většinou v náručí usne do 10 minut a to se vydržet dá,teda zatím,protože začíná být těžší.Já taky doufám,že ho to postupně přejde samo.Nemám nervy na to,nechat ho plakat v postýlce,ale až to bude neúnosné,tak mi asi nic jiného nezbyde.

stavba
22. pro 2011

Navíc syn nemá rád dudlíky,takže o to je to těžší,i když z počátku dudlal,ale to bylo zase o neustálém "nahazování" dudlíka zpět do pusinky.Chovat několik minut v náručí mi přijde méně náročnější na čas i nervy. 😅

pissskotka
22. pro 2011

Taky máme stejný případ...někdy se tedy poštěstí uspat ho v postýlce...ale trvá to opravdu šíleně dlouho a stejně se pořád budí. já vstávám v noci tak 10 někdy i víckrát. Někdy stačí dít dudan a spí dál, někdy musím hladit plácat po prdelce a někdy se prostě rozhodně že bude strašit, tak ho uspávám třebe hoďku, dvě. ve dne to samé...prostě nevydrží spinkat...v náručí ano, ale jak ho položím, tak je za 5 min. vzhůru...nevím jak ho jinak naučit...nechala jsem ho i brečet, všechno ale nic... 😒

canim1993
22. pro 2011

muj mali ma dva mesice kojime ale dokrmujume usne mi vzdycky u flasky tak ho necham chvilku u me at poradne zabere a pak sup do postylky a kdyz zacne natahovat dam mu dudel pustim uspavaci hracku jak hraje ty melodie a hcrnime dal ale pravidelne chodime spat az tak kolem 12.1 rano pres den spime jen venku malo kdy doma...a kdyz vecer usneme tak kolem 12 budime se az v 5 kdyz usneme kolem 1 budime se az v 6 takze spinkame krasne pres vecer mu davam sunar abych se vyspinkala a pres den prso...na ruce ho moc neucim pak bych nikdy nic neudelala a musela bych uklizet s ditetem na zadech...jen at se aspon jendou za den poradne vyrve vite jak to rikavaji nase babicky aspon bude mit dobry plice....:_D

paja1975
autor
22. pro 2011

🙂 holky, taky nemám nervy ji nechat plakat a strašně mě to bolí, když ji slyším. Ale je to tak vzteklý hysterický křik a trvá to třeba od sedmi do jedné v noci. konejšit a hladit mužu jak chci a stejně křičí - chce chovat a chovat. Navíc tím,že se ji snažím naučit spinkat v pokojíčku řeším i problém 3letého Mtýska . Ten samozřejmě žárlí a tak nějak podvědomě se několikrát za noc budí, volá mě a pláče. pořád se ptá kdy bude Sofinka s ním v pokojíčku. Dokonce se mi i párkrát počůral. A já pak lítám celou noc o jednoho k druhýmu a už to prostě fyzicky nezvládala. teď právě asi 5 dní když mi Sofinka usne v noci tak ji pak přenesu k MAtýskovi do pokojíčku a on to ví, že i tam přinesu a najednou je klid a on je v klidu a spinká jako andílek. Ráno se probudí a je uplně jako myška, jen aby Sofču nevzbudil 🙂 a ona se pak už taky neprobudí. Dr mi řekla,že se děti tak nějak cítí a je jim spolu dobře a uklidnuje je to. proto ji chci naučit usínat v pokojíčku. Ale nelámu to přes koleno. taky se mi stýská, když je vedle 😒 ale když je pak zase v klidu i MAtýsek......... 😒

cervena_vila
22. pro 2011

Prostě některé děti jsou nepoložitelné. Tam pomůže nejlíp čas. Každou noc uspávat řvoucí dítě do jedné bych nedala ani týden. U nás to bylo podobné, každý večer neutišitelný řev, nastěhovala jsem si ji do postele a byl klid. Budila se v noci, to jo, ale nikdy neřvala, jen se zavrtěla, zjistila, že jsem blízko a dobrý. Teď už dozrála a dokáže spát sama a spíme obě líp, když jsme každá jinde. Rozhodně jsem se vždycky vyspala líp s ní v posteli, než když jsem ji přenášela do postýlky, to byla do dvaceti minut vzhůru a znova uspávat...