Jak postupovat při rozvodu?

lenka1122
5. čer 2007

Ahoj. Prožívám teď nelehké období a prosím o radu. Po víkendu jsme se s manželm definitivně dohodli na rozvodu. V pondělí odjel na služební cestu a já bych měla začít něco vyřizovat. Jsem v této věci dost naivní a nevím, jak postupovat. Jde mi o to, že nikoho známého nemůžu požádat o radu, mamince ani kamarádkám nemám v úmyslu zatím nic říkat. Dnes odpoledně jedu do sousedního města a nevím kam zajít nejdřív. Asi existují nějaké formuláře, kde se vyzvedávají, zatím bych ráda na úřadech vystupovala anonymně - prostě přijít a vyzvědnout si tiskopis a odejít bez udání totožnosti. Prosím, rozvádím se poprvé a mám všude dost známých, když řeknu jméno a bydliště, rozkřiklo by seto za chvíli a nejbližší rodina by se všechno dozvěděla. Od vás bych ráda slyšela konkrétní rady, kde se vyzvedává tiskopis se žádostí o rozvod, kde potom tiskopisy s návrhy o vypořádání atd. V žádném případě se mi nejedná o vylívání srdíčka,jde mi pouze o postup. Vztah mezi námi je už definitivně neměnný a nemá smysl mě nějak utěšovat. Ještě jednou prosím o rady jak postupovat, na úřad zde v místě bydliště nechci chodit, všichni se zde známe, nechci poslouchat utěšování a soustrast. V každém případě vyřizování svatby před lety byla lepší záležitost a radu jsem nepotřebovala. Jedná se mi o úplně první kroky, na advokáta zatím nemyslím, nemám v tuto chvíli ani peníze, takže zastupování nějakým poradcem zatím nepřichází v úvahu. Děkuji.L.

alexandra
7. led 2009

Neboj sa, ak ste vsetci 3 dohodnuti, ten sud bude trvat tak 10 minut, aspon z mojej skusenosti 😉

dasena22
9. led 2009

No, já mám hlavně strach, že než bude vůbec stání, tak to bude trvat půl roku. Ale nechám to všechno plynout a uvidíme 🙂

alexandra
9. led 2009

dasena to je zial mozne, ale ak tam napisete vsetci traja, jeden navrh, a druhi dvaja vyjadrenie priamo k navrhu prilozene ako dokaz, mozno to pojde rychlejsie 😉

dasena22
14. led 2009

alexandra, děkuji. uvidíme, jak to všechno bude...přeji příjemnější "starosti" 🙂 a hlavně radosti 😉

alexandra
14. led 2009

Dakujem, a ja Tebe vela zdaru, nech to mas rychlo za sebou 🙂

beny
17. led 2009

ahojky holky tak nějak se chci zeptat na kolik příjde rozvodový řízení?BUdem se rozvádět a tak by mě zajímalo kolik to bude stát. 😒 ☹

ria80
17. led 2009

Za návrh k soudu je to 1000 kč.Pak už jen to,co zaplatíš svýmu právníkovi.Cím mín sporů,tím mín vydaných peněz.

beny
17. led 2009

Aha takže nás to výjde vela draho.No co už svatba stála peníze tak rozvod taky něco stojí.Ale hlavně aby člověk měl už klid.Ach jo.CO mě ještě potká.Děkuju za odpověd.

alexandra
17. led 2009

Pravnik samozrejme nie je podmienka 😉

beny
17. led 2009

já vím ale my jsme se s manželem dohodli že si jednoho právníka na půl zaplatíme protože nevíme jak to všechno sepsat.No co už.Hlavně at je to rychle za mnou a at rychle zapomenu

ria80
17. led 2009

Tak jestli se domluvíte a zaplatíte jen za sepsání a třeba jedno stání u soudu,tak výdaje jsou zanedbatelné.
To u nás je to horší.Za to,co už jsem vydala za soudy a ještě vydám,by bylo nový auto.

deathy
17. led 2009

Ahoj, moje mamka podala žádost o rozvod cca v půlce listopadu 08. Za nějaký týden přišel oběma papír, že se mají 1.prosince dostavit ke stání. Za 15 minut bylo vše hotové. Za další týden jim přišel oficiální papír, že sou rozvedení. To se jen pak musí nějak dojít nechat podepsat, či co.
Jen že v jejich případě majetky a děti byli vyřešený, takže nic nebránilo a proč to taky prodlužovat. Ale i tak mě překvapilo, jak rychlý to je a jak je těch 20 let manželství najednou za 15 minut vyřízeno..hm.

beny
18. led 2009

ahojky no potřebujeme to jen sepsat jinak jsme dohodnutí na všem.Takže asi nám to sepíše a jestli s náma půjde k soudu no takže počítám že si třeba řekne nějakejch 6tis+tisícovka za soud.No co už.Strašně mě to bolí ale asi to tak bude lepší.Pro všechny. 😒

alexandra
18. led 2009

Ked ste na vsetkom dohodnuti, staci ked to poviete pred sudom, nemusis platit pravnika..

beny
18. led 2009

jj domluveni jsme ale ráda bych kdyby to právník sepsal a nebyli dohady nějaký u soudu.Prostě tohle si ponesem k soudu a bude to.Nikdy jsem si nemyslela že by mě tohle potkalo. 😒 Osud.

ria80
18. led 2009

Beny,to je blbost.Za sepsání si normálně právník nevezme víc než 1000,normálně kolem 500.A když s váma půjde k soudu,spíš jen jako podpora a o nic tam nepůjde,tak další 1000 a je to.

beny
18. led 2009

takže říkáš že tak jako se vším všudy by jsme se měli vlízt do nějakejch 3tis?No tím líp.Já z rodičáku moc peněz nemám a co si přivydělám to taky nebude nic moc extra. 😉

ria80
18. led 2009

Můžeš mi říct,čím si přivyděláš?Já dost zoufale něco sháním.Ale ano,měli byste se určitě do 3000 vlízt.

beny
18. led 2009

no chodím na 6h do práce...do potravin prodávat.Nic jinýho lepšího jsem nesehnala.Malýho mi těch pár hodin hlídá mamka a aspon nějaká kačka.Musím chtě nechtě chodit makat abych to tu sama všechno utáhla.Strašně ráda bych byla s prckem doma ale to by jsme s rodičákem nevyžili.Nevydělám si asi moc začla jsem před týdnem ale tak nějak aspon pár kaček.Jako na domácí práce už nevěřím...stálo mě ti tisícovku a stejně z toho nic nebylo.Jediný navlíkání korálí bylo se smlouvou ale zase to jsou dost vydřený peníze. 😉

ria80
18. led 2009

Jo to máš pradu,navlíkání je šílený.A ted když sklářství končí,to nemá cenu ani hledat.
Máš to dobrý,že ti mamka hlídá,moje o tom nechce ani slyšet a tak živoříme.Jiný hlídání nemám.Přitom bych se mohla vrátit do bývalý práce. ☹
Je mi líto,že to u vás tak dopadlo,trošku jsem sledovala vás červencovky+tebe,protože jsem taky červencovka a vzpomínám,jak jsi rodila atak.No jo,to je život.Věř tomu,že je to začátek něčeho lepšího.
Hlavně že vám ten člověk nechce se mstít a otravovat život.U nás to je bohužel jinak.

beny
18. led 2009

to je škoda že ti mamka nepohlídá.Měla by jsi nějakou korunku ikdyby jsi šla dělat jen pár hodin.Já děkuju bohu že mi zbyly aspon ty rodiče.Ty jsou ted mojí největší oporou.A jelikož to všechno budu táhnou sama tak musím vydělat něco abych to poplatila.
Jééé takže ty jsi vlastně taková staronová moje známá 😀 jo když jsem rodila,to byla prd bolest oproti tomu co mě bolí ted.Ale dobře se na to vzpomíná.Jsou to nádherný vzpomínky a já si ty hezký chci uchovat.Jo dopadlo to špatně.Ale říká se že dítě je zkouška vztahu a hold ten pán co tu ještě má věci to nějak asi neustál.Já jsem mu navrhla že se rozejdeme v klidu a pohodě aby jsme pak nebyli zlí a házeli na sebe špínu a hlavně aby prcek byl v pohodě.Škoda že u tebe to tak není.že dělá problémy atd.Ale jednou taky bude dobře.Jak sama píšeš.Je to začátek něčeho lepšího 😉

eirin
17. únor 2009

Beny: Já jsem žádost i smlouvu sepsala sama, nestálo mě to nic a využila jsem vzorů stažených z netu. Pokud jste dohodnuti, je podle mého názoru zbytečné platit právníkovi. ČIli mně osobně vyjde rozvod na tisícovku za poplatek plus nějaké dvě stovky za ověření podpisů na vyrovnání u notáře.

jarka28
1. dub 2009

Som vydata pomaly 10 rok-zvazujem ze podam ziadost o rozvod...mame 3 deti...s manzelom si absolutne uz nerozumieme,hadame sa a stale ma klame a zatajuje mi nieco,vobec niesom stastna a spokojna...saje zo mna energiu,vsetko nechava len a len na mne...casto krici na deti,a ked ja nieco zakazem on povoli...ja poviem cierne on biele...ja nechcem zit nadalej v takomto manzelstve.....dokonca som ho dostala aj zo zavislosti na alkohole a hazardnych hrach,ale vdaka ziadna....ja uz proste nevladzem,o nicom sa nebavime,stale sme ticho.....pride len ked treba nieco platit.....neviem ako mam postupovat pri rozvode,ako a kde mam zacat,kolko to stoji atd.....som na MD tak mam mozno narok aj ja na vyzivne,vobec neviem.....som zufala,usmev na tvari som nemala velmi velmi dlho ☹

nikol_79
8. dub 2009

ahoj jarka, ja sa tiež rozvádzam, ja som na MD, návrh na rozvod som si písala sama, podľa vzoru na www.vaza.sk poplatok som neplatila, priložila som k návrhu žiadosť o odpustenie poplatku z dôvodu, že som na MD. ale v pase máš uvedené, že žiješ v zahraničí, takže neviem či ti pomôžem. 😖

advid
14. srp 2012

Ahoj holky, oživuji téma, protože má výstižný název.

Jsme svoji ani ne rok a chceme se nechat rozvést. Byli jsme i v poradně (jsme takový atypický pár, takže na můj popud 🙂)

No a teď jak na to. Protože to není ani rok, tak jsem myslel, že rozvod "dohodou" nebude možný, ale Zuzka přišla s tím, že jo, protože než to soud zpracuje, už to rok bude. Nevíte někdo, ja se ten rok tedy počítá? Jestli do podání návrhu na rozvod a nebo do doby, kdy to dostane do ruky soudce? To druhé se mi moc nezdá a už jsme měli připravenou "žalobu", ale teď nevíme.

Předem děkujeme za rady.

blazkovalenka36
24. zář 2012

@mia018
ahoj,mám stejný problém.mám 2 dcery a budem se rozvádět.mažel vyhrožuje že mi je veme a přitom se o ně nestaral-jenže nemám s něma kam jít.jsem na mateřské a na podnájem nemám.zatím bydlím s mním u jeho rodiču ale zůstat tu nemůžu.takže mám strach jestli mi je nemůžou vzít nebo jestli můžu čekat pomoc od nějakých úřadů protože sama to nezvláznu.kdyby se ti někdo ozval s nějakou radou ,mohla by si mi taky poradit?