Jak postupovat při rozvodu?

lenka1122
5. čer 2007

Ahoj. Prožívám teď nelehké období a prosím o radu. Po víkendu jsme se s manželm definitivně dohodli na rozvodu. V pondělí odjel na služební cestu a já bych měla začít něco vyřizovat. Jsem v této věci dost naivní a nevím, jak postupovat. Jde mi o to, že nikoho známého nemůžu požádat o radu, mamince ani kamarádkám nemám v úmyslu zatím nic říkat. Dnes odpoledně jedu do sousedního města a nevím kam zajít nejdřív. Asi existují nějaké formuláře, kde se vyzvedávají, zatím bych ráda na úřadech vystupovala anonymně - prostě přijít a vyzvědnout si tiskopis a odejít bez udání totožnosti. Prosím, rozvádím se poprvé a mám všude dost známých, když řeknu jméno a bydliště, rozkřiklo by seto za chvíli a nejbližší rodina by se všechno dozvěděla. Od vás bych ráda slyšela konkrétní rady, kde se vyzvedává tiskopis se žádostí o rozvod, kde potom tiskopisy s návrhy o vypořádání atd. V žádném případě se mi nejedná o vylívání srdíčka,jde mi pouze o postup. Vztah mezi námi je už definitivně neměnný a nemá smysl mě nějak utěšovat. Ještě jednou prosím o rady jak postupovat, na úřad zde v místě bydliště nechci chodit, všichni se zde známe, nechci poslouchat utěšování a soustrast. V každém případě vyřizování svatby před lety byla lepší záležitost a radu jsem nepotřebovala. Jedná se mi o úplně první kroky, na advokáta zatím nemyslím, nemám v tuto chvíli ani peníze, takže zastupování nějakým poradcem zatím nepřichází v úvahu. Děkuji.L.

titkovamiriam
5. čer 2007

Tak ja som si ziadost napisala doma,podala ju na sude a ozvala sa mi ai po troch mesiacoch sudkina o niake doplnujuce veci a o dalsie tri mesiace sme mali konanie a rozviedli nas.Ked sa dohodnete nemusite nic ine riesit.My sme boli dohodnuty ohladne deti,alimentov aj majetku.Tak som to mala lahke.

terysek
5. čer 2007

Ahoj Leni, vlastní zkušenost nemám, ale když se rozváděla známá, tak si tiskopis našla na netu, žádost se jmenuje Žaloba o rozvod manželství, vepsali do ní jen svoje iniciály, vypsali, jak se vypořádávají ohledně majetku, děti neměli. Pak to jen podali u Okresního soudu a tím že měli všechno vypořádaný, na všem se dohodli, tak k soudu ani jednou nemuseli a došlo jim jen rozhodnutí o rozvodu. Posílám ti do IP nějaký odkazy.

mmmk
5. čer 2007

Leni, zkus beremese.cz, nevim, jak sem, ale tam chodi hodne pravnicek, ktere vzdycky umi poradit. Je tam i nejaky tema "Pravni poradna" nebo tak nejak. Myslim, ze uzivatelka 1980mat je pravnicka, zkus ji pisnout IP.
A preju, at to mas co nejrychleji za sebou 😉

silente
5. čer 2007

Leni - založila jsem jedny stránky z trošku jiného důvodu, ale najdeš tam i něco, co by se Ti nyní hodilo. Mrkni:
http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

😉
Držím palečky, jeden rozvod mám už sama za sebou 😒

lenka1122
autor
5. čer 2007

Děkuji zatím za rady. Ještě bych se chtěla zeptat, jaký má vliv to, kdo žádost podá. Jsme spolu už přes 10 let amáme tři děti. Na rozvodu jsme se shodli, pokračování dál je nemožné, ale manžel nechal vyřizování na mě. Bude to mít nějaký následek, když žádost podám já? Než se manžel vrátí ze služebky, nebudu zatím nic posílat, nachystala bych to vyplněné jako jeho osobou a ať to podepíše. Nebo to je jedno? Ohledně dětí si to neumím představit.

Titkovamiriam -děkuji za radu.

Terýsek -děkuji za odkazy, ale s těma dětma to nebude tak hladké, na ceske noviny.cezet je postup ten, že se podává nějdřív návrh ohledně nezletilých dětí, až potom žádost o rozvod. Potom nějaký majetek, rozestavěný dům, nesplacený.No bude to ještě asi komplikované, žít spolu už nemůžeme, ale do toho procesu rozvodu a vyřizování se nikomu nechce. Za ty odkazy na internetu děkuji, bohužel jak na potvoru minejede tiskárna a říkat kamarádce, aby mi to přes sebevytiskla si nemůžu dovolit. Jedu dnes do města, tak jsem si myslela, že někde, kde??? by ty tiskopisy už měli natištěné. Jak jsempsla že jsem v tomhle dost naivní, tak to beru zpět a platí spíš tvrdé české blbá.

titkovamiriam
5. čer 2007

lenka tak ti drzim palce. 😀 😀 ,je to zdlhave,no za pokoj to stoji.Ja mam teraz druheho partnera a som spokojna,clovek nikdy nevie co mu osud nadeli.

lenkabu
5. čer 2007

Ahoj Leni, budou to mít u soudu...jestli neni přímo ve vašem městě tak asi na úřadě...spoustu tiskopisů prodávají i normálně v papírnictví i když tenhle jsem tamnikdy neviděla..

lenka1122
autor
5. čer 2007

Děkuju vám všem za pomoc, děkuju i těm, kdo mi napsal IP, co šlo, tak jsem si z odkazů postahovala do počítače a večer se do toho pustím. Do města za chvíli odjíždím tak jako tak, soud tam je, jen doufám že narazím na rozumný lidi a hlavně ne na někoho známýho. Mám pocit, že to mám napsaný na čele - že se rozvádím. Je to, jako když jsem byla malá a dostala jsem první pusu, to jsem si taky myslela, že to každý pozná. Jsem teď už nějaká klidnější, vybrečela jsem se už za poslední čas ze všeho,nejhorší jsou teď pro mě večery. Z jednání s manželem nemám strach, je to opravdu rozumný a racionální člověk - až někdy moc, spíš mi vadí, že se s našimi intimníma záležitostma a problémy budou seznamovat jiní. Ještě bych vám chtěla napsat, abyste tuto moji zkušenost nebraly jako důvod myslet na zadní kolečka,dokud je klid. Štěstí a lásku si užívejte, dokud je a nekažte si to pomyšlením, že by rozvod mohl přijít a třeba se na něj podvědomě připravovat. I teď po této své zkušenosti nejsem zastáncem předmanželských smluv a jsem ráda, že jsem si té lásky a radosti užila dost a bude na co vzpomínat, ale to je jen můj názor. Kdybych měla možnost vrátit čas, tak bych udělala všechno zrovna tak, protože to bylo moc hezké, to až postupem času a shodou okolností se život řítil jiným směrem a já jsemto nevnímala. Nějakou předmanželskou smlouvou by se to stejně nezachránilo a já jsem si manželství aspoň několik let nekazila tím, že že počítám s rozchodem. Ještě jednou vám moc děkuju a moc holkám, které mě povzbudily do IP.Děkuju.

mojalili
5. čer 2007

LENKA1122 - ak ty podas ziadost o rozvod, budes ty PRVA rozpravad dovod, preco.
Mne ziadost vypracola pravnicka, ak by si chcela, mozem ti poslat, ako to urobila. My sme teda podali tuto zidost a za 1,5 mesiaca sme uz mali rovod a bolo. ZA 20 minut nas rozviedli. tiez sme sa spolocne na vsetkom dohodli, malsi sme spisane predrozvodne zmluvy.
DRZIM PALCE, NECH TO DOPADNE PODLA TVOJICH PREDSTAV.

lenka1122
autor
5. čer 2007

mojalili jestli budeš tak moc hodná,pošli mi to na e-mail, posílám v IP. Děkuju předem.

dai
6. čer 2007

lenka,
ak to chces mat rychlo a bezbolestne za sebou, dohodni sa na vsetkom s manzelom, sadnite si potom spolu s pravnikom, spiste to dokopy a nasledne to predneste na sude...
- moji kamarati - advokat a prokuratorka sa tak rozviedli do pol mesiaca... o citoch nehovorim - bolo to bolestive... ale aspon bezproblemove a rychle 😔

qualka
14. říj 2008

Ahojky, poradíte mi,jak jste se vyrovnaly s tou ztrátou? Jak jste přežily rozvod?My jsme s manželem spolu pět let a 2 roky jako manželé...bohužel už se mnou manžel nemůže být,nemilujeme mě a ještě se tam do toho někdo objevil. Už máme všechno dohodnuté,ale jak se s tím mám vyrovnat.... 😒

alexandra
14. říj 2008

qualka cas.. ten je najlepsi lekar a i ked Ta teraz srdce boli tak velmi, ze neveris ze niekedy prestane, daj tomu cas.. prejde to..

mia018
20. říj 2008

ahoj, ja by som tiež potrebovala od vás radu. Manžel ide podať žiadosť o rozvod. Ja bývam u rodičoch a jeho otec ho kvôli tomu, že ma opustil vyhodil z domu. Manžel povedal, že ma zničí a pripraví o dieťa. Momentálne pracuje v Bratislave, ja som z KNM na stavbách od rána do 3-6, v živote ho neprebaľoval, nekúpal... Je možné, že ho i napriek všetkému pridelia jemu?

alexandra
20. říj 2008

mia upokoj sa, hovori to asi kazdy chlap... Ak nie si prave zavisla na dorgach a dobrovolne sa dietata sa nevzdas, potom ma male sance.. Jedine ze by dieta same chcelo.. ale aj na to musi mat svoj vek..

mamkine
21. říj 2008

a ako je to v prípade, že manžel nastúpil na RD namiesto mňa? Mala som možnosť nastúpiť do dobre plateného zamestnania, malý mal 8 mesiacov, manžel nesúhlasil s tým aby išiel do jaslí, tak je na materskej on, ja pracujem, on medzi tým aj podniká, môže súd pri rozvode zveriť syna jemu? Na RD je len 2 mesiace, a teraz som podala na rozvod, môžem prísť o malého?

vojtisek2007
21. říj 2008

já si myslím, že nehraje roli to, kdo je s ditětem na mateřský, ale rozhoduje se podle toho, aby dítě utrpělo co nejmenší citovou ztrátu a pak aby také samozřejmě bylo zabezpečené....a myslím, že děti do tří-čtyř let opravdu berou jen těm matkám, které jsou drogově závislé nebo se sami dítěte vzdají....a samozřejmě nejlepší je se s manželem na rozvodu a péči o dítě dohodnout a sepsat to.

mia018
21. říj 2008

nedrogujem, nefajčím a pijem jedine pri príležitostiach a malého sa dobrovoľne nevzdám, budem oňho bojovať, len rada by som ešte vedela, koľko ma výjde asi právnik a celý rozvod? Lebo moja momentálna finančná situácia nie je bohvieako dobrá

alexandra
22. říj 2008

Hlavne zatial neries, kym je to horuce. Mozno nic nebude treba..

lucifukball
22. říj 2008

Mne sa tiež bývalý takto vahrážal, ale bez šancí. Myslím, že sú to len vyhrážky ako zdeptať 😠 a aby ste si to po prípade rozmysleli. A neviem si predstaviť chlapa, ktorý by sa dokázal sám postarať o také malé bábo.

A teraz? malý ma vyše 4 rokov a jeho tatinko si na neho ani nespomene, výživné platí každý tretí mesiac a aj to až ked začnem hroziť trestným oznámením. 😉

mia018
22. říj 2008

včera v noci prišiel s tým, že sa chce rozprávať. Tak sme do jednej v noci sedeli v aute a vyriešili sme toľko, že rozvádzať sa možno nebudeme, lebo na to aj tak nemá peniaze, nevieme sa dohodnúť na výške výživného a to, že ak sa aj nerozvedieme, že spolu už žiť nebudeme a vraj on si ide hľadať druhú lebo nechce ostať sám a vraj aj ja si mám kohosi nájsť, že mi to pomôže, ale ja si určite nemienim niekoho hľadať, aby som sa zas sklamala alebo čo, to nie, pre mňa je prvoradý syn a možno o pár rokov ak kto príde.......

katyl
22. říj 2008

rozvod nemusi byt draha talezitost, pokial podavas navrh, ktory sa da stiahnut z netu, alebo od kamaratky, dopises si tam vlastne zdovodnenie tak neplatis ani korunu. Poplatok na sude sa sice plati navrhovatelom, navrhovatelkou, ale ked si na MD alebo v zlej socialnej situacii, tak si od poplatku oslobodena.
Ked sa na vsetkom dohodnete, prebehne to rychlo. Pri rozvode sa riesi len zverenie dietata do starostlivostia vyska vyzivneho, majetok sa riesi zvlast. Aj ked sa nedohodnete, co u vas tak vyzera, daj ako navrhovatelka navrh na zverenie dietata do tvojej starostlivosti, stretavanie s otcom podla potreby vzdy v tvojej pritomnosti a bez spania u otca. Vyzivne si daj primerane. Aj ked s tym nemusi suhlasit, o tomto rozhodne aj tak sud, ci uz samu paci, alebo nie.

mia018
22. říj 2008

no uvidím, ja ten rozvod aj tak zatiaľ nepotrebujem, však vydávať sa znova nejdem a ani nemienim, len chcem aby sme sa riadne dohodli na vyrovnaný majetku a o malého...ráno písal, že možno si preňho príde a zatiaľ nič, takže on by sa oňho vážne nestaral, veď ani nevie čo malé decko vlastne je, on je ešte mladý nevybláznený no tak nech si teda chodí za druhými ja si zariadim život už aj bez neho, však nie som prvá ani posledná čo takto dopadla, len ja tých chlapov nepochopím, jednu chvíľu nás ľúbia a rozmýšľajú nad budúcnosťou a druhú už plánujú rozvod, no len dúfam že aj na neho raz príde a pochopí o čo prišiel

vojtisek2007
22. říj 2008

mia - chlapy jsou zvláštní tvorové - znám jednoho chlapa (27- takže spíš kluka) a ten se oženil už po pátý !!!!!!!! a pokaždý, když jeho manželka čeká miminko, tak on už si hledá novou, protože ta jeho, je zrovna tlustá (samo sebou, když je těhotná) a pak nedejbože když se jim narodí holčička, tak se na ní nejde podívat ani do porodnice 😠 , má už pět dcer - ani o jednu nejeví zájem - a v tomhle případě nechápu ani ty další ženský, který si ho berou, když už je třeba 3x rozvedený a má tři malinkatý děti na který s prominutím sere....ale moje teorie je, že boží mlýny melou, sice pomalu, ale na každýho jednou dojde !

mia018
22. říj 2008

O takého chlapa by som ani len nezakopla, pretože žiť s vedomím, že čo ak to spraví aj mne....Ja neviem, teraz sa môj manžel správa dosť zvláštne, jednu chvíľu mi píše že je koniec, že si ide hľadať druhú, a keď náhodou že sme spolu, že si príde po malého tak ako keby ľutoval, že čo sa stalo, lenže možno je príliš hrdý na to aby ma požiadal o prepáčenie. Lebo v tomto prípade neviem, či mu na mne ešte záleží alebo ak by sa chcel ku mne vrátiť tak len kvôli peniazom,lebo tatko mu zatrhol všetky financie, teraz nechodí ani do roboty, tak z čoho chce žiť a splácať to, ja už len čakám kedy dôjde jeho mamka a bude ma obviňovať z toho, ako sa spustil

alexandra
22. říj 2008

vojtisek niektori chlapi su experti v zatajovani deti..

otta
23. říj 2008

POVZBUDENIE:
baby, drzte sa! Ja nastastie taketo problemy nemam! A budem sa snazit, aby nikdy taketo slovo u nas ani len nepadlo! Hlavne, ak su tu aj male deti! Pripada mi to, ze sobasenie a rozvadzanie chlapi beru ako zmenu zamestnania..... Poznam vela takych pripadov. Tak este raz, vela sily, nech zvitazite!

lucifukball
23. říj 2008

mia mna stál rozvod 1000,- 😀 , žiadneho právnika som nepotrebovala, a aj ked nás rozviedli na druhý krát a to nás milá pani sudkyna posielala proti mojej vôly do poradne 😠 😠 😠 , aj tak som tam neisla, zbytočné, ja som si bola na milión percent presvedčená že sa chcem rozviesť.
Hovoríš o manželovi, že by sa možno aj chcel vrátiť, a ty? Nie je tam nejaká šanca, že sa dáte dokopy, ešte ked mate také ešte malé "babo" ☹

mia018
23. říj 2008

ja sa nechcem rozvádzať, to on stále spomína rozvod alebo vraj je tu druhá možnosť, že sa nerozvedieme, že budeme žiť len tak, s tým že on bude mať druhú a vraj ja si mám tiež kohosi nájsť že mi bude lepšie, ja neviem ako si to on predstavuje, no myslela som si, že ľutuje ako sme dopadli, ale včera mi volal a vraj bol aj so svojou milovanou mamičkou za notárom ohľadom rozvodu, buď ma len klamal alebo to myslel vážne a vraj aby sme sa dohodli na rozdelení majetku a na malom kedy ho bude výdať a na výživnom a vraj rozvod trvá dlho, aj vyše roka a že nám najprv odporúčia manželskú poradňu kam on nepôjde, ja by som bola schopná zabudnúť že čo sa všetko stalo a skúsiť to znova ale aj tak sa už nemáme kam vrátiť,ja by som k nemu už v živote nešla, lebo jeho mamka a sestry by ma priviedli do blázinca. Mama hovorí, vraj keď rozvod tak cirkevný, tak uvidím ako všetko dopadne

alexandra
23. říj 2008

mia nepocula som este o tom, ze treba kvoli rozvodu chodit za notarom..