Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

playboy21
autor
2. zář 2008

U dětí starších než půl roku soudem určení tátové platit musí, i když mají z testu DNA důkaz, že dítě není jejich. V zájmu státu je, aby dítě mělo otce, byť nevlastního, a ten na ně platil.

misakri
2. zář 2008

to je blbost, ne? proto se ty testy dělají, aby se vyvrátilo otcovství.. a nemusel chlap platit na "cizí" dítě..

petrolejka
2. zář 2008

To je nějaká blbost, pokud nejste manželé, tak ne. To by muselo být otcovství prokázáno. Těch 300 dní by se počítalo v manželství, kdyby třeba mezitím probehl rozvod, tak to dítě se automaticky připisuje manželovi.

xmarg04
2. zář 2008

zvlastni vyklad zakona, vskutku...

playboy21
autor
2. zář 2008

co ma manzelstvi spolecne s tim, zda budu otcem ditete nebo nebudu, to s tim nijak nesouvisi

xmarg04
2. zář 2008

to ma hodne spolecneho...

misakri
2. zář 2008

ale to je nějaké divné.. neplatí to fakt jen u těch párů, kdy jsou manželé a mamina si to jen rozdala s někým jiným..

xmarg04
2. zář 2008

mis: bingo... 😉

petrolejka
2. zář 2008

Playboy, to by každá ženksá mohla po půl roce najít bohatýho chlapa, říct,ž e jí to dítě udělal a on by cvakal, páč by nemohl prokázat, že s ní nespal, že ... Ty testy Dna jsou i na ochranu mužů. To by pro soud důkaz, mimo manželství není o čem mluvit.

misakri
2. zář 2008

hooodně společného.... 😀

kitty68
2. zář 2008

no ale pokud te ona jako otce neuvede tak proste nejdi i kdybys byl ne?

misakri
2. zář 2008

petrolejko, přesně tak.. to by si každá mohla takhle ukázat na kohokoliv a říct, že ten to byl a chlápek bude cálovat.. 😀

kitty68
2. zář 2008

nejdi=nejsi

playboy21
autor
2. zář 2008

Takze pokud ona nebude chtit na DNA, ja to dam k soudu, soud urci ze dle DNA neni dite moje, nebudu muset platit nic, ikdyz uplynulo pul roku, takto jste o tom presvedceny?

petrolejka
2. zář 2008

Playboy, já studovala práva, nemám tady zákony, páč jsem na mateřské 🙂, ale matně si vpzomínám, že v manželství se vyvozuje domněnka otcoství právě těch 300 dnů. Takže tam je to jiné. U vás jsem si fakt jistá, že je to jiná situace.
navrhuji jediné, říct slečně, že se vám to nezdá, že budete rád přispívat na své dítě a nevidíte důvod, proč by nemělo podstoupit test. Ona po vás taky něco chce. Nejste partneři, o jejím životě mnoho nevíte, na základě čeho máte tedy platit? Slečna bude mít asi plno ošklivých keců o činech a skutcích, ale te n test nenechá udělat, protože dobře ví, že by byl negativní. 😔

xmarg04
2. zář 2008

jiste, mrkni do zakona o rodine...

petrolejka
2. zář 2008

Já myslím, že máte právo na ten test, když o to pořádáte. Chce to najít někde na netu otázku určení otcovství. O to může žádat, žena, muž nebo dítě.

xmarg04
2. zář 2008

pulrok na popreni otcovstvi je jen u paru, ktery souhlasne pred soudem prohlasili, ze otcem je muz z paru...

playboy21
autor
2. zář 2008

Současné zákony ještě stále stojí více na straně matky, než aby reflektovaly potřeby moderní společnosti. Stát je zastáncem známého "lepší nepravý otec, než žádný". Muž se může při doměnce, že není otcem dítěte, pokusit toto tvrzení vyvrátit pomocí zkoušky na DNA. Ovšem je mu vyměřen šestiměsíční šibeniční termín. Tuto volbu využijí označení otci, pokud s partnerkou nežijí a nemají společnou domácnost a řádný vztah.

kitty68
2. zář 2008

petrol ale ona po nem nic nechce 😅

petrolejka
2. zář 2008

Kitty, chce peníze, ne? 😕

xmarg04
2. zář 2008

to nema cenu... 😅 Dobrou noc...

petrolejka
2. zář 2008

O té půlroční lhůtě jsem teda nikdy neslyšela. Popření nebo potvrzení otcovství je podle mě z principu možné kdykoliv.

kitty68
2. zář 2008

no tak on se nabidnul ona souhlasila, sorry 😅

taky jdu chrapat

kazdopadne mi to prijde jako blbost, kdyz ho nechce uvest jako otce pak tedy playboy nema povinnost platit, a kdyz platit chce tak at plati ale bez testu dna. jinak to nevidim 😉

misakri
2. zář 2008

no, já si myslím, že si ten zákon vykládáš špatně ( playboy21 )..
podle toho, co tady píšeš, by za tebou mohla přijít každá, která má dítě starší půl roku a chtít výživné.. blbost, nemyslíš???

playboy21
autor
2. zář 2008

Tak asi mate pravdu holky s tim pul rokem, ze to plati jen pro manzele nebo pary ktery s tim souhlasili. Co se tyce placeni. Ja platit chci, pokud to dite bude moje. Chci se dohodnout bez soudu, bez jakychkoliv komplikaci a soudnich testu DNA. Jednoducha vec. Udelame testy DNA, dite bude moje, dohodnem se kolik budu platit, dite nebude moje, nebudu platit nic a budu mit klid uvnitr sebe.

kitty68
2. zář 2008

no vidis 😉

tak nam pak napis jak to dopadlo budem cekat

to je ferovy chlap co baby 😀

misakri
2. zář 2008

no já bych v dnešní době vše brala přes soud.. obzvlášť výšku výživného 😕

playboy21
autor
2. zář 2008

Ja to nedelam proto ze bych chtel platit nebo nechtel, ale kvuli sobe samotnymu a tomu diteti. Jak mam po zbytek zivota zit s tim, ze nekde je dite ktery je mozna moje, vim o nem, ale nemuzu to zjistit. Pokud bude moje, chci aby melo aspon penize, kdyz nic jinyho, chci mit cistej stit. To je cely.

misakri
2. zář 2008

no já myslím, že pokud slečna nesvolí na ty testy, tak to stéjně budeš muset brát přes soud.. ( když chceš za každou cenu zjistit pravdu ) 😉