Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

sarzan
2. čer 2011

@irriss co asi? ak to bude chalan pojdem ho uniest z nemocnice hahaha

irriss
2. čer 2011

@sarzan a kdyz to bude devce, budes setrit na sponky?
Zacinas mi davat posledni kapky...

sarzan
2. čer 2011

@paegaska priklanim se k tvemu nazoru-nedelat nic krom toho voláni do porodnice-už aj mluvím 🙂

irriss
2. čer 2011

@sarzan ona ma termin v juli a ty uz volas do nemocnice/porodnice? 😀

Hlavne nenapadne,... 😉

sarzan
2. čer 2011

nevolam este...ale to je to najblizssie co ma caka

paegaska
2. čer 2011

@sarzan Jméno, priezvísko a adresa.
Pop porodu dítě nebude mít v rodném listě otce uvedeného.
Priezvisko bude po mame.
Po porodu pojde mama na socialku a tam podaju ziadost na urcenie otcovstva - tam padne prvý raz v zitiu dietata oficialne tvoje meno, priezvisko a adresa.
Sociálka to da na sud.
Pak bude sudne stanie.
Pak budu sudne nariadene testy DNA.
Vysliedky DNA testou budou okolo 1 roku dietata.
Pak zaplatíš nazpat vsetky alimenty - moze byt interbanking.
Pak zaplatis polovicu vybavicky dietata a vydajov matky v tehu - moze byt interbanking.
Zacnes platit alimenty , ked bude tvoje dieta mudre do 26 let. - moze byt interbanking.

Budes sa s dietatom ztretavat a napokon bude u teba cez viekend, vakacie,...

Neumím dobře slovensky, tak snad porozumíš.

irriss
2. čer 2011

@sarzan
Vis co, pokus se o nejaky normalni - konstruktivni rozhovor s ni. Pokud bude snaha na obou stranach, urcite dojdete k nejakemu zaveru. Zaver si musis udelat Ty sam a nebo s ni spolecne, my jsme tady na to kratci... 😉

Vazne si myslim, ze je zranena...jeste mi rekni, kolik Ti je..ptam se Te tu uz nekolik hodin... 🤐

paegaska
2. čer 2011

@sarzan

POZOR !!!!
Keď mama dietata nemá účet - niemoze byt interbanking, ale musí byt slozenka.

sarzan
2. čer 2011

@paegaska diky za objasnenie situacie-kedy asi ocakavat sud? mesiac po narodeni? dva? takze rok mi ho neukaze...

sarzan
2. čer 2011

@paegaska ma ucet pride jej sms akonahle jej z nej ubudne alebo pribudne

irriss
2. čer 2011

@paegaska
U nas to bylo tak, ze si matka muze rict, jak a kam to chce vyzivne posilat..nerozhodoval otec...
(ale to uz je davno)

sarzan
2. čer 2011

@irriss ja som to nejak prehliadol,30 ani sms mi neposlala mamina

sarzan
2. čer 2011

@irriss tak to je blbe..lebo ona lakomec bude trvat na zlozenke aby neplatila za vyber z bankomatu

irriss
2. čer 2011

@sarzan
to jsou drobnosti, ty neres...
vzdyt je to jedno kam a jak budes posilat, hlavni ted je,abys vyresil otcovstvi...

Tvoje veta mi prisla smutna..ohledne toho, ze maleho rok neuvidis... ☹
Ja Ti v tomto neporadim, ale dojdi si k pravnikovi....at jdes spravnou cestou Zakona a neochudis se o city....o to ted jde..ne o slozenku!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

sarzan
2. čer 2011

idem aj už off---diky za vase rady,milé od vás--prajem pekny den a nech deticky posluchaju 😎

irriss
2. čer 2011

@sarzan
Mej se hezky a napis, jak "pokracuje" Tve trapeni...Preji Ti, at se vse brzy vyresi v zajmu vsech, hlavne maleho... 😉

paegaska
2. čer 2011

@sarzan
Ona má na to , aby sla na socialku pul roku, myslím.
Takze zalezí, kdy pujde.

Posli jej po porode velkou kyticu a darek pro dítě a treba dítě budeš vídat.

Ještě, jak jsem ti psala, že pokud to bude skutečně tvé dítě - po testech DNA - že můžeš dát své jméno, tak jsem zapomněla napsat, že by s tím ovšem matka musela souhlasit.
Tak se snaž o dobré vztahy.

paegaska
2. čer 2011

@irriss 😀

irriss
2. čer 2011

@paegaska 😀
tak a muzem jit k mori..pujdes s nama? 😉

paegaska
2. čer 2011

cha chacha
Víš co, tak aspoň v duchu .-) Uzijem si to !!!!

sarzan
2. čer 2011

@paegaska ked vytycia pojednavanie-urcia už na tom prvom vysku vyzivneho alebo az na druhom po vysledkoch dna testu?

sarzan
2. čer 2011

@irriss dievča zlate neuspokojilo si ma stou odpovedou 🙂

irriss
2. čer 2011

@sarzan
ja vim...ale vis v cem je problem? Ze castku bude urcovat soud spolecne na navrh kuratora..je to socialni pracovnice, ktera bude zastupovat a hajit zajmy ditete...Pri urcovani vyzivneho jedna za dite kurator a ne matka (samozrejme, ze se spolecne radi a shoduji ve vecech, ale pred Soudem za dite vystupuje socialni odbor=kurator...Vymera vyzivneho je na urcite obdobi, ve kterem se dite soucasne ocita..nemysli na budoucnost...ale na "DNES"..tim padem ti bude i vyzivne narustam vekem a spolecne s potrebami ditete..skolka, skola,...bude neustale zadat o zvyseni vyzivneho, protoze se bude menit potreba ditete...
p.s. Jak te napadlo 120 eur? ...muzes ale libovolnou castkou prispivat na ucet ...muze to byt dvacka ke dvacce...a bude jednou rad, ze ma na studia...

sarzan
2. čer 2011

aha,tak to tam potom radsej budem ticho
@irriss

irriss
2. čer 2011

@sarzan nikdo te nebude nutit na zalozeni uctu do budoucnosti 😉
Ted se zamer na soucasnost, na dobre vztahy, to je vic nez penize.... 😉
Ale s tim sporenim to je pekny napad... 🙂
Neustupuj od myslenky...udelej prekvapeni..nejen diteti, ale sam sobe..Je to vsechno o srdci..ne o materialu... 😉

sarzan
2. čer 2011

@irriss cital som niekde,že sa to da rozdelit-ucet musi zalozit matka a na vyberanie z neho je potrebny suhlas sudu,že na co to minula

irriss
2. čer 2011

@sarzan a cetl jsi o vyzivnem a nebo to byla nejaka "zavet" a penizky byly soucasti zaveti.... 😢
Ja jsem si tim vsim prosla, ale uz je to davno, proto jsem Ti rikala, lepsi je se obratit na pravnika...on Ti poradi a hlavne 😉 ulehci

angua27
3. čer 2011

ahojte,

tak som sa prehrabala celou diskusiou.

@sarzan trošku si ma prekvapil. na začiatku to vyzeralo, že sa chceš o dieťa starať, vychovávať ho, atď. chápem, že chceš testy DNA, myslím, že na to máš právo.
len čím ďalej sa diskusia dostáva, tým mám s Teba zmiešanejšie pocity. berme teoretickú rovinu, že dieťa je Tvoje. myslím, že v pôrodnici by Ti info o pohlaví dieťaťa mali dať. chceš sa naozaj podielať na jeho živote? výchove?....???? nemám s toho taký pocit. nenahnevaj sa na mňa, príde mi, že máš urazené ego ak riešiš či internetbanking, alebo zloženka a nesnažíš sa skôr konštruktívne riešiť veci s matkou dieťaťa.
skúšal si jej niekedy povedať, že máš o to dieťa záujem? že chceš byť súčasťou jeho života? dá sa to, aj keď rodičia spolu nežijú. len musia obaja chcieť.
a teraz možno pár odpovedí, odporúčaní:
- obráť sa na právnika;
- ak si si neni istý, či si otcom dieťaťa, nesúhlas so zápisom do RL - ak sa tam necháš zapísať, priznáš otcovstvo;
- ja mám so súdmi na SVK dobré skúsenosti: nám určili termín súdneho pojednávania 4 mesiace od podania návrhu na súd. u nás sme však mali rodičovskú dohodu, ktorú odobrila aj kurátorka a nakoniec aj sudkyňa.
držím palce, aby si dosiahol to, čo bude pre to malé najlepšie.
a ešte poznámka, podľa slovenského zákonníka práce, aj otec môže ísť na "materskú dovolenku" po narodení dieťaťa, len sa to volá rodičovská dovolenka, dostáva rovnaké dávky ako keby bola na materskej matka a rozsah je 34 týždňov od narodenia dieťaťa, potom sa dá nastúpiť na ďalšiu rodičovskú dovolenku a tam je to do 3, prípadne 6 rokov veku dieťaťa. 😉

sarzan
3. čer 2011

@angua27 mohla by si mi poslat tu dohodu? v nej bol aj styk aj vyzivne?

nikita308
3. čer 2011

@sarzan no ja normálne nechápem... nechceš ty už snáď, aby prišiel sudca/sudkyňa k pôrodu a tam by vám urobili hneď aj súdne pojednávanie??? dieťa ešte nie je narodené a ty už si tu spomínal, že môže aj dediť... no chúďa dieťa... viem si predstaviť tie naťahovačky oň... a najviac bude trpieť to dieťa... a koľko máš vlastne rokov???? ak to nie je tajné...