Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

irriss
1. čer 2011

@sarzan nejde mi signal...dlouho se mi to nacita...
Jestli pospichas do perin 😉 ..tak na mne necekej..za 1. uz jsem stara 2.verna 😉

irriss
1. čer 2011

@sarzan a tos nepoznal driv? Jak jste byli dlouho spolu? Jeste mi pribliz situaci..ona Te nechce ale Ty ano aj s ditetem?
Ona po Tobe chce vyzivne, ale nechce Te uznat otcem? A nebo ji neveris, ze jsi otcem Ty?

karmenta
1. čer 2011

zajímavý máš problém :D njn, pozdě bycha honiti 🙂 Příště si dáš aspon pozor a nebudeš pak toto řešit 🙂 Jinak za mě říkám že bez testů bych neplatila. Má-li svědomí čisté testům se bránit nebude 🙂

karmenta
1. čer 2011

@playboy21 ted jsem četla předchozí stránku, tak mě napadlo, proč chceš vůbec testy DNA (at už přes soud či jinak)? Ona tě jako otce neuvedla, tudíž vyživovací povinnost nemáš, navíc nic nechce, tak bych to tímto uzavřela, popřála pěkného dne a šla bych..

sarzan
1. čer 2011

myslim,že ani jedna moznost---proste jej už tikali hodiny a aha sak chalan robi vo velkej firme,na vyzivne bude chapes

irriss
1. čer 2011

@karmenta A co kdyz mu pak dite "predstavi" po letech...a nebo kdyz ho jeho dite bude jednou hledat....Jak mu pak vysvetli, ze on chtel, ale matka ne...Dite bude zpracovane tak, ze jeho biologicky otec nejevil zajem...Myslim si, ze otec ma stejna prava jako matka..Ani se mi nelibi to, kdyz matka rozhodne o potratu nehlede na zajem otce o dite...Je to dost zapeklita situace...Naopak se mi libi, ze chlapci bojujou o svou funkci a napln otce... 😉

tosomja
1. čer 2011

🙂 a možno si, len sa bojíš, že máš pravdu 🙂
Alebo chceš spraviť test DNA tajne? To by sa nemalo... 🙂

sarzan
1. čer 2011

@irriss zeny su dobre herecky,ved aj ja som chcel dieta,ale necakal som,že ona ma potom odkopne
pol roka sme spolu boli a neviem co vlastne chce asi ani sama nevie...mozno nebude chciet nic,ale myslim,že bude chciet vyzivne 🙂 zacal som dnesnym dnom odkladat radsej-lebo na 99% je moje,ale bez testu nepriznam,nebudem cely zivot v neistote,že sa mozno vyspala s inym-nezil som s nou

irriss
1. čer 2011

@sarzan Zeny jsou herecky..mozna 😉
Ale periny byly Vasim spolecnym "jevistem" 😉
...
Nehlede na to, co je dnes..Docela by mne zajimalo, to, co muze nastat, kdyz...
kdyz po letech se prokaze Tve otcovstvi, ma narok chtit vse zpet? Kdyz se prokaze otcovstvi, protoze bude chtit ona..jak pak dokazes soudu, ze kdysi jsi chtel Ty a ona ne...(ach jo) Protoze ona ma momentalne moznost zadat i na vylohy s tzv. "slehnutim"..to znamena-vydaje spojene s tehotenstvim...to je vlastne vsechno-od spodniho pradla, pres stravu az po recepty a vysetreni...Pak nastane zadost o vydaje pri narozeni..po narozeni ...a tak az po cely zivot...Popdle meho, pokud mas zajem o dite (nerikam o matku)..udelej maximum uz ted..pokud jsi otcem a prokazes to, mas na dite nejen narok....
Nedokazu si totiz predstavit, pokud matka po letech zjisti, ze se zachovala jinak nez mela a dite Ti predstavi a budete si neznami..Pokud dite chces...bojuj o nej uz ted...citove vazby se v nikom nenarodi, ale spolecne vytvari 😉

sarzan
2. čer 2011

nema narok chciet vsetko späť-len 3 roky späť moze chciet....
myslis akoze ja aby som dal na sud urcenie otcovstva?
to zatial neurobim ved ked sa da aj anonymny test prečo by som platil ten sudny,ktorý stoji4 krat viac?
mozno ma tak naštve,že dam rovno tu striedavku-za pokus by to stálo

karmenta
2. čer 2011

@irriss no to máš pravdu, ale zas jak jí chceš vnutit peníze, nebo i zájem? KDyž ona nebude chtít tak má prostě otec smůlu, ona se přestěhuje apod a otec nenadělá nic :( Je to smutné, ale je to tak. Co se týče toho boje otců to je fajn, bohužel mám zkušenosti s rodiny že bojují, bojují, ale jakmile přijde na věc tak nic (otec chtěl dělat zle matce, zažádal o dítě do péče. Matka se nejdřív bránila, nakonec úplně otočila a řekla ano, at si tedy dítě vezme a já budu platit výživný.. A co udělal otec? Najednou našel důvody pro které to nejde - vytížení z práce apod..)
Já osobně jsem pro když už tedy matka a otec nemůžou žít spolu aby aspon 2x v měsíci na víkend dítě dostal otec, jednak aby dítě vidělo i "mužský vzor" a jednak aby si matka taky občas odpočla 😝

@irriss k tvému dotazu o určení otcovství po letech - ano, když matka řekne "ten a ten je otec, soude prokaž to, chci výživný" tak ano, bude muset začít platit, zpětně jen 3 roky.. Takže v tomto je to blbě udělané, otec může popřít otcovství jen 6měs., žena může (nebo po 18.roce i dítě) zažádat o určení otcovství kdykoli (do 26let, nebo do "samostatnosti)

irriss
2. čer 2011

@karmenta
ach jo... ☹ to je dost spatny scenar na zivot...ja jsem si prosla necim podobnym, ale z druhe strany - t.j. nezajmem otce...(mela jsem rizikove tehu a zakazany intimni styk-tak nenapadlo manzela nic jineho, nez mne znasilnovat, bit a nakonec si nekoho najit na uspokojeni svych nevybitych hormonu.. ☹
Tady se kluci snazi ustrihnout vlasek malemu a podle nej zhotovit test DNA a "nas tatinek" nas doslova oholil (obral)...A klukovi je uz 21 let, nikdy jsme nevideli vyzivne ani gunovou hracku..proto se mi libil postoj kluku @playboy21 a @sarzan
No co jim poprat, pokud maji ciste svedomi, ze nejde o reakci matky na jejich "spatne chovani", tak silnou vuli a trpelivost...a neztratit zajem...DETI si to zaslouzi...

sarzan
2. čer 2011

tak to ti nezavidím,kazdopadne zakony su na strane matky,chlap je na sude väčšinou za neplatiča a nezodpovedneho trula-sudkyna je zena zväčša a ta sucití s matkou

karmenta
2. čer 2011

@irriss no teda to je hrůza. Nevím vůbec co k tomu napsat, úplně mi došla slova.

@sarzan s těmi soudci/soudkyněmi souhlasím. Ale je tomu taky proto, že o tuto problematiku se taky víc zajímají ženy, zase v trestních věcech je víc mužů.

S tím soucítěním s matkou tak trošku souhlasím, myslím si že dítě patří z 51% k matce (za matku ale považuji ženu, která chce pro své dítě to nejlepší, tedy chce aby se dítě pravidelně a co nejvíc stýkalo se svým otcem - není-li to nějaký tyran apod.).

Já osobně bych malou dávala otci co nejvíc, ať si taky užije toho čertíka co si udělal 😀 Ono poslat peníze je jednoduchý, ale celé dny a noci se starat..

Pánové, přeji hodně úspěchů ve vašem boji, vůbec vám teda nezávidím, je těžké se v tomto státě domoci hodně věcí a bohužel i svého dítěte :( Ono zas z druhé strany, dostat z nezodpovědných otců výživné (v odpovídající výši nebo dokonce vůbec nějaké) je taky často boj, takže je to tak 50/50

irriss
2. čer 2011

@karmenta @sarzan

Ja mam takove moje osobni motto:

"Byt matkou je Dar, stat se maminkou je Stesti"

p.s. Toto motto vzniklo diky me Matce, ktera se nikdy maminkou nestala...

sarzan
2. čer 2011

@karmenta vieš,ale napr,aj ja by som rad isiel na matersku-lepssie ako chodit na zmeny do prace-prečo by mi nemohla mamina dat tu moznost?

irriss
2. čer 2011

@sarzan
a co takhle kojit? 😉
p.s. znam i muze na materske..ale je to vsechno o souhre a hlavne o spoluziti a harmonii vsednich dnu... 😉
...a Vy se neumite dohodnout o zakladech, natoz o stavbe...

sarzan
2. čer 2011

@irriss pocuj nevieš ci su mi v nemocnici povinny povedat co sa narodilo? vieš ja tam budem musiet vyvolavat ona mi nepovie,že je už tam..alebo ci su povinny babetko ukazat ked poviem,že som bio otec

sarzan
2. čer 2011

ked sa s niekým neda dohodnut tak sa neda-ona nevie čo je kompromis-je to to,že v niečom ustupis a v niecom nie,kojit? ved ktovie ci sa jej bude tvorit mlieko mozno ani ona nebude kojit-kupim krávu 🙂

irriss
2. čer 2011

@sarzan
Urcite ta moznost tu je..sestricky se snazi o klid...a to patri k tomu...Urcite nikdo nevidi rad "osamocene" novorozene miminko a doufa v uplnou rodinu...a to je i ze strany porodniku a personalu v nemocnici...
Pokud matka nenahlasi, ze nikomu nedavat informace...volat a ptat se muzes... 😉
Jeji prijmeni znas (doufam 😉 )...a podle toho zjistis i miminko...Tak bych Ti prala, kdyby miminko melo na stitku Tve prijmeni .... 😉
Sarzan musi byt Tarzan..musis skakat pres prekazky..

irriss
2. čer 2011

@sarzan
Nejlepsi je ta fialova - Milka!!!...pozor na orisky! 😉

sarzan
2. čer 2011

@irriss hahaha,jaj tak ona mozno povie nikomu nic neohlasovat..no nevadi vygooglim si cislo na tu nemocnicu a ulozim pre istotu,no s tym priezviskom to je dilema..ona mu neda moje to ide akosi ruka v ruke s tym urcenim otcovstva je to na jednom papieri

irriss
2. čer 2011

@sarzan jasne, ale nezapominej..."ZAZRAKY SE DEJI"!!!!!!!!!!!!!
Muzu se Te zeptat, kolik Ti je a jestli to vedi Vasi? Ono to take souvisi...Ja bych Ti strasne rada pomohla, jsem Tvym fanouskem,. ale nevim jak...
Ja si totiz myslim, ze toto, co Ti provedla, nebo dela, protoze se citi Zranena..ale nevim a neznam situaci...beru to podle sebe... 😉
Neplaltis za nejake hrichy? 😉
Tim ji neomlouvam, vim, ze zenska umi byt potvora...ale vetsinou je to puzzle, ktere se dava pomalu dohromady ☹

Kdy ma planovany porod? Bydlite blizko? ach jo...ja bych mela otazek...strasne mne to mrzi...

karmenta
2. čer 2011

@irriss
@sarzan
pokud matka neuvede otce, lékař, natož sestra NESMÍ říct ani slovo!!! Sestra to má jednodušší, když se objeví takový "otec" tak zavolá lékaře, který sdělí že nic nesdělí...

Zda je to dobře nebo ne můžeme polemizovat, ale nesdělí.. Ty jsi třeba "hodný otec", ale co případy kdy matka před otcem svého dítěte uteče např. že ji bije?

irriss
2. čer 2011

@karmenta
..ach jo, o tom neco vim... 😠

ale...i pres prisne "nesdelovat" ..se to muze dozvedet 😉 ...staci vytrvat, setrvat,vytrpet a nevzdat se... 😲

Ja bych takovemu tatinkovi sdelila pohlalvi, at uz bych byla sestricka nebo maminka na oddeleni novorozenat..vzdyt tim nikomu neublizi...informace je neskodna...

p.s. Jo a jeste jedna vec..kdyz volali moje kamaradky do nemocnice, sdelili jim vse...a co takto popichnout kamosku-zensky hlas...zjistit si jmeno nejake jmeno jeji kamosky ...a nebo "prarodice?"

sue
2. čer 2011

@sarzan veľmi veľa nemocníc má aj stránku pôrodnice, kde zverejňuje dokonca aj fotografie s menami novorodeniatok ;)

paegaska
2. čer 2011

@sarzan Ale ona dítětt ani jiné než své příjmení dát nemůže.
Pokud nemá písemný souhlas obou rodičů - vystaví po dohodě na matrice, kam se musí dostavit oba rodiče společně.

irriss
2. čer 2011

@sarzan
Nejak to tu porad prebiram ze strany na stranu...
1. dite chces
2. otcem byt chces
3. povinnosti plnit chces
4. o radosti se delit chces

Ja bych sla na jistotu, urcit otcovstvi okamzite soudni cestou....budes mit i kladny postoj soudce/soudkyne, tak se neboj o to, co jsi napsal nahore.. 😉 .
Okamzite, 😉 abych neprisla o ty nejkrasnejsi chvilky...

irriss
2. čer 2011

@paegaska - to je fakt...nemuze...ale muze nechat nevyplnene...(nebo uz to nejde?)

luciejadr
2. čer 2011

a byl nakonec Playboy otec nebo ne?