Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

bielanevesta
8. zář 2008

Ahojky nečítala som to úplne celé...ale myslím, že teoreticky byť playboy otcom možeš, MS mala síce vtedy a vtedy ale ak sa TP posunul o nejaké dva týždne podľa ultrazvuku tak je teoreticky možné žeby to vychádzalo... 😅
Inak držím palce aby to dobre dopadlo 😉

marika80
8. zář 2008

Playboy ak jej platis tak si urcite daj od nej napisat stvrdenku, ze si jej zaplatil. Brat ma zle skusenosti 😠

miriam25
9. zář 2008

playboy, precitala som si to asi po 3 stranku, nemam tolko casu, aby som to citala cele, napisem len svoj nazor.
Asi by si sa mal poradit s nejakym gynekologom, ci je mozne, aby to dieta podla terminom bolo tvoje alebo nie. Ak je to mozne (co ja naozaj neviem, zda sa mi ten porod neskoro, ale mozno to mozne je), ziskaj a trvaj na tom DNA. Ci to uz urobis sam nejakym podfukom, ze by si ju siel pozriet, zaklopes na dvere, spytas sa, ci si mozes dat kavu a len na chvilku vidiet svoje dieta, kym ona urobi kavu, rychlo si vezmi to DNA a posli to tam, kam treba a uvidis. Ak dieta nie je tvoje, viac by som sa jej neozvala, ak tvoje je, chapem, ze chces aspon financne na dieta prispievat, musim uznat, ze v tomto mas moj obdiv, nie kazdy chlap by sa zachoval ako ty.
Viem, ze cez sud to tahat nechces, no ak na sud nepojdes, aspon sa porad s pravnikom, co vsetko si musis s tou ex vybavit, aby si bol chraneny, ze jej platis mesacne tolko a tolko a aby ta potom nahodou ona nehnala na sud a nemusel si este spatne platit za usle obdobie.
S tym pol rokom, co si pisal sa mi to zda byt pekny nezmysel, ze by nieco take platilo si viem predstavit len pri manzelskych paroch, alebo paroch, ktore ziju v jednej domacnosti dlhsie ako 10 rokov, lebo pri takychto paroch ma narok pri smrti jedneho z partnerov ten druhy na dedicstvo tiez, takze je mozne, ze aj tu sa potom povazuje ten partner za otca dietata. No urcite to nie je platne v tvojom pripade. Neviem, kde si to cital, ale skus si ten zakon pozriet este raz a dokladnejsie a urcite tam najdes odpovede na svoje otazky.
A uz sa konecne rozhyb. Inak budes v tejto neistote este veeeelmi dlho. drzim palce

kaskya
10. zář 2008

😀 to si počítal ty kedy sa má narodiť? veď je to presné ako facka!!! 😀 😀 😀 ja odpadnem playboy playboy, ty si teda fakt praješ dna test? a načo. nechaj ju žiť si svoj život. nechceš s nou žiť, ona si chce nájsť niekoho a pre dieťa to bude lepšie takto nevedieť o ničom. papaaa

kaskya
10. zář 2008

miriam 25
ako neskoro? ja som počala o dva týzdne neskôr a narodilo sa mi podla jej dátumu, akurát o dva týždne neskôr. a to som rodila presne! ako neskoro? 😠

kaskya
10. zář 2008

Ideálny termín pôrodu by bol medzi 22.2 až 22.3. takže to stopro vychádza. a ona porodila v ideálnom termíne pôrodu. takže otcom si. som zvedavá, čo nám napíšeš, či si otcom, alebo niesi. ja sa stavím, že si 😉

lukin
10. zář 2008

kaskya: Jak jsi vypočítala ty datumy? Nemělo by to spíš být kolem 22,2.? A ne v březnu?

luciar79
10. zář 2008

Tiež mi ten kaskyin výpočet nesedí.playbol sexoval o 2.6 ja 9.6 a rodila som presne na termín 3.3. Ona mala rodiť teoreticky ešte predo mou a nie 21.3.

miriam25
10. zář 2008

kaskya, ja som myslela, ze ten porod bol podla mna neskoro na to, aby bol podla datumu pocatia on otec, ale ak si citala cely moj prispevok, napisala som, ze mozno zo mozne je, aby bol otcom, ma sa poradit s gynekologom, co ten na to povie 😉

kacenqa
10. zář 2008

podla mna to mozne nie je, lebo my sme splodili prcka dakedy medzi 1.az 6. 6. 2007 (viem to preto, ebo som bola na folikulometrii) a rodila som presne na termin 24.2. to by musela mesiac prenasat a to si nijaky doktor na t riko nevezme, ved to uz ide o zivot obom, aj matke aj dietatu.

jaja0110
10. zář 2008

kaskya- teraz si sa sekla ty, preboha ako mohla byt tehotna takmer 10 mesiacov? haluz!!!
Playboy nieje to tvoje- a keby bolo, tak by sa toho DNA testu tak nebala 😕
Neries to, nieje mozne aby bolo tvoje!

playboy21
autor
10. zář 2008

to kaskya: nechapu jak muze byt idealni termin porodu v rozmezi jednoho mesice, to slysim teda poprve v zivote. Termin porodu podle data poceti, pokud by vse bylo jak ma, je 23.2. dle tehotenskych kalendaru, napr. na http://www.zenska-neplodnost.cz/tehotensky-kale..., kde Ti to krasne ukaze vse. Podle toho co rikas by rodila 21.3 v 44tydnu tehotenstvi, coz asi lze, ale prijde mi to jako uplna blbost, navic mi rekla ze 12dni prenasela, coz vychazi na 9.3. a ne na 21.3. Pokud vsak beres ze 44. tyden je idealni termin porodu, tak to by pak opravdu vychazelo, ale ktery doktor by dnes nechal prenaset takto dlouho?

playboy21
autor
10. zář 2008

oprava 23.2. + 12 dni je 6.3. coz je porad 21.3. hodne daleko

jaja0110
10. zář 2008

playboy- snazila sa ta tymi 12 dnami natiahnut, asi jej nedoslo ze si vies spocitat kolko je 1+1 😉
Naozaj sa nemas coho bat, porod v 44tt je u nas nemozny! 😕

petrys
10. zář 2008

ahoj, čistě teoreticky, pokud bys byl otcem, tak by se také ona mohla obávat, že pokud se potvrdí test otcovství, budeš si dělat nároky na dítě, což ona nechce. Chápu tebe, že ta nejistota, zda jsi či nikoliv otcem dítěte, musí být užírající. Proto bych sehrála divadýlko, že pokud ona nesouhlasí s testem DNA jen tak mezi vámi, budeš ho chtít soudní cestou a pak také budeš požadovat styk s dítětem,...........

petrys
10. zář 2008

.....ta půlroční lhůta je pro svobodné maminky, které po narození neuvedly jméno otce do RL. Po půl roce pak musí soudu napsat, že jsou si plně vědomi právních důsledků plynoucích z toho, že nikdo není otcem- nemáš výživné,dítě nedědí po otci,.......

...... k těm modrým očí dětí po porodu, starší dcera je měla asi půl roku hodně tmavě modré, pak se změnily na hnědou, ale druhá dcera je měla ihned po porodu tmavě hnědé. 😉

elise
11. zář 2008

treba počítať stým že spermie vydržia aj 5 dní takže k oplodneniu vajíčka mohlo prísť aj 5 den po styku. 😉

jaja0110
11. zář 2008

playboy

teraz mi doslo, ze my sme splodili 17.6. 07 (!!!) a porodila som v termine 6.3.08 (!!!) 😉 (takze ako pocitam, tak pocitam, stale mi nevychadza ze by si bol otcom) 😎

elise
11. zář 2008

mám kamarátku ktorej zle vyrátali termín a prenášala 3 týždne malý sa jej narodil už zošuverenou šúpajúcou sa pokožkou a v poslednej chvíli cisárskym rezom termín mala daný na 20.08.07 a malý sa narodil 13.08.07 už prenášaný ale podľa poslednej menšturácie mala mať termín až 20.08.07. v skutočnosti to nebola menštruácia ale špinenie a poľa ultrazvuku sa lekár zmýlil. 😉

jaja0110
11. zář 2008

elise- ale ta dotycna slecna potvrdila, ze prenasala iba 12 dni 🤐

elise
11. zář 2008

jaja: ja som len napísala že je možné aj prenášanie dlhšie že aj lekári sa môžu zmýliť a nemáme vyjadrenie tej slečny ale iba reprodukciu potenciálneho otca čiže len vyjadrenie jednej strany 😉 😔

viabella
12. zář 2008

ahoj Playboy, pocitala som si sama na sebe a dcera podla roznych kalendarov termin predpokladany a s realnym sa vo vsetkych pripadoch minul max o pat dni a to viem presne datum pocatia lebo v tom mesiaci len raz a bola to nahoda ako sa vravi tak si nemyslim ze si otec o tolko sa posunut termin asi nie ja realne.....klobuk dole pred tvojim pristupom kiez by viac chlapov bolo takych...drzim palce nech sa mamicka umudri a nenecha ta v neistote....tie nazory ze sa citi dotknuta ze chces test su trochu zvlastne vzhladom na situaciu, ak by odo mna chcel test manzel alebo dlhodoby partner aj ja by som sa hnevala ale ak je to nahoda tak predsa je to logicke a celkom pochopitelne a ak nechce od teba nic nemala nic vraviet, za tym zrejme nieco je....tak daj vediet ako ste dopadli drzim palce

mercy
12. zář 2008

Vy tu všetci zabúdate na jednu dôležitú vec.Ona ťa ako otca uviesť nechce.To znamená, že si nepraje od teba peniaze, nepraje si, aby si sa s dieťaťom stýkal, a má na to právo.Nemusela ti dokonca ani oznámiť, že to dieťa čaká s tebou.Nemáš právo ju nútiť k DNA testom,ani súd by jej to neprikázal.Máš spolu, máš sa správať pri výbere sexuáln&ych partneriek zodpovednejšie.Nechaj ju na pokoji, rozhodla sa takto a má na to právo. Mohal by ťa mimochodom udať za obťažovanie.

playboy21
autor
12. zář 2008

TO MERCY: Jsi asi trosku upadla na hlavu ne? Ano, souhlasim, ze pokud po me nic nechce, nemuzu ji nijak nutit. Nemela mi ale rikat ze jsem otcem!!! To je to zasadni oc tu bezi. Zkus si to otocit a vzit se do role chlapa. To co tu rikas je to, ze ma pravo rict chlapovi JSI OTCEM, ale chlap nema pravo na nic, ani pravo na pravdu, zda tomu tak opravdu je. Ano, udelal jsem chybu a vyspal jsem se s holkou, stejne tak jako se ona vyspala se mnou, po tom co jsme se oba potkali po nejake dobe naseho rozchodu a nemel jsem v te dobe zadnou partnerku. Co je na tom spatne? Jsem clovek a mam sexualni potreby. Ano, mel jsem pouzit ochranu, souhlasim, to je moje jedina chyba, kterou jsem udelal, nema to ale s vyberem sexualnich partnerek nic spolecneho! To co tu prezentujes vubec nechapu a cely tvuj nazor se mi zda trosku mimo, viz. posledni veta tveho prispevku. Ja chci jen znat pravdu, kdyz me oznacila za otce, to je cele. Pokud je tvuj nazor ten, ze chlap nema zadna prava znat PRAVDU, pak jde o hodne ubohy nazor, se kterym rozhodne nesouhlasim.

playboy21
autor
12. zář 2008

Trosku me to nadzvedlo, tak se omlouvam pokud jsem pouzil trosku drsnejsi formu, ale nechapu, proc by zena mela mit vetsi pravo na to znat pravdu nez muz, to mi opravdu hlava nebere.

jabber
12. zář 2008

mercy - taky tvoje uvažování nějak nechápu 😕 😅 . Máš pravdu, říkat mu to nemusela.....ale udělala to (což mi přijde fér), a tak mohla tušit, že to playboy asi nenechá jen tak, navíc když ho nějakou dobu zná. A kor, když myslela, že se k ní kvůli tomu vrátí.
Přijde mi naprosto logický, že chce znát pravdu. Já bych jí na jeho místě chtěla znát taky 😉

jabber
12. zář 2008

Pokud dítě není jeho (což je dost pravděpodobný), ale ona tvrdí, že ano, tak tím zřejmě něco sleduje, nemyslíš?

evaje
12. zář 2008

playboy21 to chce klíd. Mercy je asi trošku feministka. 😉 Máš pravdu, že když za tebou přišla, že jsi otcem, tak pokud to nevíš 100%, a to vzhledem k okolnostem nevíš, tak by to vrtalo hlavou každém. Já bych to taky chtěla vědět. Už jen pro to, že se v budoucnu může stát, že se ti narodí dítě opačného pohlaví a co když se někde do sebe zamilují?? Trošku scifi, co? Ale svět je malý a náhoda je blbec.
Hele, nečetla jsem to všechno, ale s tím termínem... Moje švagrová nastoupila do nemocnice na vyvolání porodu 12.10.s tím že 12 dnů přenáší a když zavolali primaře ( se jim něco nezdálo) tak jí řekl, že bude rodit až za měsíc. A taky že jo. Rodila 11.11.A to do dnes tvrdí, že se švagrem spali naposledy v lednu (pak měli nějakou krizi). Tak tomu fakt nerozumím. Termíny jsou ožehavá záležitost a myslím, že už bys s tím měl něco udělat. Zajdi za právníkem. Určitě ti poradí a uleví se ti. Budeš vědět, co v danné věci podniknout můžeš a co ne. Není nic špatného na tom, že chceš podporovat své dítě a pokud by ti hrozilo, že po tobě zpětně může vymáhat peníze, tak o to máš větší právo to vědět určitě. Být tebou, tak už na nic nečekám a pár korun za konzultaci s odborníkem bych určitě dala. Určitě to nebude víc než jí pak platit nějaké nedoplatky a za zjištění jesli jsi táta nebo ne to stojí. Nebo najdi nějakého poradce tady na netu. A kašli na Mercy, ta ženská se kterou jsi spal má na početí "vašeho " dítěte stejnou vinu jako ty. Tak proč bys nemohl spolu s ní nést následky. I když rozhodnutí o tom, jestli si dítě nechat nebo né, bylo opravdu jen na ní.
Mercy má pravdu jen v tom, že pokud by jsi hodně naléhal a začal bys jí lézt se svými požadavky na DNA krkem, mohla by tě i zažalovat třeba za obtěžování. Baby jsou mrchy a nikdy nevíš co se jim v hlavičce zrodí za nápad. Dnes fakt nevíš, kam až můžeš v této ožehavé záležitosti zajít. Pak bys stejně u právníka skončil.
Tak ti přeji hodně štěstí a hlavu vzhůru. A nezapomeň- Je lepší rožnout svíčku, než nadávat, že je tma.
Dobrou noc

jankajs
12. zář 2008

V septembrovom časopise Dieťa sa venujú téme ako sa určuje otcovstvo. Možno nájdeš v knižnici, alebo si zájdi na ich web stránku.

playboy21
autor
12. zář 2008

Nevim o zadnem obtezovani, zatim jsem s dotycnou pouze komunikoval a navic jak by takove "obtezovani" dokazovala? Ze se mnou byla na kafi, ktere jsem ji zaplatil a pritom s ni mluvil co a jak, jaky na to mam nazor a ze chci DNA testy? Pochybuju, ze by toto nejaky soud jako "obtezovani" vubec mohl soudit. Prijde mi to cele uhozene, ze by me mohla udat za obtezovani. Pokud by me udala, ze na ni chci test DNA, u soudu bych musel vypovidat jaky k tomu mam duvod a zaroven na ni podat zalobu o urceni otcovstvi a DNA testy by se stejne delaly. Porad verim v normalni dohodu, tak uvidime jak to dopadne. Diky za reakce.