Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

kitty68
2. zář 2008

no ale jak pise misakri, co kdyz za pul riku bude po tobe chtit desitku mesicne toji to budes davat ty i u soudu muzes rict ze jste se domluvili na castce a oba odsouhlasili a soud probehne na jedno stani a hotovo 20.
decka nemam spani kvuli vas

playboy21
autor
2. zář 2008

tak 10litru mesicne asi tezko budu davat, to bych asi neustal, samozrejme by to vsechno muselo bejt podlozeny nejakym papirem, aby mi za 3 roky nerekla nedostala jsem ani korunu a chci zpetne penize

playboy21
autor
2. zář 2008

nechci zadny soudy, myslim si ze kdyz jsou rozumny lidi, tak se da vsechno domluvit i bez soudu, pokud to dite bude moje, mam zodpovednost a vim ze platit chci, je to preci pro moje dite ne

kitty68
2. zář 2008

no proto je lepsi to resit soudne, zkus zajit za pravnikem nebo nejakou online poradnu a zeptej se tam a uvidis,
ale pokud te neuvede jako otce a nebude mit dna test tak po tobe nemuze nic chtit ne?

misakri
2. zář 2008

přesně tak, jestli se prokáže otcovství, tak určení výživného přes soud..
to by jednoho krásného dne mohla přijít s tím, že chce 10tis a co pak?

mám kamaráda, který se rozvedl a DOHODL se s bývalou ženou na výšce výživného ( tížilo ho svědomí, že ji opustil a nechal syna samotného ) a ještě ji to BLBEC dával na ruku.. a co ona, po roce se rozhodla, že ho dá k soudu, že ji žádné výživné nikdy nedal a jemu nezbylo než doplatit.. 😠 .. nechápu..

playboy21
autor
2. zář 2008

Takze podle Vas mam zit s tim ze nekde je dite, obcas ho budu vidat pri nahodnych setkanich, a nebudu vedet zda je moje. To je parada. Jestli by jste to dokazali, tak ja asi ne.

kitty68
2. zář 2008

chachaaaaaaaaaa 😀 tak to je dobre, nechtel by mi taky nejakou almuznu poslat, chcu si koupit boty na zimu 😅

misakri
2. zář 2008

ale to ti nikdo neříká..
myslím, že všechny jsme stéjného názoru.. že dítě ( podle TP ) není tvoje.. ty to chceš zjistit pomocí testu DNA, slečna s tím nesouhlasí, takže jediné, co ti zbývá je řešit to soudní cestou, pak stéjně i výživné..

playboy21
autor
2. zář 2008

No prave proto pisu, ze by to vsechno bylo podlozene papirem, smlouvou o vyzivnem a slo pres bankovni ucet, takze jasne transparentni na co penize byly urceny. K tomu neni potreba soud. Pokud by to k soudu dala, jednoduse by se dalo prokazat smlouvou a uhradama z uctu, ze penize dostavala.

kitty68
2. zář 2008

ne proste se musis poradit s pravnikem jestli ty ji muzes hnat k soudu kvuli placeni vyzivneho, kdyz te neuvedla jako otce

nevim jak jinach bych to popsala

dite se mi budi jdu, caute 😉

misakri
2. zář 2008

na tomhle se prostě nedá domluvit jen tak, mezi 4 očima..
jestli se zjistí, že dítě je opravdu tvoje, tak být tebou, žádám o zapsaní otcovství a když budeš OTCEM, tak určit výživné soudní cestou, právě proto, aby ti matka tvého détěte po roce neřekla, že chce víc a chce koupit tohle a tohle..

playboy21
autor
2. zář 2008

ja ji hnat k soudu kvuli tomu ze chci platit preci nebudu, nechci to vubec resit pres soudy, chci se domluvit a verim v to ze to je mozny, ze snad jeste normalni lidi uplne nevymreli

misakri
2. zář 2008

no, ale psal sji, že testy nechce.. takže to asi v klidu řešit nepůjde, ne?

playboy21
autor
2. zář 2008

A to je presne to co ona nechce, abych byl zapsan jako otec, aby se mnou mela cokoliv spolecneho, aby ji to komplikovalo dalsi zivot, stridani o dite atd.. Chce aby dite poznalo jen jednoho tatu, az si najde noveho partnera, coz chapu ze je pro dite lepsi, nez kdyz budu kazdych 14dni na vikend si dite pujcovat. Sam jsem z rozvedene rodiny a vim ze to neni nic OK a sam jsem z toho byl dost zmateny. Pokud by si zacala vymyslet nehorentni sumu a dalsi veci, tak bych ji to nedal, to je snad jasne, meli bychom na to mezi sebou smlouvu, to by jinak neslo.

playboy21
autor
2. zář 2008

rika ze ji to urazi, ze nevi proc testy kdyz je presvedcena ze to je moje a ze to chci jen ja, ze ji to je jedno atd..

misakri
3. zář 2008

já tě prostě nechápu...
jako chápu, že chceš, aby tvoje dítě mělo dostatek, ale PROČ?????
budeš jen platit na své dítě, které nebudeš vídat, nebude vůbec vědět, že existuješ, bude mít jen jednoho tátu, který pak svou rodinu zabezpečí... tvé peníze budou mít jen jako doplněk k příjmu, jinak budeš uplně mimo ..

misakri
3. zář 2008

panebože, ty jsi z jiného světa????????????????
sám vidíš, že TP nevychází, nežijete spolu, ani nikdy nebudete... na testech jednoznačně trvej!!!!!

misakri
3. zář 2008

pochopila bych, kdybys chtěl platit s vidinou, že prcek se dozví, že je tvůj, že si ho budeš brát, budeš prostě tátou, ale takhle???

misakri
3. zář 2008

no nic, jdu spát..
dej pak vědět, jak jsi dopadl, ale moje rada je, že bez testu a potvrzení otcovství bych se nehla..

playboy21
autor
3. zář 2008

jak proc, takze mam vedet ze mam dite, ale neudelal jsem pro nej vubec nic, treba jednou za 25let to zjisti a bude chtit vedet, bude chtit znat, ja nevim, ale me penize prijdou jako to nejmensi, co mohu pro nej udelat, kdyz uz to takhle dopadlo

playboy21
autor
3. zář 2008

ja vim taky ze se bez testu nehnu, ale jak zenskou presvedcit bez soudu, aby dite DNA podstoupilo, uz jsem bezradnej, nevim jak dal a soud je pro me az ta nejhorsi moznost, du taky spat, tak dobrou a diky...

misakri
3. zář 2008

ještě musím reagovat...
to co jsi napsal ve 02,07.. přesně vystihuje tvou povahu a dotyčná slečna si je ( podle mě ) dobře vědoma toho, že své ditě nebudeš chtít nechat bez finančních prostředků a proto si "vybrala tebe za otce svého dítěte" ... jsi jeden z těch dobráků, co je ochoten platit.. podle mě nejsi otcem a testy to jen potvrdí..

misakri
3. zář 2008

a teď už dobrou noc.. 😉 🙂

siravka
3. zář 2008

necitala som celu diskusiu ale chcela som ti povedat, ze podla udajov (datumov) ktore si uviedol NIE SI oteckom babatka tvojej byvalej priatelky. nie je to fyzicky mozne 😉 myslim, ze to si vlastne chcel pocut
drzim palceky aby ti povedala pravdu

lukin
3. zář 2008

playboy: Mě spíš udivuje, proč dáváš nějakou šanci tomu, že můžeš být otcem, když podle termínů prostě otcem být nemůžeš.

siduska
3. zář 2008

playboy21
zbytocna sa trapis nad tym co uz si mohol mat davno vyriesene, neviem preco nechces ist na sud,,, uz by si to mal davno za sebou a stacilo by len jedno stani a by si vedel na com si ....ci je vobec tvoje a kolko jej budes platit...Neboj,, vsetko dohodnut bez sudne je sice pekne,,,ale po case jak pisu dievcata , moze byt tak vycurana, ze nakonec na to doplatis ty.

siduska
3. zář 2008

playboy21
prajem pevne nervy, ale ja byt na tvojom mieste by som sla k sudu....

carodejnice
3. zář 2008

Playboyi, chápu přesně jak to všechno chceš provést. Nechceš žádný soudy, chceš jenom jistotu, že to dítě je nebo není Tvoje.
Nejsi zapsán v rodném listě jako otec, tudíž Ti neplyne žádný nárok na placení výživného. Ty platit ale chceš sám od sebe na SVÉ dítě. Když nejsi zapsán v rodném listě, nemusí se honit výše výživného přes soudy. Jsi pro dítě cizí člověk a jenom z dobré vůbec bys platit. Podle mě by smlouva mezi Tebou a matkou dítěte měla stačit. Nemůže Tě za rok, za dva honit po soudech, že jí neplatíš, protože zkrátka nejsi uveden v tom rodném listě.

Tvůj problém je ten, jak zajistit testy DNA. Přikláním se k názoru, že dítě není Tvoje, protože takhle dlouho přenášet je nemožné. Možná jenom matka dítěte využila toho, že jsi slušný člověk a že budeš platit na dítě, i když nebudeš uveden v rodném listě a i když Ti bude jenom stačit její slovo, že otec jsi Ty. Já bych na Tvém místě udělala jedinou věc - buď bude souhlasit s testem DNA a pokud se potvrdí, že dítě je moje, netrvala bych na zapsání do rodného listu (viz důvody, které uvedla matka dítěte) a platila bych do té doby, než si najde partnera, který pro dítě bude "otcem". Když nepřistoupí na testy DNA, neplatila bych nic, protože evidentně to dítě by nebylo moje.

Ta zákonná lhůta 300 dní je opravdu jenom pro manžele, netýká se náhodných potkajících se.

luciar79
3. zář 2008

Tak my sme mali sexík 9.6 a malý sa narodil 3.3. presne na termín. Takže pochybujem žeby ju nechali tak dlho prenášať.Podľa mňa keď ťa neuviedla ako otca tak ani nič chcieť nemôže.A ak sa na súd obráti tak myslím že bez testu Dna to ani nejde. Veď v tej dobe mohla spať s hocikým podľa mňa tých 300 dní sa vzťahuje akorát na manžela. ten sa automaticky pokladá za možného otca ale nejaká jednorázovka..? Bez DNA nič neplatiť.By som si to odkladala bokom a keby DNA potvrdilo že otcom si, tak to pekne vyplatíš a keď nie môžeš ísť na dovolenku napríklad.

mirica
3. zář 2008

playboy - no a vídavaš to dieťa? chodíš za ním ? ak áno je dosť jednoduché strčiť mu paličku do pusy a poslať na expertízu ........a ak nie , tak neplať , ak bude potrebovať peniažky pre dieťa , určite ťa osloví - tak jej potom môžeš povedať , že jej ich dáš , ale chceš test ...ak ťa dá na súd - tak test môžeš požadovať........nerozumiem kde je problém , ak dokonca súhlasíš s tým , že sa ho vzdáš ,aby ho mohol adoptovať jej potencionálny partner?