Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

irriss
2. čer 2011

@sarzan
Mne to prijde jako "Kradez stoleti" = Kradez spermii...

paegaska
2. čer 2011

@sarzan na mateřskou - období zhruba půl roku ( měsíc před porodem a 5 měsíců po porodu) má nárok matka dítěte. Kojit opravdu neumíš. A tvé tělo se nebude muset vzpamatovávat z porodu a těhotenských změn.
A kráva mateřské mléko nenahradí.

irriss
2. čer 2011

@paegaska
ok..matka se v TOMTO nasem pripade se @sarzan bude "vzpamatovavat" 6 mesicu urcenym statem...a otec???Na nej se casto zapomina, jako v TOMTO pripade...Vzdyt je to krasne, kdyz nastavajici tatinek by chtel na materskou a starat se o miminko....Tady v Italii takovi tatinkove jsou...tady je celkove materska jen 6 mesicu - 9 ve vyjimecnych pripadech a pak hura do prace..(zadne 3-4 roky)Pokud drzi financne rodinu zena, nastupuje na materskou otec a holt koji pomoci lahvicek a mlekovych krabicek... 😉

paegaska
2. čer 2011

@irriss A jako proč by to dělala ?
Pojmenuje po otci - pokud tam někdo figuruje, pokud ne , tak po sobě.
Osobně bych každé svobodné matce doporučovala pojmenovat po sobě.

irriss
2. čer 2011

@paegaska
a co bys doporucovala tatinkovi, ktery byl "nasilne" pripraven o svou roli otce a tim se stal nedobrovolne "svobodnym" otcem a jeste k tomu bez ditete... 😉

koniarova
2. čer 2011

@sarzan Ty by si rád šiel na materskú? Radšej ako chodiť na smeny? Prepáč, ale takú kravinu som už dávno nečítala. Aj by si sa z toho s prepáčením vieš čo 😖 . Mať a vychovávať dieťa nie je sranda. Tebe ide len o to výživné, alebo máš záujem naozaj aj o výchovu dieťaťa?

paegaska
2. čer 2011

@irriss Nevím jak na SK, ale v ČR je to prostě tak, že na mateřskou má nárok matka. Ale partner může nastoupit rodičovskou dovolenou. Ta je od zhruba půl roku dítěte do 2,3 nebo 4 let. Záleží co si vybereš a kolik jsi vydělávala a kolik máš odpracováno.

Ovšem, matka by musela souhlasit.
Lze i tak, že matka pověří hlídáním jinou osobu a může pobírat rodičovský příspěvek a klidně i pracovat.

I po dobu mateřské můžou matce pomáhat jiné osoby.

paegaska
2. čer 2011

@irriss Nezlob se, ale jsi si jista tím co tvrdíš?
Lidé se rozcházejí a každý - tedy i těhotná žena má na rozchod právo.

irriss
2. čer 2011

@paegaska
Ja to brala podle toho jak je to tady v Italii...myslela jsem, ze Evropska unie spojila tyto zakladni potreby a naroky... 😉

irriss
2. čer 2011

@paegaska Lide se mohou rozejit, ale dite zustava navzdy OBOU 😉

paegaska
2. čer 2011

@irriss O.K., ale proto nepůjde svobodná matka po porodu vydělávat, aby svobodný tatínek nemusel pracovat na směny 🙂
irriss, vždyť máš 4 děti, tak víš jak to chodí.
Představ si 2 rozejíte rodiče, kteří bydlí každý jinde a teď si představ, že by ta matka po porodu jako ráno vstala, nachystala dítě a odvezla ho k otci ?
A stáhla by si prsa v práci, protože otec si chce zkusit dělat mámu s flaškou ?
A jak by přišla z práce, tak by si přebrala novorozence a starala se přes noc do rána sama(ona nemá doma po porodu chlapa) a ráno nanovo ?

irriss
2. čer 2011

@paegaska
Mam 4 deti a prosla jsem si peklem i rajem...
Bylo mi 18 - potkala mne romanova laska na prvni pohled...Mela jsem pred maturitou a otehotnela jsem...Ted se stydim, ale reknu to, uvazovala jsem o potratu....Nastavajici tatinek bojoval o dite vsemozne...byla svatba....nahle popte rizikove tehotenstvi a zakaz intimniho styku. Manzel si vybijel sve hormony i nadale na mem tehotnem tele, ktere bil a ponizoval...ke konci tehotenstvi si nasel jinou zenu/obet...Uz jsme ho nikdy nevideli a ja z porodnice odchazela v nemocnicnim erarnim obleceni, protoze "tatinek" mezitim vybral a sebral vse a dal sve druhe partnerce, ktera mezitim take otehotnela....Nikdy jsem nevidela vyzivne ani gumovou hracku.... 😉 Diky teto zkusenosti se zastavam @sarzan, protoze je pekne videt i tatinky, ktere sve dite chteji mit radi a chovat ho na rukou....

p.s. ja to beru tak, ze @sarzan a ona nejsou definitivne rozejiti, porad davam vztahu nadeji..proto me uvahy...prijde mi to tak nerealne..myslim si, ze je to zena zranena, ale to nam tezko @sarzan rekne
To, ze momentalne ziji oddeleni, nekazi perspektivu budoucnosti...
Prijde mi to, jako ta cast pripadu, kdy zena "sebere" lehce ziskanou spermii, na kterou by jako osamela zena nemela narok jinak...
prijde mi to nespravedlive, nic vic, nic min..
A ohledne Tveho popisu s lahvickou v ruce tatinka a pracujici maminky - muzu Ti rict, ze to tady v Italii sice neni caste, ale je...Tady muze zena byt doma s malym pouhych 6 mesicu a pak do prace..pro udrzeni pracovniho mista vsak svoli a preda tuto roli po sestinedeli svemu partnerovi, kteremu jeho pracovni napln umoznuje zustat doma. Muzu Te ubezpecit, ze je tady takova krize, ktera je jen tezko popsatelna, nehlede na to, ze se nejedna o stat se socialnimi zaklady....To, co maji maminky v Praze, je pouhym snem a utopii pro Italske zeny...Tady neni nic...jen strach o budoucnost ditete, proto pripada mene nez 1 porod na jednu zenu... 😉

sarzan
2. čer 2011

@sue neviem ci ilavska ma take niečo-zajdem tam niekedy na vyzvedy 🙂

sarzan
2. čer 2011

@irriss myslis,že by som to mal hnat pred sud? to su stresy aj pre nu--ja by som nerad isiel touto cestou pokial nebudem k tomu fakt dotlaceny..

sarzan
2. čer 2011

@paegaska vidíš tato situacia je tam mozna..mamu ma na dochodku ona bude s bejby a mamina moze robit...tym padom nepotrebuje az tak vyzivne a musel by som sa domahat sudom sakra..

sarzan
2. čer 2011

@koniarova to je tazka debata,ked je to novorodenec tam mu este moc vychovy nedas

irriss
2. čer 2011

@sarzan Vezmi si papir a tuzku...Ted hned..a napis nahoru co je pro Tebe momentalne nejdulezitejsi a podle toho se rid...rid se srdcem...

p.s. proc se ohlizis na jeji stresy, kdyz se citis ublizeny? Tys ji necim ublizil, vid? Je zranena a nechce Ti odpustit... 😉 a Ty se v tom ted pekne smazis...a nebo ne?Nerada bych Ti krivdila, nevim nic, jen to, ze nevis co mas delat..napis nam, co chces delat..co ocekavas od teto situace, Tve prani nebo obavy..Ptala jsem se Te uz nahore...co Vasi, co jeji rodice? Ona je starsi nez TY?

sarzan
2. čer 2011

podme na to teda chronologicky ked ste ochotne poradit mi----cca 8 jula sa narodí-co mam robit? vyvolavat do tej porodnice kvoli pohlaviu a tak? skusal som volat aj na sud,ci mi nepovedia ci nebola na mna podana zaloba kvoli vyzivnemu alebo prispevku nevydatej matke-vraj nebola,nejak som ju ukecal nech mi povie aj ked moc ochotna nebola---co teda robit?

irriss
2. čer 2011

@sarzan Pockej, ted mi to neni jasne..
toto jsi napsal pro @paegaska ....vidíš tato situacia je tam mozna..mamu ma na dochodku ona bude s bejby a mamina moze robit...tym padom nepotrebuje az tak vyzivne a musel by som sa domahat sudom sakra..

Ty chces, aby Te ona zazalovala o vyzivne?Protoze se domnivas, ze jen tak je mozna jeji komunikace s Tebou?Ty chces pozadat o DNA az kdyz pozada o vyzivne? Ty se bojis, ze ona o to nepozada? Jsem se zamotala..(je tu nekde spoceny smajlik???)

paegaska
2. čer 2011

@sarzan Sorry, ale k jakému soudu ji chceš jako hnát ?
To dítě se už narodilo ?

sarzan
2. čer 2011

@irriss jasne,že je urazena kvoli tym testom a jednej sms-za tu sa skryla-dala ju doma precitat celej rodine aby videli co som za hajzla,ale aj ona ma za usami..sme si v tomto smere fifty fifty

irriss
2. čer 2011

@sarzan A napadlo Te prispivat ji "dobrovolne"? Soud Ti muze urcit dodatecne i vylohy spojene se slehnutim....

sarzan
2. čer 2011

@paegaska ved ked sa narodi,test otcovstva predsa

irriss
2. čer 2011

@sarzan kvuli jedne sms se lide nerozchazi..musela by to byt posledni sms v podobe "posledni kapky" 😉

sarzan
2. čer 2011

@irriss pisal som jej ci uz ma pokupene veci a neodpisala-nebudem sa jej teda už vyprosievat s peniazmi

paegaska
2. čer 2011

@sarzan Ano, můžeš zažádat až se narodí,Do porodu se nic dělat nedá.

irriss
2. čer 2011

@sarzan aha..takze je urazena, protoze ji neveris a rekl jsi ji, ze chces TESTY..no ty jsi ale trouba!!!! ☹

irriss
2. čer 2011

@sarzan
Penize bych ji poslala s tim, ze bych na slozenku presne uvedla.."pro maleho"..ver mi, bohuzel mam zkusenosti 😉

sarzan
2. čer 2011

idem už preč,ale skusme tu chronologiu prosim vas-v juli sa narodi cca 8 aj ked su vraj dva terminy-ten druhy neviem..nechcela mi povedat ani gynos mi nechcel povedat ked som tam volal,co mam robit volat do tej nemocnice aby som aspon to pohlavie vedel alebo na matriku volat alebo co?

sarzan
2. čer 2011

@irriss vieš,ale vraj sa spotrebovane vyzivne nevracia...radsej budem odkladat