Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

misakri
2. zář 2008

ahojky.. já teda nevím, ale jak počítám, tak počítám termín porodu opravdu vychází na konec února, max začátek března.. 😖
a jelikož ze zkušenosti vím, že v čr se nechává přenášet max cca 10-12 dní a to už je maximum, tak porod až 21.3. je nemožný..
podle mě, otcem je někdo jiný.. 😠

kitty68
2. zář 2008

no babo rad, pokud ona nic nechce tak neplat, pokud chce tak k soudu a ten navrhne zkousku otcovstvi kterou zaplatite napul, pokud ji ona nebude chtit podstoupit, tak je to celkem jasne proc. a soud urci kolik budes platit, teda pokud nebudes velkorysy a nenabidnes nejakou sumu.

ale klidne se muze stat ze se mimi narodi o mesic driv.

dost me zarazi ze te kontaktovala, kdyz nechce abys mel cokoliv s ditetem spolecneho, kdybych nechtela at otec neco vi tak drzim hubu a vubec se nezminuju. 🤐

kitty68
2. zář 2008

jezis at ted cumim ze se narodilo pozdeji ne driv 😅

misakri
2. zář 2008

jo, přesně tak.. já bych taky nekontaktovala otce svého dítěte, kdybych od něj nic nechtěla, to je pak celkem zbytečné.. 😉
teda pokud slečna není vyčůraná ( promiň za výraz, v téhle souvislosti mě nic jiného nenapadlo ) a ví, že ti to nedá a budeš chtít na "své" dítě platit i bez otcovství.. 😉

playboy21
autor
2. zář 2008

to kitty68: ja mam koupenej DNA test, k zadnymu soudu ani nemusime chodit, staci ho udelat a dohodnout se jako rozumny lidi, ale kdyz nechce, tak jedine ten soud. Ja se nezrikam sve odpovednosti a platit na dite chci a budu, kdyz jsem si to takhle spiskal, ale jak ten DNA test provest, kdyz ona nechce.

xmarg04
2. zář 2008

sice nejsem matka, ale zkusila jsem to spocitat (jestli jsem se teda nesekla...😉 a vzhledem k tomu, ze standardni delka tehotenstvi je 40 tydnu a vam to vychazi na 42 tydnu, je to teoreticky mozne, 2 tydny prenaset lze... a podle zakona o rodine jste otcem, protoze za otce se povazuje muz, ktery s matkou soulozil v dobe ohranicene 300 dny pred porodem a podle mych vypoctu to u vas bylo 293, takze dle zakona jste otec (poku d byste neprokazal zasadni duvod, proc nebyt, napr. neplodnost). ovsem pokud vas neuvedla jako otce a nechce to nijak resit, vyzivne se vas netyka, an druhou stranu pokud byste chtel byt s ditetem v kontaktu a tudiz vyresit dukaz vaseho otccovstvi a s matkou ditete byste se nedohodli, lze to dokazovat soudne, ovsem pak je vam mozno soudne vymerit i vyzivne... a jeste takova drobnost na zaver... samozrejme nechci nikoho z niceho podezirat, ale pokud by mamince nekdo zkuseny poradil, tak ackoli vam dnes tvrdi, ze po vaas nic nechce, muze po vas vyzadovat 3 roky zpetne nejen vyzivne na dite, ale i pro sebe + jeste naklady spojene s tehotenstvim a porodem... snad jsem vam trochu pomohla, hodne stesti... 😉

kitty68
2. zář 2008

no to nevim, ona te asi k miminu nepusti co?

mas jen takove ty sulky co se naslini? a pak poslou

playboy21
autor
2. zář 2008

Muj nazor je, ze uvnitr doufala ze jednou zase budeme spolu, ze si to rozmyslim, ze to jeste zkusime a dite to mohlo ovlivnit. Co se tyce vycuranosti, tak mozne je dneska uz vsechno, ale to nemuzu posoudit, spise si myslim ze ne, ale vyvratit to samozrejme nemohu.

kitty68
2. zář 2008

no hadam ze xmarg to napsala docela jasne, radsi moc neutracej ted ty 3 roky 😉

misakri
2. zář 2008

no mě to teda nevychází.. když vemu v potaz, že přesně v den sloulože ( tj.2.6.2007 ), proběhla ovulace, tak mi termín porodu vychází na 23.2.2008.. a myslím, že TP se počítá od poslední MS a od té se pak nechává přenášet zmíněnách 14dní max.. takže porod až 21.3.2008 není možný..

misakri
2. zář 2008

tady fakt pomůžo jen ty DNA testy.. ale jak je provést, co???? 🙄

playboy21
autor
2. zář 2008

NO dva tydny prenaset lze, ale tehotenstvi snad zacina drive a ne prvnim stykem, ale pocatkem prvniho dne menstruace, od tohoto data se pocita 40tydnu. Jde o vec moralni. Ja proste nechci cely zivot zit s tim, ze nekde je mozna moje dite a ja to nevim. Pokud se s tim nekdo srovna a je mu to jedno, tak OK, ale me to jedno neni a vedet to chci. A pokud bude moje, tak budu platit, s tim nemam problem. Podle zakona mam taky do pul roku od narozeni pravo o prezkoumani a pokud nebudu otcem dle DNA, nemusim nic. Pokud to bude po pul roce, budu otcem vzdy, i pokud nebude dite moje. To je super zakon!!!

kitty68
2. zář 2008

no ja vim ze segrine svagrove se narodil maly taky mesic po terminu, muzes zapadnout i v teoreticky neplodnych dnech, tesne pred ms to by ti pak udelalo ty 4 tydny 😕

xmarg04
2. zář 2008

bez jejiho souhlasu je to stejne neprukazny.... teda samozrejme playboy bude vedet, ale jinak je to na nic....

petrolejka
2. zář 2008

No, to by musela být sakra velká náhoda, kdyby ze styku 2.6. přišlo na svět dítě až na konci března. Je to extrémní přenášení s hodně posunutou ovulací. To si asi slečna spočítala, zjistila, že se do limitu naknap vejde a zkusila to. Chápu že se chcete zachovat slušně, ale máte právo na test DNA. Přesvědčit se Vám ji asi nepodaří právě proto, že ví, že to Vaše dítě není.

misakri
2. zář 2008

jo, já vím, že otěhotnět se může i těsně před další ms, ale právě, že se TP počítá podle poslední MS, to je ve většině případů směrodatné..

kitty68
2. zář 2008

tak to at jdou do riti s takovym zakonem 🙄 , jake mas ty testy teda????

xmarg04
2. zář 2008

tech 6 mesicu je jen u souhlasneho prohlaseni rodicu, prip. u manzela, a ty jsi rikal, ze te nikde uvadet nechce...

petrolejka
2. zář 2008

No, i když dost pochybuju, že by ji nechali přenášet 14-16 dní, to dělají asi málokde. Já to zkoušela zadat přesně podle početí, tady se MS nemusí vůbes zohledňovat, když je datum "početí" konkrétní. Takže to vyšlo na začátek března.

playboy21
autor
2. zář 2008

Testy mam doma v supliku a cekam az svoli a budem je moct udelat. Termin do pul roku je vsak jiz 21.9. a nepodarilo se mi do dneska ji presvedcit. Tak co s tim ☹

misakri
2. zář 2008

já si taky myslím, že TP prostě nevychází, tudíž dítě nebylo počato 2.6.2007.. 😔

xmarg04
2. zář 2008

z ceho teda vychazis s terminem 6 mesicu?

misakri
2. zář 2008

ono možná existuje něco jakože otec chce zjistit, jestli je otec, ne? chápete, jak to myslím.. jakože na žádost muže..

playboy21
autor
2. zář 2008

podle zakona je lepsi nejaky otec ktery plati nez zadny, takze i pokud by testy DNA prokazali ze nejsem otcem, stejne bych musel platit jako stovky jinejch chlapu

petrolejka
2. zář 2008

Hm, v dalším testu my to početí vychází tak jak jste psal, na konec předešlého měsíce. Tak já říkám, že na 99% slečna lže. 😔
Playboy, nic jí nedávejte, obávám se, že si z vás chce udělat živou kasičku. 😔

kitty68
2. zář 2008

no jestli se s tim miminkem vidas ze bys ho tou sulkou nejak ojel v rychlosti tam budou potrebovat jen jeho dna a tvoji.
ale jestli ho nevidas tak to nevim.
petrolejka jeste ze te tu mame 😵 ja furt taky pocitala od prvniho dne posledni ms, ale my mame "datum poceti" takze tim by to melo byt vyresene

misakri
2. zář 2008

soudní cestou?

playboy21
autor
2. zář 2008

Precetl jsem o tom spousty materialu. Nevim proc by meli o to zadat jen zeny, muze nastat preci i opacny pripad ne, proto je tech 6 mesicu v zakone, aby se to vyresilo.

xmarg04
2. zář 2008

playboy: to je nesmysl.... pokud nejsi manzel acoz nejsi, jak jsem pochopila...

kitty68
2. zář 2008

pockej a proc bys musel platit na decko ktere neni tvoje to by me zajimalo? i kdyz dna testy neprokazou ze jsi otec