Jak primět ženu aby svolila k testu DNA?

playboy21
2. zář 2008

Mam problem a chci znat nazor nebo radu. Zde je muj pribeh. Jak to tak chodi, seznamil jsem se a zamilovat do jedne divky. Chodili jsme spolu cca rok, mozna dele, ale nerozumeli jsme si tolik jak bychom si predstavovali a rozesli jsme se. Nevideli jsme se nekolik mesicu, az jsme se potkali v jednom baru a skoncili spolu v posteli. Ani nevim zda doslo vzhledem k opileckemu stavu k vyvrcholeni, ale po cca 3 mesicich mne kontaktovala a oznamila mi ze je tehotna. Sok to byl pro nas oba. Dohodli jsme se na tom, ze oba vime ze spolu zit nedokazeme, ale dite ze si chce nechat a ze to cele zvladne, jako otce me uvadet nebude, jelikoz by to byla jen prekazka, pokud by si nasla noveho tatinka a chtel by si dite osvojit. Souhlasil jsem, bylo to cele slozite a neprijemne, takto to zni velmi zjednodusene. Chtel jsem aby dite podstoupilo DNA test a pokud budu otcem ditete, budu ji aspon davat penize pro dite, kdyz si jiny kontakt nepreje. Souhlasila pred porodem. Spali jsme spolu 2.6.2007 a dite se narodilo 21.3. 2008. Dle ruznych kalendaru se dite melo narodit 23.2.2008, coz moji pochybnost o mem otcovstvi jeste vice nahlodalo. Nyni ona nesouhlasi s DNA testem a ja jsem v situaci, kdy nevim co delat. Je mozne aby se dite narodilo takto pozde, pokud vychazi v kalendari uplne jiny termin? Jak ji presvedcit o tom, aby svolila na diteti k DNA testum? Nezrikam se sve odpovednosti, ale blbce, ktery bude platit na cizi dite delat nechci, pokud bych tim navic mel ochuzovat sve vlastni deti. Diky za jakekoliv prispevky.

lucinka7988
16. zář 2008

Tak nějak pročítám tuhle diskuzi a samozřejmě, že mě (stejně jako asi většinu z nás) hned napadlo, že je jasné, že dítko není Playboye. Ale druhá možnost je, že slečna nechce svolit k testům kvůli tomu, že se bojí, že kdyby měl playboy v ruce papír s potvrzeným otcovstvím, tak by se potom na jeho základě mohl dožadovat práv, které jako otec má, což ona nechce... Já jsem se také s bývalým partnerem, který dítě nechce dohodla, že ho nezapíšu do RL ale že mi dá do začátku alespoň nějaký malý peníz. A kdyby mi řekl, že by rád udělal alespoň testy DNA, tak bych určitě nesvolila-právě kvůli obavě z toho, že by si jednoho krásného dne chtěl dělat nároky na dítě. Ví playboyi daná slečna, že ty testy, které jsi asi zakoupil v lékárně, se nedají použít u soudu??? Že jsou pouze a jen pro tvůj "dobrý pocit"??? Ale jinak se teda spíš přikláním k té první variantě, že dítě není tvoje ☹ ☹ Toť můj názor a přeju hodně štěstí....

nikka.vo
16. zář 2008

Playboy: Jelikož ty prostě pravdu chceš znát a ta dívka k testům nehodlá přistoupit, tak ti asi nezbývá nic jiného něž za ní jít, říct jí, že pokud nebude souhlasit s tím testem,na kterém jste se před tím dohodli (což nechápu že před tím jí to neuráželo a teď s tím nesouhlasí 😕 ) Tak že to dáš k soudu a stejně jí nic jiného nezbude a pravdu se dozvíš. A ať si dobře rozmyslí, jestli chce před soudem vypovídat o svém intimním životě, nebo to uděláte rozumně mezi sebou. Napiš třeba nějaký papír, že se zříkáš věškerých práv na dítě, pokud se potvrdí že otcem seš - já se v tom teda nevyznám, jestli je to možný nebo tak. Chápu, že se může cítit uražená, že chceš jistotu, ale nechodili jste spolu, když došlo ke styku a ty nemlůžeš tušit co prováděla a s kým. Ale ona snad musí pochopit, že muž chce mít jistotu, když s tou ženou jinak nemá nic společného 😒
Já nechápu co si od nás chtěl slyšet, jak vidíš, tak je tady většina zastánce toho, že to dítě tvé být nemůže, pár takových co tvrdí že je to možné, ale stejně nic nevyřešíme. Napiš na nějakou poradnu, kde se ještě můžeš dozvědět názor lékaře, ale stejně to nikdy nebude 100%ní. Nechceš to řešit soudně, což chápu, ale soudem můžeš alespoň pohrozit. Podle toho jak tu píšeš mi přijde že seš dobrák, ale v tomhle případě musí jít gentlemanství stranou a jdi na ní tvrdě! A nebo se s tím srovnej a zkus zapomenout a přikloň se k tomu, že to dítě tvoje s největší pravděpodobností není 😉

nikka.vo
16. zář 2008

No a ještě by mě zajímalo co je horší: Jestli vědět že mám někde svoje dítě, svojí krev 😔 a nevím o něm nic a nebo jestli si neříct že to dítě fakt asi moje není i si to malinko vsugerovat a věř, že časem zapomeneš. Možná v tobě občas červík zašťourá .Rozhodně ale mnohem snáz zapomeneš, než že budeš vědět, že to dítě máš 😉

miriam25
16. zář 2008

playboy, aj ja som toho nazoru, ze by si jej mal povedat, ze mas doma jeden test DNA, ktory nie je prukazatelny na sude, ze by si ho rad urobil, aby si zistil, ci si otcom alebo nie a ak aj tak nebude suhlasit, tak jej povedz, ze to das na sud (aj ked to nedas, ale trosku pohrozit mozes) a myslim si, ze potom si slecna zvazi, co chce. A ten papier, ze sa vzdavas dietata, ak by sa nahodou preukazalo, ze je tvoje jej mozes tiez napisat. Ja si myslim, ze by to platne pred sudom malo byt, ak nie, tak aspon ona si bude mysliet, ze je to tak a ty sa aspon dozvies pravdu, aj ked si osobne naozaj myslim, ze slecna spinkala s niekym inym po tebe.
A najlepsie by naozaj bolo, keby si sa s tymi tvojimi terminmi obratil na gynekologa, mozno ti rovno povie, ze to nie je mozne, aby tolko prenasala a budes to vediet aj bez testov. A ak ti ten povie, ze to mozne je, tak trvaj na tom teste. Ja by som to ale v kazdom pripade skusila, za opytanie sa nic nedas 😉

lucinka7988
16. zář 2008

Ten papír, že se vzdává otcovských práv ( kdyby se prokázalo že otcem je ) nejde sepsat, protože podle zákona má dítě právo na otce, ať je jakýkoliv. V tomhle už se hledí jen na zájmy a potřeby děcka a ne jeho... 😖

jituska
17. zář 2008

Prostě ať udělá ty DNA testy a pak může řešit, co bude dál. víc bych tu neprobírala. Je jedno jakým způsobem je udělá a musí asi tvrdě na tu dívku, prostě k nim zajít domů a říct, že chce vidět dítě, nebo s jejími rodiči si o tom promluvit, že chce ty testy. Jentak na ulici ty testy neudělá a pokud s ní byl na kafi a ona šla, tak si zase říkám, že kdyby on nebyl otcem, tak s ním na to kafe ani nezajde. (teda nevím, kdy spolu na tom kafi byli.)

elise
17. zář 2008

stále nepoznáme vyjadrenie duhej strany, každý tu radí nech DNA urobí akýmkolvek spôsobom. keby sa tu vyjadrila aj tá dievčina tak si potom môžeme urobiť názor. podľa mňa nech nechá tú ženu s dieťaťom žiť si vlastný život aký chcú a rozhodne asi nechcú aby tam on figuroval. zbytočne tu plytvame energiou. nikto sa nemôže do ničoho prinútiť (iba rozhodnutia súdov) a keby tie tesdy dna spravil tajne tak ho môže zažalovať za obťažovanie, obmedzovanie súkromia....nájde sa toho veľa. ak tá žena nechce aby bol súčasťou ich života tak nech si povie super takto mi to prešlo a raz nájde niekoho ským bude mať deti a budú šťastný.to je môj názor ostatné som napísala playbojovi do ip

paegaska
17. zář 2008

přesně, buď ať do toho jde playboy jako otec s právy a povinnostmi, ale to on nechce, ví, že soudní cestou pokud by dítě bylo jeho by mu už otcovství podle zákonů v zájmu dítěte nikdo neodpáral. To znamená, že i když by matka nikdy nechtěla alimenty, což není jisté, když ji požene přes soud, stejně jako po otci má to dítě právo po něm dědit, v případě matčiny nemoci nebo smrti by se o něj měl postarat,navíc by dítě znalo totožnost otce, který se nestará což by se mu jednou mohlo vymstít, už jen třeba s tím, že s ním vlastní dítě bude opovrhovat.
Domluvil se smatkou, že se chce zapojovat, ale jen trošku, načež ona řekla, že to teda nic, ona jde do toho sama a kdyby souhlasilo datum dle podkladů pro výpočet tak je playboy v klidu a spokojen 🙂
Teď tady podle mě řeší jen své ego.
Pokud uvažuje o nějakém podtrhu jak zasahovat do života matky a dítěte, kterých se de facto vzdal, tak je to trapné od něho.

elise
17. zář 2008

a ten termín oplodnenia ako pleyboy píše tak nevieme s istotou či je to pravda len mu dávame za pravdu že dieťa nemôže byť jeho....atď ale to vyjadrenie druhej strany tu chýba čo ked bolo všetko inak, čo ked to bolo vic krát o čom nevieme?....atď a spermie vydržia aj 5 dní takže oplodnenie môhlo nastať aj piatay deň.....len tolko ak nepoznám reakcie druhej strany ale iba sprostredkovanie tak nie som objektívna a preto pleyboj ak chceš podporu tak si ju vychutnávaj. len aby nezablúdila tá dotyčná žena na tieto stránky a nenašla tvoju tému, lebo je to pravdepodobné že sa sem môže dostať ked má bábenko. 😉

evaje
17. zář 2008

Je jasné, že chce Playboy podporu. A hlavně chce ujištění. Možná že tímto povídáním a rozebíráním jeho situace příjde na nějaký nápad, nebo se vypovídá a zjistí, že nevědět 100% jestli tu běhá po světě jeho potomek není až taková tragédie. Jsou dárcové spermatu, kteří tu mezi námi mají spousty dětí a taky nepátrají, jestli mají určitě a nebo ne.Jen se s tou myšlenkou nějak srovnat. Je jasné, že pokud té dotyčné nevěří, tak se bojí budoucích problémů a tlaků, které by ona mohla vyvíjet. Ale s tím mu tu nikdo nepomůže. Neexistje návod jak dotlačit někoho k něčemu co nechce, pokud nechce. Playboy nechce jít soudní cestou, protože se asi taky bojí budoucích problémů. Pokud nevyhraje jeho šarm, kterým už jednou danou dívku zvládl, tak nevím. Asi se bude muset smířit se situací v jaké se ocitl. Je blbá, ale nebude ani první a ani poslední v jeho životě. A možná že se časem jeho ex umoudří a svolí. TAkže Playboy, je to jen a jen na tobě... 😵

nikka.vo
17. zář 2008

elise, já zase nechápu k čemu tu potřebuješ vyjádření druhé strany? 😕 Max k tomu, aby řekla kdo je opravdu otcem a kdy bylo dítě počato. Playboy se tu jen ptal na názory jestli je možnost, že to dítě je jeho a pak jak přinutit ženu aby svolila s testy 😉 S tím mu jako fakt někdo těžko poradí jak jí přinutit, ale on tu na ní neháže špínu, nebo tak, abychom mohli předhazovat argumet, že potřebujeme slyšet taky druhou verzi! Na co druhou verzi? Když sem přijde holka a bude se ptát, jestli je možné že je těhotná když si nedali pozor, tak tu budeš psát že ještě potřebujeme slyšet jak to bylo od jejího partnera? 😅 Nebo ti jde o to, že se tu playboy ptá a třeba je to hrubián a dítě by jí chtěl vzít? 😅 No třeba sem to nepochopila, jako že asi ne, rozum mi momentálně stojí 😅

nikka.vo
17. zář 2008

To si tu na serveru nemusíme radit vůbec, když na to přijde, nic o sobě nevíme 😉

elise
17. zář 2008

nika ja som si vyjadrila svoj názor. ked chce pleyboj aby sme tvrdili svorne že nie je otcom tak to tvrdme ked chce počuť opak (čo asi nechce) tak to tvrdme tiež 😉
Téma: "Jsem ci nejsem otcem? Jak primet zenu aby svolila k testu DNA?" ako teda prinútiť ženu aby povolila testy dna? no jednoducho požiadať o to súd 😉

orinka
17. zář 2008

viete čo ma "fascinuje"? Že vás baví hádať sa a naťahovať kvôli problému, ktorý sa vás absolútne ani najmenšou mierou netýka.... to nemáte dosť svojich starostí, že sa rozčuľujete nad cudzími prešľapmi?
A vôbec nechápem, čo chcel playboy touto témou dosiahnuť. To či je alebo nie je otcom mu ani jedna z nás nezodpovie... to musí vedieť dotyčná mamička... ak to nevie, tak to zistí len DNA test. A to ako prinútiť ženu, aby zvolila DNA test... musí sama chcieť? súd?... to je snáď jedno akú cestu zvolí dotyčný pán, nie? Je to medzi nimi dvoma a my tu touto témou (diskusiou, hádkou) nič nevyriešime....
Čudujem sa vám..... 🙄

miriam25
17. zář 2008

no neviem, k comu tato tema speje,nechcem sa playboy-a zastavat, ale podla mna sa chcel nas spytat, ci je mozne podla datumov, ze je otcom, pretoze si zrejme myslel, ze my baby (ktorych nas tu je vacsina) vieme o trvani tehotenstva ovela viac ako on. Preto sa chcel len spytat, ci by mohol byt otcom.
Pravdou je, ze tu na svoju byvalu nenapisal ani jedno krive slovo az na jeho pochybnosti o otcovstve, ale necitala som nic od neho, kde by na nu hadzal nejaku spinu.
Jeho druha otazka v nazve temy je podla mna len doplnujuca, lebo ho to trapi a rad by tymto sposobom zistil, ci je otcom alebo nie.

Playboy, mylim sa alebo som ta pochopila? Si sa uz dlhsie neozval, vies nieco nove?

nikka.vo
17. zář 2008

Orinka, tady se nikdo nehádá 😉 řekla bych že se tu bavíme na úrovni, jen si tu zdělujeme opačný názor 🙂
No a když momentálně nemám nic na práci, tak klidně budu řešit něco, co se netýká jen mě 😝 Ale taky ses zapojila a odpověděla na všechny otázky 😀 To nemáš nic jiného na práci? 😕Ha ha, no nic 🤐 😀

Tak tohle už rejpanec byl 😉

Miriam, přesně 😉

orinka
17. zář 2008

nika: moje odpovede na všetky otázky boli poukázaním na nezmyselnosť tejto témy a toho, že tak či tak debata k ničomu nevedie... haha 😉
no comment.... 🙄

nikka.vo
17. zář 2008

To je jedno, ale sleduješ tuhle diskuzi a odpověděla si, je jedno proč...prostě taky evidentně nemáš nic lepšího na práci 😝 Urážet se nemusíš 😉

kitty68
17. zář 2008

orinka a co je na teto diskuzi tak nesmyslneho?

zenska porodila o mesic pozdeji, nejdriv po nem prachy nechtela pak ze jo, a kdyz chtel test tak odmitla

jako chlap pocitam ze se asi v takovych vecech moc nevyzna tak se zeptal

jabber
17. zář 2008

orinka - taky myslím, že se tady nikdo nehádá....snažíme se odpovědět playboyovi na jeho otázky, stejně jako to děláme v každé jiné diskuzi snad, ne? Já myslela, že od toho koně máme 😕 😅, jinak bysme sem ani nemuseli všichni chodit, protože mě třeba se netýká asi tak 90% témat 😉

lante
17. zář 2008

Teda nečítala som vaše príspevky, iba zakladateľov príbeh. Pokiaľ uvádza správne dátumy, tak mne nijako nevychádza dátum narodenia . A o mesiac neskôr sa predsa dieťa nenarodí, že?
Vždy sa hovorí o tom akí sú chlapi nezodpovední, ako sa väčšina z nich snaží z otcovstva vyvliecť. No a teraz je tu chlap, ktorý chce urobiť pre svoje dieťa maximum čo mu matka dieťaťa dovolí, ale nechce byť za hlupáka a platiť za dieťa, ktoré by jeho nebolo. Ak je jeho prečo nedovolí matka testy? Si myslím, že spala aj s niekym iným nie tak zodpovedným.
Máme kamaráta, ktorý mal frajerku. Po čase zistil, že frajerka spáva nielen s ním, ale aj so svojím ex-frajerom. Tak to s ňou ukončil. Po tiež asi 3m za ním prišla s tým, že je tehotná a že to dieťa je jeho. Keď povedal, že jej bude dávať peniaze, ale až potom ako uvidí výsledky DNA testov, tak sa začala vykrúcať a nakoniec s ním prerušila kontakt. Si myslím, že toto bude podobný prípad.
Playboy, ak je dieťa tvoje, matka nemá čo skrývať a test by mal byť už iba formálny. Ak test dovoliť nechce, pre mňa to znamená, len jedno.............vyjadrím sa sprosto.........chce hlupáka, ktorý jej bude prispievať na dieťa.

sorrelia
17. zář 2008

no toto je prdel
ja mam syna... jeho otec si myslel, ze ked mi spravi dieta bude mnou moct manipulovat - a dokonca, ze budem "jeho"... nestalo sa... ja som mu dala kopacky (s tym, ze dieta moze vidiet kedy chce a daka korunka bude tiez fajn, ale nemusiii ju dat) a on sa rozhodol, ze ziadne dieta nema - sak on nebude platit za to aby videl svoje dieta 😀
a tu je otec, ktory chce dopriat svojmu mozno dietati fin. prostriedky a cicaaa neeeni ochotna... no - parada...

ehm no a co tak dat navrh na sud na urcenie otcovstva ? neda sa ? vyriesilo by sa to - myslim

playboy21
autor
17. zář 2008

Tak jsem zase zavital na tento server a nestacim se divit. Dekuju za vsechny nazory. A jak nektere z Vas uvadeji, chtel jsem znat nazor zeny, protoze ja, jako chlap se v tom vubec neorientuju a urcite za gynekologem chodit nebudu. Chtel jsem vedet, zda je vubec mozne podle datumu, ktere znam na 100%, aby dite bylo moje. Chtel jsem znat, jestli nemate nejaky napad, nebo radu, nebo zkusenost, jak primet druhou stranu k DNA. Chtel jsem znat nazory, rady, pribehy... Nikdy jsem tu zenu, se kterou jsem spal nijak nepomlouval, nebo na ni hazel nejakou spinu. Da se rict, ze ji mam porad tak nejak rad a ikdyby to dite nebylo moje, dokazal bych ji to odpustit, ikdyz jsem si kvuli tomu zazil svoje. Kazdy se muze nekdy ocitnout v situaci, kterou resi jinak, nez by mel. Cas to vsechno tak nejak otupuje. Dale proc bych se tu ptal a uvadel datum, ktere bych neznal na 100%, na co by mi potom takova rada od vas byla? To bych to tema vubec nemusel otvirat. Ja se tu ptam na konkretni vec a popisuju moji situaci, rozhodne si nezvysuju nijak svoje ego nebo ja nevim co tu nektere naznacujete.... Slysel jsem hodne nazoru a jsem za ne rad, at uz jsou jakekoliv.

kozimura
17. zář 2008

Playboy,docela tě chápu.Kámoš je ve stejné situaci.Žena mu jen oznámila,že je otcem a že po něm nic nechce a jako otce ho do RL neuvede.Vše proběhlo,jak řekla.Dítěti je teď 7 let a kámoš žije stále s tím,že je někde jeho dítě a nemůže ho vidět.

wanda007
18. zář 2008

Tak ja som rodila od pocatia za 284 dni. A to ma z nemocnice v posledne dni pre porodom pustali domov na reverz, ci ako sa to vola. Rodila som v hodine dvanastej, ani nie za pat dvanast. Doktori boli zhrozeni. Mozno na dalsi den by sa to uz neskoncilo stastne.

m311293
18. zář 2008

Možná nechce test proto, že jí je jedno kdo je otec. Vždy ona po něm peníze nechce, nechce ho jako otce zapsat do rodného listu, nechce se s ním stýkat. Třeba je jí opravdu jedno kdo je otcem, třeba ho bere jako dárce biologického materiálu. že by třeba měla znát otce, v budoucnu byť jen z důvodů nějakých dědičných nemocí, to si asi teď neuvědomuje. Úpřimně, takto asi přemýšlí málokdo.

fender
18. zář 2008

ja bych to chapala, kdyby se playboy v pripade, ze je otec, chtel s detatkem stykat a starat se o nej. zda se ale, ze to nechce...

v tom pripade celkem rozumim te slecne - pristoupim na testy mimo soud, prokaze se, ze je otec, vidat se s ditetem ale nechce, tak si najdu noveho partnera a tatu.... a playboy si za deset let vzpomene, ze se vlastne s ditetem chce videt a bude se z niceho nic dozadovat upravy styku s nim....? prevrati cele rodine zivot naruby a vsichni z neho po deseti letech padnou na zadek protoze je otec? a jak to bude vysvetlovat diteti? vis, ja te vlastne nikdy nechtel videt, nezajimaly me tva prvni slova a prvni kroky.... ale ted jsem si vzpomnel, ze by vlastne bylo fajn, kdybychom se skamaradili....? no, dekuju pekne 😅

to by za predpokladu, ze by otcem byl, vysvetlovalo, proc slecna nechce pristoupit na DNA testy.

pokud se se slecnou ani s ditetem nestyka, tak ji k DNA testum proste neprimeje - jedine soudne. soudni testy playboy nechce - no bodejt, to by pak otcovstvi nezahrnovalo jenom placeni, ale take upravu styku s ditetem, ze jo.... diteti stery taky nevezme, protoze se s nim nevida, ani nechce... takze pokud nechce prijmout rodicovskou zodpovednost se vsim vsudy, tak ma proste smulu.

elise
18. zář 2008

fender super si to napísala 😵 😵 😵 😵

playboy21
autor
18. zář 2008

Fender: Kdybych chtel udelat to co pises, dal bych to rovnou k soudu a bylo by nemyslis. Nemusel bych se vubec ohlizet na nejake dobrovolne DNA testy. Takze pokud mi to nerekne nebo nesvoli k DNA mezi nama, klidne za tech 10let muzu o DNA testy pozadat soud a bude to uplne stejne, takze tvuj argument nechapu.

Ano, jsem pripaven a ochoten platit. Proc do toho vice zasahovat nechci, jsem uvedl jiz nekolikat v predchozich prispevkach. Presne jak pises, soud neupravuje jen placeni, ale i styk s ditetem. Takze bych mel pravo se s nim vidat, coz jeho matka nechce, chce mit novou rodinu s novym partnerem, coz chapu a je pro dite to nejlepsi. Navic pokud mi soud urci, ze ho mohu vidat jednou za 14dni, kde je napsano, ze to tak musi byt, ze se partneri nemohou dohodout jinak?

Nechapu argument, kdyz zena oznaci muze za otce a pak si zije svuj zivot, ze muz ma proste smulu a nema pravo na nic, pokud po nem nic nechce, ale za otce ho oznacila.

To ma jako trest za to ze se spolu vyspali? Na to preci musi byt dva. Nebo je chlap neco min nez zena, ze nema pravo znat pravdu?

elise
18. zář 2008

playboj a prečo tak silou mocou chceš poznať odpoveď niekedy je lepšie to nevedieť. vieš že ti to povedala že je tehotná a si otcom tak to bolo jej rozhodnutie ale musí ti byť predsa jasné že nestojí o to aby si figurovala ko otec, nechce pripstiť testy dna, nechce aby si bol v rodnom liste dieťaťa uvedeného chce proste žiť svoj život s tým že ti to oznámila že má/čaká dieťa ale predsa nič od teba nečaká.
citujem ťa: "Ano, jsem pripaven a ochoten platit. Proc do toho vice zasahovat nechci, jsem uvedl jiz nekolikat v predchozich prispevkach. Presne jak pises, soud neupravuje jen placeni, ale i styk s ditetem. Takze bych mel pravo se s nim vidat, coz jeho matka nechce, chce mit novou rodinu s novym partnerem, coz chapu a je pro dite to nejlepsi. Navic pokud mi soud urci, ze ho mohu vidat jednou za 14dni, kde je napsano, ze to tak musi byt, ze se partneri nemohou dohodout jinak? " prečo chceš kaziť novú rodinu dohodnite sa že sa už nestretnete popraj je šťastie a žite si každý svoj život. 😉