Jak říct tchýni, že se budeme snažit o druhé miminko?

noskova
2. lis 2012

Ahoj holky,s manželem se budeme snažit ted od listopadu o druhe miminko,beru Depo proveru tak to nebude hned než otěhotním,počítam cca za pul roku až dva roky ... ale jednou to příjde. Jak to mam pak říct tchyni.jasny mel by to říct jeji syn/muj manžel ale on je nemluvny a tchyne se hned otočí na mě-jako viníka a přesně slyším její odpovědi ( proč tak po sobe ? No mohly jste počkat jako Verunka (její dcera) až po 30-tce. Zkazíte si život. Nemužete ted na dovoleny, A co práce a kariera ?..... MAM Z TOHO STRAŠNÝ POCIT !!!!

lliijjoonn
2. lis 2012

@noskova Hele, to je přesně jako bych slyšela tu mou - s čímkoliv, co uděláme. Ty přece musíš mít důvody, proč chceš mít děti takto po sobě, tak si za těmi důvody stůj. Klidně jí můžeš zdůraznit, že to bude tvé dítě a starat se o něj budeš ty a ne ona. Já totiž zjistila, že na tchýně se ani jinak nedá. sice už nás pomlouvá celá manželova rodina, ale navenek máme jako jediní klid. Držím pěsti a rozhodně ti to nezávidím.

noskova
autor
2. lis 2012

@lliijjoonn no díky 😀 ale jak ji znam tak že takhle s ní mluvit nebudu a zase me pošle do haje,u nas je nevyhoda že si tykáme a ona neni jedna z tech starejch tchyni,ale dost moderni,mlada a dost naivni- ona ma maturitu,ona delala mistrovou , mela 15 let potraviny a ted hlidani dětí,vis co,ona je proste nekdo !!! ☹ a to me stve !

noskova
autor
2. lis 2012

@lliijjoonn jo a bohatou dceru v anglii a jeji syn,ma jen mě , obyčejnou manželku, né žádnou bohatou cizinku !!!!!

lliijjoonn
2. lis 2012

@noskova No to snad ne :-/ Ta moje je naopak ze starého železa a jak jí člověk dá najevo, že si svůj život bude řídit sám, má klid, ale spíš nám do všeho kecá švagrová, co všechno ví, všechno zná.... A na tu jsem bohužel ještě řešení nenašla ☹ My si prostě jedeme po svém a manžel už sám uznal, že je jeho sestra dobytek (hodně mírně řečeno) a nebudem se prostě řídit tím, co chce ona. Máme vlastní život a když něco chceme, tak si to tak uděláme, ikdyž se to jí nelíbí. Nevím, jaký má tvůj manžel vztah s matkou, tak pak těžko soudit....

lliijjoonn
2. lis 2012

@noskova Jojo, to znám taky.... její syn má ,,jen" mě........

korcula
2. lis 2012

@noskova já bych si s tím nedělala hlavu..... za prvé jedno dítě už máte, takže stejně nikam moc nemůže a tak... klidně bych, když víš co bude říkat argumentovala, že to právě proto chcete za sebou aby sis to "odbyla" najendou, a pak jsme s oběma dětm auž mohli na dovolenou, ty zpátky do práce a tak, než být doma celou dobu s jedním a až se vyhrabe z toho na tyhle věci "omezujícího" věku, tak začínat znovu s miminkem... a za druhé je to vaše věc.... a ona bude nakonec ráda a třeba překvapí a vubec nebude proti.... u nás byl v rodině docela šok na všech stranách, když jsem byla těhotná 5 měsícu po porodu... ale přežili... a třetí détě nám všichni rozmlouvali... no a stejně jsou rádi že je máme😀

noskova
autor
2. lis 2012

@lliijjoonn ma takový vzath že se s ni prej nikdy nechce rozhadat ! .... jo je no,predstav si hodne hubenou moderne oblečenou zenskou,černy vlnity vlasy na mikado a namalovana,to je moje tchyne ... a kdezto ze je taky jeste "mlada" tak nam to chce ujasnovat , ze ona si vetsinou veeci prosla a my to delat nesmime,ale neuvedomuje si ze je jina doba a platy jsou uuuplne jiny . a švagrova moje ? Ona se v anglii stara o decka atak me keca i do me dcery ! Což nesnaším,napriklad jo ? Ja choditko nechtela,i moje dr rikala ze choditka jsou az kdyz dite samo chodi kolem nabytku , pac choditko je od toho aby naucilo rovnovahu,ne stani na nožžičkách.no a ta na me vyjekla že jsem teda blbá ! Což jsem na ni koukala jak trubka co si to dovoluje,no tchyne proste choditko s manzelem koupila a co ? Anetka mela nabeh na krivou pater a navic z nej 3 vypadla a jednou tak ze byla v nemocnici,tchyne si to choditko s mym vyslovnym zakazem pucila,dala do ni malou anetu a ta ji spadla hlavičkou na dlažbu !

noskova
autor
2. lis 2012

@korcula no ale ona nam už jednou řekla že druhe dite je zbytečnost a že jedno nam staci a na druhe se mame vykaslat ....

lliijjoonn
2. lis 2012

@noskova Tyjo čím dále to čtu, tím spíš se utvrzuji v tom, že takové vyvdané vztahy jsou nejhorší ☹ Já bych se s tím zkusila prostě předem nestresovat, soustřeď se na to, co už máš a na to, co mít chceš a jí pak prostě nezbude, než to NĚJAK překousnout... jako názor že je druhé dítě zbytečnost, za to bych jí snad dala přes hubu... omlouvám se za slovník, ale když má dítě sourozence, má to neskutečně mnoho výhod.... A nesnáším, když to někdo odsuzuje... jen proto, že jemu by se nechtělo utrácet za dvě !!!!

camelinka
2. lis 2012

@noskova jej teda tchyne bude pripad, ale ja bych to tak nehrotila (teda ja osobne bych to neresila vubec 😎 😅 ),ste snad vsichni dospeli a tchyni je po vas s prominutim prd 😅 😝 . Kecy ma kdekdo kvuli spouste veci,ale kdyz to jde jednim uchem tam a druhym ven, tak to zadnou skodu nenapacha 😉 😉 😎 😎

evaviki
2. lis 2012

@noskova no nechapem dve veci.. ak si nechcela choditko, naco si do neho davala malu????? sorry, ale bud proste poviem nie a nech sa tchyne postavi na hlavu, alebo s tym suhlasim a choditko pouzivam.. mne to niekto priniest, tak s nim vyrazim dvere.. a tri krat ti z neho vypadla????? ked vypadla prvy krat, to si ho este bola ochotna pouzivat?
a za druhe.. co je tchyni do toho, ci budete mat druhe teraz, alebo za 10rokov?? proste jej oznamis, ze si tehotna a hotovo.. Nechapem tvoj postoj k nej, zivy ta snad?? byvate u nej? si na nej nejakym sposobom zavisla?? predpokladam, ze nie, tak by som si do nicoho kecat nenechala..
sorry za tie otazniky, ale snazim sa tak vyjadrit rozhorenie 😀

berenika39
2. lis 2012

Jak jí to říct? Postavíš se proti ní, budeš jí koukat do očí a jasně stručně řekneš: budeme mít miminko. moc se na něj těšíme.
A odejdeš.
Ještě jsem neslyšela, že k tomu, aby se spojilo vajíčko a spermie je potřeba tchýně. Takže její věc to rozhodně není.

evaviki
2. lis 2012

@berenika39 😀 😀 😀

noskova
autor
2. lis 2012

@evaviki to je pravda no ... neživí me,nebydlim u nic atd .... takže mas pravdu,nene ja choditko nepouzivala,to tchyne bez dovoleni anebo manžel to zkusil . ja rozhodne ne,ja ho nechtela od zacatku,pouzila jsem ho prakrat jako krmici židličku,ma tam drzak na lahev a jine ale jinak nikdy nepouzivam .
@berenika39 jo tak to je dobře řečeno 😀

luvie
2. lis 2012

@noskova proč máš takové pocity už dopředu? to, jestli otěhotníš nebo ne je věc hlavně tvoje a manžela, takže pokud se nerozhoupe muž, můžeš klidně počkat, až to na tobě tchýně pozná 🙂 a co s tím pak nadělá??? A když znáš její argumenty, připrav se, zamluvte si dovolenou i s mimčem někde kam chcete jet, ukaž jí, jak é problémy čekají maimnky po 30, atd. Ale hlavně, žiješ svůj život a ne její!!!!

evaviki
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
noskova
autor
2. lis 2012

@luvie proc je mam dopředu ? no ja nevim asi se ji bojim 😀 nemam rada lidi co mi mluvi do života , ja sama to nedelam vubec nikomu a mavnu rukou,ale ona, no vim že řekne neco co me nebude prijemne a buudu brečet nebo nebudu vedet jak ji to vpalit a budu z toho dost spatna,už takhle jsem ji od svatby nevide a ani oto nestojim. vztah tedy nic moc,ale udelala si to sama ....

noskova
autor
2. lis 2012

@evaviki @evaviki no to nebyl jediny pripad bez meho dovoleni,ona ma doma psa-labradora a rekla jsem ze aneta,tehdy 8 mesicu nesmi k tomu psovi a najednou slysim strasnej plač.přibehnu tam co se deje a ona ji mela na klině,dala ji do ruky miček a učila ji hazet tomu psovi.samozřejmě pes je zbrklý a neudržel se,vystartoval po mičku a aneta ma jizvu jako hrom hned vedle oka !!!! hlavne ze to udelala pres muj zakaz ! ☹

luvie
2. lis 2012

@noskova myslím, že bch si na tvém místě rozmyslela, jestli mi za to opravdu stojí... abych se jí bála - co ti může udělat? děti ti nevezme, možná muže, jestli na ní lpí, ale snad má rád tebe víc... a kdyby se s tebou přestala "kamarádit"? nebyla by to spíš výhra? a jestli jsi od svatby neviděla, proč bys jí měla říkat že chcete druhé mimčo, nebo ho už čekáte? radši bych se podělila o tu radostnou novinu s lidma co o to stojí...
vím, že je to vlastně tvoje rodina a to je pak mnohem težší, ale probírala jsi svoje pocity i s mužem?

berenika39
2. lis 2012

@noskova to je strašně smutný, když se jeden dospělý člověk bojí jiného dospělého člověka. ale probůém je bohužel na obou stranách. zajde tam, kam jí dovolíš. může ti pomluvit neumytý okna, ale nemůže ti bránit v tom, abyste měli klapzubovu jedenáctku.
čeho přesně se bojíš? může nastat něco horšího, než že se urazí? ne. tak jí na rovinu, slušně, v klidu a bez nějakých výčitek řekni, že si nepřeješ, aby vám zasahovala do vašich rozhodnutí. připonen jí to, kdykoliv to poruší. pořád, jako gramofoonová deska, když se zasekne. ale když se jí bojíš, ona to pozná a zneužívá toho a bude to jen horší. postav jí, jsi stejný člověk jako ona, ne nikdo méněcenný.

noskova
autor
2. lis 2012

@luvie probirala a ten jen mlci ☹ ze prej pockame az se to stane a pak se uvidi a kdyztak odejdeme,ja ale nechci odejit jako nejaka ta co je zase v tom, ale ta co čeka jeji vnouče . no ona mi deti vzit nemuze. Nema duvod a manzel je se mnou

noskova
autor
2. lis 2012

@berenika39 čeho presne se bojim ... no to je práve ono,ze bude mit řeči a třeba si da na svou stranu manžela, da si na svou stranu jeho/jejich rodinu a ja budu ta spatna,co to udelala schvalne,že vlitla do jineho stavu aby nemosila do prace,nebo ja nevim,podle ni je dulezita kariera,ne nejake druhe miminko ....druhe miminko si muzeme udelat i ve 33 letech - ale ja to s delohou a vajecnikama nemam v poradku a ji to rikat nebudu,ze v tech letech je pravdepodobnost ze tyto organy uz mit nebudu

noskova
autor
2. lis 2012

@luvie a vlstne ani nevim proc by to delala kdyz druha rozmlouvala ze ne , ze nemame mit druhe

berenika39
2. lis 2012

@noskova kočko, ty si vůbec nejsi jistá sama sebou. tchyně je matka tvého muže a zaslouží si - v každém případě úctu a ohleduplnost. ale sakra neříkej mi, že její názor tě může jakkoliv ovlivnit. může tě nasrat, to ano, ale ty jsi máma, manželka, tvoje rodina je tvůj muž, tvoje dcera. ostatní jsou příbuzní, který sis nevybrala. když ti bude do všeho kecat tchýně, to pak může i kamarádka, tchán, strejda, bratranec a z tebe bude troska. trochu sebevědomí, ne? chcete mimčo? dáte to? máte bydlení, pár korun a spoustu lásky? tak nikomu nic neříkejte, udělejte si ho a pak ho ukažte pyšně světu. i tý tchýni bláznivý.

helcenka
2. lis 2012

@noskova - holka zlatá, proč se na tchýni nevybodneš? Podle toho, co píšeš, je to "echtbaba", která chce mít všechno pod kontrolou a u tebe moc dobře vycítila, že to sebevědomí trochu pokulhává a může s tebou "orat". A synáček je celý život pod vlivem takové matinky, tak dává raději ruce pryč a nechce se jí postavit, páč v tom musel celý život žít. Švagrovka se "pomamila" a syn se holt přizpůsobil.

Holka, chce to trochu zvednout sebevědomí a trvat na svém. A to tykání byla v tvém případě velká chyba. Možná taky vzhledem k věku (podle albíčka usuzuju, že jste hodně mladí), potřebuje prostě pořád někoho vychovávat a u tebe vycítila příležitost...

Prostě počkejte až se zadaří, po prvním trimestru jí to jednoduše oznamte a nezapomeňte jí připomenout, že to bylo rozhodnutí obou, a že nechcete slyšet žádné řeči, protože ONA na tom nemůže nic změnit.

A také je potřeba zapracovat na tvém a maželově sebevědomí... Nebudeš to mít s takovou tchýní v životě jednoduché, zatím to jsou "prkotiny", ale ona pak bude chtít rozhodovat o tom, kam VAŠE děti do školy, co budou nosit, jaké budou navštěvovat kroužky, takže na sobě zapracuj 😉 😉 😉

A začni určitě tam, že trvej na tom, že co ty nebo manžel zakážete nebo si nepřejete, aby dělala nebo třeba dávala dcerce, tak to bude muset akceptovat a podřídit se. Je to vaše dítě, ona už si roli matky splnila a teď má být v roli babičky (kterou zřejmě ještě nepřijala a stále se chová jako matka). Vy jste rodiče, vy máte za dítě zodpovědnost. Je potřeba jí to vysvětlit a opravdu na tom trvat a pokud poruší vámi daná "pravidla", tak jí to důkladně připomenout a znova vysvětlit, že prostě si to tak přejete a ona to musí respektovat...

weri1
2. lis 2012

taky nechápu, když se někdo bojí říct někomu něco .....ona se nebojí a ty se bát máš ? já od jisté doby mám tak trochu respekt,když říkám něco našim nebo tchýni,ale.....řeknu si....3,2,1 teď a mluvím...hlavu mi utrhnout nemůžou a mě se uleví

anetka1701
2. lis 2012

mrkni do diskuse "Jejich matky - tchýně" :oD myslím, že ti to hodně dá... A hlavně se sakra nestresuj ještě předtím, než vůbec počnete! Pak budeš takovej nervák, že se to ani nepovede... Tchýni hoď za hlavu a když tě bude štvát, mysli si něco o zadcích a pak jí se sladkym úsměvem řekni, že děkuješ za názor, ale stejně si myslíš, že tvoje řešení je lepší a budeš to dělat podle svého :o) Jsi matka od rodiny, jedinej skutečně zodpovědnej člověk za tvoje děti, takže se nežinýruj, když se ti něco nebude líbit se ozvat :o) Klidně si zařvi, zanadávej - vztahy ti to už asi víc pokazit nemůže, tak co... Třeba tchýně pochopí, že jsi dospělá samostatná žena a matka od rodiny a dá aspoň částečně pokoj :o)

kajalka
3. lis 2012

Nad tchýní si teď občas přemýšlím já. Jsem téměř v 8tt a nevím, jak a kdy jí to říct. Bojím se, že až do mě zas bude rejpat, proč nedělám to a ono, že to na ní zařvu. A když jí to řeknu někde v klidu, bude mít kecy jako "no to jste ještě mohli počkat" atd. Přitom je nám už skoro 30.
Já docela "noskovou" chápu, pokud je tchýně manipulant, a to ta moje je, a někdo má mírnou povahu, a to já mám, je to neuvěřitelně těžký se takovýmu člověku bránit. Protože veškerou vaší snahu o udržení si vlastního názoru otočí v tu ránu proti vám, jak jí nesmírně ubližujete a co že jste to za člověka, když ona, učiněnej anděl, vám chtěla jen pomoct. Je to neustálý balancování na tenký ploše. A strašně to vyčerpává. Zvlášť, pokud ona přesvědčí okolí o tom, jak vše myslí dobře a vy nevděčník jí děláte takovýhle příkoří.
Moc bych chtěla být tak od rány, že bych jí poslala do háje, jen by se za ní prášilo, ale taková nejsem. Ani můj muž není. Tak si občas přehrávám v hlavě různý varianty rozhovoru na téma moje těhotenství, abych na ní byla připravená. Protože dokáže tak seknout, že na ní čumim neschopná jakýkoliv reakce.

stavba
3. lis 2012

teda řeknu vám, vaše tchýně jsou teda případy. 😒 Ta moje nám naopak často připomínala, že ona v našich letech už měla děti dvě. 😀 Takže si nevyberete. Ale rozhodně by mě nenapadlo při snažení přemýšlet o tom, co na to moje tchýně. Naštěstí ta moje do takovýchto věcí nezasahuje. Nenechte se rozhodit. Je to váš život a je jen a jen na vás, jak si ho zařídíte. Hodně štěstí a pevných nervů. 😎

noskova
autor
3. lis 2012

@kajalka plne souhlasim .... ☹