Jak říct tchýni, že se budeme snažit o druhé miminko?

noskova
2. lis 2012

Ahoj holky,s manželem se budeme snažit ted od listopadu o druhe miminko,beru Depo proveru tak to nebude hned než otěhotním,počítam cca za pul roku až dva roky ... ale jednou to příjde. Jak to mam pak říct tchyni.jasny mel by to říct jeji syn/muj manžel ale on je nemluvny a tchyne se hned otočí na mě-jako viníka a přesně slyším její odpovědi ( proč tak po sobe ? No mohly jste počkat jako Verunka (její dcera) až po 30-tce. Zkazíte si život. Nemužete ted na dovoleny, A co práce a kariera ?..... MAM Z TOHO STRAŠNÝ POCIT !!!!

helcenka
3. lis 2012

Já chápu, že někdo není "od rány", to já taky nejsem. S tchýní mám takové nemastné neslané vztahy, ona má také tendence děti ne vychovávat, ale rozmazlovat, ale dost nezdravě a ještě k tomu mně za zády. Ale když synovi cpala a nosila čokoládu, přitom má alergii na kakao a ona to věděla, přitom si snad myslela, že jsme si to celé vymysleli, a že o alergii na kakao nikdy neslyšela a jak on bude vypadat, když ostatní děti jí jedí a on "nesmí". Takže jsem jí to prostě rázně řekla, nebyla jsem nijak neuctivá, ale rázná no a od té doby to tak dělám se vším, co se mi nelíbí. Třeba s tím, že nechala malýho venku jezdit na kole bez helmy, on pořád na zemi, ještě závodil se sestřenicí, jelikož se to teprve učil, jezdil jako bláze po nezpevněné cestě...... A prý jel jen kousek a nemohlo se mu nic stát...
Jo a o druhém těhotenství jsme jí řekli, když jsem byla ve 4. měsíci, koukala na nás jako z jara, protože si myslela, že zůstaneme jen u jednoho dítěte. Byla celá vyděšená, ale nakonec se vzpamatovala a je ráda.

llluckaaa
3. lis 2012

Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, tak možná budu někoho opakovat. Tchýně se vůbec neboj, na rozhodování o dítěti máte právo jen ty a tvůj manžel a dítě si udělejte, kdy uznáte za vhodné vy. Pak to tchýni prostě oznamte (řekneš: Čekáme dítě, narodí se v květnu, už se oba hrozně těšíme). A ať si pak tchýně pindá 😅 , co chce, kdyby to přeháněla, tak to neposlouchej a jdi klidně pryč. Její názor tě přece nemusí zajímat, jí do toho nic není, kolik, kdy a jak starých dětí budete mít 😉
Moje tchýně je taky kvítko. Než jsem otěhotněla poprvé, tak jsem každou návštěvu slyšela nějaké narážky o tom, kdy budem mít dítě. Pak jsem otěhotněla a o mimčo přišla. Příští víkend jsem byla tchýně, která to nevěděla, ona si mě vzala stranou a říkala, že už mi tikají biologické hodiny, že bych už konečně měla otěhotnět, no samozřejmě jsem se rozbrečela a brečela několik dalších hodin. Po oznámení druhého otěhotnění i po narození prvního dítěte měla radost, při oznámení třetího těhotenství se vyjádřila něco ve smyslu, jak je praktické mít dvě děti, kdyby jedno onemocnělo leukémií, tak mu může to druhé darovat kostní dřeň 😝 a že dvě děti jsou akorát. Až jí jednou oznámíme, že čekáme další dítě, tak jí asi klepne 😀

haniplanetka
30. led 2013

@llluckaaa cože??? To s tou leukémií je šílený! To bych se neudržela a něco jí od plic řekla!!! Tchýním se to oznamuje jako hotová věc, aˇt si kecají, co chtějí. Naši zase měli pindy kolem výběru jmen, ale absolutně jsme si do toho nenechali kecat a dobře jsme udělali.

maladama
30. led 2013

@llluckaaa a kdy jste jí to oznamovali? Jestli někdy nedávno, tak je asi doblbaná, protože před dvěma týdny cca byl na seznamu srdceryvný článek právě o tom, jak neplánovaný bratříček zachránil své starší sestře život, když byl jediným vhodným dárcem kostní dřeně - takže bych si tipla, že odtud vítr vane 🙂

maladama
30. led 2013

@llluckaaa jo teď koukám, že jsi to psala už v listopadu, tak to nic 🙂

llluckaaa
30. led 2013

@haniplanetka Tak moje tchýně je z určitého pohledu poněkud šílená 😀 Já už jsem se naučila nevyvádět, ona si do pusy vůbec nevidí a nějakou perlu řekne skoro pokaždé, když se vidíme. Když na ni jdu pak zhurta, tak se rozbrečí, začne se hrozně litovat a že nás teda nebude obtěžovat, nebude se nám vnucovat atd. atd.

lv
30. led 2013

neoznamovali jsme ani tchýni, ani mamce..obě si můžou ruky podat, protože po oznámení že jsem podruhé v tom spustily jak to neutáhnem finančně, jak je to nezodpovědný, jak v žádným případě..jako by do toho měly co mluvit, báby jedny 😎 nejsou nijak strašný, ale i tak mě to mrzelo...teď nad nejmenším vnoučátkem slintají láskou 😵

llluckaaa
30. led 2013

@maladama Já myslím, že ses docela trefila, ona ty svoje moudra čerpá hodně z časopisů nebo televize. Takže to nebyl seznam, ale třeba Ordinace v růžové zahradě nebo něco podobného.
Trošku mi to připomíná situaci, kdy jsem u nich jednou byla na návštěvě, procházím obývákem a ona na mě od televize říká: "No vidíš, ona to měla jako ty a taky umřela." nebo něco podobného. Pokud nechápete, co to znamená, tak to jste na tom stejně, jako jsem byla v tu chvíli já 😀 Protože mi nic nebylo a byla jsem zdravá. Abych zjistila, co se děje, dívala jsem se chvilku s ní na telku (šel Dr. Hause či něco podobného) a dověděla jsem se, jak je strašně nebezpečné nechávat si dělat piercing, že z toho chytne člověk zánět a umře 😝 Jó, moje tchýně je odborník na všechno 😀

pepibubu
31. led 2013

hlavně já vůbec netuším, proč jí takovouhle věc říkat, že se budete snažit..... něco jiného je, jí s ledovým klidem podat obrázek z ultrazvuku a říct jí: "Kolem tolikátého a tolikátého budete dvojnásobná babička." A na litanie proč tak brzo po sobě atd jí s ledovým klidem říct - protože jsme to tak chtěli.

adelka21
10. únor 2013

@noskova nevím, jestli to teda dobře chápu, jestli jde o oznámení těhotenství, nebo toho, že se budete snažit....Pokud jde o snažení, to je pouze a jen vaše věc, to bych teda rozhodně nikomu nic neříkala. Oznámení tehotenství - "čekáme v měsici xyz miminko, moc se na něj všichni těšíme" 😉

mijave
10. únor 2013

tchyni bych to vubec nerikala a az to prijde, tak uz s tim vubec nic neudela. Nema se smysl stresovat.

blahova_andrea
10. únor 2013

a proč by jste měli vůbec tchýni oznamovat, že se hodláte snažit? do toho jí nic není. až se zadaří, tak ji to ve 3.m oznamte jako hotovku a je to. je to váš život a vaše rozhodnutí jestli pojedete na dovolený apod. navíc vše se dá řešit. ona si své děti vychovala, svůj život prožila a pro vás má být opora, případně rádce a ne vám kecat do toho, kdy a kolik dětí budete mít.

terezzz_zl
20. bře 2014

No...základní chyba je něco vysvětlovat proč. Tím se dostáváte do pozice slabšího, který se brání a to není výhodná pozice. Milé, či spíše nemilé, tchýni, bych řekla: čekáme druhé dítě, případně kdy se má narodit. Kdyby začala proč, co a jak, kariéra a dovolená a bla bla bla, tak odpověď zní: protože jsme to tak chtěli, každá konstelace dětí, věku atd má své výhody a my jsme to tak prostě chtěli. Hotovo, tečka, konec, vyřešeno, žádné další diskuze. Když to budete opakovat pořád dokola dostatečně dlouho, tak by ji to mělo přejít. Hodně štěstí, klidu a pohody 🙂

laurital
20. bře 2014

Pokud nebydlite u tchyne v jejim obyvaku a za jeji tak ji do toho nic neni.
Takze bych koupila lahev, zasla za tchyni a rekla ji neco v tom smyslu:" Maminko dejte si panaka, me ted ceka minimalne devet mesicu abstinence."

janinek
20. bře 2014

Nevim, zda chapu dotaz, ty ji chces rikat, ze se snazite? Ona vam k Tomu musi svitit, ze to ma vedet?

monikabie
20. bře 2014

Nevidím jediný důvod proč jí o tom říkat. Snad je to Vaše věc. Já

terezzz_zl
20. bře 2014

O snažení bych jí neříkala vůbec nic, je to vaše intimní věc. 😉

elvira
20. bře 2014

To je mi odpověď tchýni nic neříkat... 😀 Tchýně musí v každé situaci vědět všechno. 😀
PS: samozřejmě je to legrace... 🙂

marecekavendulka
20. bře 2014

@noskova tchyně asi nic moc že? máte svůj život,jestli má potřebu do něčího života vrtat,ať vystuduje psychoanalýzu nebo tak něco..že jí to vřele doporučuju.

sarriku
20. bře 2014

Nevidím důvod proč jí to říkat. Zaprvé ani nejseš zatím těhotná, takže pro vás ani pro ni se nic nemění a zadruhé, zkus si představit, že echtbaba tchyně to všude rozkecá, že seš neplodná, když vám to nejde a pořád se bude vyptávat jestli už a že už má vybrané i jméno.
To, jestli jí to říct, tím se zabývej až budeš těhotná a bude ti pomalu lézt bříško, jinak to tchyně vědět nemusí, však se živíte sami ne, její názor přece vědět nepotřebujete.

berenika39
20. bře 2014

zakladatelka to psala před několika lety...jen aby další příspěvky nečekaly odezvvu 😀 😀 😀

marecekavendulka
20. bře 2014
berenika39
20. bře 2014

@marecekavendulka no pod dotazem je datum....

marecekavendulka
20. bře 2014

@berenika39 jo,ted sem si všimla..tak to už maj nejspíš zaděláno a snad i porozeno..

jenies
25. kvě 2014

@noskova tchýni bych nic dopředu neříkala - je jí prd po tom , že chcete druhé dítě . A až se to povede, je jí houby po tom, proč jste se rozhodli pořídit druhé dítě právě teď.. A pokud bude mít nějaké komentáře k načasování nebo něčemu jinému, zeptala bych se jí, jestli to znamená změnu pro vás nebo pro ni, že to tak vehementně komentuje.

terezapetrova
25. kvě 2014

Myslim, ze vseobecne pokud k tomu nejsou opravdu nejake duvody /i když ted si nedovedu představit jake/ je blbost zde mimo konika ci jiné podobne weby komukoliv rikat dopředu, ze se budu snazit o mimi. Az to nepujde a ja budu porad poslouchat jestli uz.. tak to bude akorát na skodu.. a nebo uz v tom budu cca 1. trimestr všichni budou gratulovat a pak se nedej boze něco "po" a pak budou vsichni litovat... To myslim není uplne dobře 😉

zenazaba
25. kvě 2014

Po prvé, trojročný rozdiel medzi deťmi je "hneď po sebe" ? a po druhé, vy si potrebujete pýtať súhlas od svokry, aby ste mohli mať decko?

suzief
25. kvě 2014

Vy s ní bydlíte, že tohle řešíš? Pokud ne, tak bych si s tím hlavu nelámala, je to vaše věc. Pokud ano, tak jí to říct hned a rovnou, že na její nevhodné poznámky nejsi zvědavá a hotovo.

martinahost
25. kvě 2014

Ahojte, aj my sa od srpna chceme snažit o miminko a tiež to u nás ešte nikto nevie a dozvedia sa to až ked budem tehotná. U nás mi do toho viac bude kecat vlastna máma a segra než tchýne. Ked sme sa bavili že určite chceme dve detičky, alebo ked sa nás niekto spýtal kedy budeme mať druhé, tak začala, " netreba im druhé" "stačí im jedno" a poobne, viete čo normálne to vo mne vrelo ,ale bola som ticho... Už raz som sa dala ovplyvnit sestrou a mamou, chceli sme druhé tak aby som naviazala na prvu rodičovsku, nemala som prácu, miminko sme chceli, tak sme si povedali že to aspoň posunieme o 3 roky. Ked som to povedala mame, tak do mna začali hučat, že nech si to rozmyslím, že čo tým vyriešim, nech počkáme kým nebude mat mala 6 rokov,netreba nám druhé atd. No nakoniec sme sa na to vykašľali a teraz to ľutujem.. Keď som otehotnela s dcérkou a vydala som sa, tak som mala 24 rokov a manžel 28 a asi pred rokom sa ma sestra spýtala či to neľutujem, a že o čo by som prišla keby sme mali prvé miminko až keby som mala 30... Po pravdě, nikdy som nechcela mimčo až v 30 a do 30 chceme stihnut druhé, ale všetci sa to dozvedia až keď budem tehotná....

milada2
25. kvě 2014

@jenies
@zenazaba
@suzief Holky, ta diskuze je roky stará a zakladatelka už má určitě vyřešeno 😉