Jak se "pojistit"? Svatbu nechce úvěr máme, dítě plánujeme...

biedronca
19. srp 2018

Potrebuji radu, jak se zachovat, s čím počítat, co delat?
Je mi 28 let, príteli 29. Jsme spolu 9 let. Po 5 letech jsme spolu začali žít (podnájem) a 2 roky pozdeji si koupili družstevní byt a celý ho zrekonstruovali.
Abychom dostali uvěr (nemeli jsme stavebko,ani nasporeno) musel byt prítel (větší příjem) "zadatel" a já "spolužadatel" (společné příjmy posuzovali). Dohromady s uroky to je 750tis.
Jenže... na smlouvě,na druzstvu můze být jen "jeden" majitel, coz je přítel. Takze já mam sice na krku š uvěr,a kdyz to prezenu, přítel mě můze z bytu vykopnout, a ja nebudu mít ani byt,a jen sílené dluhy,které jako spoluzadatel MUSÍM splácet dalších 20 let.
Rok a půl se snazíme o miminko. Zatím dva potraty, resíme vse v CARU uz. Ceká me kolotoč vysetrení, proč se to opakuje.
Kdyz jsem se začali snazit, rekl mi ze si ho ale musím vzít, měli bychom být kompletí rodina (má tento vzor od svých rodičů), stejné příjmení.
Za rok a půl ale zjistil a prehodnotil kolik taková svatba stojí a kdyz je první ,ma být porádná,dle jeho slov, jenze 100tis navíc nemáme. Pry az jednou budou peníze navíc (kdy, kdyz planujeme díte?!) pak si mě vezme, ted je to pro něj uz nepodstané, kus papíru. Ze radeji tech 100tis dá do koupi auta, které nemáme, dle jeho slov. Jelikoz jeho rodiče mají auta 2, my vlastne mame auto jejich kdykoliv k dispozici,a vyuzívame ho.
A ted mi poradte jak se zaopatřít, ? Splacím něco, co "není moje". Vzít si mě z fin. důvodu nechce (pak bychom na druzstve mohli jako manzelé být spolu zapsáni!!), dítě planujeme...
Jde sepsat nějakou smlouvu? jak se to resí v budnoucnu?

biedronka10
20. lis 2018

@journals no poradny cecky by nebyly na skodu. I po ukonceni kojeni mam hrudnik jako fotbalove hriste 😃 to je sila cestiny bez diakritiky

kacenka1111
20. lis 2018

@priefi pomohl by google a zadat slovo karma🙂

sudylichozrout
20. lis 2018

@biedronca vis, nad cim premyslim? Proc si chces vzit moci mermo muze, ktery je jiny nez ty a ma jine priority? Omlouvam se, ale mam z toho pocit, ze on se zenit nechce, ty to v koutku duse vis, ale tlacis, abys ho zlomila a sobe neco dokazala. Ale co si dokazujes? Proc na svatbe s nim tak lpis? Prijde mi to az patologicky a je to cesta do pekel. Necekej, ze se vezmete a vsechny vase stavajici problemy (kterych je az az) budou tatam. Naopak, budou vetsi, protoze on vleze do chomoutu, i kdyz puvodne nechtel. Bude ti to asi davat znat. A ne malo. Jak chcete v tomhle podivnem vztahu, ktery je plny stretu priorit, dobre a jednotne vychovavat dite?
Proc se na to nevybodnete, zijte na hromadce. Nebo nezijte spolu vubec, evidentne mate fakt kazdy uplne jine predstavy.
Tohle neni na svatbu, ale spis na rozchod. Nebo alespon na zruseni svatby...

priefi
20. lis 2018

@kacenka1111 tak ja vim, co je karma 😉 ale to o tech 9ti letech ve vztahu slysim prvne

calvac
20. lis 2018

@biedronca Holka,ja se obavam,ze jste kazdy opravdu jinde. Muj nazor je,ze ten vztah prilis nema smysl. V tom to je. Ty sveho pritele sice mozna do neceho natlacis,ale nebude to mit vubec zadny smysl ani pro tebe,ani pro vasi budoucnost. Nezmenis ho,to je realita. A souhlasim s temi,co pisou,ze si jen namlouvas,ze se nejak budete schopni domluvit. Je mi to lito.

biedronca
autor
21. lis 2018

@sudylichozrout To jsem mu uz vcera rekla, ze se vdavat s nim nechci.
Domluvila jsem se s nim,at si tu motorku koupi, at si vezme vsechny jeho peníze ze svých presčasů a odměn. A pak se uz nebude šetřit na nic (původně to byla svatba).

marcelka287
Autor odpověď smazal
Zobraz
vineta
21. lis 2018

@biedronca Nechápu teď moc, co z toho tedy vyplynulo? Jak to vzal, jak to vlastně myslíš ty...
Už jsem ti to tu někde asi i psala, mně se ten postup moc nelíbí ani od tebe... Jasně, svatba a vyřešení financí je po tolika letech legitimní požadavek... Ale tys na něj podle všeho nastoupila vcelku tvrdě a zhurta, po letech neřešení najednou sázíš de facto ultimáta, chybí mi v tom i z tvé strany vlastně jakýkoliv láskyplný postoj, ani se pak moc nedivím, že on odkýve vše, aby měl klid (popř tě neztratil) a přitom hledí, jak si v tom zachovat vlastní prostor. Takže podle mě ta zalkladní otázka je, jestli ho vůbec ještě miluješ, a jestli on miluje tebe. A nemyslím to nijak romanticky..