Jak se rozhodnout mezi dvěma muži

cau
24. čer 2019
Ahoj, předem upozorňuji, že nechci rozpoutat vášnivou diskuzi - pouze prosím o váš názor či radu..

S přítelem jsem spolu 5,5 roku, loni na podzim jsem byla požádána o ruku. Koncem roku jsem si začala více dopisovat s dlouholetým kamarádem..nejdřív jenom tak o hloupostech, postupem času to mezi námi začalo jiskřit, ale nebrala jsem to nijak vážně. Přítel o psaní věděl, samozřejmě žárlil. To vygradovala na jedné akci, kdy přítel kamarádovi řekl, že o všem ví a nepřeje si abychom si psali. To nás ale bohužel nijak nezastavilo a táhlo nás to k sobě ještě víc. Na začátku roku jsme se spolu s "kamarádem" vyspali. Nemůžu se vymlouvat na opilost nebo tak, oba jsme to tak chtěli. Mám od té doby sice šílené výčitky, ale na druhou stranu to nějak nemůžu ukončit - to je oboustranné. Přítel o tomto ví - nejprve se chtěl odstěhovat a vše ukončit, což chápu, ale nyní to nějak sklouzlo do starých kolejí a říkáme si co s tím dál..

Přítel je strašně férový a hodný člověk, udělal by pro mě všechno, často mi to říká, vyznává lásku, nosí kytky, kupuje maličkosti. I přes to co se stalo. Moje rodina snad taky nemůže mít nikoho radši, i to mu často říkají. Máme koupený pozemek na kterém jsme chtěli letos stavět, společné auto, účet, bydlení, plánovali jsme děti..

Na druhou stranu kamarád - samozřejmě ze začátku bylo všechno růžové - nejspíš jsem se do někoho vážně zamilovala. Ale ono je to takhle i dál, rozumíme si ještě víc. Ještě párkrát jsme se sešli, několikrát mi řekl že mě miluje, chtěl by být se mnou a udělá pro to všechno..počká až vše vyřeším.

Ještě řeknu, že jsem vždycky byla člověk, který nesnáší nevěru a nikdy bych jít nejspíš neodpustila. A nikdy dříve bych kvůli pobláznění nezničila vztah.

S přítelem je to mezi námi logicky teď chladnější - máme dny kdy je nám dobře a říkáme si že to spolu prostě zvládneme a budeme pokračovat v tom co jsme začali. A na druhou stranu i dny kdy bychom to oba nejradši ukončili.

Teď k věci - já už vážně teď ten skoro půlrok nevím co si mám počít - přítele mám moc ráda, už kvůli tomu co jsme zažili, plánovali. Ale na druhou stranu od "kamaráda" se nějak nedokážu odpoutat, pořád si píšeme a scházíme se, je nám spolu dobře. Ale musím to už nějak rozseknout, takže už dál žít nechci. Je to nefér vůči oběma.

Všem děkuji za přečtení i případné rady! 🙂
nikolaamiminko
24. čer 2019
Ahoj, rozhodnuti je jen na tobe, kazdopadne “zamilovanost” casem prejde i u toho kamarada, a za 5 let s nim muzes resit to same s dalsim novym kamaradem, s kterym bude vse zas vzrusujici a nove...
jitulka87
24. čer 2019
Tezko radit...je otazka, kdybys vazne chtela zustat v nynejsim vztahu, zda bys dokazala nadobro ukoncit veskery kontakt s kamaradem (to je hodne dulezity) a taky, jestli by mezi vami s partnerem byla i nadale duvera...ted o tebe bojuje...ale vim, ze to prijde...az pujdes nekdy sama ven, nebo ti v noci pipne tel, bude ti verit, ze to neni zase TEN...na druhou stranu...co ten druhy...nemalujes si to jen, jaky je ve skutecnosti. Covek ktery o nekoho usiluje, se vzdy projevuje jen v tom dobrem svetle...ale rozhodnuti za tebe nikdo neudela. Tvoji situaci ti nezavidim...
cau
autor
24. čer 2019
@nikolaamiminko
@jitulka87
No právě..to nevím jak by to s kamarádem fungovala třeba ve vztahu..asi právě proto se bojím udělat ten krok a být s ním a všechno ostatní zahodit..i když teď myslím, že by to klapalo..znám ho dlouho a choval se takhle hezky ještě než jsme se takhle sblížili...
fandysek_1
24. čer 2019
@cau rozejít se a ujasnit si vše co chceš. Když to takhle potáhnete ve 3 bude to o ničem. Je dost možné, že současný přítel te, už chtít nebude zpět a ty jednou budeš litovat. My se rozešli a vrátili se. Problém měl můj nyní, už manžel.
krucis
24. čer 2019
No zkus si sepsat všechny pro a proti na papír. Také je nutné si uvědomit co máte společného a jak vidíte nebo byste viděli společnou budoucnost. Kamarád se může jevit teď jako lepší už jen pro to, že je to někdo nový a jsi zamilovaná (hormony pracují). Rozhodně st i myslím, že ať se rozhodneš pro jednoho z nich, musíš se smířit s tím, že toho druhého budeš muset přestat vy vídat. Pokud by ses rozhodla pro současného přítele možná by bylo dobré oživení vztahu nějakou romantickou dovolenou. Možná se z vašeho vztahu jen vytratila vášeň, která by se dala opět zážehnout, tu pak hledáš jinde. Na vztahu se musí pracovat aby se nestal stereotypem a nudou.
elis16
24. čer 2019
ona tu bude sázka do loterie, at se rozhodneš jakkoliv.
Já bývalého opustila po 7 letech vztahu a půl roku společného bydlení. Ale je pravda, že už chvíli jsrm cítila, te to není ten pravý pro život, i když byl vždy milý, pozorný a hodný. No objevil se nynější přítel a já do toho šla po hlavě. Po měsíci schůzek jsem od bývalého odešla a nelituji. Ted jsme s novým přítelem pět let spolu a čekáme druhého mimčo. Ale je mi jasné, že to tak dopadnout nemuselo. Člověk to dopředu nikdy neví.
Ale pokud se rozhodneš zůstat se současným přítelem, tak s kamarádem nejlíp přerušit veškerý kontakt
pipi_puncocha
24. čer 2019
Byla jsem v podobné situaci, až na to, že v mém případě to zůstalo bez fyzična. V té době jsem byla s přítelem taky 5let, samozřejmě to "nové," bylo velmi lákavé. Přemýšlela jsem taky relativně dlouho, nakonec jsem se rozhodla zůstat, protože s mým teď už manželem si opravdu skvěle sedíme a jsme kompatibilní dejme tomu na 90%, ten nový měl těch přitažlivých 10% co mému muži schází, ale problém je aby se časem neukázalo, že má jen těch 10%.... každopádně u nás to jsou už 4roky a já jsem nesmírně ráda, že jsme to tehdy ustáli.

Moc držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv, určitě nelze mít oboje a čím déle se to natahuje, tím to ničí všechny zúčastněné.
sudylichozrout
24. čer 2019
@cau tezka rada, ale osobne bych asi zustala s pritelem a kamarada bych pustila k vode. Pritel te asi musi hodne milovat, kdyz je ochoten ti vsrchno odpustit a chce s tebou i tak byt. Prijde mi, ze kdyby ses s partnerem rozesla, zahodis vse, co jste budovali. A nezapimen, ze to trva dlouho. Az opadne poblazneni z kamarada, mize byt pad do reality hodne bolavy a uz nebude cesty zpet. Uz jsem to psala jinde, mam kolem sebe dva podobne pripady. V jednom po odezneni zamilovanosti zbyl pevny vztah a bylo dobre, ze se ta dana rozesla predtim se svym dlouholetym partnerem, jednou to nevyslo. Ta slecna je ted sama s detmi a lituje dne, kdy se rozhodla odejit k milenci. Jeji ex ma novou rodinu a uz nema zajem, snazil se o ni asi rok, ale pak uz to vzdal. A kratce na to ona zjistila, ze milenec neni to prave orechove. Mozna ji v tom prohledniti pomohlo i to, ze uz to ex vzdal. To vis, kdyz sr o tebe pretahuji dva chlapi, je to do jiste miry fajn a clovek to muze hrat na obe strany. Oba jsou pripraveni na tve ano a cekaji na nej. Kdyz jeden prestanr cekat a jde si po svem, hra skoncila. Clovek pak zacne na veci nahlizet nezkreslenym pohledem a vidi najednou, co si nadrobil.
Tak abys nedopadla stejne.
tulikiss
24. čer 2019
vzhledem k tomu, ze si to ani za pul roku, ani kdyz to pritel vi, nedokazala utnout, tak bych se s pritelem rozesla. jak pises je to hodny a ferovy clovek a nezaslouzi si aby si s nim takhle zametala a hrala to na obe strany. navic pokud jsi byla schopna byt naprosto s cistou hlavou (ne pod vlivem alkoholu) neverna, tak ti ocividne vztah se soucasnym pritelem nevyhovuje. lide ve spokojenych vztazich nejsou neverni.
laka_lacenda
24. čer 2019
Můj osobní pohled (nemusí platit vždy): pokud pp nějaké době nevíš, jestli zůstat s přítelem nebo odejít ke kamarádovi = ukonči úplně vše s kamarádem a zůstaň s přítelem. Já odešla od manžela, byli jsme spolu dohromady skoro 10 let, ale tam už byly problémy dlouho a hlubší. A když jsem potkala současného přítele, poměrně brzo mi bylo jasný, že to je ON a odešla jsem, rozvedla jsem se, odstěhovala jsem se do jiné země...Protože jsem si byla jistá. 😉 Kdybych nebyla, nedělala bych to.
ah1234
24. čer 2019
Dam ti radu z pohladu cloveka, ktory cely zivot skace z jedneho vztahu do druheho - tak spokojnost nenajdes. Ak mas priatela opustit, urob to kvoli sebe, daj si na cas od oboch pauzu a casom uvidis. Presunut sa od jedneho chlapa k druhemu ti da len to, ze sa o 5 rokov budes chciet zase k niekomu presunut. Ver mi, dobre to poznam, robila som to a robim cely zivot (a teraz nemyslim fyzicku neveru)..
jednaholkaa
24. čer 2019
Podle me pokud mas takoveho “kamarada”, tak tvuj vztah s pritelem uz je mrtvy. Takze s tim bych se rozesla a pak se uvidi dal co tady ten novy.. to muze vyjit a nebo taky nemusi.
zelnahlava
24. čer 2019
Asi bys měla přítele pustit k vodě, pokud si nejsi jistá s kým chceš být, přijde mi vůči němu nefér to táhnout dál. Ale jasně, je to na tobě.
biedronka10
24. čer 2019
Muj osobni nazor tedy je, ze by jsi mela opustit pritele a prestat z neho delat tak oslika, protoze takvyto podraz si nezaslouzi. Dej mu sanci najit si zenskou, ktera si ho bude vazit natolik, ze mu tohle neudela a neuvadej ho dal do ponizeni... Treba opravdu mas mit stesti se svym kamaradem a cesta s nynejsim partnerem se konci. Nechci te moralizovat, ale kdyz si se vrhla do tenkeho ledu, mela by jsi mit i koule na to slapnout do nejistoty. Hodne stesti
odula
24. čer 2019
@cau mno po všech zkušenostech co mám bych se vys*ala na zamilovanost a jestli tě to k někomu táhne , a rozhodla bych se podle charakteru. S kým si vyhovujete povahove , koho si můžeš víc vážit a vis proč. Protože za 10 let ti bude chemie a hormony úplně na dvě věci a co se bude počítat je, jakej je kdo člověk a jaky má kvality. A garantuju ti že sexuální přitažlivost ti stabilní vztah nezaručí. Zato lidský hluboký kvality můžou způsobit i to že se člověk i po 10 letech do partnera znovu nebo ještě víc "zamiluje". Až totiž půjde o rutinu, nemoc, děti, vychovu, krizí v rodině....Možná to zní cynicky - ale nerozhoduj se hlavne podle toho s kým tě víc simra v brichu... jo a jak psala @biedronka10 - už kvůli současnýmu partnerovi se rozhodni. At uz to bude jakkoliv. Musí to být pro něj fakt masakr.
bayt
24. čer 2019
@cau Popravdě mě dost zarazilo, že přítel "to ví". To jsi mu řekla ty nebo jak se to dozvěděl?

Jinak ti asi nikdo neporadí, jestli A nebo B. Já mám dokonce zkušenost, že to je kolikrát C. Z toho, co píšeš, to na mě působí spíš tak, že jsi nakloněná kamarádovi. Ale nepíšeš, jaká negativa/pozitiva vidíš na přítelovi, jaká dokážeš vidět na tom kamarádovi atd. Každopádně pokud tě to ještě půl roku takto drží, i poté, co jste se spolu s kamarádem vyspali a ty jsi měla výčitky, tak si nedovedu představit, jak bys to chtěla dál táhnout se současným přítelem. Přijde mi, že už jen tím, co jsi napsala, je váš vztah skoro na bodě nula a rozhodně by potřeboval HODNĚ práce, abyste tohle dali zase dohromady. Tohle není jednorázová nevěra, kterou dělají kolikrát i dost zamilovaní lidé....

Jinak si dej pozor na to, že z tebe mluví rozvášněné hormony, takže rozum je trochu v pozadí. Zaručuju, že za patnáct let a s dětmi budeš věci vidět taky trochu jinak. Vášeň opadne a ty budeš potřebovat vedle sebe především parťáka, který vás dokáže zajistit a se kterým budete mít naprostou vzájemnou důvěru. Někoho, na koho bude spoleh a kdo bude mít výdrž.
lastovenka
24. čer 2019
@cau Já fandím příteli! Ustojte to! Držím palce!
biedronka10
24. čer 2019
@odula moje rec
bucifalek_just
24. čer 2019
@cau Na tvým místě bych se s přítelem rozešla a dopřála mu, ať si najde někoho, kdo ho nebude podvádět a bude si ho vážit a s kým bude opravdu šťastný. Protože ty si ho evidentně nevážíš, když si to s kamarádem nedokázala ukončit. Dřív nebo později se stejnak rozejdete, tak to udělej hned a nech ho, ať je šťastný. Chudák chlap.
lajla
25. čer 2019
Běžte na měsíc od obou, dejte si oddech, nepište, nekomunikujte..
Ale upřímně, málokterý chlap odpustí nevěru, kór když to ještě takto trvá dál...už je to pokazeny vztah, a myslím si že dříve nebo později to na Vás stejně vyhrkne
ivuska1986
25. čer 2019
@cau Ahojky, odpověz si na otázku, který z nich by Ti strašně moc chyběl, když by v tvém životě už nikdy nebyl? Byla jsem v podobné situaci, bez nevěry, ale po osmiletém vztahů jsme se do sebe zamilovali s kamarádem, se kterým jsem sdílela všechny radosti, starosti všedního dne, smáli jsme se spolu, důvěřovali jsme si, navzájem se ochraňovali, podporovali. Věděla jsem, že když bych ho ztratila a přestal by být v mém životě i jako přítel, strašně by mi chyběl. Další rada, zkus si vedle chlapů představit jinou ženu, u koho Ti to bude lámat srdce, další bod pro něj. A pak představ si, s kým chceš sdílet budoucnost, společně stárnout, o koho z nich se můžeš opřít až ti na mateřský začne hrabat že ztráty sociálního kontaktu, dítě bude furt řvát, ty všeho budeš mít plný zuby, kdo bude ten, který pribehne a postará se o vás oba? Zamilovanost opadne, ale přátelství a touha po společných věcech málokdy

Sem začni psát odpověď...

Odešli