Jak se rozhoupat k rozchodu s manželem?

aviaticka
25. led 2008

ahoj holky...

tak mi poradte...vlece se to uz 2roky...zacalo to tim,ze me manzel podvedl, pak jsem za nej zaplatila dluhy - velkou castku, po vsem jsem byla tak zranena a byl to boj,on sliboval hory doly...v tehu me napadnul no a nedavno utratil behem jednoho vecera za chlast asi 20000.-Kc a taky mi to utajil,nahodou jsem mu na to dnes prisla, priznal,rekl,ze se bal mi to rict,ze nevedel jak na to...atd,znate to...

ja jsem se hlavne z te nevery a vubec ze vseho,co mi vyvedl,jak mi lhal,atd vzpamatovavala asi 2roky. neni tomu jeste mesic zpet,co jsem mu rekla, ze mi s nim zase zacina byt hezky,jelikoz se i snazil...no a ted tohle...ja uz ani nemam slov, mozna se jen bojim toho rozhodujiciho kroku...nemam se komu sverit,tak se sveruju vam, vas je tu habadej 😕

unka7
25. led 2008

Ahoj,

je to smutný, ale těžko radit. To musíš vědět ty, co je pro Vás nejlepší, ale pokud tě napadnul, tak bych se nerozmýšlela a šla od něj. Máš kam jít?

dadulka19
25. led 2008

aviaticka,musíš si zvážiť,či chceš žiť takto(chlap sa nezmení,aj ked sľubuje),alebo si zariadiš život bez neho a budeš šťastná..... 😉 ...

yonanevi
25. led 2008

aviaticka moja rada, ja by som to asi robila radikalne---- prec stakym chlapom radsej byt sama a stastna ako takto zit, vsetko je tazke ale da sa to zvladnut, ale je to na tebe 😉

wladka
25. led 2008

aviaticka ☹ .ojoj.. minuly tyzden som sa rozviedla s ex.. podobne problemy.. my sme rok spolu nezili, sluboval zmenu.. dala som mu sancu a nie jednu a nic, nevyuzil ich.. naozaj, viem jak to boli, ja som sa nenormalne trapila.. nevedela som si to predstavit bez neho..malinka mala 2tyzdne ked to vsetko zacalo.. to bolo velice tazke obdobie..

sice ma nepodvadzal od zaciatku, len mal ulety, vylety, peniazky-podobne jak tvoj minal jak velky gazda.. ale rodinu zabezpecit nula bodov 😠 😒 .. a ani doteraz neplati vyzivne..

kazdopadne si to zvaz, je mi ta luto, este len pride tazke obdobie, len to treba vydrzat..bude dobre.. 😉 .. a prajem ti, nech sa rozhodnes akokolvek, vela stastia !!! a pevne nervy 😉

ria80
25. led 2008

Ahoj.Ja se chystam podat zadost o rozvod pristi tyden.Uz to nejde dal.Ale my jsme meli trosku jine problemy nez neveru.Konecne jsem se rozhodla,doufam,ze to opravdu udelam,je to pro me taky velice tezke.Porad jsem verila a doufala,ze to bude konecne takovy,jaky ma byt,ale doufala jsem zbytecne.
Porad sliboval a slibuje,i kdyz uz spolu nezijeme.Vedel,ze je ve zkusebni dobe,ale nebral to vazne.Zaclo to uz v tehu.Chlap se fakt nezmeni.
Co bylo podobne,byly ty dluhy,zadna snaha zabezpecit rodinu..
I ted se porad ohani svyma otcoskyma pravama,ale ze by na dite neco dal,to nehrozi.Neuvedomuje si,ze k pravum patri take povinnosti.
Trvalo mi dost dlouho,nez jsem pochopila,ze se opravdu nezmeni acekat nema smysl.
Vyhrozuje sebevrazdou,kdyz ho opustim.Hazi na me vinu nejen za nase nepovedeny manzelstvi,ale i za svuj nepovedeny zivot.

Muzes porad cekat,ale jednou se probudis a budes vedet,ze se nemusis trapit cely zivot,ze je to jen na tobe... A to ti doda silu to resit.Musi to v tobe uzrat.
Ale moje rada,napis si napapir klady a zapory vaseho manzelstvi a uvidis.Kdyz budes citit,ze ti to vic bere nez dava,pryc od nej.

Wladka:bylo to hrozny,ten rozvod?Taky mas dite.A ja se toho hrozne bojim,on se nebude chtit vzdat.Bojimse,co vsechno tam budu muset probirat.Trvalo to dlouho?

gedren
25. led 2008

Ja bych si zase sepsala na papir vsechny ty technicky zalezitosti, bydleni, finance, spolecnej majetek, proste abys vedela, co vsechno musis jak resit...tohle je mozna to, co Te odrazuje a ceho se bojis, ale kdyz si to usporadas, tak zjistis, ze to zas takova veda nebude. Ze mas chlapa kopnout do zadku, to Ti rikat nebudu, to vis nastesti sama 🙂

wladka
25. led 2008

ria, vcelku v pohode.. budu chciet vsetko.. pytali sa, ako dlho sme sa poznali pred svadbou, preco sme sa vzali, kedy zacali problemy, ci sme to skusali znovu, ako dlho spolu nezijeme, aj intimne.. atd.. sudci su vacsinou na strane matky, nemyslim, ze by mal sancu.. mozno bdue na teba vyhukovat,ale nedaj sa.. a na sude povedz, ze je nezodpovedny, a uved kludne aj priklad.. 😉 bars aj dlhy, ulety atd..aj to je nezodpovednost..

odporucam do jedneho papierika dat: Ziadost o rozvod manzelstva a upravu prav a povinnosti voci maloletej.. my sme rozvod a vyzivne zmakli v jeden den, trvalo to cca 40min.. a BSM sme neriesili, bo sme spolu nic nevlastnili..

emka mala 4mes, ked som ho vyhodila z domu, a nie 1x.. predtym ked mala 2tyzdne som ho vyrazila tiez, ale vzdy sa vratil.. aj potom este 2x.. po 3 dnoch bol napsat.. ale vrchol bolo ked mala 4 mes, vtedy som sa zatala, aj ked mi bolo horko, velmi tazko.. ale nepustila som si ho.. som si povedala, ze pokial neuvidim snahu, nema sancu..a doteraz ju nevidim.. on sa o nas celkovo nezaujimal, tak som sa ani nebala ze by si na nu narokoval.. to by narusilo nedajboze tu jeho slobodu!! 😠 .. on je v tomto sebec.. 😒

a ten rozvod, je to trosku na city.. ale ja som sa naozaj nedala.. 😒 bo mi asi 5min pred tym nez sme sli, prosikal, ze nech to nerobim.. ze sa zmenil atd. ale ja mu uz neverim, v tom je ten problem.. 😒 ..

dadulka19
26. led 2008

wladka,klobúk dolu,ako si to zvládla aj s mimi... 😉 😉 😉

ria80
26. led 2008

Wladka,díky:Podle toho,co píšeš,tak to asi bude dost nepříjemný.Ale musím to vydržet.
Já jsem ho nevyhodila predtim,chtela jsem,ale on mě vzdycky v posledni chvili ukecal.FDlouho jsem si to rozmyslelaa vedela jsem,ze jak to jednou udelam,tak uz neni cesta zpatky,Sanci mel dost,mockrat jsme zacinali "znovu".
Ten soud bude neprijemny,on snad bude vydirat i toho soudce,ze se zabije,kdyz nas rozvede.
Celou dobu si male skoro nevsimal,jen kdyz mel naladu,a najednou dela,ze bez ni nemuze byt.
Taky si myslim,ze nema sanci,ale on bude ji chtit,jen proto,aby me potrestal za to,ze jsem ho "vykopla" a zneprijemnil mi zivot.Jinak nevim,co by s ni delal.A ani to neni mozny,je plne kojena.

Budu muset chtir predbezny opatreni o peci,protoze on tady chodi kazdy den a ohani se pravama.Ja pak nemam ani den volno,je to hrozny.Navic ji ma jako zasterku,chodi ve skutecnosti za mnou,aby me mohl vydirat.

Nevim jak ty,ale ja uz se nemam v umyslu znovu vdavat,nikdy.

bershka
26. led 2008

ahoj - neviem teraz, ktorá to tu rieši, ale kam až chceš, aby to dotiahol? hm?

ria80
26. led 2008

Aviaticka už se neozvala,treba nam jeste neco napise,at o tom vime vic.Tak jsem se pridala taky,abych tady ziskala trochu odvahy a pocit,že v tom nejsem sama

oslik23
26. led 2008

Ahoj holky, já mám za sebou jedno nepovedené manželství..Taky sliboval,mazal med kolem pusy..Místo toho jsme se dočkala jen podvádění, hádek, lží a intrik..K rozvodu jsme se odhodlala po dvou letech nezkutečného pekla ☹
Taky vyhrožoval sebevraždou i pár facek jsem dostala, vyhrožoval i tím, že mi vezme naši dceru. Ale kdo by svěřil dítě věčnému flinkovi, kterého zajímali vždy a hlavně jeho "skvělí" kamarádi, kterým měl potřebu stále dokazovat, že i když je chlap ženatý a má dítě, pořád je "IN"
Prošla jsme si peklem na zemi a to doslova. Při dceři jsme dodělávala školu, starala se o domácnost, chodila na ranní (praxe) a do toho tenhle chlap 😠
Skončila jsem po několika měsících na jipce.Nechtěla jsme žít.. Byla jsem v háji jak s nervama tak i fyzicky totálně vyšťavněná..od něj jsem odejít nedokázala (vyhrožování) a stejně nikdo o našich problémech neměl ani tušení kromě mojí kamarádky které jsem se svěřovala a až po rozvodu jsem se dozvěděla, že mě s ní celou dobu a ještě před manželstvím podváděl.

Na jipce jsme strávila asi týden a celkově asi měsíc v nemocnici. Vzchopila jsem se. Odešla jsem od něj. Bylo to najednou strašně snadné a jsme tomu moc ráda.

Já věřím tomu,že by měl vždy člověk dostat šanci - jsme lidi, chybujeme každý... ALE všeho s mírou.Jak toho začne zneužívat a obracet to proti vám - ruce pryč a nohy na ramena.

Mne nakoplo to, že mi pan primář na jipce řekl osudnou větu :" Jestli chcete vidět svou dceru vyrůstat, začběte s tím něco dělat. Vše se dá v životě vyřešit! vy jste matka a máte jisté povinnosti a jste daleko silnější, než si myslíte."

A měl pravdu....

wladka
26. led 2008

oslik 😢 ..strasneee.. ale som rada, ze si z toho uz vonku.. boze..

ria, ani ja nemam v umysle se vdavat..ojoj, nedajboze, aby som zase 😒 ..ale tedko mam noveho pritele, je fajn, jsem stastna, podstatny u mne je to, ze vychovava syna sam, matka o dite nema zaujem.. takze tak.. obdivuju ho, jak to zvlada.. je uzasnej 😵 ..ale zatim, pozname sa 5mes, je to kratka doba.. ale predsa, videla som toho dost, aby som si o nom vytvorila mienku..
neboj, jemu sa to raz vrati, vsetko sa obrati.. a ty budes stastna.. len nezufaj.. 😉 pride to, ked nebudes cakat..

dadulka, my zeny sme silne.. aj ked netusime 😉 .. myslim, ze by sme to vsetky zvladli.. stejne rovnako 😉

oslik23
26. led 2008

wladka děkuji za povzbuzení, já už tohle mám za sebou 🙂 19.5.07 jsem se opět vdala a jsem opravdu šťastná.Taky jsem si po rozvodu říkala, že už nikdy, nikdy více!! Nebudu se vdávat, ať budu mít toho dotyčného sebe víc ráda a on mne. Jenže já jsem s ním opravdu šťastná. Vrátil mi chuť do života a hlavně důvěru v lidi kolem sebe. Obklopila jsem se postupem času jeho přáteli kteří mne v pohodě přijali mezi sebe.
Jasně že sem tam u nás nějaká ta výměna názorů proběhne ale ve vší slušnosti 🙂 To je asi normální 🙂

Máme hodně společných zájmů! Až s nynějším manželem jsem poznala co je to klidná rodinná dovolená, rodinné výlety - prostě pohoda..pohoda o které jsem si kdysi jen mohla nechat zdát a snad i proto si ho strašně moc vážím. Vím totiž, že v životě muže být sakra hůř a člověk by si toho co má měl hodně vážit.

Z minulého vztahu mám sedmiletou dceru a nynější manžel ji přijal za svou. Máme spolu tříletého chlapečka a rozhodli jsme se do toho jít ještě jednou 😀

Manžel je hodně pracovně vytížený, ale rodinu neochuzuje v žádném případě. Tolik míst kolik jsme spolu a dětmi za tu dobu co jsme spolu projeli jsem neviděla za celý svůj život.
Jde i o to že se snažíme být prostě cop nejvíce spolu. Když na bazén - tak s dětmi, když na hory - tak s dětmi, když k moři - tak s dětmi..
Samozřejmě že si od raubířů taky rádi oddechneme 😀 Ale jen na chvíli

Neměnila bych za žádnou cenu! Nikdo z nás není dokonalý, ale pokud jeden z partneru toho druhého trápí a ničí mu život, pak je rozhodnutí na místě. Jak říkám - člověk by měl dostat druhou šanci ale jen jednou!Záleží na něm, jestli ji využije, nebo jen zneužije....

aviaticka
autor
26. led 2008

ahoj holciny...jste zlaty,jak mi tu radite,musim vam vsem do posledni dat za pravdu! nekdo tu zminil,ze je obcas tezky ten posledni krok...tak v tom vam dam za pravdu...a hlavne po..... jsem to ja v tom,ze jsem se kdysi v nasem vztahu strasne unahlila - tohle sveruju vam,nikdo jiny to nevi - netroufam si s tim vyrukovat 😢

mame male ditko, jsou mu 4mesice...neziju v CR,nejspis bych se vratila,ale momentalne si to vsechno jeste nedovedu predstavit. distancovala jsem se od nej,on to bere...uvidime,jak dlouho a rekla jsem mu,ze zacneme chodit do manzelske poradny...nevim,jestli nam to neco prinese,ale patrim k tem druhum lidi,kteri vyzkouseji vse pred tim,nez necemu udelaji konec - a ja jsem od prirody velice radikalni a proto nechci,abych si pak v budoucnosti vycitala,ze jsem tzv nevyzkousela vse...

mate pravdu,vseho s mirou, na to myslim a u mne se cerveny semafor rozsvitil uz v lete,kdyz me napadl - to jsem byla tehu. vcera uz jsem jen plakala, protoze jsem se ptala, proc ja...ale to neni dulezite,musim to vzit z jineho konce...

ani ho nechci chvalit, ale ani ne jen spinit,protoze nebylo vsechno jen zle...i kdyz toho bylo dost...dodavate mi tu odvahu a ja dospivam k presvedceni,ze to zkusim s tou poradnou, chci tam jit hlavne kvuli sobe a promluvit si o tom,jak a co se da delat,abych ja byla stastna...pokud se nam podari vyresit i nase problemy,bylo by to fajn a pokud ne, tak je to pro mne pak taky ok,jelikoz pak budu vedet,ze jsem se neunahlila...

oslik23
26. led 2008

aviaticka já vím, je to opravdu hodně složité a kdo to nezažil - nepochopí ☹
Určitě zkuste poradnu. Vypovídat se a probrat problémy otevřeně je hodně důležité a poradna v tom jistě sehraje velkou roli.
Máš velkou pravdu v tom, že ty sama za sebe budeš mít jistotu, že jsi pro vztah udělala opravdu maximum!

Moc držím palečky, ať jsi co nejdříve v pohodě. Ať už to dopadne jakkoliv.

aviaticka
autor
26. led 2008

oslik: presne jak jsi to napsala...nechci se ptam sama sebe, co by bylo,kdyby...atd

uz to byl dobry krok, probrat to na MK, takze si myslim,ze uz to sama se sebou vlacet nebudu a dokazu jednat "radikalneji"...

emita
27. led 2008

ja si zase myslím, že každý sa môže zmeniť.

wladka
27. led 2008

emita, prilis s tebou nesuhlasim.. moj ex mal moznost, teda vela moznosti.. a ziadna zmena.. to musi ten chlap chciet.. je to na nich, oni chybovali, tak treba tam nejaky kompromis, nehovorim o uplnej zmene, ale vypustit nieco, mat tam hranice atd..

m311293
27. led 2008

Milá aviatička, ani nevíš jak ti rozumím, já ten poslední krok zvažuji už dva měsíce, a pořád nejsem si 100% jistá jestli to mám udělat nebo to vydržet. Navíc můj muž do poradny nikdy nechtěl i když já tam chodila. Říkal že, by nám stejně nepomohi.
Ale kamoška mi říkala, že až přijde čas na ten správný krok, že to poznám. Teď řeším kam bych šla, a tak dále.... ale v ten okamžik mi to bude jedno, hlavně to budu chtít ukončit. Tak se v tom plácám a snažím si užít radost s dětma.
Poradila bych ti , kdybych věděla co, ale nedovedla jsem se rozhodnout sama, jen ti rozumím jak je to těžký.

aviaticka
autor
28. led 2008

m311293 : ja se k tomu rozhoduju uz asi tak rok...a vidis,porad jsem se z mista nehnula...muj muz tvrdi,ze mne ztratit nechce...kdyz to ted prasklo s tema penezma,tak jsem uz fakt myslela, ze jdu balit veci...ale zablait a jit kam????s miminkem a psikem a spoustou veci, male dite potrebuje postylku, kocar, no zkratka bych to najednou vsechno neodvezla...a hlavne,kam bych s tim sla????????

verim,ze u mne hraje velkou roli i prave tato bariera,ze neni kam jit. rodice 1000km daleko a netusi nic o nasich zalezitostech 😒 a hlavne to nejhorsi,ceho se ja obavam je, ze mne nasi nepochopi, jako i v 1000jinych vecech me nepochopili...jelikoz oni vzdycky vsechno vedi lepe... 😒

co nam zbyva? drz se kocko, ja uz jsem si slibila, ze ted je to posledni, co mi provedl, hlavne musim chranit malou,jelikoz ona me potrebuje a pokud by to slo dal timhle smerem,tak priste utikam a beru nohy na ramena...nez bude na vsechno pozde a mala tim bude trpet...to nedopustim a on to vi a ja jsem na 101%presvedcena o tom, ze mi uveril,kdyz jsem rekla,ze je to naposledy...protoze svolil k poradne...

katka432
9. únor 2008

odporucam precitat knizku MAJ RAD SAM SEBA A BUDE TI JEDNO ,KOHO SI VEZMES napisla to EVA-MARIA ZURHORSTOVA