Jak se u Vás chová návštěva?

mia25
30. zář 2013

Ráda bych se zeptala jak u Vás probíhají návštěvy, kdy Vás navštíví jiná rodina s dětmi? U nás to bohůžel po jedné rodinné návštěvě, kdy příjdou děti ( 4roky a 2,5 roku) vypadá jak po útoku kamikatze. Už to odnesla dlažba v obývacím pokoji, naposledy synova dráha byla na kusy, otisky rukou na zdích. Naše děti prostě respektují pravidla u nás zavedená, že se s hračkami neháže, nevysypávají se z krabicí, neničí atd. Vyžadujete dodržování Vašich domácích pravidel i po návštěvě. Jen těžko pak dětem vysvětluji, že jiné děti u nás něco mohou a oni se musí chovat jinak. Samozřejmě mi nejde o rozsypané hračky, ale už vyloženě o újmy na věcech, které pak nejdou opravit. Předem moc děkuji za názory a zkušenosti, jak to chodí v jiných rodinách.

marton
30. zář 2013

@mia25 Ahoj,to je mazec 😒 .A co prosim tě dělají rodiče těch dětiček.Přijde mi,že je to jejich problém.Chodíme na návštěvy a rodiny s dětmi k nám,ale tohle fakt neznám.Naše děti jsou živé,ale na návštěvy se s nimi bát nemusím.A když se rozjedou,tak od toho tam jsme my s manželem,abychom zasáhli 😉 .Záleží jak dalece to chceš řešit.Dětem návštěvy by se mělo říct,že tohle vy doma neděláte,ale chytit za nos by se měli fakt jejich rodiče.

mia25
autor
30. zář 2013

@marton jejich rodiče se snaží, ale většinou všechno nezachrání, když se třeba zapovídají. Můj muž byl dlouho klidným, ale po poslední návštěvě, už vybuchl, že tak to prostě nejde. Zavolala jsem jim a slušně jsem jim řekla, co se stalo, chtěla jsem dát hlavně najevo, že to není v pořádku ( jejich tatínek se prý urazil a chodit k nám na návštěvy prý nebude), to jsem samozřejmě nechtěla, můžou přijít kdykoliv. Je to nejbližší rodina, jejich děti máme moc rádi. Vše má, ale svoje meze. Jak by jsi reagovala ty, kdyby se to stalo u Vás doma? Myslíš, že jsem měla radějí mlčet?

aneta0707
30. zář 2013

taky to neznam. at uz chodime my, nebo prijde navsteva k nam, tak nasi krotim aby nic neudelala a kdyz je nekdo u nas, tak si kroti svoje. nenecham dite utrhnout se ze retezu jenom proto, ze si chci v klidu vypit kafe... nechala bych je to zaplatit, pokud nicej hracky, tak maj mit pojistku na blbost. navic dlazba, malovani... bud bych je uz nezvala a nebo bych predem neco rekla, at si rozmyslej sami, jestli se tim budou ridit a nebo nechaj deti dal vsechno nicit
@mia25

aneta0707
30. zář 2013

@mia25 urcite si nemela mlcet, neni to normalni a pokud se maminka tech deti snazi, tak asi ne dost. nema je zvladnuty a pravdepodobne neposlouchaj. pokud se urazil tatinek, tak to bude rozmazlovani z jeho strany - proste je necha delat si co chteji. a dokud oba rodice nebudou striktne trvat na pravidlech, tak to ty deti delat nebudou. musej se schodnour rodice

mia25
autor
30. zář 2013

@aneta0707 děkuji moc za názor, taky se myslím, že je to o striktním dodržováním pravidel. Samozřejmě chápu, že děti nebudou poslouchat jak vojaci a sedět jak knedlíci. Jsou to živější kluci. Právě, když něco řeknu, tak je mi řečeno protistranou: No jsou to děcka.

lv
30. zář 2013

návštěvy se většinou chovají slušně, rozházené hračky mi nevadí, to se zháže do krabice za chvíli..ovšem synovec..ty mastné ťapky na zdi v obýváku, kam naše do jeho návodu lítat po hraně sedačky nelezla, rozbité dvd, protože strkal prsty dovnitř, rozbitých hraček, i drahých mraky..a provokace, žduchání, rvačky..no jo, on je dítě náročné na péči, hodně. Tak po jednom takovém blbém zážitku zakázal muž u nás spaní, sem tam jsem takhle švagrové vypomohla, ale už ne.

beponka
30. zář 2013

@mia25 tak já dětské návštěvy většinou vykazuju jen do dětského pokoje. už se mi stalo, že mi tu začali otevírat komodu a kramařit, o házení hračkama ani nemluvím. a rodiče na to nic. naše holky nejsou andílci, ale tohle by si nedovolili a kdyby ano tak já bych je hned okřikla. přijde mi, že některým rodičům je to jedno. a v pokojíčku je kontroluju, protože ani tam se prostě nesmí všechno. a je pravda, že třeba s jedněma moc super lidičkama se stýkáme jen přes léto kdy se dá být venku. jejich děti jsou totiž šílený ☹

evaii
30. zář 2013

Ahoj, když je tatínek takovej, že se ještě urazí,místo toho aby se omluvil za své děti, co vše nadělali, tak se ho zeptej jak by reagoval v případě, že by toto udělali vaše děti u něj doma. Jestli by to přešel mávnutím ruky nebo by ho to taky naštvalo.

marton
30. zář 2013

@mia25 Záleží jak často k vám chodí a jestli je po každé jejich návštěvě takový bordel.Když děti blbnou a náhodou se při tom něco rozbije...tak se to může stát.To že jsi se ozvala je v pořádku.Proto jsem se tě ptala jak dalece to chceš řešit,protože to že se rodiče urazí tě asi taky dopředu napadlo.Kdyby se to stalo u nás,tak bych v dobrém při příležitosti známým řekla,že jsme dávali byt dost dlouho po poslední návštěvě dokupy a doufala bych,že je to trkne.Čekala bych od nich to,co bych udělala sama,kdyby moje děti něco na návštěvě poničily....koupila bych věc novou,podílela se na opravě nebo bych se minimálně omluvila a příště dávala víc pozor.Myslíš teď zpětně,že jsi měla mlčet?

luciebx
30. zář 2013

jj urcite si mela nemela mlcet... udelala si dobre.... my kdyz nekam jdeme.. taky mam oci na stopkach aby malej nekde neco nerozbil pac me by se taky nelibio kdyby jiny dite rozbilo hracku nasemu malymu... podle me za toto hoooodne muzou rodice.. no deti muzou byt zbrkle a tak pdobne.. ale jde o vychovu a pravidla co jsou zavede na doma.. pokud jsou uz z domu zvykle ze se s hracky nehazi.. nerozbiji se.. tak to urcite nebudou delat na navstevach.. I kdyz zadarit se muze I tak.. jsou to preci jen deti.. malej v lete dostal novou hracku. dinosaur.. mel ji 3 dny.. a dosla navsteva a mala holcicka tak2 roky a furt do ty hracky kousala.. az mel dinosaurus okousany cumak.. tak ja ji dinosaur vzala.. a dala ji neco jinyho.. a jeji maminka jen koukala proc ji to jako beru.. I moje mamka rikala ze to vypada ze sem na tu malou vysazena.. rikam ze nejsem vysazena.. ale jde mi o to ze hracka je stara 3 dny.. malej si s ni sotva pohral a tak ji nechci mi okousanou.. nekdo tohle nechape..

werulisek
30. zář 2013

Také jsem si zažila takové návštěvy. Maminka naprosto v pohodě. Nedalo se ji nic říct, prostě nechce-nebo nechápe, že nám to vadí. 😠 Tak už je nezveme. Já na to nemám nervy.

luciebx
30. zář 2013

ono fakt jde o to .. kdyz se rozhazi hracky.. to se zase uklidi ze jo.. kdyz se vyklopi krabice ve ktery hracky jsou.. to taky toleruju to preci neni problem to o ty krabice pak dat.. malej je naucenj tk ze kdyz si to vykloppi musi si to zase uklidit do ty krabice.. ale kdyz do toho pak kopou a hazi s tim.. tk to teda neeee... jj zalezi jak se k tomu stavi rodice.. pokud se fakt snazi a to dite ne a ne a ne poslechnout - bohuzel.. ale kdyz rodice sedi a nic nereknou tak to je spatny...
vim ze kamaradce dosla navsteva kamradka ze skolky.. a jeji dite slo na zachod a rozmazalo po zachode po stene stetkou hovno.. mamina se tomu jen zasmala a rekla ze to dela I doma.. kamoska mela malem mrtvici.. ze se tomu ta mamina jeste smala ze to je normalnii u nich doma.. rikala ze mela hovno skoro az na strope .. no proste nektery rodice by patrilo zastrelit

atinkaa
30. zář 2013

Neviem,skusam si to predstavit a napadaju ma skor otazky pre vas dvoch ako nejake super navody ako to zazracne vyriesit.Na navsteve ste mali celkovo male deti,pri ktorych je fajn ak maju pri hre asistenciu,nez ze sa vedia vyhrat same,teda kde ste pri tapkani na stenu a likvidovani podlahy boli vy styria dospeli? Teda je len uhol pohladu ci je toto prusvih detsky alebo dospeli hodeny na deti. Teda si skuste doma sadnut a prebrat kde ste boli? Ak je odpoved ze v inej izbe tak mate riesenie, ak ste boli pri tom,tak neslo do toho vhodne,vychovne vstupit? Myslim tym deti stopnut nez mas otapkanu stenu ci rozbitu podlahu,ved sa to asi nestalo za sekundu. Teda si miesto vybuchov preberieme doma co sa dialo a kedy bola sanca zvratit vyslednu bilanciu. Tiez je dobre sa o priebehu navstevy dohodnut vopred,dla toho kto to je - mam na mysli to kolki su,vek deti-dla toho pripravit pre deti program,ten si dvojrocnik tazko na 2-3hodinky vybavi sam🙂 a tym mate po ruke dalsi navod-najdenie z vasej dvojky toho kto bude animator volneho casu🙂. Ci sa o to v priebehu podelite alebo je to tvoja navsteva a je to manzel kto ma viac oko pre deti. Posledna vec pravidla - prepac ale navsteva moze byt v soku ak po 2hodinach kludu dojde na vycitky a telefonicky este na uctovanie - su ludia ktori by vam bez mihnutia oka navrhovali nahrady a chceli pomoct dat veci doporiadku,pri tych dalsich mozes skusat licitovat o tom co by robili oni na vasom mieste a poucenie pre vas? Velke rodinne pravidla su rodinne,tie navstevnikov za minutu nenaucis ale jedno dve naj mozes vypichnut a trvat na nich od brany domu - my sa vyzuvame,my jeme len pri stole nie kadetade..,to da trochu do pozornosti aj inym dospelym ze nemozu uplne vypustit babysitting a najma vasim detom to ukaze ze tie pravidla maju zmysel a nie su len cosi co ma obmedzit ich;) s tymto ak prejdes navstevu opakovane tak najdes momenty kde to slo urobit inak - otapkana stena ak bola od jedla tak pri stole s vami a utrene ruky a bolo by, detto podlaha-predstavujem si ze sa znicila nejakou hrackou tak ak by tam jeden z vas bol tak sa to nestane;) myslim ze sa to da doma prebrat a ist dalej tak aby ste sa mohli na navstevy tesit a uzit si ich.

ivajaro
30. zář 2013

U nás když příjde návštěva s dětma, tak je to většinou moje sestřenice se synem ( 2 roky) Jeden čas jsem jí zakázala k nám chodit, dokud si malého pořádně "nevychová" .. Pokaždé když k nám přišli, začal mi malej chodit po bytě a tahal mi věci ze šuplíků... to mi ani tak nevadilo, když se jednalo třeba o vařečky v kuchyni. Ale jednou mi zalezl do ložnice do skříně a začal mi vytahovat spodní prádlo a rozhazovat mi to po pokoji. Sestřenice s tím nic neudělala prostě seděla a koukala na ně. Když jsem ho JÁ už ho asi po sté upozornila at to nedělá, a odezva žádná, prostě jsem ho odtáhla a plácla ho přes ruku, že tohle prostě né!
Pak mi začal lézt do postýlky v botech, do postele Nele rozbíjel hračky.... Už jsem toho měa dost, a řekla jsem že dokoud si ho nebude umět uklidnit, at ke mě nechodí! A bylo... Nikom nemažu med kolem hu.y .... prostě neumíš se chovat, tak sem nelez a bylo. A že to bylo malé dítě? ... Od čeho tam s ním seděla máma???? 🙄

alamo
30. zář 2013

Chapu, ze se Vam tohle chovani nelibi, pristup tech rodicu je fakt zarazejici, to se pak muzete stavet na hlavu, ale jejich deti jim preci hlidat a usmernovat nebudete, kdyz rodice nemaji zajem. Muj bracha ma 3 deti, zaky takove trosku pohromy, nakonec to delame tak. Ze jezdime my k nim - maji velky barak, deti se vyblbnou, my jenom 2kk a to tu lezli po strope za chvilku. Taky se nam tu stalo, ze zrovna odplenkovacali synovce, lital u nas nahaty, to je ok, nevadi mi utrit louzicku, akorat pak se nam zacal valet v manzelske posteli, rodice nezajem :-/, nastesti si tsm necvrknul.

mia25
autor
30. zář 2013

@lv @beponka @evaii @marton @luciebx @atinkaa @ivajaro @alamo
Holky, děkuji moc, strašně mě zajímalo, jak to chodí jinde, když příjde návštěva. Právě naše rodina, když nějam jde na návštěvu, se chováme max. ohleduplně. Rozbitou autodráhu jsme objevili až večer, oni se při odchodu zmínili mezi dveřmi, že ta autodráha je poničená. Ona byla tedy doslova zničená - jejich děti se u ní servali. V tu chvíli jsem já chystala občerstvení a manžel hlídal malou dcerku. Myslím, že je to pro příště už trkne. Je to rodina, stýkat se určitě budeme.

dana3262
30. zář 2013

@mia25 taky mam často pocit, ze naše deti "neničí". Často je mi líto hraček a veci, co návštěvy znici, ale rikam si: jsou to detia jsou to 'jen' veci. Necham je vsechno vykramovat a vyházet, jezdit po bytě na motorkach, narážet do nábytku..snažíme se neporizovat drahé a luxusní veci, malování nechame az na dobu, kdy deti budou větší a vše se tak nejak přizpůsobuje tomu, aby clovek nemusel byt v křečí, ze se neco znici. Občas se ale fakt sebezapiram kdyz to po pár minutách návštěvy odnese právě nová a oblíbená hračka.. ☹

llluckaaa
30. zář 2013

Já vyžaduji dodržování pravidel i po návštěvě. Mamince se slušně omluvím, že budu okřikovat její dítě, ale že u nás jsou prostě nastavená nějaká pravidla a kdo tu je, tak je bude dodržovat. Takže se u nás neskáče po gauči, nešlape po hračkách, jí se jen u stolu, atd. atd.

nadja73
30. zář 2013

u nasich znamych byl chlapecek s rodicema na navsteve, stal a furt mlatil dverma. nas kamarad se zeptal rodicu, co to dela a oni mu rekli, ze to je normalni, to on doma dela taky. nacez jim kamarad odpovedel, ze doma, at si to dela, tady ale ne. Tolik asi k tomu, jak se maji chovat navstevy. Kdyz se mi to neliib, tak to reknu a nenecha si demolovat byt ani nervy. Moje deti se o to postaraji sami 😉

ivular
30. zář 2013

@mia25 Zažila jsem to jednou a dodnes mě mrzí, že jsem tehdy nic neřekla - bylo mi to trapné, a tak jsem jen v duchu skřípala zubama.
Pro příště bych navrhla setkávání např. v mateřských centrech nebo dětských hřištích, zkrátka na "neutrální půdě" a ne u vás doma 😉

naomi6
30. zář 2013

@mia25 Ahoj, my máme kamarádku s holčičkou, která je taky jak z divokých vajec a když jsou u nás, tak všechno rozhazuje. Ze začátku jsem mlčela, ale dost mi to vadilo, tohlo si přece nemůže dovolit. Všude mi vlezla, otvírala mi skříně všude po bytě. Tak prostě řeknu, že to se nedělá a ť jdou do pokojíčku. I tam ale hračky ničí, hází s nimi, no děs. Ale naučila jsem se prostě říct NE! Jsem přece ve vlastním bytě a nenechám si věci ničit. Když to nevidí její rodiče, musím zakročit já. Naše malá je zvyklá si na návštěvě nejprve zeptat, zda si něco může půjčit a pak si normálně hraje. Nemám ráda takové zacházení s věcmi. Hned zakročím.

llluckaaa
30. zář 2013

@mia25 Víš, ono je lepší, když si toto vyjasníš s návštěvou dopředu, než se něco stane. Když dítě dělá něco, co se ti nelíbí, nečekej, až ho okřiknou jeho rodiče. Můžeš se do toho vložit. Já to mám takto u kamarádky - jsme domluvené, že u nás doma můžu okřikovat jejich děti a ona zase okřikuje moje u nich. Všude totiž platí jiná pravidla 😒 U nich doma se smělo skákat gauči. Přišla k nám a její dítě začalo skákat po našem gauči. Tak jsem jí říkala, že se to tu dělat nesmí (ne že bych se bála, že by se gauči něco stalo, ale nechci, aby to dělaly moje děti a letěly pak z gauče po hlavě dolů 😉 ). Dítko mi odpovědělo, že u nich se na gauč může. Na to jsem jí odpověděla, ať si teda skáče doma a na našem gauči jen sedí 🙂 No a u nich doma se na gauči smělo skákat až do té doby, než z něj sletěla na skleněný stolek a rozřízla si ucho 😀

sinala
30. zář 2013

@mia25 já vyžaduju, aby se cizí děti chovali podle našich pravidel, normálně jim to řeknu, když dělají co se u nás nedělá a je mi jedno co si myslí o tom jejich rodiče

madulinka
30. zář 2013

@mia25 ahoj, když se z dětí mých kamarádek stala batolata, tak jsem před jejich návštěvou omotala v obýváku skříňky dárkovou mašličkou, aby nešly otevírat - jsou to skleněné skříňky, uvnitř máme vína atd. Opravdu se mi nechtělo řešit červené víno rozlité na plovoučce nebo zraněné dítě od střepů. Návštěva se sice divilia, co to je, vysvětlila jsem, v klidu jsme si stihly popovídat o všem možném, aniž by se něco rozbilo, a návštěva pochopila, že si dítko musí víc hlídat. Od té doby nic neobvazuju. Ale taky nemám ráda návštěvu, která nechá řádit děti jak tornáda, nevnímá, co kde provedou a pak se jen objevují škody. Já svoje dítko hlídám, ani nadrobit buchtu na zem jí na návštěvě nedovolím, buď jí s talířkem, nebo si to po sobě uklidí (nemá to jednoduché 🙂), ale osobně nemám ráda, když se zbytečně přidělává práce samotnou návštěvou 🙂

mima2867
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisi53
28. říj 2013

@mia25 Já bych je už nikdy nezvala, když tak někde mimo mého bydliště 🙂 🙂

sisi53
28. říj 2013

@madulinka 😉 😉 😉

dorinek
29. říj 2013

@mia25 - návštěvy, které k nám přijdou musí respektovat pravidla, která jsou u nás zavedená ! Neříkám, že bych dětem nepovolila uzdu, klidně je nechám dělat bordel, ale ničit věci nesmí. Klidně si dovolím okřiknout i cizí dítě, když vidím, že jeho rodiče sedí jak trubci a vůbec jim nedochází, že jejich ratolesti nám demolují byt. A pokud se to někomu nelíbí, tak ať k nám nechodí, ale nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat stále nové vybavení a žít v poničených věcech nechci. Mám hezký, útulný domov, sice žádný luxus, ale musela jsem si na to vydělat. Pokud se něco rozbije "nechtíc" , tak z toho nedělám vědu, ale čeho je moc, toho je příliš. Jsem dost upřímná, né drzá, ale slušně upřímná. Pokud se mi něco nelíbí, tak to řeknu i za cenu, že se mnou dotyčný přestane kamarádit. Když jsem začala žít s manželem, tak jeho rodiče přijeli na návštěvu, zapálili si (u nás se nekouří a oni to ví) a pustili si telku. Poprvé mě to šokovalo, podruhé jsem jim s ledovým klidem oznámila, že jejich chování považuju za vrchol nevychovanosti. Oněměli úžasem, vidím to jako dnes 😀 Vypli televizi, típli cigára a dodnes máme výborné vztahy 😀

biolage
29. říj 2013

Taky mě fascinuje, jak nám každá dětská návštěva demoluje byt a rodiče jsou happy. Přítom doma by si to ty svoje děti taky nenechali dělat. A to dřív ty moje kamarádky byly "normální" 🙂 tak se bojim, abych taky takhle nezblbla ☹ A řešim to věčinou tak, že to jednou přežiju a příště si dám sakra pozor aby příště nebylo. Je mi jasný, že děti si nesednou do koutku a nebudou jen sedět,ale používat skleněný konferenční stolek jako žebřík - nepochopim hlavně z bezpečnostních důvodů. Ničení proutěné dekorace...co na to říct no 🙂 a po poslední návštěvě kterou jsem chválila, že super, jsem našla poplivanou zeď od čokolády.