Jak seženeme bydlení? Kam se obrátit?

kulisaci
18. čer 2014

ahojte holky prosim vas treba nektera poradite mame snyka 19mesicu a v zari se nam ma narodit mimico ale bydlime s 82letou babickou meho pritele mame tu jeen maly pokojik pritel tu ma dohodu o provedeni prace a nemuzeme sehnat vlastni bydlebni nevite kam se obratit nebo jak by jste situaci resili vy??

zamilovanadonej
18. čer 2014

Jak kam obrátit? Nikdo ti bydlení nezajistí, musíte sami. Projíždět inzertní servery, poptat se v okolí, případně zeptat se na obci zda nemají volný obecní byt. Případně se domluvit s babičkou, zda by nechtěla do domova důchodců, ale to je celkem sprosťárna.Jednou jste si udělali děti, tak se holt musíte starat. Případně se přestěhujte do jiného města.

barinkas
18. čer 2014

vlastní bydlení si každý shání sám..nevím teda, co bys si představovala...pokud hledáš podnájem, tak se mi nestalo, že by po mně chtěl někdo vidět pracovní smlouvu. Chtějí jen z 99% kauci obvykle 1 nájem. Jinak nejlépe najdeš na netu a pokud možno bez realitky, abys jim nemusela platit... záleží, jak jste na tom finančně...
Případně zkus po známých, zda o něčem neví... ale je mi divné, že nemůžete nic sehnat, volných bytů jsou v dnešní době mraky, nějaká blbost, ne?

agne
18. čer 2014

Záleží na typu - osobní, družstevní, obecní (státní), podnájem, ubytovna, domov pro matky s dětmi. Ono půjde spíš o finance... Na dohodu o provedení práce ti nikdo nedá hypotéku ani úvěr. Využít stavební spoření. Domluvit se s babi co s tím, kde bydli zamýšlí jestli je to její... (prodej, dar, odkup) a dle toho do toho investovat a třeba jí udělat "vejminek". Požádat o dávky, zažádat o sociální bydlení. Nic jiného kromě řádného splácení není, leda výhra nebo dědictví. Takže pracovat a šetřit. Byt ti nikdo jen tak nedá, ani státní. Nebo jít do podnájmu (dva, tři nájmy dopředu jako kauce). Nebo se s tím smířit a uskromnit.

kkouzlo
18. čer 2014

já teda nevím co čekáš, že ti poradíme.... snad se o bydlení stará každý sám!! Nebo čekáte, že kvůli tomu, že přítel má jenom dohodu, tak dostanete něco zadarmo? Jako proč? Ostatní si taky bydlení sami našli (volných bytů je hodně, můžeš si najít od malýho bytu po barák, nebo si koupit vlastní na hypotéku), ale pokud nemáte dostatek peněz, asi bych začla tím, že budete šetřit nebo si chlap najde líp placenou práci nebo ještě jednu, ono nic není zadarmo a my například děti plánovali v souvislosti s bydlením a penězma docela dlouho, abychom pak nestrádali a mohli si dovolit normálně žít a ne živořit

tifanyt
18. čer 2014

Holky, proč hned tak útočně? Přece po nás nechce, abychom jí sháněli bydlení. Já vcelku chápu, že se prostě chce zeptat, kde mohou ve své situaci shánět.
Tak určitě je vyloučená nějaká hypotéka, takže pronájem-a tam jak psaly holky jsou 1-3 nájmy dopředu-podle nájemce. Ale vesměs záleží na dohodě a je mnohem lepší shánět bez reality. Tak třeba server www.bezrealitky.cz
A nebo si zažádejte na městě nebo obci o přidělení městského bytu. Bývají většinou nižší nájmy a podle mě upřednostňují rodiny s dětmi. Poptejte se třeba v okolních vsích/městech, odkud by pro vás bylo snesitelnější bydlení.

A druhá věc je ta, že by přítel mohl přehodnotit svou situaci. Do budoucna není úplně ideální zaměstnání na dohodu.
Nicméně ani to samozřejmě nebrání šetření. Jen to prostě není tak jisté a s dvěma dětmi budete za nějakou jistotu navíc rádi.

A řeč s babičkou by taky nebyla naškodu. Je mi jasné, že se vám třeba nechce babičku nějak obtěžovat nebo jí dávat najevo, že s ní nechcete být apod. Ale ona musí pochopit, že jste mladá rodina a ten prostor potřebujete. Stáří jsem vždy respektovala a ctila, ale mládí vpřed 😀

blahova_andrea
18. čer 2014

tak vlastní bydlení asi mít jen tak nebudete, spíš nějaký větší nájem třeba. my bydleli v brně v garsonce a když přišlo mimi, tak jsme i v tak velkém městě nemohli sehnat bydlení vhodné pro rodinu za cenu, kterou bychom utáhli. nakonec jsme se přestěhovali jinam a jsme spokojení 😉 vlastní bydlení je pro nás ale stále nedosažitelným snem. člověk holt nemůže mít všechno. bydlení třeba ještě někdy vlastní bude...na děti je čas omezený 😅
jinak k tomu samotnému hledání...hledali jsme na netu, přímo v realitkách, přes známosti...prostě nic a čas letěl. problém často byl trvalý pobyt, vysoká cena, žádné úložné prostory, naprostá neochota majitelů cokoliv řešit už v začátcích, nevhodnost bydlení pro malé děti...nakonec jsem v zoufalství dala, na seznam myslím, inzerát, že hledáme bydlení. popsala jsem naši situaci, ať už to, že jsme mladá rodina s malými dětmi, tak i cenový strop a další informace, jako třeba potřebu smlouvy na déle než rok (což je dnes taky běžné) a docela brzy se nám ozvali naši dnešní domácí. máme pronajaté patro domečku, smlouvu na 5 let (stihneme tu odchovat dvě děti z nejhoršího), trvalý pobyt, parkování v pohodě, dvorek pro děti na hraní...prostě štěstí v neštěstí. vše se dá řešit, ale fakt musíte zapracovat sami. nikdo to za vás neudělá 😉

infokonik
18. čer 2014

@kulisaci
Ahoj. Z Otázky je Diskuse. Pokud založíš Otázku, není možné dále reagovat a doplnit úvodní příspěvek - možná byl jen napsaný ne úplně přesně🙂. Prosím, můžeš teď psát dál🙂.

eimmy
18. čer 2014

svatá prostoto.....

kulisaci
autor
19. čer 2014

tak mamusky chci moc podekovat tifanit za jeji odpoved,pro ostatni nechci povas abyste mi zajistili bydleni spis sem si myslela ze budete mit nejake dobre tipy kam se obratit popripade ze by ste sami o necem vedeli,opravdu obdivuji ty kteri si mysli jak je jednoduche si bydleni najit neni to tak hledame porad ale jelikoz tady se diskutuje uplne o vsem tak nechapu pro ste tak zle,nikdo vas prece nenutil abyste na to reagovali!!!a bohuzel v dnesni dobe nechcou jen jeden najem ale chcou treba tri +jeste vratnou kauci,a na to se proste nemame sanci financne dohrabat
@tifanyt

kulisaci
autor
19. čer 2014

@blahova_andrea pani andrejko tak ten tip z inzeratem je super a meli jste opravdu stesticko.ja uz u pocitace stravila silene moc hodin hledanim kazdy den .

maia74
19. čer 2014

@kulisaci Někdy to tady tak chodí - bohužel ☹ Na něco se zeptáš a pomalu by Tě ukamenovali.... Jak už tady bylo napsáno, zkus se zeptat na městském úřadu - i když u nás jsou tzv. sociální byty dražší než podnájem. My jsme hledali byt před cca 3 měsíci. Chce to prostě pořád projíždět internet a hledat 😒 My jsme nakonec našli, bylo to sice přes realitku, ale krásný nový podkrovní 3+kk 56m2 za 7000 se vším. Museli jsme zaplatit 5000 realitce a 1 nájem dopředu. Přeji hodně štěstí a držím palečky 😅

blahova_andrea
19. čer 2014

@kulisaci já právě taky ztratila spoustu času běháním po bytech, které stály za prd, podmínky šílené, majitelé taky...byla jsem těhotná, na výbavičku nebyl čas ani myšlenky, peníze se šetřily na kauce apod...fakt to bylo zoufalství, ale vyšlo to. žádné nájmy předem po nás ani nechtěli, jen jednu vratnou kauci, což chápu. byl to docela risk i z jejich strany, ale když jsem se dokutálela na prohlídku, tak jsme asi vzbudili dojem, že bydlet fakt potřebujeme a budeme si toho vážit a nebudou s námi problémy 😀

citun
19. čer 2014

@kulisaci A co městské byty, ty tam máte? 😉

tifanyt
19. čer 2014

@kulisaci No to je normálka, jak je víc bab pohromadě, tak z toho je vždycky nějaká mela 😀

Vy bydlíte v těch Žarošicích, co máte na profilu? A kde přítel pracuje? Je třeba zvážit nějaké dojíždění-jestli pracuje teď v místě kde bydlíte. Jestli máte auto na dojíždění, kdyby se naskytla příležitost bydlet jinde.
Babička by třeba s kaucí na bydlení nepomohla?
Na to serveru bez realitky jsem našla toto:
http://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy...

Velká nabídka tam není-spíš ve větších městech, ale toto je přeci jenom kousek od Žarošic, kauce "pouze" jeden nájem a byt už má být částečně vybaven a 2+1 by byla taková fajn velikost...
Jen návrh-třeba bydlíte úplně někde jinde. Záleží samozřejmě na vašich fin. možnostech, ale bydlení u babičky nebo u rodičů je vždy nejlevnější 🙂

wimisci
19. čer 2014

Zkuste zadat inzerci, například Bazos.cz nebo spoustu dalších internetovych stranek například: byty k podnajmu bez realitky ;) nám to taký docela pomohlo =) Držím palečky

barinkas
19. čer 2014

dle mě není těžké v dnešní době najít bydlení... sama mám zkušenost ... syneček od přítele pořád tvrdí, jak je těžké něco najít a že nic není, že na to nemá atd. Já sedla na net a v pohodě našla byty 1+1 či 1+kk a žádná pálka to nebyla, kolem 5-6 tis. Podotýkám město.
Třeba http://www.bezrealitky.cz/
či jde hledat i přes bazoš, také tam lidé nabízejí a určitě bych se dívala ve městě na nástěnky...

Pokud jsi chtěla pomoct nějak, chtělo tam uvést víc info, to co jsi napsala, vyznělo dost všelijak. Nevíme, kde bydlíte, kde ten byt chcete, jak velký a kolik jste schopni dát měsíčně... Nelze poradit s tím, co bylo uvedeno...

Jinak ať se přítel poptá v té firmě, zda třeba neví o nějakém bytě někdo či nadřízený...

benjik
19. čer 2014

Některá města mají i startovací byty.Jen třeba u nás musíš složit kauci 30000,-,jsou dlouhé pořadníky,ale zas je tam nízký nájem a smlouva třeba na 5 let.
Ano bytů je všude spousta,ale najít nějaký co vyhovuje představám (cena,lokalita) je umění.

tulikiss
19. čer 2014

@kulisaci a kolik mas vlastne deti pise ze 19m syna ale v pasu mas deti dve.. jako jina rada nez hledat hledat hledat neni, zkusit obecni urady, projizdet inzeraty, poptat se znamych...tak to proste musi delat kazdy a je jedno jestli shani vlastni nebo jenom pronajaty bydleni..

kulisaci
autor
19. čer 2014

@maia74
@barinkas
@tulikiss
@benjik -holky bydlime v zarosicich ditka mam dve ale jedno ma vv peci moje matka soudim se o nej,ted cekame treti pritel pracuje tady v zarosicich i tu u babicky bydlime,jinak v mestech je to samozrejme snazzsi taky jsem z mesta ale hledame porad tak jsem chtela skusit i napaday co by sjte mohli mit vy.moc vam dekuji hlavne za odkazi,sem z toho opravdu zoufala jelikoz mimco ma prijit uz v zari,moc moc vsem dekuji hlavne tem co nerypou a snazi co pomoct fakt takove rypaci reakce bych necekala extra na foru kde se jedna o diskuze a rady:_(

kulisaci
autor
19. čer 2014

@tifanyt moc moc dekuji za to co jsi nasla panovy sem uz volala jeste vcera to tam nebylo🙂 mam domluvenou prohlidku bytu.tak doufam ze vse bude ok🙂 🙂

mulibuli
27. kvě 2015

Napadla mě právě rada. Na Facebooku je fůra skupin, kde lidi nabízí bydlení, prodej, podnájem nebo si dávají inzerát, že hledají. Tam si zkusit dát poptávku, třeba v nějaké skupině přímo ve vašem městě. Taky se mi osvědčilo hledat na www.kuprealitu.cz a Ulovdomov.cz apod. kde je fůra inzerátů

alvee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz