Jak tchýni vysvětlit, že na Vánoce chceme být sami?

kutcher
14. lis 2011

Ahoj holky, je mi jasný, že pár z vás naštvu, protože každej vidíme tuto problematiku trochu jinak, ale ty z vás, co to vidí jako já prosím, aby poradily, jak tchýni vysvětlit, že bychom si vánoční den přáli oslavit jen já, můj muž a naše děti a ona ať příjde třeba 25. a bude tu vítaná, ale ve sváteční den chci být jen s mou rodinou?? Tchýně teď posl. 7 let chodila k dceři, která je fakt ráda, že jí letos hodila nám, ale já takovýhle každoroční oslavy s ní prostě nechci, ani u nás doma se to nedělalo, tak to nechci zavádět ani u nás... já přece nebudu mít výčitky jen proto, že si za 33 let nebyla schopná nikoho najít a ani se upřímně nedivím - je strašně, ale opravdu strašně obézní, nedbá o svůj vzhled, je rychle urážlivá a k tomu hroznej generál - manželův tatínek nesměl nic - do hospody, na výlet s kámoši, nesměl mít koníčky, tak to nevydržel a odešel. Alimenty poctivě platil, ale děti vidět nesměl. Když jsme se s manžou potkali, byl v rozvodovém řízení, ale i tak jsem byla jen ta kurva a když měla narozky, tak pozvala jeho ex a manžu a mě ne, aby je dala zas do kupy... to už jsme spolu byli rok, sámo že tam nešel. I když to celkově zlá ženská není a co jsem porodila syny, tak mě má i ráda, tak bych ji ani nikoho jinýho tady na vánoce mít nechtěla, chápe mě vůbec někdo?:-/

veruska007
14. lis 2011

Ahoj, já si myslím, že tchýni by to měl vysvětlit Tvůj manžel - u nás to řešíme tak, že každý řeší věci se svými rodiči. Já Tě chápu, my máme s tchýní komplikované vztahy, nechtěla bych ji mít na Vánoce u nás. Byla u nás naposledy na oslavě po křtinách a pro všechny pozvané to byla značně stresující zkušenost.

Já byla jako dítě zvyklá, že jsme Vánoce trávili s prarodiči a když se oni s rodiči pohádali a nepřišli na Vánoce, nesli jsme to jako děti špatně. Sama jsem plánovala, že budeme Vánoce trávit s prarodiči, ale manžel byl proti a vyhověla jsem mu. Štědrý den prostě trávíme spolu s dětmi sami, prarodiče střídáme po roce - u jednoho jsme na první svátek Vánoční, u druhého na druhý.

Tchýni prostě oznamte, že chcete stejně jako v minulých letech trávit svátky samostatně, jako rodina. A ona u vás bude vítána na další vánoční svátek. Myslím, že na to máte plné právo. Hlavně koukám, že máte doma miminko... v tom případě bych to vůbec neřešila. Už tak to bude asi hodně náročný den, miminko potřebuje svůj klid a režim... a návštěvy budete přijímat v následujících dnech. Tak držím palce!

takyja
14. lis 2011

@kutcher Já taky chápu, zažila jsem si svoje.. Zkus vymyslet režim, který vám bude vyhovovat - babičky se asi 100% nezbavíte 😀 a vykomunikovat by to měl tvůj manžel...

eficenka
14. lis 2011

@kutcher ahoj, tak my máme opačný problém 🙂
Otce nemám a máma je doma sama. S manželem jsme ji nabídli, ať je na Štědrý večer s náma, protože žijeme 250km od sebe.. Jenže mama začala, že ať si štědrý večer prožijeme pouze sami a k ní dorazíme až po Vánocích. Jenže mě ji je líto že je doma sama... a Tak nevím jak to vyřešit...
Jinak k Tvému problému, asi bych jí řekla, že chcete strávit Štědrý den JEN s manželem a dětmi, že se určitě děti budou víc k babičce těšit, že dostanou Ježíška ještě tam... No je to asi těžké, ale myslím že pokud to jednou bude, tak už asi pořád....

kutcher
autor
14. lis 2011

no holky, moc děkuju za pochopení, já jsem k tomu ještě po řezu a nějak si neumím představit tady na vánoce lítat jak idiot☹ ale něco zkusím, jen nechci být "ta" ničitelka vztahů a mm mi na to řekl, ať si jí to teda řeknu sama - před chvílí se rafli, hrozně se urazila, že k nám teď nesmí přijet - já nikoho nepouštím, malej bude mít 3 týdny a oba jsou nemocní, přitáhli jsme to z porodky a zvlášť u toho miminka to nechce nějak pryč☹

marketka.27
14. lis 2011

@kutcher No nijak jí to nevysvětluj, prostě ji nezvi. Jednou povolíš a máš ji tam každý rok. A vidím, že máš hodně malé miminko, to fakt není na místě, okupovat vás bezohledně v tomto období. Nééé teda, že by to jindy bylo v pořádku 🙂 Pokud by se k vám chystala i bez pozvání, tak je to na manželovi, aby zakročil. Držím palce, nedej se. Kdyby ti hráli na city, tak si vzpomeň, jak laskavě tě v rodině přivítala, to ti dodá sílu se nenechat zlomit.

michamicha
14. lis 2011

Ahoj, my to máme doma nastavené tak, že já si řeším moje rodiče, manžel ty jeho. Na Štědrý den jsme sami doma, první svátek vánoční trávíme u mých rodičů, druhý svátek vánoční objíždíme moje prarodiče a následujícící den až do silvestra jezdíme k manželovým rodičům, protože ti bydlí 300 km od nás. Jediné co mě trochu mrzí, že na štědrý den s námi večer nebývá manželův starší syn, jdou s manželem dopoledne nakrmit zvěř do lesa a na oběd ho vždy musí vrátit zpátky k jeho mámě ☹ dárky si pak většinou rozbalí až u babičky na Moravě, kam je musíme všechny odvézt a pak je vezeme zase zpátky 😒

V tvém případě, bych určitě nechala řešení na manželovi, aby to své matce nějak rozumně vysvětlil 😉

luciebx
14. lis 2011

Taky bych zkusila to rict manzelovi jak se na to tvari on ze ji tam proste nechces v den D jen s rodinou detma ze jo.. to je logicke.. my sice travime vanoce s tchanovcama.. ale my mame uplne super vztah a hlavne v anglii se svatky travi trosku jinak nez u nas v cr.. a kdyz i manza bude chtit jen v rodine ty deti a on.. tak ji to proste rekne ze jo.. vsak se tchyne nezblazni..

je to tvuj stedry den.. takze proc by sis ho mela nechat ridit podle nekoho koho tam svym zpusobem ani moc nechces.. nenech se zahnat do kouta pac to taky muze dopadnout tak ze dalsich 5 vanoc ji tam budes mit.. drz si za svym

marketka.27
14. lis 2011

@kutcher Tak snad jim to porafání vydrží až do Nového roku 😉

luciebx
14. lis 2011

@kutcher.. paneboze to je teda zenska ta tchyne.. se jeste urazi kdyz mate nemocny deti a novorozenec.. preci logicky ze do baraku nelitaj davy lidi a tak podobne.. proste zakroc.. ji rekni klidne po telefonu.. ja sem sama srab ja vse resim po tel nebo sms.. ze si prejes byt sama.. ze nemas ani moc cas na nejaky chystani ze proste malej vyzaduje pozornost a tak.. proste musi si uvedomit.. a dej ji razne na jevo ze ne a ne a ne nebude u vas..

kutcher
autor
14. lis 2011

@marketka.27 no, ona jí dcerka s jejím manžou jaksi řekli, že letos jde k nám a basta, šikovně se zařídili. A manžel by radši dostal nakládačku od Sparťanů, než tohle řešit, ale až se naštvu, tak budou rodinné vztahy v čudu, njn

kutcher
autor
14. lis 2011

@luciebx njn generál, byla celej život zvyklá rozkazy dávat i bejvalka nebyla moc dominantní, no.. u mě narazila a manža si taky nenechá kálet na hlavu, ale tohle se prostě řeší blbě, no. Ona fakt není špatná, ale je to prostě už určitej ročník se svou hlavou, no...

lojzina
14. lis 2011

@kutcher ja te naprosto chapu.....udelala bych to jak tu pisou holky,slusne strucne ze chcete stravit Stedry den sami,na tom vazne neni nic divnyho,mate pravo ho stravit po svym!!!! 😉

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketka.27
14. lis 2011

Ať jdou rodinné vztahy klidně k čertu, jde o tvoji rodinu, tvoji domácnost, tvoje soukromí. Švagrovou bych ignorovala, nejsi přece žádné nesvéprávné tele, aby ti život řídila ona a tchýně. Prostě teď jiné slovo, než "ne" neexistuje, žádné kompromisy, nic. Nezávidím ti, znám to. Je to běh na dlouhou trať, ale dá se to vyřešit. Neustupovat, neustupovat, neustupovat. Můj dům, můj hrad. Žádný azylový dům.

marketka.27
14. lis 2011

@kutcher No není špatná, jen se vám snaží zkazit první týdny po narození dítěte, Vánoce a snažila se rozbít váš vztah. Fajn baba.

weri1
14. lis 2011

na jednu stranu tě chápu, tchýni mám ráda, ale nechtěla bych ji, ale z druhé strany, nikdo by neměl být na vánoce sám. Lítat nemusíš, ať to udělá ona. Já si třeba neumím představit,kdyby moje maminka měla být sama, ptž manžel by si nepřál aby byla u nás. střídejte se, jednou vy, jednou švagrová

carculka
14. lis 2011

ja to plne chapu,u nas jsem taky rekla ze budeme slavit jen my

kutcher
autor
14. lis 2011

@marketka.27 jj ty začátky mě mrzely, ale beru to tak, že se pak dost srovnala, ale i tak vidím vánoce jen v rámci mé rodiny, nechci se o vánocích tvářit, jak super mi je, když to tak není, já už bych tu nechtěla ani mou mamku a to je co říct, chci jen svou rodinu a svůj klid... a neřešit, jaká jsem mrcha, když bude na vánoce sama..

marketka.27
14. lis 2011

@kutcher Nejsi mrcha, už jen proto, že na ní hledáš nějaká pozitiva 😀

kutcher
autor
14. lis 2011

@weri1 tvůj názor pochopitelně chápu, ale to by byla posl. kapka, kdyby tu měla ještě něco dělat, tady jde o to, že se na ty vánoce netěším, ba naopak je mi až zle a to to mají být maličkého 1. vánoce, na který bych se měla těšit

kutcher
autor
14. lis 2011

@marketka.27 protože tam jsou, je jen svá, jsou mnohem horší jedubaby😀

weri1
14. lis 2011

@kutcher já nepsala, že by si to měla udělat jak já píšu, normálně ji řekni, že ať vás navštíví druhý den...já psala jen jak to vidím já 😉

kutcher
autor
14. lis 2011

@weri1 jé, doufám, že ses nenaštvala... vidíš to asi celkem dobře, to jen já přes tu myšlenku, že by tu byla neumím přelézt...

anieanne
14. lis 2011

Nás něco podobného čeká příští rok - každý rok od rána do cca čtyř jsme u tchýně, zatím mi to nevadí, protože pak jedeme večeřet a stromečkovat k našim, ale od příštího roku už chceme mít stromeček sami doma, a to se k tchýni fakt nepohrnu... Tu trefí šlak, až to zjistí, to zase bude výčitek...

kutcher
autor
14. lis 2011

@anieanne vítej v klubu😉

bebinka
14. lis 2011

naprosto tě chápu, tohle je vždycky prekérní situace. Hlavně ale cokoli uděláš musí tvůj manžel na 100 procent podpořit, i když jí to třeba nebude chtít říct sám. Třeba jí zavolej a řekni, že jste doma probírali Vánoce, Štědrý den byste moc rádi strávili jenom jako rodina (můžeš bejt trochu mrcha a říct, že víš, že ho vždycky tráví u švagrový, ne?) a zvete jí na 1. svátek Vánoční na oběd....tečka. 😉

denousek
14. lis 2011

ahojky já to uplne chapu ona je sice sama a je to strasny byt na vanoce sama a je jedno jestli si za to muze sama nebo ne.. ale... nerikam ze se k ni treba odpoledne na chvili neprojdete -jestli bydlite ve stejnym meste ..ale meli by jste byt na vanoce sami a ona by to mela pochopit...tvuj manzel by ji to mel rict je toho vubec schopnej?znam takovej pripad kdy by to chlap sve mamince vubec nerekl a radsi pokazi vanoce manzelce jak mamince ☹

marketka.27
14. lis 2011

@kutcher Že jsou horší neznamená, že si od ní necháš dělat z duše boxovací pytel. Mysli na svůj stav a na svoje představy o životě tvojí rodiny, ne na její dobře skrývané dobré vlastnosti. Pokud bys váhala, jestli jo nebo ne, tak je to něco jiného, ale pokud ji tam rezolutně nechceš, tak si to budeš muset vybojovat. Ale bude to jednou provždy. Není tu přece řeč o staré nemohoucí babičce, ale o paní, která žije tak jak žije z vlastní vůle.

marinka
14. lis 2011

Já tě chápu, my to máme na Štědrý den taky tak, že chceme být jenom spolu s manželem a dětmi a k ostatní rodině jezdíme hnedy ty další dny. Naším se to moc nelíbilo, protože když jsme byly malé, jezdívaly k nám na Štědrý den nastřídačku babičky, a mysleli si, že u nás to tak bude automaticky taky tak. Ale taky vím, že moje mamka si vůbec neužila Vánoce, když u nás byli tátovi rodiče a teď zpětně mi to přijde vůči ní škoda, akorát měla plno práce, kolem všech lítala a vím, že by byla mnohem radši, kdybychom byli na Štědrý den sami. Tak to nakonec naši pochopili,že si to chceme udělat přesně podle sebe, a že vlastně o nic nepřijdou, když se uvidíme hned další den a uvidí rozzářená očička holek z dárku od nich.
Myslím, že by to měl vyřešit určitě manžel.

weri1
14. lis 2011

@kutcher vůbec ne, nenaštvala 🙂 já tě chápu