Jak trávit Vánoce? Rodiče se rozvedli

xveronikaxx
7. lis 2013

Já letos vůbec nevím, co s Vánoci..
Naši se loni rozvedli, každý má nového partnera, které já teda moc nemusim (ani tátovu partnerku, ani máminýho partnera).
Mladší brácha je z rozvodu pořád ještě špatný, prarodiče zas aby nebyli uražený, že si vyberu jen jednu stranu (rozvod dost zamával se vzájemnými vztahy babiček a dědečků, dřív byly všechny oslavy dohromady a normálně se bavili).
Sama doma s přítelem to taky není ono - pro mě jsou svátky hromada dárků a minimálně 8 členů rodiny (dříve to bylo tak, že lichý rok rodina táty, sudý rodina mámy)...navíc máma je komplet bez peněz (dotujeme jí já i brácha)...
Alespoň že přítel nechce trávit svátky s jeho rodinou, to už bych si fakt šla hodit kostkou, ke komu jít..

Jak to máte vy? Jak budete, Vy bezdětní, trávit Vánoce?

blka
27. lis 2013

@xveronikaxx To je super, že jste to takhle vyřešili. Asi je důležité se zeptat. Já jsem zatím žádné kroky nepodnikla, ale dnes bych se měla vidět s mamčou, tak se poptám prve jí a podle toho, co a jak mi řekne, se zeptám taťku.
@hehena Manžel se ještě nijak nevyjádřil, pro něho je asi ještě pořád čas 😒 . Ale jediný, co k tomu řekl bylo, že neví.

blahova_andrea
27. lis 2013

@xveronikaxx tak vánoce s velkým V si můžeš udělat kdykoli. to je o náladě, o rodině, o zvycích. je to jako silvestr? proč se mají všichni bavit a ožrat jeden den v roce na povel? všechno je to v hlavě a o stádu 😉

janakkk
27. lis 2013

@xveronikaxx no, zatím se to rýsuje tak, že bysme mohli 24. být v Brně u táty (snad i s mojí mámou - zatím se odmítá vyjádřit, ale sad ji ještě zpracuju), pozvala jsem i bývalého přítele (přijde mi líto, že by byl na vánoce bez syna - zatím nevím, jestli přijde, kdyby ne, uvidí ho 25.), no a 25. jedu s malým k jedněm tchánovcům do Přerova, 26. je přesun k tchánovcům do Rožnova, 27. se vracíme zpátky do Brna...ufff, snad to klapne a nikdo nevyhlásí žádnou stávku, je to zatím takový křehký.....vloni byl malej u 7 stromečků během 4 dnů, měl toho chudák celkem dost ☹

xveronikaxx
autor
27. lis 2013

@blahova_andrea přesně tak, je to jako silvestr.. tedy, je to pouze jeden den v roce a i když si uděláš oslavu a ohňostroj jiný večer, už to není to samé... možná je to o hlavě a stádu, ale je to zvyk a tradice a to že zažívám i jiné hezké večery s rodinou je samozřejmé, ale vánoce jsou jen jedny a to pouze 24. večer...

xveronikaxx
autor
27. lis 2013

@janakkk nooo pěkný, ale tak plán máš a taky to vypadá, že všichni budou spokojeni, držim palce s malym, hlavně aby nechytl nějakou chřipku nebo něco, to by bylo dost nemilé s tím cestováním...

janakkk
27. lis 2013

@xveronikaxx tak na nemoc jsem ještě ani nepomyslela.....na druhou stranu.....když bude dítě nemocné, zůstaneme doma a bude klid 😀