Jak vysvětlím tchýni, aby se furt neptala, kdy bude dítě?

monik_a
30. říj 2013

Jak nějak šetrně vysvětli tchýni aby se při každé příležitosti kdy nás vidí, nebo telefonuje s manželem neptala kdy bude dítě. Dřív jsme ji odbyli odpovědí, že po svatbě. Svoji jsme měsíc a od svatby se zeptala při každí příležitosti kdy jedním z nás mluvila. Tahle otázka pomalu padla i při gratulaci při svatbě. Odpověď, že až bude tak se to dozví ji evidentně nestačí, protože tak jsme ji zatím odpověděli vždy. Ne že bychom dítě nechtěli, ale necháváme tomu volný průběh, prostě až se to povede, tak dítě bude. Až budu těhotná nechci to všem oznamovat hned, ale počkat aspoň pár týdnů. Odpovídat na tuhle otázku každý týden už nebaví ani mě ani manžela a trochu se bojim. Že až toho budu mít fakt dost, tak to nedokážu říct nějak slušně, ale prostě ji "seřvu".

lucyanek
30. říj 2013

To jsou takové ty otázky: "Kdy bude svatba? Kdy bude dítě? Kdy bude druhé dítě?" Což znamená, že tě pořád bude s nějakou otázkou vysírat 😖 . Mě se naštěstí tchýně neptá, nemá na to odvahu 😀 Mě se ptala jen má máti a té jsem říkala nejdřív že nikdy (a to jsem fakt myslela vážně) a pak to volně přešlo k tomu, že bude babka 😀

llluckaaa
30. říj 2013

A zkusila jsi odpovědět "Nevím a už se mě neptejte!" ?

vladla
30. říj 2013

Co třeba...až bude,řekneme to!!A víckrát se neptejte!!
Možná bude načuřená,ale pokud se k tvé odpovědi. Přidá i manžel,tak snad pochopí co od ní chcete.

maudn
30. říj 2013

Já bych s ní byla hned hotová- až budu těhotná a budeme to chtít oznamit, tak se to včas dozví a jestli nás budeš obtěžovat nevhodnyma dotazama co deset minut tak budeš poslední co se to dozví

monik_a
autor
30. říj 2013

To jsou, ale přesně ty odpovědi při kterých nám řekne, že jsme na ni zlí a skoro se rozbrečí. Ale asi nic jinýho nám nezbude.

vladla
30. říj 2013

@monik_a asi budeš muset zvýšit hlas...

chroustinka
30. říj 2013

kdyz je tak vlezla tak bych ji rekla "az se spoji spermie s vajickem, jestli to neznate maminko" 🙂

uztotakbude
30. říj 2013

Já bych jí řekla, že mne ty její otázky už dost obtěžují. A zeptala bych se jí, zda nám to nechce pískat...

ivular
30. říj 2013

@monik_a Osobně jsem tento problém neměla, ale četla jsem v podobné diskusi, že nejlepší je říct, že teď o dítě ani neusilujete, jelikož máte jiné priority. Sice to není pravda, ale účel to prý splní.

blahova_andrea
30. říj 2013

Podle mě by jí to měl hlavně říci manžel. Je to jeho matka, on jistě ví líp, jak s ní mluvit a také si případně může víc dovolit, když to po dobrém nepochopí 😉

majkali
30. říj 2013

Moje tchýně se mě na to taky často ptala. Taky mě to štvalo. Jednou jsem jí řekla, že to nezáleží na nás, že až to vyjde, tak to vyjde. Tím pochopila, že se o dítě snažíme a to jí stačilo. Možná jenom potřebuje ujistit, že se vnoučátka dočká a že je to otázkou času. Je jasný, že se na to těší. Mě štvala tchýně pořád, bohužel umřela a já bych teď dala všechno za to, aby tu byla.

bonavoxa
30. říj 2013

Až Buh dá..a hotovo. Takhle jsem odpovídala pět let. 😀

hrasok100
30. říj 2013

My jsme měli úplně to samý od tchýně i od mý mámy...ale vzali jsme to s humorom a měli jsme v plánu vytisknout malé kratičky s číslem účtu a u každé otázky na dítě vtisknout ji do ruky s úsměvem a větou: "Až na tomto účtu bude první milión korun!" Ale dítko se povedlo dřív než došlo k realizaci tohoto nápadu.

dora13
30. říj 2013

me se na tohle ptala babicka neustale a kupodivu prestala, kdyz jsem ji rekla, ze az bude, zavcasu se dozvi. a kamaradum a znamym, kterym do toho podle meho nazoru nic nebylo, jsem odpovidala, jak uz padlo vyse neco ve stylu "osm a pul mesice od chvile, kdy se oplodnene vajicko uhnizdi v delozni sliznici", coz funguje zcela stoprocentne 🙂

fram
30. říj 2013

@monik_a zkus se jí taky zeptat na nějakou osobní otázku. Třeba jestli už má po přechodu 😀 Možná jí docvakne, jak je to nemístné a nepříjemné.

elentari
30. říj 2013

A co jí to v klidu všechno nevysvětlit? Jak to všechno je a jak to cítíš... já třeba s tchýní řeším daleko víc "ženské" věci, než se svou vlastní mamkou... ne, že bychom neměli dobrý vztah, ale prostě se o tom nás nemluvilo, takže mě to přijde trochu nepatřičné... Myslím si, že kdybys dala tchyni "důvěru", či takové jakési tajemství, o tom, jak to mezi vámi je, tak by mohla jednak přestat prudit a třeba by to posílilo i váš vztah... ale samozřejmě nevím, jak to mezi vámi je, jak spolu vycházíte, jaké je tchyně nátury,... takže jen rada 😉

upřímně mě docela děsí, jak tu každý radí drzé a uštěpačné odpovědi... nemyslí to zle, jen jí nedojde, jaké to má dopady...

gosa22
31. říj 2013

a co chlap? ať to své mámě v klidu podá...aby se už neptala...že vás to obtěžuje...nepouštěla bych se do hádek s tchýní, nedělá to dobrotu

kacernice
31. říj 2013

Některé se to vysvětit nedá ☹ Ta moje se mě na to po potratu ptala každý den a s každým novým těhotenstvím v okolí přispěchala, aby mi oznámila, kdo všechno už bude mít dítě a my stále k ničemu nemáme. A ty rady co jsme dostávali, no hrůza 😠 Strašně mi tím ubližovala a vůbec nevnímala, že jí stále říkáme, že o její otázky a informace nestojíme. Můj vztah s tchýní se tím dostal na bod mrazu a tam je dodnes 😢 Bohužel, někteří lidé jsou absolutně bez empatie a nechápou nebo spíš nechtějí pochopit, že svým jednáním druhému ubližují.

zvirka
31. říj 2013

@monik_a Ahoj, já tohle řeším ve variaci "kdy bude druhé dítě". Pořád se ptala a měla řeči typu "jedináček je chudák". Nakonec jsem to vyřešila přes manžela, ostřeji s ní promluvil mezi čtyřma očima a od té doby je pokoj.

diviska
31. říj 2013

@monik_a tak jí to řekni dokud to ještě trochu zvládneš klidu. Možná to bude trošičku nepříjemné, ale snad nad kafíčkem a dobrou buchtou by to šlo ne?! V klidu jí požádat, ať se neptá, že je ti to hodně nepříjemné a že by to mohlo dopadnou, že ti jednou bouchne kotel a vyjedeš na ní a že to bys opravdu nechtěla, tak ať se nechá překvapit a že se to dozví hned po vás mezi prvníma 🙂

monik_a
autor
31. říj 2013

Ostřejší vysvětlení od manžela moc nepadá u úvahu. On je prostě moc hodnej, na její neustálé otázky na různá témata vždy odpoví tak jedním slovem, ale neřekne ji ať se neptá.
Odpovědi že se to včas dozví nezabírají, ptá se stejně. Ona je celkově hrozně vlezlá, ptá se na věci do kterých ji nic není, prostě klasická drbna.
Ale sprostě ji odpovídat nechci, prostě i lidmi který mi nesedí jednám slušně.

elastiq
3. lis 2013

Taky bych jí řekla do očí svůj názor, v klidu, bez hádek, když budete jen vy dvě spolu, nebo s manželem, když to on není schopen tchýni vysvětlit, tak bych jí na rovinu řekla, slušně, že zatím nevíme a že je mi nepříjemné, když se na to pořád ptá a že až to bude aktutální, určitě se to dozví mezi prvními

monik_a
autor
10. lis 2013

Před pár dny byl manžel na návštěvě u tchýně. Zase se ptala na svou oblíbenou otázku. A tak ji řekl, jestli ji má dát rozpis s termíny našeho sexu. Tak jsem zvědavá jestli ji to trochu docvaklo a nebo se bude ptát dál.

elisset
10. lis 2013

U nás to bylo to samé, tchýně se neustále zmiňovala o tom, že by chtěla vnouče, ani se neptala, ale spíš pořád měla narážky. Jednou když jsem jí psala sms k narozeninám, tak jsem jí tam psala, že ať se jí splní všechno co si přeje a na to ona mi odepsala, že to záleží jenom na mě, že moc dobře vím, co si přeje, tak to už jsem fakt bouchla a napsala jí teda slušně, že už mi to vážně vadí, že si nebudu dělat dítě jenom pro to, že si to přejí ostatní a navíc si ho teď ani nemůžeme dovolit .. A světe div se, od té doby klid a když na to udělal narážku někdo jiný z rodiny, tak ještě schválně odváděla řeč jinam. Fakt si z toho něco vzala 🙂. Prostě asi slušně a upřímně vysvětlit, že ti to opravdu vadí.