Jak zachránit vztah? Partner vypadá, že o mě už nemá zájem

kaculik007
3. čer 2018

Ahoj, potřebuji se vypsat...
Potřebuji radu, nevím už co dál :(
S partnerem jsme spolu skoro 9 let, bydlíme spolu skoro 4 roky.

Podřídila jsem se jemu a bydlíme kilometr od jeho rodičů, aby to k nim neměl daleko. Mají hospodářství, nechce to nechat jen na rodičích a chce pomáhat. Já za rodiči moc často nejezdím. Nemáme úplně ideální vztah...

On je stále u rodičů nebo s kamarády a co spolu bydlíme, vůbec spolu nežijeme společně. Žádné výlety, jen když si je doslova vybrečím. To potom jedem. Doma mi s ničím nepomůže a to jsou dny kdy je celý den doma. V posteli pro mě nic moc :( on se rychle udělá a já z toho nic nemám, někdy si i přeji ať už je a já můžu jít spát. Dokud jsme spolu nebydleli bylo všechno duper. Cítila jsem že mě miluje. Teď už si tím nejsem bohužel jistá.

Náš vztah bych chtěla zachránit ale nevím čím.

kaculik007
autor
3. čer 2018

Všechno se to možná ještě zhoršilo tím že jsem před 2 lety potratila... otěhotnět nejde a možná i tím jsme se odcizili...

anetka1701
3. čer 2018

občas se stane, že se vztah proste přetáhne... Ze se zjistí ze to nefunguje i když je všechno vlastně OK... pokud je ten vztah bez děti, tak je to mnohem snadnější ukončit... Já bych si s nim naferovku promluvila.... probrala co cítí, co je OK a co ne a pak se rozhodla co dal... na záchranu vztahu musí být dva 😉

kaculik007
autor
3. čer 2018

@anetka1701 Já jsem zkoušela mluvit. Zkoušela jsem říkat co mi vadí a že něco chci zlepšit nebo že se rozejdeme. Nechce to ukončit a že se bude snažit ale z mého pohledu se tak neděje. Spíš ale tedy vůbec o ničem mluvit nechce.to už musím i křičet ať řekne co chce. Dnes spolu ani skoro nemluvíme. Sebere se a jede pryč a ani nevím kam nebo jen oznámí že jede pryč a ani se nezeptá jestli chci jet taky.

anetka1701
3. čer 2018

@kaculik007 no pokud není snaha... Si představ tohle s dítětem 🙁 on by se fakt nezměnil...

dominikaromanova
3. čer 2018

@kaculik007, jestli nepomohlo mluvení možná bych pouvažovala o ukončení vztahu. Na vztah musí být dva. ☹

kaculik007
autor
3. čer 2018

@anetka1701 To jsem taky říkala jak chce mít děti když není doma a na to řekne že žádný ještě nemáme.
Dítě strašně chce. Táta by byl asi dobrý, má o 20 let mladšího bratra a staral a stará se o něj krásně ale jestli by byl dobrý jako muž no...

Všechno se to ve mě vaří už dlouho. Už hlouho uvažuji že odejdu. Ale strach co bude je velký a jestli by to nebyla životní chyba.

evakaspar
3. čer 2018

Zivot je kratky a nez zit takhle... Co si najit maly pronajem a skusit zit sama? My meli taky ted uz s manzelem pauzu a to jsme spolu meli syna sice to nebylo kvuli tomuto, ale kvuli manzelovi exmanzelky. Bydleli jsme kazdy v jinem meste a proste jsme zjiszili ze bez sebe nemuzeme zit 😉 letos spolu budeme 10 let oslavime 2 vyroci svatby a v srpnu se nam narodi holcicka. Nekdy to pomuze. A kdyz si souzeni nejste holt prijde dalsi.

jednaholkaa
3. čer 2018

Nekdy je dobre si predstavit jake by to bylo kdyz bys odesla. Ulevilo by se ti? Bylo by to bez nej lepsi? Nebo naopak si to neumis moc predstavit.. Pokud ma clovek zivot bez partnera jednodussi tak je asi opravdu cas odejit. Vztahy kolem me vzdycky na necem stoji, bud je to sex, spolecne zajmy, spolecne traveny cas atd.. na cem stoji ten vas? Zajimave ze vam to klapalo kdyz jste spolu nezili..takze pak zlenivel? Jak si vede v praci a ve svem osobnim zivote, je spojkojeny, uspesny..? To se taky do vztahu promita.,

anetka9
3. čer 2018

@kaculik007 Co zkusit odejít na zkoušku? jako se prostě sebrat na 14 dní a jet někam na dovču s kámoškou, k rodičům, někam prostě..aby si uvědomil (a ty taky), jeslti si chybíte, jestli to ještě chcete zachraňovat)

calvac
3. čer 2018

@kaculik007 takovy zivot bych nedala a s ditetem uz vubec ne. On se uz nezmeni,je mi lito,ale podle toho,co pises,na tebe uplne se.., jsi mlada,rychle pouvazuj!!

kaculik007
autor
3. čer 2018

@evakaspar Máme hypotéku a peněz navíc na podnájem by nebylo a k rodičům už se nevratim.

@jednaholkaa Když si tvou otázku čtu, nestojí na ničem:( zájmy si jede svoje a do hospody na fotbal si jezdí s kamarády... A jestli by mi bez něj bylo líp? To právě nevím.

Ano, zlenivěl. Dřív byl i ten sex častější, dokonce i více během dne... Jezdili jsme na výlety na dovolené a bylo to fajn...
V práci moc spokojený není a s naším domem také ne. Najednou že máme malou zahradu, což máme. Ale věděl do čeho jdeme. A teď :(

kaculik007
autor
3. čer 2018

@anetka9 Já se bojím že bych se nevrátila...

@calvac No :( to rozhodnutí je ale těžké :(

anetka9
3. čer 2018

@kaculik007 Třeba to tak je správně..já bych nevydržela, kdyby na mě někdo takhle prděl:( a na druhou stranu, třeba by si on uvědomil, co by ztratil a začal by se snažit..pokud ne, tak by to neudělal už nidky, takže v tom stavu jakým to je, neli horším, by to bylo už napořád..takže jde o to, jeslti to už navždy takto chceš..A lepší to utnout teď, když máš možnost najít nového, lepšího, než když je ti pak 40 a je to všechno naprd..:( ale vím..je to těžký

evakaspar
3. čer 2018

@kaculik007 at si ju plati sam, kdyz se chova jak .......

kaculik007
autor
3. čer 2018

Ne vše je jenom jím, nejsem dokonalá nejsem ideálním, mám své nálady. Ale bohužel jsem ten kdo tráví večery sám, když jsme na akci , zůstává tam on sám až do konce...

Náš velký problém je i jeho mamka. Udělala si nemanželské dítě a vím to jen já, on, jeho táta. Před ostatními to tají... A ona výchovu nezvládá a to je i trnem v mém oku. Což taky kazí náš vztah když ze školky ho stále vyzvedával a ze školy také. Ale to asi nebudu rozebírat, to je kapitola sama o sobě... jen je to další hřebíček...

Bojím se neznáma, co bych měla dělat když bych chtěla odejít, když máme hypotéku a já se k rodičům nechci vrátit.

ariadna12
3. čer 2018

Probrala bych s nim nejlepe na neutralni pude bez emoci a kriku, jestli ma o tebe zajem, co ti vadi, co vadi jemu, a co proto chcete udelat. Nejhorsi je byt s nekym jen proto, ze se bojis byt sama nebo mu nechces ublizit. A mozna je dobre se nezamerovat jen na partnera, nebyt citove uplne zavisla (pratele, kino, nejake hobby mimo dum, kadernik, cviceni) a jestli treba hodne resite dite, zamerit se i jinam, chvili to nehrotit (pokud to tak je). Pisu prikladmo, co mne napada, nic o vas nevim. Jde taky o to, zda jde fakt o zcela nefunkcni vztah nebo o ponorku.

ariadna12
3. čer 2018

A pokud nebude mit zajem to resit, asi bude cas to zabalit.

jednaholkaa
3. čer 2018

@kaculik007 Jestli si nejses jista ze by ti bez nej bylo lip tak ma mozna cenu zkusit na tom vztahu nejak zapracovat 🙂 On se potrebuje asi probrat trochu a zamakat na sobe, venovat se ti a prestat na ten vztah kaslat. Je to tezky kdyz se dite nedari, clovek si musi najit nejake jine naplneni alespon prozatim.. Taky by ti mohlo pomoct treba si najit nejake nove hobby..? Vztah ktery dlouhobe nestoji na nicem smeruje do zahuby, ale neznamena to ze se vam nepodari si nejake pojitko znovu najit. Chce to spolu travit cas..

kaculik007
autor
3. čer 2018

@ariadna12 ano, dítě se u nás řeší hodně...

kaculik007
autor
3. čer 2018

Jsou dny, kdy si říkám že mám super chlapa a jak jsem hloupá že myslím na rozchod. Ale pak jsou dny, kdy si říkám že už to nevydržím.

Teď přišel domů. Nic neřekl a šel spát.

calvac
3. čer 2018

@kaculik007 moc smutne,lituji te,s detmi je to pak horsi,znam nekolik pripadu z okoli,zivot je fakt krátké

gujduska
3. čer 2018

Já být tebou,tak dítě teď ani neřeším,ani nepomýšlím,dokud ten vztah nebude trošku sformovaný a ustálený.
A vím o čem mluvím.Jsme spolu s partnerem 4,5roku dcerka bude mít 1,5roku (snažili jsme se o mimi 1,5roku) a v jejích 9m si začal s mou dobrou kamarádkou a chtěl nás opustit.Kdybych na čas s malou neodjela pryč,asi bychom spolu už dnes nebyli...Buď silná a jdi do toho hlouběji,někde ten zádrhel bude.

letadylkokane
3. čer 2018

@kaculik007 nemas to jednoduchy, je mi to lito. I s takhle nakopnutym vztahem se da neco delat, ale podminkou je, ze museji chtit oba. Takze i tvuj pritel. Promluv s nim, nejlepe fakt na neutralni pude a bud vecna. Rekni mu, co na nem obduvujes a co ti vadi. Ze mas na vztahu chut pracovat, ale ze ti musi pomoci. A pokud by to nezabralo, dejme tomu v horizontu nekolika mesicu, tak to zabal. Jsi dost mlada na to, abys zila ve vztahu, ktery ti nevyhovuje. Nemate deti, to je zatim spis vyhoda. Vlastne ne spis, ale urcite. Rozhodne ted netehotni, klidne zacni brat antikoncepci. Tvoje rozhodnuti nesmi byt ovlivneno tim, ze mate dite. To by mohla byt cesta do pekel. Zkus zmenit satnik, taky si nekam vyraz. Nezadon, jen predkladej vecne argumenty. Bud se chyti za nos, nebo holt bude sam. A ty si najdes nekoho, s kym bude fajn.

drahuska1977
4. čer 2018

Já buď bych mu dala na rozmyslenou a rekla tedy buď já nebo ostatní. A pak zkusila pokud to nepomůže si zabalit veci a na týden jit ke kamarádce a pokud by to opravdu nezabralo rozejít se protože pokud chlap nema zájem je to k ničemu je to kruté boli to ale je to realita

lamiaaa
4. čer 2018

Co zkusit nějakou pomoc ve formě manželské poradny, psychologa...?

biedronca
4. čer 2018

@kaculik007 co si zkusit udělat hezký den/večer? Později odpoledne třeba si zajít do vířivky (šampanské?), zrelaxovat a pak na večer vínko, dobré jídlo udělat co ma rád, stahnout hezky film a nebo si nejlépe zahrát erotickou deskovou hru, koupit hezké nové prádlo, Myslíš,že by to s nim nehlo? Ze by se nepraštil do hlavy a nerekl si, že "já idiot bych o toto mohl přijít .." .
Ja nevim, jen napad jak spolu travit čas, a presto být doma. My máme takové večery často, 1x za měsíc určitě.. Jsme spolu 9 let a více než 3 roky spolu žijeme.
O mimi se snažíme více než rok, a potrat tam byl taky...

ruzicka06
4. čer 2018

@kaculik007 Ahoj. Mrzí mě, že máš doma takové trápení ☹ Je vidět, že Ti na vztahu s přítelem záleží a chceš vztah zachránit. Z Tvých slov ale mám pocit, že u Tvého přítele bych si nebyla jistá, že mu na vztahu záleží stejně jako Tobě. Je špatný, že jeden z partnerů se tomu druhému podřídí a ten druhý ne...jak už se psalo v jiných komentářích, o zlepšení vztahl musí stát oba dva a oba dva se musí stejně snažit něco s tím udělat. Ale mám pocit, že Tvůj přítel nechce stejně jako Ty. Neúspěšná snaha o dítě může mít někdy negativní dopad na vztah, ale já osobně si myslím, že pokud vztah jinak funguje, tak naopak i takové ,,trápení" spojené se snahou o mimi by mělo vztah spíš stmelit. Jak se říká ,,být spolu v dobrém i ve zlém,,. Prsotě ale musí chtít změnu OBA DVA,, ne jen jede. Zkus si s přítelem o všem v klidu ještě promluvit a vyřešit to nějak. Pokud mu na Tobě a na vašem vztahu záleží, měl by si uvědomit, že se musí změnit. Pokud si to neuvědomí, nerada to říká, ale zamyslela bych se nad tím, jestli Ti za to takový vztah stojí. Přeji Ti hodně 🍀 , ať to vyřešíte!!

marii90
4. čer 2018

Ja mela podobny "nevztah" k manzelovi pred rokem a pul cca. Poridili jsme si dum na hypoteku, casto jsme byli oba spatni z nevychovy jeho dcery, kterou tedy nemame ve vyhradni peci my a nemame tedy sanci s tim neco udelat, miminko stale nikde pres vsechny tahanice po klinikach, prace na baraku milion, v zamestnani toho bylo jeste vic, mne prislo, ze porad dela malo.... intimnosti logicky taky ubyvalo, nemluvili jsme spolu a kdyz uz, stekala jsem na nej,protoze jsem nemela na nic naladu... a ja zacala premyslet, jak z toho ven.
Muzu rict, ze vsechno uplne zmenilo vytouzene dite (pocate prirozene i z toho mala, ktere jsme delali). Behem tehotenstvi jsem prestala resit, jak ven kvuli diteti... co se narodil maly, vsechno se zlepsilo o 1000% a je to hodne podobny, jako na zacatku....
Co se zkusit pobavit o nejake pomoci k ditku?

letadylkokane
4. čer 2018

@marii90 Ne, ne a jeste jednou ne. Dite nakopany vztah neslepi. Ty jsi opravdu zarna vyjimka, ale vseobecne vzato je to ta nejvetsi pitomost, kterou muze holka udelat. A rikaji to vsichni odbornici i laici, co maji vsech pet pohromade. Myslet si, ze jim pocate dite slepi vztah. To muze fungovat jen v pripade, ze ma ten par na cem stavet a spadl spis do rutiny. A to jeste jen nekdy. Pokud jsou kazdy z jineho testa, coz chvili trva, nez se projevi, tak to nepomuze a holka pak zustava sama s ditetem jako samozivitelka.
Tohle presne zazila moje blizka kamaradka. Maji s partnerem dceru, ale on je typ jako ten kluk z dotazu. Linej, navic jeste dost hloupej. Vyucenej prodavac, bez zajmu a bez rozhledu, co jen sedi s kamosema u piva, nebo sam u kompu. Dodnes nechapu, proc si ho tak chytra holka vybrala. Ona mela pocit, ze by druhe ditko mohlo toho jejiho nakopnout k aktivite. Otehotnela hned, ale hned ji taky doslo, ze to byla blbost. A vyresila to interupci. Bohuzel. Ted uz jsou od sebe. A ona je sama s tou dcerkou.
Opravdu neradit takovou vec, dite neni sroubovak, ktery ma neco opravit. Dite je zavazek na cely zivot a musi prijit z ciste lasky do protredi, kde se maji oba radi. Jinak je to spatne. Za tim si stojim.

letadylkokane
4. čer 2018

@marii90 jeste dodavam, co ale ty jiste vis. Dite je obrovsky stresor a partneri se musi opravdove milovat, aby ten krik, ruch, nevyspani, strach, kratkodoby nedostatek intimity a totalni vycerpani, zvladli. Jakmile si par nerozumi (je kazdy jinde a ma jine predstavy o fungovani v rodine), je hotovo.
U tebe tohle asi nebylo. Myslim, ze jste faktbjen potrebovali vytahnout z letargie, ale jinak jste si rozumeli a meli jste se radi.
Pokud ma ten kluk zakladatelku na salamu po par chvilkach spolecneho souziti, bude dite spis dalsim klinem do vztahu. Ne pojidlem.