Jak zvládáte "nemoc" partnera?

owl_ice
7. led 2022

Ahoj,

Ráda bych se zeptala, jak zvládáte když je partner nemocný? Myslím tim (rýma,kašel,nevolnost) nic vážného, můj partner když je "nemocný" tváří se jako by umíral, já na to nějak nemam "nervy", jsem zvyklá celý život od taťky, že chlap je chlap a jen tak nefňuká. Věřím mu, že je mu špatně, je mi ho líto, ale podle mě to dost přehání, je jak nějaká ufňukaná ženská, jenže kdybych mu tohle řekla, tak se urazí. Nejhorší na tom je, že tady takhle fňuká, a pak mi řekne, že porod zvládnu, že to je jen porod a zvládl to každej. No a pak si vzpomenu, jak tady chodí a fňuká jak je mu špatně, ale mě řekne na porod tohle.
Jak zvládáte nemoc partnera vy? A hlavně jak váš partner snáší když je nemocnej, taky je tak ufňukanej?...
Děkuji za odpovědi

jako_mala_holka
7. led 2022

U nás jsem v tomhle ta "horší" já, třeba rýmu faaakt nenávidím 😂

mandala
7. led 2022

Tak takhle to má hodně chlapů, že umírají na rýmičku. 😆 Já už to nekomentuju, protože já přece nevím, jak jemu je... 🙈 To nepochopíš 😂

qistyna
7. led 2022

@owl_ice desne ufnukanej.. mam vzdycky nervy… ma rymicku a boli ho v krku a lezi jak kdyby mel ctyricitky… nekteri tuhle vadu proste maj, maminky jim podle me nosily cajicek do postylky i v 18ti a davali pusinku na celicko a nesmeli se namahat a zustalo jim to 😂 vzdy kdyz rekne asi me zacina bolet v krku tak trnu jestli z toho neco bude, protoze ja se proste pretvarovat a litovat ho nedokazu a pak jsou hadky…😀

orisek56
7. led 2022

Můj manzel se vymyká, ten když má rýmu a kašel, tak od něho neslyším žádné stězování že umíra a podobně. A i kdyby....s chutí a s láskou se o něho postarám. To jak o mně pečoval teď posledni dva měsíce, kdy se všechno vyhrotilo a jeli jsme absolutně v neskutečných srackach a obrátkách, jak všechno zvládal, zastal, včetně dětí a ještě mě vozil každý den na různá vyšetření po všech čertech a ještě se snažil splnit práci co si naplánoval mu patří můj veliký a hluboký obdiv, takže i kdyby fnukal na blbou rymicku, třeba 50 x denně, neřeknu ani popel, uvařím mu čaj, udělám vitaminovou bombu a budu si ho chovat jako miminko.

owl_ice
autor
7. led 2022

@qistyna přesně! Maminky! To bude ono, přesně to říkám taky, já nechci bejt zlá, je mi ho líto, ale rozhodně to není věc aby se tady tvářil a chodil jak kdyby měl za dvě minuty umřít, já to vždycky vidim a taky z toho umírám😀😀 jsem ráda, že v tom alespoň nejsem sama, když už nic jinýho ... 😅

slecnami
7. led 2022

Ahojky, také jsem zvyklá od mého taťky, že je to "držák" a jen tak nefňuká...a přesně jak píšeš, můj přítel nemocný naštěstí moc nebývá, ale když jsme spolu před lety začínali, měl po čase nějakou rýmičku, slyšela jsem o tom snad desetkrát denně a upřímně - měla jsem chuť ho nakopnout, ať má proč skuhrat😃😉 (to je samozřejmě jen takový vtip, rozhodně se doma nemlátíme!) Nějak pak pochopil, že na to moc nejsem a je už statečný a tu "hroznou rýmu" chlapsky vydrží... 🙂

owl_ice
autor
7. led 2022

@slecnami No právě, jenže kdybych já mu něco takového řekla tak se urazí, ale já se neumím tvářit, že mě to nesere hned se ptá co je, a když řikam nic tak si běž lehnout když je ti tak zle, tak se taky urazí a jde, ale to neni řešení přeci.. no je to děs někdy😁

katule1990
7. led 2022

@owl_ice Myslím, že to takhle má spousta chlapů. Ten můj naštěstí ne, ten si potrpí na to, že je tvrďák 😀. Když mu je fakt blbě, tak prostě jen leží a potí se, ale drží u toho hubu 😂. To je mi ho i líto, snažím se mu pomoct, vařím čaje, vývary, výluhy z cibule... Asi bych v případě fňukání zkusila ukázat, že s ním soucítím, že je to na prd, zaptala se, jak mu můžu pomoct, třeba by pomohla trocha útěchy a byl by klid 😅. Nicméně kdyby mi pak řekl, že přece porodila každá, tak o co jde, tak to bych s ním vyběhla, připomněla mu fňukání nad rýmičkou a že už příště nechci o zlehčování porodu slyšet.

qistyna
7. led 2022

@owl_ice nejsi😂😂 me ho prave ani nedokaze byt lito, nevim proc, spis se mi vre krev v zilach.. samozrejme bavime-li se opravdu jen o jeho nekomfortnim stavu, ze ma rymu a treba ho poboliva v krku.. kdyzby mel anginu, chripku, ok, jasny, to je jiny, ale pri ryme? Zas musim nechat, ze se to same snazi praktikovat na me, ze to nema jako tak, ze ja umiram a ostatni ne, ale kdyz jsme u toho, tak to me taky stve a jsou hadky opacny, jako ze si opravdu s rymou lehnout nepotrebuju 😂
Mam dva brachy a tatinka, ktery uz zemrel, ale ani jeden sw takto nikdy nechoval tak mozna proto me to tak toci

zrzinda
7. led 2022

Já se vždycky v duchu strašně směju a přijde mi silene vtipný, jak kňourá kvůli rýmě, ale s láskou ho opecovavam, říkám, ze vím, jak mu je mizerne, varim mu čaje.. Protože vím, ze když je pak zle mě, tak se o mě taky stará 😊

lesniskritci
7. led 2022

@owl_ice Ano, můj muž je bohužel úplně stejný, vlastně o dost horší než popisuješ. Po 7 letech to už těžce nedávám. Radu nemám. 😉

lesniskritci
7. led 2022

@qistyna Přesně!

owl_ice
autor
7. led 2022

@qistyna Přesně, já tohle od taťky taky neznám, a potřebuju vedle sebe chlapa, a ne ufoukána, které tady chodí jak mrtvola, jen když je mu trochu špatně, to i já to zvládám líp než on, Vašeho tatínka je mi moc líto.

owl_ice
autor
7. led 2022

@katule1990 Jo já, taky uvařím čaj, donesu léky, odnesu posmrkaný kapesníky, a pomůžu, ale když je mu fakt zle, ale ne, že je mu trochu špatně, a bude tady chodit jak chudinka, já na tohle fakt nemám nervy no :D a pak ti řekne, že ten porod přežiju, ale kdybych mu já řekla, ať to tak nepřehání, že je mi zle tak by se hned urazil hrůza, to má od jeho matky bohužel ..

95newmommy2020
7. led 2022

Můj manžel je princezna princezen. 😁 Ale já ho opecovavam a vyjadruju neustále účast a lítost nad jeho stavem. A pri porodu byl úžasný, jak kdyby mi tu všechnu starostlivost vrátil i s úroky.
Já když jsem nachlazena, tak do sebe dávám nurofen stop grip a sem tak nafrcena, že poslední co chci je bejt v posteli. Takže spis dělám ze sem v pohodě. 😁😁😁 Ale chlapi to mají nějak jinak.

te_reza
7. led 2022

Tak ne nadarmo se říká, že smrtelná chlapská nemoc na 7 je rýmička 🤣 můj taky zkuhrá, ale něco si vezme, až když už ho pošlu do prde*e, ať teda nezkuhrá, když si nechce nic vzít 🤣

me_druhe_ja
7. led 2022

Chlap je opak. Ale extrémní opak, to taky není dobrý....v květnu 2020 prodělal menší mrtvičku, všechny příznaky tomu nasvědčovali a já ho pomalu musela donutit jet do nemocnice.....🤦

mourovatakocka
7. led 2022

@owl_ice U nás jsem ta chcíplina v umírací jámě já, když na mě vleze nějaká virózka. Mužovi jsem se párkrát vysmála, takže nějaké skuhrání kvůli rýmičce nehrozí. Zato vím, že když si na něco stěžuje, tak mu opravdu něco je.

lv
7. led 2022

A ví, že tě to nasírá? Že ho polituješ i bez toho, že bude kňourat? Že ho to snižuje v tvých očích? Jinak mu par porodu pusť, jasně, že je to k přežití, ale ať vidí, jaká je to brnkačka.. Doufám, že jde s tebou

emamaira
7. led 2022

Manžel je taky takový 😀 ale ví to o sobě a děláme si z toho srandu. Ale pečuju o něj🙂

owl_ice
autor
7. led 2022

@lv když mu to řeknu, tak se urazí .. takže se musím do zejtra uklidnit a říct mu to nějak normálně citlivějš aby se neurazil ..
K porodu půjde, tak doufám, že až to uvidí co zvládnu já, tak, že se chytne za nos a příště si to fňukání nechá pro jeho maminku🙄

sorboni30
7. led 2022

@owl_ice kdyz prijde muz a rekne : MÁM RÝMU.. otoc si v duchu vzdy slova..😝😀

owl_ice
autor
7. led 2022

@sorboni30 hezky 😀😂

owl_ice
autor
7. led 2022

@me_druhe_ja To taky není dobrý no, ale tohle jsou většinou právě chlapi jak to znám já, ale takovém extrém taky není dobré, jsem zdravotní sestra na aru nebo byla jsem, teď začal mateřská, ale , právě tyhle chlapi, jsou tam pak největší hrdinové, nefňukej u všeho i když tam je jim opravdu špatně.

pampeliska1313
7. led 2022

Můj manžel je vždycky tak “v háji” že “nemůže” cokoli udělat. Vždycky si pak vzpomenu jak jsem v jedenáct večer, těhotná a napul spici dělala večeři a odbehla zvracet na zachod, nebo ze i když jsem byla nemocná ale zvládla jsem aspoň stát, nějak jsem se postarala..Každopádně - nechám si poznámky pro sebe, nechám ho ležet, udělám mu vývar a když si chci odpočinout, jdeme si se synem lehnout k němu. Na druhou stranu vím, ze když mne něco je, v rámci svých možnosti se mi manžel snaží nějak ulevit - i když to nezahrnuje vývar.🙂 kdyby to ale bylo jednostranný v rámci ty starosti, tak sem naštvaná a řeknu to. Že bych třeba byla rada, kdyby mi pak s něčím pomohl až mu bude lip atd. ze já přece taky musím většinu času fungovat i když mi není dobře (ale zase aby to neslo do extrému zejo) Naštěstí tohle moc řešit nemusíme, ale mívám občas pocit, že to jeho “je mi špatně” není až tak horký.)

klokanka31
8. led 2022

@owl_ice Můj nebývá nemocný vůbec, a rýmu má tak jednou za dva roky. Ještě max.dva dny. A co si tak pamatuju tak nefňukal snad nikdy 🤔

j.a.n.i
8. led 2022

@owl_ice No a bude výrazně vadit, ze bude uražený?