Jak zvládáte pařby svých drahých?

amina
14. pro 2007

Holky,
nemůžu si na svého chlapa nějak výrazně stěžovat. Co mě ale bezpečně často nadzvedne, jsou manžílkovy akce typu: Potřebuji si vypláchnout mozek, jsem z té práce tak unavený. Před těhu jsme často vyráželi za zábavou společně, teď mám smůlu, malého ještě kojím a navíc žádná hlídací babička za rohem. Přemýšlím o nárazové chůvě, ale to je výhledové. Zkrátka každotýdenní pátkové výlety mě nedělají dobře. Závidím, že já si takhle hlavu občas nepropláchnu. Stejně se těm chlapům moc jejich program po narození dětí nemění, nám úplně komplet.

supina
1. únor 2008

Me to taky strasne stvalo, hlavne kdyz bylo malymu asi 4 tydny a pritel jel na prase a byl tam do rana. Bylo mi strasne. Je pravda, ze se to spravilo, kdyz jsem prestala kojit - ani jsem nikam nemusela jit, ale jen ten pocit, ze muzu 🙂) Obcas si nekam vyrazim s kamaradkama, ale stejne jsem porad mysli u malyho 🙂)

simlenka
24. únor 2008

já svému drahému popřeju hezký večer a ať se baví, nebráním mu v zábavě a on je naoplátku rozumný, vím, že si zajde každý týden na dvě-tři pivka a jednou za čas je akce (on je myslivec), kde se napije víc, ale kdo se rád nebaví - vím, že nás má rád a že se o nás stará 😉

nevadí mi, že já jsem doma - miminko se beze mě neobejde a já bez miminka zatím taky ne 😀

wjerushka
1. únor 2009

Me je to ted taky lito, ze nikam nemuzu. Manzel si vyrazi, rika, ze si chce naposledy uzit, dokud muze, tak jednou za 14 dni. Kdyz takhle nekam razi, tak ma ustlano v pokoji, at me nevzbudi, kdyz se vraci domu.Vetsinou je to kolem 4 rano. Jednou me teda namichl, to sel jen na pivo po praci, sliboval jak bude do deseti vecer doma a vratil se az druhej den v 7 rano. Celou noc jsem nespala, telefon nebral ani mi nenapsal, ze treba razej s klukama dal. Doufam, ze mi to pak oplati, ne treba, ze bych razila na parby, ale ke kadernici, kosmetiku nebo aerobic a manzel malyho pohlida. No maluju si to pekne idealne 😀

sylvar
1. únor 2009

Tak my máme celkem výhodu, že známé máme v baráku(mají taky děti), takže paříme u nich enbo u nás se zapnutou chůvičkou.Ale byli jsme už i jen spolu,ale byli jsme o půlnoci doma, ne jako zamlada k ránu 😀
Přítel chodí sem tam sám s kamarádama a mě to nevadí, když chci já jít s kamarádkama, taky můžu, takže v pohodě, je to o dohodě,ale je fakt, že já nekojím od 2měsíců malé, takže jsme mohli společně jezdit kamkoli, babi hlíldala
a jako je fajn si od malé trochu ,,odpočinout,, a pokecat ne jen s maminkama venku,ale i s bezdětnými 🙂

jablo
1. únor 2009

vidím,že ty chlapy jsou fakt stejný. Mě nevadí,že někam jde,nemůžu přece po něm chtít aby seděl jen s náma doma asi by sme si za chvíli lezli krkem. Mě ale vadí,že když někam jde tak mi řekne,že je za chvíli zpátky nebo do určité doby. a já na něj čekám,on nikde,nereaguje na sms,telefony prostě úplná ignorace a to má vždy tel před s sebou,to mě vytáčí do nepříčetnosti. Já pak nemůžu spát,jsem nervní,nevim totiž co s ním je. On je o dosti starší takže má kamarády kteří už nemají malé děti a manželky to jejich chlastání už neřeší ale já jsem to řeším. Samozdřejmě když chci jít já tak bez řečí ale když malej nechce spát tak volá ať jdu domů nebo si s ním hraje dokud nepřijdu nebo nepadne.

zanett
2. únor 2009

makyb - nevera rozhodne neni trendem dnesni doby. Kazdej odbornik na mezilidske vztahy ti potvrdi, ze lidi dnes podvadeji uplne stejne jako kdysi, jen je ta nevera ted jaksi vic videt (mobily, chaty na netu atd)...

Dal si myslim, ze ovinenej chlap neuvazuje, jestli ma doma zazemi a hodnou manzelku, kdyz ma pred sebou prsatou osmnactku - on si tu divcinu asi nebude chtit vzit a mit s ni deti a bla bla bla (na to ma doma manzelku), ale malokterej dokaze odmitnout takovou prilezitost k nezavaznymu sexu (hlavne kdyz vi, ze se to manzelka nedozvi).....Mi partneri byli vzdycky o dost starsi nez ja, a proto jsem velmi rychle prisla o iluze...ono je krasny rikat na zacatku vztahu (prvnich cca 5 let), ze laska to a laska ono, ale fakt je, ze ovinenej chlap na mejdanu, kde se kolem nej toci dvacitky, ten musi tezce odolavat....co si budem povidat 😒

millist
5. únor 2009

Tak já musím říct, že mě tyhle jejich akce docela vytáčí. Je to pořád něco, domluvili jsme se teda, že to bude tak max jednou dvakrát do měsíce, ale to jsou věčně nějaký narozeniny (chápu ty od nejbližších kamarádů, tam občas zajdu s ním a moje mamka pohlídá, ale ty těch ostatních už moc ne), akce s fotbalem, fotbal a potom pivo (to se ale nepočítá, protože je to jenom tak na hodinku na dvě), hokej... Myslela jsem, že se s tím začnu pomalu srovnávat, ale nějak mi to nejde a závidím všem tolerantním ženám. Já bych mu to taky víc tolerovala, ale pokaždý mě zklame, třeba právě tím, že řekne, že přijde brzo a já na něj čekám nebo že mě probudí, někdy i malou, protože máme psa, kterej jak se strčí klíč do zámku začne řvát..
Sice už jsem taky byla dvakrát sama venku, poprvé to zvládl skvěle, podruhé se mi pokoušel dovolat, protože malá řvala, ale já neměla signál, tak to musel zvládnout sám, ale pak začala malá mít problémy s jídlem a on se do krmení zrovna dvakrát nežene a taky na to nebyl nějak čas. Dvakrát hlídala moje mamka, ale ta bydlí 40 km a je to vždycky strašně hektický, odvést malou a pak zase zpátky, samozřejmě nikdo nechce jít ven jak strašidlo, takže než se připravím, jsem tak k.o., že už se mi nikam nechce 🙂
No a pokaždý, když jsem venku byla jsem si uvědomila, že to za to vůbec nestojí, ale zase si člověk oddychne a pokecá taky o něčem jiným právě s těma bezdětnejma
My máme ještě i docela problém v tom, že bydlíme v mém 1+1, mám to předělaný tak, že je to skoro celý propojený a na spaní máme jen takovej kout a postýku převážíme, no a on je zvyklej se dívat dlouho na televizi nebo když přijde z odpolední tak se mu samozřejmě spát nechce, ale nic jinýho mu nezbyde než spát, protože já u televize neusnu a potřebuju se vyspat kvůli malý.
Je to prostě tak, že nám se změní komplet všechno a jim vážně nic. 🙂

zanett
5. únor 2009

milist; 'nám se změní komplet všechno a jim vážně nic.' No milist, to neni zase tak uplna pravda, kazdej to ma tkaovy, jaky si to udela. Pises, ze on se do krmeni nehrne. No a co? Je to taky jeho dite, ne? Tak kdyz musis krmit ty, tak proc by nemohl on? Ja bych mu na nejaky vymluvy typu 'do krmeni se nehrnu' neskocila! Proste je to i jeho dite, tak bude muset byt aktivnejsi a s chuti bych ho maximalne zaprahla...Kdyz on se na neco vymluvi a ty mu to 'sezeres', tak se nediv, ze se pro nej nic nezmenilo a pro tebe ze se zmenilo skoro vsechno... 😝

garfieldmail1
5. únor 2009

Souhlasím se zanett. Akorát to není jen o tom, jaké je to teď na mateřské. Je důležité, jak to bylo i do té doby! 😠 A jestli si některá do té doby nechala hodně věcí "líbit", tak teď nebude mít jednoduché to změnit. Určitě to ale jde, ale ne ze dne na den. Jak se to říká, "muž je hlava rodiny, ale žena je krkem, který tou hlavou otáčí " 😎 Chce to chytře a nenápadně a bez výčitek a zaujmout pro "věc" - myslím hlídání dítěte. Hlavně, ať si některá nemyslí, že až nebude kojit, tak se to samo změní. Tatínek, který se nedokáže sám postarat o dítě, aniž by každou chvíli volal kvůli prkotině, to později o to hůř zvládne, protože na to nebude zvyklý nejen tatínek, ale taky to dítě! Šla jsem do kolen, když mi jedna známá řekla, když měl její syn 2,5 roku, že tatínek bude poprvé hlídat, aby si mohla zajít s kamarádkama odpoledne na kafe! Úplně vidím, jak si to užila 😖 Jestli se chce chlap těšit z práce domů, musí pro to udělat víc než jen přinést výplatu 🙂

Možná to všechno zní některé tvrdě nebo, že je můj partner bačkora ;) Kdepak, on chodí každý pátek + sem tam nějaká slezina, ve středu na badmington. Já 2x týdně cvičení, 1x za měsíc holič, a sem tam i do baru s kamarádkou (chodila bych i častěji, ale nemám s kým, když ty kamarádky mají taky děti a nemají nárok na "vycházky"). A jsme oba spokojení, těšíme se na sebe, i když to sem tam zaskřípe, ale to snad všude. 😅

amina
autor
6. únor 2009

Já už se na to po roce dívám taky jinak. Vlastně se docela těším, že jednou za 14 dní večer MM vypálí a já si udělám večer dle svého. Odpočineme si od sebe a druhý den máme skoro líbánky 😀
S kámoškama mě už nějak chození ven neba, ty dobré bydlí daleko a cestovat za nimi, abychom se mohli po večerech vyřádit jako zamlada se mi moc nechce, už jsem pohodlná. Je fakt, že tak jednou za dva měsíce na den zmizím a nechám se u nich rozmazlovat jídlem, drinky, povídáme.
Spíš mi stále chybí vyjít si na drink s mužem, žádná babička se do hlídání nehrne a já dobrou chůvu neznám, v okolí žádná matka takových služeb nevyužívá a já bych asi dala jen na osobní doporučení.
Navíc moje představa je ta, že si někdo vezme dítko a já ho uvidím až druhý den odpo. Večer bych si neužila, kdybych se musela ve 23 hodin vrátit a ráno od sedmi fungovat. Bohužel naše babičky se ani jednou nenabídly a já vnucovat dítko neumím. Tak čekám, až za čas bude hlídat větší nevlastní ségra mrňouse 😉 .

petrajah
10. únor 2009

Amino, přesně takhle to vidím já, můj chodí pravidelně každé úterý na 3-4 piva, potřebuje taky vypadnout a pokecat s klukama a já miluju svoje úterky, kdy buď něco dělám, nebo nedělám, zavolám kámošce a pokecám zase já. Jinak já asi 1x14 dní vypadnu zase já a můj je taky někdy rád sám.Ale dneska nikam nejde, protože je nachlazenej, tak ho vyháním aspoň na čaj. Ale asi to neklapne. ☹

garfieldmail1
10. únor 2009

No to je fakt, že přítel je taky se synem nejraději sám. Vždycky mi říká, jak si to užili (nikdo mu totiž do toho nekecá 😠 ) . A taky když jsem doma a potřebuji třeba vařit, tak syn si chvilku hraje s tatínkem a pak zase valí za mnou a chce, ať si jdu taky hrát. Když doma nejsem, tak si na mne ani nevzpomene a visí naopak na tatínkovi 😝
Chlapi, kteří netráví pravidelně čas se svými dětmi, si myslí, že to je snad za trest. Ve skutečnosti - opak je pravdou, oni totiž ani kolikrát neví o co přicházejí... 😉

slunicko552
11. únor 2009

garf-s tvými posledními větami naprosto souhlasím 😉
My někdy jdeme se sestřenkou zapařit a někdy ona přijde ke mě i s malou .Přes den si děcka hrajou pak se jdou spolu koupat a pak spolu spí.Je to pro ně svátek a jsou z toho úplně nadšené.My zase večer sedím u vína a kecáme.Ráno jsme na ně dvě.Je to super 😵

sonarisa
12. únor 2009

Ahoj!Musím říct,že mě to doma taky nebaví,štve mě,že si manžel chodí na piva a občas zapařit do rána.Protože se potřebuje odreagovat.Taky bych se chtěla odreagovat,ale neumím si o to řict,mám akorát silácké řeči a pak skutek utek.Nebo to nevyjde. ☹

sonarisa
12. únor 2009

Taky když jsem v obchodě (bez dětí)déle jak hodinu,tak už mi manžel píše,jestli tam ten chleba vyrábím. Se staršim synem je to ok,mladší má 8 měs.a kojím.Myslíte,že by to beze mě v noci ti 3 chlapi zvládli? Babičky jsou nedostupne ☹

wsmoulinkaa
24. únor 2009

ahoj holky...taky se přidávám...můj manžel taky chodí občas na pivo a že kolikrát přijde tak ve 2h. To že chodil třeba ve4-5h to bývavalo kdysi dávno, ale to já taky...s holkami jsme pařily až do konce ale tak většinou do 4h nejdýl. Ale to stačilo 😀 no a ted co čekám druhý už nás to nějak opuští to flákání...dcera je už větší a k babičkám už moc nejezdí a když už se někam jde tak jen třeba na véču a jen tak pokrafat!!!

Je ale fakt, že když už jsem někam chtěla jít, většinou hlídala babička a manžel občas...ale my jsme byli v tom tolerantní, ale taky neříkám ,že jsme nikdy nepohádaly 😀

Radek s holkou nikdy moc času netrávil, jezdí často na služebky a tak když už je doma o víkendu tak si to užíváme. Taky se mi po něm zasteskne, ale jde asi o zvyk. Ze začátku mi to děsně vadilo...pak jsem čekala první mimi a začala žárlit...pak se narodila a nebyl na to čas...pak jsem si začala zvykat a někdy si to vyříkali....a ted čekám druhé a jsme taky o pár let starší a už na to koukáme jinak a já ikdyž odjede tak si s dcerkou mneme ruce, jak si to tu samy pěkně užijeme 😀 a tak za pár dní už se nám stýská a já nadávám že mi tu nikdo nechrápe po nocích a nemám si na koho vylejvat vztek 😉

když jsem to Radkovi vyprávěla, tak se smál a říkal, že by nás nevyměnil za žádnou na světě.... 😕 ale ruku na srdce...stejně si říkám, že se může stát cokoli a kdykoli.....stojím zatím pevně nohama na zemi a snažím se nemyslet na to co kde dělá...ikdyž ten červíček tam zahlodá taky a když mu to i něky řeknu, tak mi řekne a copak já vím co ty děláš tady??? Takže si myslí, že jsme na tom oba stejně 😀 a proto nám to asi zatím vydrželo a doufám že vydrží.

Skoro všichni naši známí(kamarádi) jsou rozvedení a nekterý nechápou, jak s ním můžu např být, když jezdí furt pryč a rejou třeba.....ale to přeci není důvod k rozchodu...když se chceme mít dobře musíme něco oželet ne?? A to že chlap je věrný si myslí každá o svém...já bych si to taky přála, ale vím že je to přece jen chlap a žensky se mu líbí a on třeba některý taky a mě se taky chlapi jiní líbí a já některým taky.....ale to jak to dopadne dál si musí každý dopředu promyslet.

A když už budu chtít nějakou radu, tak určitě ne od rozvedené!!!! I když si jich taky vyslechnu.... 😀 😀

tak pic

sharii
24. únor 2009

Tak můj manžel si taky vyráží a když už jde tak se vrátí až ráno. Nevadí mi to, protože to není zas tak často a navíc chápu, že si po práci potřebuje "orazit". Kromě toho dřív jsme na takové pařby chodili pořád tak my to nepřipadá zase tak zvláštní. Co mi vadí je to, že chodí stále jen on. Já sice nechodím do práce, nicméně odreagovat se taky potřebuju, vždyť už jsem víc než rok nebyla nikde bez kočárku. Pár dvouhodinových nákupů nepočítám. Jsem na tom vlastně stejně jako Sonarisa. Taky si o to neumím dostatečně říct, mám jen řeči, ale na skutek pak z různých důvodů nedojde 😒

slunicko552
24. únor 2009

sharii oprav si údaje v pase 😉
Já měla taky pořád jenom kecy,ale kojila jsem víc než rok,tak jsem setjně nikam nechodila,ale pak jsem řekla,že jdu a šla jsem.Teda byla jsem jak na trní,vůbec jsem si to neužila 😀 😝 .Ale teď už chodím normálně a je to fajn.I když ne tak často jako chlap,ale zajdu si 🙂

shariii
24. únor 2009

Slunicko, jj, těhotná 100tt to by bylo 😀

hupcza
24. únor 2009

tak manža n pivo moc nevyráží
ale chodí cca 3x týdně sportovat a tak přichází domů po osmé ...no a když nejde tak kolem 7 (zase sedí víc v práci)
semo tamo nějaká pracovní akce o víkendu
večírky jen nárazově - narozeniny a spol.

zatím mi to nevadí - dělám si své věci

až porodím - což bude za pár týdnů, očekávám od něj, že alespoň v prvních týdnech své pracovní i sportovní aktivity výrazně omezí
a v dalším životě se budeme střídat - nepotřebuju ty jednou, já taky jednou .... nakonec já si zajdu za kámoškama i přes den, on se s chlapama dopoledne nesleze ...ale musí to být o pocitu, že je mi to umožněno
taky budu chodit sportovat a trošku se udržovat u holiče apod. - no a na mou mámu fakt spoléhat nebudeme - ona s mnou žádné dítě nezplodila

teoretickyto máme odsouhlaseno 🙂
takuvidíme v reálu 😀

wsmoulinkaa
24. únor 2009

tak to my když chceme jít na večeři s manželem...tak to pohlídat babi musí 😀 😀 ikdyž nesplodila 😀

wsmoulinkaa
24. únor 2009

pardon nezzzzplodila 😕

hupcza
24. únor 2009

wsmou: ale jo ..to je jasné ...jen jsem tím chtěla říct, že se na to nemůže spoléhat a nemůže zneužívat to, že je ochotná 😉

zittka
24. únor 2009

ahoj
amino, já jsem byla z toho nešťastná, cítila jsem se sama, opuštěná a že jsem na malou sama... teď už jsem si zvykla, ale trvalo mi to... jen manžu vždycky vystěhuju spát do vedlejšího pokoje, ať nám v ložnici nechrápe. já ho chápu, že chce vypnout, ale my nevypneme ani u kámošek, když jsme pořád ve střehu, co děcka, že? není to někdy lehké, ale je to snesitelné... hodně štěstí a pevné nervy 🙂

wsmoulinkaa
24. únor 2009

jj ale co by za to jiné daly vid?!

tchýně ta jednou za půl roku se zeptá 😀 a moje mamka tak to je prostě mamka a ta se moc těšila na vnouče. Ale bydlíme 20km od ní, takže si to malá spíš vydupe-jo na vesnici to je něco!!! Zato brácha tam bydlí, takže ten toho spíš využívá....ale mamča už se tak nedá-jsme to probraly 😉 no jo ženský 😀

akorát mě štve jak mi furt někdo říká to budeš mít malou pomocnici, ten věkový rozdíl a tak.....jenže to není pravda, služku z ní dělat teda nebudu, bude mít svoje zálibi a když bude chtít pomoct, tak pomůže. Já jsem přece od toho abych se starala a ne dcera 😕 🙂 ale jsou takové taky, jako švagrový sestra...chudák holčina a máma se jen válí a ani neuvaří!!!

holka mi chce moc pomáhat, ale to je jen takové to jejich povídání 😀 a pak až to bude pořád plakat 😀

jj zittka-my už to máme dohodnuté-až se to narodí tak dcera bude spát s manžou a já s prckem v pokojíčku...aspon do té doby, než to bude ok-myslím jen, když to bude hodně plakat jako ta první to byla hrůůůůůza!!!! 😉

wsmoulinkaa
24. únor 2009

jééé ty máš markétku jůůů to jsem já!!! 🙂 to mě potěšilo 😉

pepibubu
25. únor 2009

ahojky holky....

Tak to Honza má pravidelně jednou měsíčně bowling s kolegama z práce (ale je to tak, že dráhu mají od 16 - 18, pak večeři a doma je kolem devátý.). A nevím zda jsem tak tolerantní nebo tak blbá 😀 že jsem ho pustila na bowling i v den, kdy jsme přišli z porodnice. Mají to totiž vždy domlouvané měsíc předem, a už v tom červenci kolegům slíbil, že jestli bude mimi na světě, tak ho na dalším bowlingu zapijou. No, moje máti to neskousla dodnes, občas to vytáhne jako na přesvědčení mě co je H. zač. Ale co říkal H., tak kolegové byli velmi uznalí, že prý jsem formát 😀 no nevím... 🙂 Ale taky přijel ten den ještě před osmou. A každý pátek chodí do solný jeskyně, začež si "můžu sama," protože to jsem mu dala permici k Ježíšku.

wsmoulinkaa
25. únor 2009

tak na tom vůbec nevidím nic špatného......když chlap nechodí každý den, tak je to v poho ne??

můj taky sem tam jde na bowling ale když jde tak přijde tak po půlnoci...ale já s tím počítám...už jen když řekne že jde na dvě tak to násobím dvěma...nebo třema??? A že jde teda tak jednou za 14dní ale stojí to zato 😀

janinininka
3. bře 2009

ahojky holky,
dobrý téma 😉
tak můj nastávající je hodně časově zaneprázdněnej, většinou je do 7 v práci, 3x týdně chodí na spinig, pže budeme mít v červnu svatbu a chce zhubnout do obleku, do toho má většinou každý týden turnaj v hokeji a jednou týdně trénink a někdy chodí ještě na kolín hokej a ještě chce jít do hospody, takže je pryč hodně a kolirkát mi ještě říká, kdo je víc s rodinou než on..vydělá peníze, vím, že nás má rád, ale peníze jsou, že se na mě nesahá, takže mě k prduli 😠 chce šetřit, až moc někdy, diví se, co kolik stojí na malou a nelblíí se mu to, ale já s tím nic nenadělám 😲 ale to odbočuju, že? 😀
prostě a jednoduše někdy jsem ráda, že je venku a já si čtu, nebo sem tady, ale někdy mi to chybí, že nemáme na sebe čas a vadí mi, že on to nevnímá a ani třeba ho nenapadne, že bysme mohli jít někam ven spolu..ted jsem začla taky chodit s holkama, zrovna za chvíli jdu s kamarádkou, která žije v ANglii, je tu do pá, tak jdeme pokecat bez dětí, je to něco úplně jinýho a vřele doporučuju někam zajít, holky musíte si to vymoci u chlapů, hned se vám uleví, tak jim vysvětlete, že i my, které jsme doma neznamená, že nic nedělám a chceme taky vypadnout s kamarádkou ven pokecat, na tom nic není, ne? 😉 🙂