Jako rodiče jsme super, jako manželé stojíme za nic

mikulka
6. bře 2010

Ahoj holky,

narozením syna se v našem vztahu s MM moc změnilo.
Protože první rok byl obtížný, neměli jsme na sebe čas, vše jsme směřovali k malému. A na to jsme si i zvykli.

I nyní moc času tedy není - malému se věnujeme na 200 %, navíc ukládáme mezi 21.30 a 22 a pak většinou odpadneme i my, takže za den si mnoho, až na provozní věci, neřekneme.

Když spolu máme mluvit sami, nestojí to za nic a často se také pohádáme.

Přestali jsme spolu spát, sex se vytratil postupně, také letmé dotyky či pusa při příchodu z práce.

Posl. dobou se často hádáme, dnes hádka vyvrcholila tak, že jsem MM vyhodila.

Je mi z toho moc smutno, s MM jsme se milovali a myslím, že se stále milujeme, ale nějak jsme se sobě ztratili.

Prožíváte některá něco podobného? Jak z toho ven?

S hlídáním je to u nás těžké, zkoušeli jsme...

Chtěla jsem změnit v naěem životě to, že bychom se odstěhovali kus za Phu. MM je kategoricky proti.

veva1
6. bře 2010

Ahoj akoby som o nas citala. len my sme uz asi zasli trosku dalej,prestali sme si jeden druheho vazit a cim dalej tym viac je to o tom kto je vacsi chudak vo vztahu

mikulka
autor
6. bře 2010

veva: a jak z toho ven? ☹

filipal
6. bře 2010

Mikulka a nerozmyslali ste nad manzelskou poradnou?
stojite obaja o to, aby sa vase manzelstvo znova zotavilo? obdobie po narodeni dietata je zatazove, vtedy ma vela parov krizu. da sa to prekonat, len potrebujete psychologicku pomoc a musite obaja chciet. 🙂

veva1
6. bře 2010

No ak to dokazes urob prvy krok. skus sa chvilu spravat,obliect,upravit,ako pred dietatkom. pusu mu daj ty,pritul sa,vecer sa premoz. ja to uz nedokazem,chcem aby bol pozorny,akcny a asi sa nedockam

veva1
6. bře 2010

Fili mas pravdu ja sa mozno aj na odbornu pomoc obratim,len mm asi nie,bo podla neho nemame problemy,len ja som vecne nespokojna

filipal
6. bře 2010

Veva, ak tvoj muz nechce ist do poradne, chod sama. jedna kocka sem pisala taku radu, ze ked bude psycholog potrebovat tvojho manzela, posle mu pisomnu pozvanku, ze s nim potrebuje prebrat nejake veci, lebo ty mas problemy....na pisomne pozvanie skoro kazdy partner zareaguje.
je to finta, ako dostat chlapa do poradne.
aj keby to nevyslo, aspon tebe sa ulavi, lebo dostanes kvalifikovane rady ako postupovat. vyskusaj..... 😉

veva1
6. bře 2010

Fili urcite pojdem no musim vydrzat do sept.ked pojde tomo do skolky. len dufam ze este bude co zachranovat. ale aj ja osobne by som potrebovala trosku rozobrat seba

mikulka
autor
6. bře 2010

filipal: ano, oba chceme, aby se náš vztah zlepšil. S poradnou je to těžké, nemáme hlídání a když, tak jen krátké. To bychom ani nestačili někam dojet.

A kdy to zátěžové období po narození dítěte skončí a bude zase lepší období? 😅

veva1
6. bře 2010

Pisem cez mobil,tak nevidim kolko ma drobec rokov?

jana.sun
6. bře 2010

ahoj,

něco podobného se probíralo tady v tématech, zkuste juknout, třeba se tam najde nějaká rada, či pomoc 😔

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

alexandrah
6. bře 2010

mikulka - podla mna pred poradnou urcite skuste ho strazenie, aj keby ste si mali zaplatit au pairku, proste musite stravit cas spolu, bez dietata, toto ti povie aj v kazdej poradni!!!!!!!!! je to veeeeeeeeelmi dolezite!!!!!!! treba pracovat aj ńa vasom vztahu, nie len na vztahu s dietatom!!!!!!!§ lebo ked sa ten rozpadne, co potom??

sjuzi
7. bře 2010

Alexandrah má pravdu, je veľmi dôležité pri dieťati nezabudnúť na svoje ja a na MY vo vzťahu. Ísť spolu do kina, divadla, koncert (tam sa nemusíte spolu hneď rozprávať), s priateľmi na večeru, bowling... nemáte pri sebe babičky, švagrovcov, súrodencov, čo by malého povarovali, napr. aj keď ho dáte večer spať??? 😕 😅 😉

Myslím, že aj tvoje motto je veľmi príslovné... 😉 Teda, ako som ho správne pochopila... 😅 Skúste chvíľu pozabudnúť na to, že ste unavení rodičia, spomente si spolu, čo ste robievali za slobodna, obnovte tie chvíle... 😉 Držím palce...

mikulka
autor
7. bře 2010

Je fakt, že od narození syna jsme úplně přestali pracovat na anšem vztahu a MY už prostě není.
Zdá se mi to těžké. Chtěla bych být dobrá máma (to se snad daří) a dobrá manželka a místo toho jsem jako manželka nesnesitelná.
Vztha máme vlastně dost hrozný, když o tom popřemýšlím.

veva: malému teď bylo 17. měs.

sjuzi
7. bře 2010

Mne sa to tiež spočiatku nepáčilo, dať malého varovať... "zvládla" som to až možno od toho roka nadlhšie, resp. ak to bolo skôr, tak fakt len keď sme ho dali večer spať a šli sme na 2 hodinky von (kino, pizza, s priateľmi na vínko). 😉 a mamča bola na mobile, mlieko som si odstriekala pre prípad núdze... Dá sa to, treba to skúsiť... odpútať sa trošičku od malého... Bude to lepšie i pre Teba, jedného dňa sa musíš vrátiť do práce... psychicky ti to pomôže...

My teraz mávame víkendy, kedy malý ide k našim alebo svokrovcom na celý víkend. Napr. keď sme boli na plese, na svadbe, alebo sme boli obaja s mm chorí (tak sme nechceli, aby malý ochorel)... 😉

veva1
7. bře 2010

Mikulka ono to s nim uz bude teraz ovela lahsie a zistis ze mate cim dalej tym viac casu. neskusila si ho rano skor budit,aby sa mu rezim posunul a siel vecer skor spat? moj uz na obed nespava a vecer je uz o 19,30 vacsinou klud.

veva1
7. bře 2010

A este,ja absolutne netuzim ist s manzom niekde sama. mne by urcite stacilo keby sme sli vsetci ako rodina. no moj je ochotny ist akurat k starym rodicom,je totalny papuciar a ked ho aj niekde vytiahnem tak je total nervny ako na ihlach,pohoda je v cudu

mikulka
autor
7. bře 2010

veva: on ráno vstává kolem 7, někdy i dřív. 😕 Ale jakmile bude mít jeden spánek, posuneme mu večerní ukládání.Vím, že to musím zařídit s tím hlídáním, ale naši pohlídají tak max na půl hodky a to nestačíme ani vyjít z baráku. 😝
No, dneska je mi dost smutno, protože včera jsme se pohádali a ještě to ve mne dobíhá.

Navrhovala jsem totiž, že si koupíme pozemek, prodáme byt a koupíme baráček na klíč. Myslím, že by nám to všem pomohlo, zahrada, příroda. Bydlíme na místě, kde povedou křižovatky.

MM ale nesouhlasí a mně to dost mrzí. Připadám si, že tady nějak chřadnu víc a víc.

kubaka
7. bře 2010

mikulka - rychle přestaň být matkou na 200% 😉 - to vůbec není nutné a věnuj část té lásky, laskavosti, něhy a pozornosti manželovi. Jestli se milujete, jde o to jen to technicky a časově upravit. Není vůbec dobré se takhle fixovat na dítě. I ono potřebuje trochu oddechu od naší pozornosti, volnosti, trochu toho "nerežimu", poflakování, lenošení.

A vy si potřebujete oddychnout od dítěte a být jen spolu. To není vůbec sobectví, ale duševní hygiena. 😉Hlídání se dá zařídit, když jsi v Praze dost , mám kontakt na velmi lacinou a dobrou agenturu. Využívala jsem je bohatě u obou dětí a za tři hodiny hlídání fakt neschudnete (cca 210,- Kč) a přitom stihnete dobrou večeři a procházku po Praze. Písnu do IP kontakt v případě zájmu.

MM má taky výkyvy nahoru dolů, hádáme se, s prvním synem jsme chodili do manželské poradny a nyní zase. Zdaleka to ovšem není u nás tak zlé, jak píšeš. (koukám, že u nás vlastně selanka 😀, nevim, na co si stěžuju 😀 )

veva1
7. bře 2010

Mik no ked chodi tak neskoro spat,tak by mu uz asi stacil jeden spanok. a asi by si mala najprv vztah urovnat,az potom uvazovat nad kupou domu.

brumdinka
7. bře 2010

souhlas s kubakou

mikulka - to je normální, že vztah po narození dítěte prochází krizí, najednou je všechno jinak, otočený o 180 stupnu a chvíli trvá, než si na nový režim všichni zvyknete - co vidim u vás, tak ukládat dítě až mezi 21.30 a 22 mi příde docela moc pozdě - my odjakživa malýho ukládali kolem 20 hodiny a to dodnes, když už je mu 6 let a v září půjde do školy 🙂 ale vážně zkuste si splašit hlídání a trochu si orazit 🙂 - jinak se z toho zblázníte 😒

zuzik03
7. bře 2010

mikulko, chapu manzela, ze se nechce stehovat z prahy, to vase problemy nevyresi. prvni se musite dat do kupy a pak rozhodovat o tak zavaznych vecech jako je stehovani 😉 kubaka ma pravdu, proste si musite najit cas sami na sebe, dat dite hlidat a zajit si obcas na prochazku nebo veceri. nekteri chlapi navic dost tezce nesou pocit, ze je pro zenskou dulezitejsi dite, chce to najit tu vyvazenost. vydrz, takovouto krizi ma s ditetem skoro kazdy vztah, samo to neprestane, ale kdyz se budete trochu snazit, tak se to urcite zlepsi 🙂

brumdimko, nektere deti maji bohuzel nizsi potrebu spanku a na drivejsi chozeni se naucit nedaji 😉 u nas i kdyz jde spat v 10, tak vstava v 6 a to uz mame nastesti za sebou obdobi, kdy chodila spat o pulnoci.

mikulka
autor
7. bře 2010

Holky, to jsem nevěděla, že hodně párů má problémy se vztahem, jak se narodí dítě. 😅 😕 Moji přátelé o tom nemluvili.
Tak jsem ráda, že nejsem sama. 😉

KUbako, ten kontakt na agenturu mi prosím napiš.

Také uvažuju o manželské poradně. Není to ale pak horší, když se tam začnou problémy rozebírat? Jak to tam probíhá? Mám z toho trochu strach. I když jsem kdysi podstoupila terapii sebepoznání, tak nějaké zkušenosti mám, ale to je dloooouho a přece jen - byla jsem mladá svobodná holka. 😉

momin
7. bře 2010

Mikulka my sme tohle meli jen pul roku..
Pak sem se nastesti vzpamatovala a uvedomila si ze pokud nechci ztratit chlapa musim s tim neco delat!
Poradna bude urcite fajn!
Jinak uplny souhlas zase s kubakou..ona to umi vzdycky tak hezky napsat.... 😝 😉

brumdinka
7. bře 2010

zuzi - já vim, však ten náš čertík taky ne, třeba přes den nespal ani nepamatuju 😀 ale ono je to spíš o režimu, i když třeba neusne, tak takhle malý dítě má bejt prostě nejdýl v 8 hodin v posteli a né, že třeba jako naši švagrovci s jejich malou teprve v 10 večer odcházejí od rodičů a malá usne až o půlnoci - ono je to taky o přístupu a jak se to dohromady zkoriguje 🙂

mikulka
autor
7. bře 2010

momin: a jak se ti podařilo to změnit, co jsi dělala?

aurecon
7. bře 2010

mikulka: Překvapilo mě, že jsi napsala, že se svému synovi věnuješ na 200 %. Proč zrovna tak moc? Nedivím se, že pak máte v manželství problémy. Dítě není všechno a když se narodí, tak je potřeba "rozdělit" lásku mezi dítě a manžela. Jinak jde manželství do kytek.

Radím ti, aby ses synovi začala míň věnovat (vlastně vůbec si neumím představit, co to je věnování se na 200 %) a nech ho, ať si taky hraje sám. A když si bude hrát sám, tak se v tom čase věnuj manželovi.

momin
7. bře 2010

Prestala sem byt mamou na 200%.... 😅
Nee popravde to davame do poradku jeste ted,nejde to tak rychle. Kdyz sme byli poprve sami na veceri jenom sme na sebe koukali dojedli sme a sli sme domu...
Ale postupne se to zlepsovalo...
Ted po pul roku muzu rict ze uz se spolu umime bavit normalne jako pred narozenim Danika.

Se sexem to u nas bylo tak ze sem ho zacla odmitat asi v 5 mesici tehotenstvi a pak celeho pul roku-mozna i dyl- co byl Danik na svete... vadilo mi i kdyz se me dotknul. Postupne se mi uz ani nechtelo dat mu pusu kdyz od nekud prisel... Taky sem to tady s nekteryma holkama resila a rekly mi ze cim min sexu zena ma tim min ho chce..az prestane mit zajem uplne! A je to 100%pravda.. neni to jako u chlapa.

Mate nejake spolecne pratele? Mozna by pomohlo i to... Se s nema sejit.. zajit na kafe.. na pivo...

Ja sem se ze zacatku musela sice dost pretvarovat,ze se bavim atd. pritom sem porad myslela na maleho.. ale ted uz je to v pohode.

Chce to hlavne to hlidani!!!
My mame babicku blizko takze u nas to nebyl vlastne problem...

brumdinka
7. bře 2010

ano chce to to hlídání, nám naštěstí pomáhají babičky, takže není problém někam občas vypadnout 🙂 ale musíte si to srovnat hlavně v sobě, v tom, že opravdu neni nic špatnýho na tom nechat dítě doma někomu hlídat a jít si občas vyrazit z kopejtka 😀

mikulka
autor
7. bře 2010

momin, díky za inspiraci.

Se sexem je to u nás složité. Já bych chtěla, MM ne, tomu to stačí 2x do roka. Ale to je jiná kapitola, on má vrozenou genetickou vadu a do té spadá i nezájem o sex.

Zkusím hlídání
zkusím poradnu - nevíte, jak to tam funguje?

Holky, ale víte, když o tom přemýšlím, řekla bych, že problém je hlavně u mě. Já chci mít vše perfektní a ono to ne vždy jde, pokud nechci být stroj. Pak to zákonitě na jedné straně musí haprovat. A tady je to na straně vztahu, což je špatně.
Akorát ještě úplně nevím, jak na to, abychom líp fungovali... Kde a jak začít.

kubaka
7. bře 2010

poradna je bezva : u nás se atmosféra změnila už po první návštěvě, která byla před 14 dny. Jdeme zase za týden.
On vás terapeut nenechá hádat se a točit v kruhu, ale nutí vás říct co se vám konrkétně nelíbí -a pak reaguje partner. Co na něm obdivujete, co očekáváte od těchto schůzek. Dokážete si říct spoustu věcí vklidu, což doma nejde, pač chlapi obvykle neposlouchají 😀 a nechtějí nic rozebírat. Tam ale musí a musí se držet konkrétního tématu a ne sklouznout k zaběhaným vzorcům výčitek a obviňování. Platí pro oba. Terapeut vám nastolí otázky, které byste si nepoložili - je to dirigent, který uřídí ty dva rozladěné nástroje a naučí je hrát ve vzájemné harmonii. Obrazně řečeno. 😅

Takže jednoznačně doporučuji..

agentura je Babysiting, Vondroušova ulice, Řepy a tel 235 311 765, (764) - provozuje to družstvo invalidů a jedna ta paní špatně mluví, tak se nelekněte. Jinak najímají a školí hlavně studentky pedagogických a zdravotních škol a pak důchodkyně. Se všemi jsme vždy byli spokojení.