Jaký je váš vztah s tchýní?

paaajuska
31. črc 2012

Holky jaký je váš vztah s tchýní? Půjčujete ji miminko?🙂

bajule
31. črc 2012

Ahoj, já bych jí nejraděj zabila a Elenka je ještě malá, ale až bude větší, tak se tomu budu bránit, jelikož mě nikdy neměla ráda a najednou se musí pěkně přetvařovat!

berenika39
31. črc 2012

@paaajuska už je tu nespočet témat o tchýních, do vyhledávače dej bez diakritiky "tchyne" a vyskočí na tebe, stačí se přidat, třeba tady:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tchyne-a...

dana3262
31. črc 2012

@berenika39 ja treba nenašla stránku, kam bych mohla přispět, mam totiž fajn tchyni a to se do těch temaT, které tu jsou nehodí. Do tohodle ano. Alespoň myslím 🙂

berenika39
31. črc 2012

@dana3262 aháááá, tak to potom ano, pokud to bylo pozitivně naladěné...taky bych takovou uvítala, protože na druhý pokus )kvůli první jsme se rozvedli) mám tchyni strašně fajn. bydlíme od sebe 70km a vídáme se co dva týdny,cca, a pohoda. rozumná ženská. momentálně jsme u ní všichni na celý týden a hlídá nám malého, tak snad to přečkáme všichni🙂
Nakonec by bylo fajn, přejmenovat to na Miluji tchyni (ne ironicky) a třeba se to chytne🙂. Taky budem jednou tchyně....já už vlastně jsem, vnoučata tedy ještě nehrozí, ale skorosnachu mám už přes rok. A zatím - ok🙂)))

darushka
31. črc 2012

No,moje tchýně...to je šílenost 🙂) 🙂)

veruska007
31. črc 2012

Tak u nás tragédie. Děti nepůjčujeme, nestýkáme se. Na stáří se tchýně strašně změnila a její chování vůči dětem (a někdy i dospělým) je nebezpečné. Tři dospělí máme problém před ní uhlídat dvě děti 🙄

horakovatereza
31. črc 2012

No,koupí malýmu, dá mu "od gratulování", ale neměla zájem o vození, pochování, on k ní teď na roce už ani nechce. Je taková studená- ale asi jen na něj, starší vnuci od dcery v pohodě, hlídala i svým neteřím, takže asi jí nesedím já 😝

dana3262
31. črc 2012

Ta moje je bezvadná. Mam samozřejmě připomínky k jejímu počínání, ale to ma asi každý ke komukoli. Podle me by mohla víc varit a méně utrácet (podle me ma uz nějakou chronickou nakupovaci závislost). Je trochu blby, ze je taková pomalá a dost unavená. Jejich rodina dela dost veci opačné..treba chodila na zumbu a kdyz se dostali do finanční krize, tak zrusila zumbu, ale treba dál chodí k velmi drahemu kadernikovi. Jenže pohyb pro ženu po 50 je velmi důležitý. Endorfiny a ten relax dela divy. Škoda..ted je zas na antidepresivech ☹ no a taky mam tenhle pohled protože to porovnávám s moji mamou, která je zas extreme aktivní a rychlá (ale zase nedusledna a nedukladna), taková hrc prc..no ale obě jsou skvěle. Máma toho stíhá víc, ale každý je jiný. Hlida 1x týdne a naší si berou syna 1x za 14 dní na vikend.
V jednu chvíli ale myším přiznat, ze jsem tchyni nemohla ani vidět. Nejak se to stalo samo. Mela ratlika, kterej Edu 2x kousnul do obličeje a trvalo 3/4 roku nez Ho dala pryč. Často ke me přišla a stěžovala si, jak je to s tim psikem těžké, jak Ho nemůže dat tomu protože tohle a tomu protože tamto a ja nemohla utéct..byla v mém teritoriu a ve me narůstal vztek. Hodně jsem o tom přemýšlela a dosla k závěru, ze ji nikdo nemůže nutit dat psa pryč a nás nemůže nikdo nutit vystavovat dítě riziku. Eda tam přestal chodit. No a s tim stezovanim..to jsem si zas řekla, ze s tim stejne nic neudělám a ze budu vždycky prikyvovat, ze je to opravdu těžké a bla bla..ze tim, ze ji odpalkuju nic nezmenim. Tak se stalo, ale můj vztah k ní se změnil znovu az kdyz Ho dala pryč.
Eda se k ním vždycky hrozně těší a je ta rad. Dela tam úplně jiné veci nez u našich.

darushka
31. črc 2012

Jako moje tchýně taky o malou nejeví zájem,nevozí,na návštěvy nechodí,nic nekoupí...dokonce do 4.měsíce jsme museli tajit to,že jsem těhotná!!!Má raději svoje .morčata a ptáky kterých má v 3+1 nasráno snad 60...Teď nedávno po mé muži chtěla 5 polévkových lžic sunaru pro ptáčky a když jí řekl.,že to je snad půlka balení,že koupíme teda na půl,tak řekla,že to je drahé!!!!!No,co dodat k tomu??? 😀 😕 😉

bledulka
31. črc 2012

mám nejlepší tchýni jakou jsem si mohla přát.. a závidím maželovi jeho maminku 😉 Mám ji jako kamarádku, vážím si ji a je to jeden z nejlepších lidí,jaké jsem kdy poznala... po mém manželovi a dětech je to člověk, na kterém mi nejvíc záleží a ač to zní blbě, tak ji mám mnohem radši než vlastní mamku (svým způsobem mi mamku nahrazuje) Dokonce (a to je asi co říct) byla i u porodu mého druhého syna..(a to na můj návrh, byla jsem ráda, že tam byla )

je skvělou mámou jejím třem synům (není to maminka kvočna, pro kteru je každá potencionální snacha hrozbou,ale naopak-je štastná,když vidí své syny spokojené) a skvělou babičkou našim dětem... (ale abych nezapomněla- její muž je fajn tchán a opravdu báječný děda) k nim na návštěvu se vždy upřímně těším a jsem i velmi ráda,když oni navštíví nás... jezdím k nim i bez manžela sama a děkuju někam nahoru za tuto "novou" rodinu.. a doufám, že se v průběhu života nic nepo... a že vztahy budou stále víc než dobré..

vlastně ani nevím jak ji popsat..nejde to... je to prostě člověk se srdcem na pravém místě.. Moc bych si přála,abych i já dokázala být takovou dobrou mámou, tchýní, babičkou atd...

horakovatereza
31. črc 2012

Tak to nezbývá než trochu závidět. Já to beru jak to říká moje kamarádka: respektuju ji jako matku mého manžela, jako babičku mého syna, ale pro mě byla , je a bude vždy cizím člověkem. Nic ve zlým, je hodná, v podstatě kdo ji zná, tak "Lidušku" miluje, ale.... Asi je i rozdíl, kdy člověk rodiče manžela pozná, něco jiného to může být ve dvaceti (to bych bývala byla i přizpůsobivější), já je poznala týden před svatbou, když jsme je jeli pozvat a to ve 33 letech a to už to vidím trochu jinak. Na druhou stranu - já budu děsná tchýně!!! 😝

dagina
1. srp 2012

Holky, co máte trochu normální vztah s tchyní (v rámci možností 😉 )....měla bych jeden dotaz. S manželem nemůžeme pochopit, překousnout jednu věc (manžel teda víc), a už jsme bezradní co udělat pro to, aby se situace zlepšila. Problém je ten, že tchánovci, hlavně bábi, nechce k nám - za holkama jezdit. Bydlí sice 23 km od nás, ale jsou normálně mobilní, v tom problém není. Přitom holky dávají radost dost najevo když bábi náhodou přijede. Pro představu, letos u nás nebyla víc než bych spočítala na jedné ruce. Děda se občas ukáže oproti babče. Pravda, vztahy nejsou úplně ideální, ale zdaleka né nejhorší. Řekla bych tak normální. Jinak když přijedeme my tam, tak se jim celkem věnují, o to víc to je nepochopitelné. Mě přijde, jako by žila bábi v nějaké bublině, přes kterou nehodlá projít a tím vytáhnout paty z baráku. Její prioritou je vypíglovaný byt a zahrádka bez stébla plevele....i když tvrdí, jak je pořád utahaná - její verze proč nemůže za holkama přijet. Jednou týdně by byl luxus, dobrý by bylo 1x za 14 dní, brala bych i jednou za měsíc 🙂.
Bude fajn, když někdo poradí jak na ně 😉

petrajavor
2. srp 2012

@paaajuska @berenika39 @dana3262 @bledulka ahojky holky...musím se přidat,mám úžasnou tchýni...od svatby jí říkám maminko 🙂 je opravdu úžasný člověk,hodná,milá,zlatá...snesla by mi modré z nebe,kdyby mohla a po narození malého se nám zlepšil i vztah s tchánem. Malého se sice báli pochovat prej byl malinkatý (skoro 4kg a 51cm) 😀 ale to se dá pochopit je to první vnoučátko a po letech další miminko v rodině. Milují ho nejvíc na světě a mamku obdivuji za to co všechno zvládla. Všechny manželovi manželovi ex jí mají rády,jelikož tak laskavě jak se chová ke mě se chová ke všem. Mám pocit,že se opakuju ale asi neznám ty správná slova abych to mohla popsat...

kozlenka
2. srp 2012

@dagina U nás to vypadá obdobně. Starší Aďa jí dokonce začal říkat teto 😅 Ze začátku jsem ho kvůli tomu okřikovala, teď už ho nechám, možná jí to dojde, že kdejaká teta je u nás častěji než ona 😖 Výmluva mé tchýně je zas taková staromodní, že děti a vnoučata by měli jezdit za babičkou a né přece naopak 😕

pejullka
2. srp 2012

Moje skoro tchyne je jedu baba. Nikdy me nemela rada, byla jsem pro ni povl z Moravy. Pomalu jsme ji nemohly ani rict, ze jsem tehotna. ted jezdi za malym skoro porad, ale hlavne proto, ze si jezdi pro penize na jidlo a hlavne na cigara. Tady vsem kontroluje, co kdo ma a hlavne ze ona huli. Nesnasim ji. malemu nedala nic, vydira sveho syna, ze ji vyhodi z bytu a nosi mu sem slozenky na zaplaceni. Uz jsem z toho na palici a premyslim, ze odjedu s detma zpet na Moravu.

dagina
2. srp 2012

@pejullka to nemá žádný příjem???? Děs teda.... 😖

jennyska
2. srp 2012

@paaajuska Ahoj, jak píše @berenika39, pár takových témat tady už je a proto ho zamykám. Zkus se obrátit na to téma, co ti berenika doporučila. @berenika39 děkuji 🙂 Hezký den, J*